You are not logged in.

andrey0808

Trainee

• "andrey0808" started this thread

Occupation: Schools

• Send private message

1

Saturday, August 25th 2012, 6:51am

Recrutare Prieteni O_o

Salutare nu de mult am incercat sa vad daca merge optinuea "Recrutare prieteni" Am dat link-ul unui amic..sa inregistrat a primit inel experienta dar acuma are lvl 34 si nu a primit nimic....M-am uitat pe site in item-shop in depozitul de item-shop nu am nici un obiect de distribuit ...De ce nu a primit amicul meu recompensele promise :grumble: ?

paulyks

Beginner

Occupation: Student

• Send private message

2

Saturday, August 25th 2012, 8:07am

Amicul tau s-a înregistrat pe o adresă de mail pe care a mai avut sau mai are un cont pe http://Metin2.ro . Dacă s-ar fi înregistrat pe o adresă de mail care nu ar fi avut nici un cont a-ţi fi primit obiectele.
paulboy(Taurus) este un cont furat. A fost al meu pana la nivel 69!
<- Click!

andrey0808

Trainee

• Send private message

3

Saturday, August 25th 2012, 8:17am

:)

Te pot contrazice are 1 singur cont pe acel email este facut special pentru a vedea daca chiar recompenseaza la fiecare 10 lvl :)

paulyks

Beginner

• Send private message

4

Saturday, August 25th 2012, 9:05am

Mai are un cont pe 4Story, Ikariam, BattleKnight, Gladiatus, AirRivals, OGame, BiteFight, KingsAge, Tanoth sau a avut?
<- Click!

AcV1LLa

Beginner

• "AcV1LLa" has been banned

Occupation: Scoala..

• Send private message

5

Saturday, August 25th 2012, 9:09am

La lvl 1 a primit papucii de vant?

andrey0808

Trainee

• Send private message

6

Saturday, August 25th 2012, 3:15pm

sal

paulysk nu nu mai are cont pe altceva....si nu,nu a primit papucii...

Magura

Beginner

Occupation: Stat degeaba

• Send private message

7

Saturday, August 25th 2012, 3:23pm

Pai ai spus ca a primit inel de experienta, deci asta inseamna ca nu-i nici o problema. Pentru a-ti lua itemele date, va trebuii sa intri in item-shop de pe site, si sa distribui obiectele pe un server anume,( in cazul tau cel pe care ai contul), si pe caracterul prietenului. Succes

paulyks

Beginner

• Send private message

8

Saturday, August 25th 2012, 3:34pm

Tu când te loghezi pe site şi dai la recrutează prieten îţi arată o bară cu nick'ul lui, alias, level, şi o linie verde/galbenă sau roşie? Dacă nu roagă-j pe prietenul tau să-şi facă cont aici cu adresa de mail cu care s-a inregistrat pe metin
http://ro.gameforge.com/home/index
După ce şi-a făcut cont să dea la "Gameforge.com - personal" -> "Jocurile mele" şi şă vadă cate conturi îi figurează acolo, eventual dacă se poate să vii şi cu o poză.
Dacă vrei să nu te mai complici roagă-l pe prietenul tău să-şi facă un nou mail şi să-i dai din nou link-ul.

@Magura, inel xp îl primeşti, dar restul itemelor nu, aşa mi s-a întâmplat mie când mi-am recrutat bufferul şi l-am pus pe mailul pe care mai aveam un cont de metin.
<- Click!

This post has been edited 1 times, last edit by "paulyks" (Aug 25th 2012, 3:39pm)