You are not logged in.

1

Thursday, September 24th 2009, 3:13pm

Solutie Torent Metin2 ro

Singura problema care apare la metin este ca windows-ul pe care il aveti instalat sau l-ati reinstalat este out of date.

Faceti update la el, inclusiv update-urile de securitate. iar problema va disparea.

in cazul in care apar alte probleme, postati aici si gasim solutii!

2

Thursday, September 24th 2009, 4:02pm

Nu toata lumea poate face update-ul al Windows.Majoritatea avem Windows piratat si nu putem face update-ul.Si problema nu este de al update-ul de windows.Eu am Pc-ul asta de 1 an si niciodata nu i-am facut update dar jocul imi merge perfect.

3

Thursday, September 24th 2009, 4:05pm

Nu toata lumea poate face update-ul al Windows.Majoritatea avem Windows piratat si nu putem face update-ul.Si problema nu este de al update-ul de windows.Eu am Pc-ul asta de 1 an si niciodata nu i-am facut update dar jocul imi merge perfect.
Stiu deja cateva persoane ce au incercat aceasta metoda si le-a mers. Daca ai windows piratat, e treaba ta. Deasemenea, mie nu mi-a facut nicio problema jocul, dar sunt useri ce nu au windows piratat si pot face jocul sa mearga prin aceasta metoda. Deci sa nu fim rautaciosi si sa ii multumim lui tasklist pentru solutia ce ne-a oferit-o. :P

Pentru reclamatii in ceea ce priveste forumul, cat si jocul, apelati cu incredere la Sistemul de tickete
Regulamentul Forumului | Regulamentul Jocului

4

Thursday, September 24th 2009, 4:09pm

Am 2 calculatoare, un desktop si un laptop. Ambele cu Vista. Ambele Vista licentiate si cu updateurile la zi. Pe ambele calculatoare, dupa aparitia torrentului, am avut probleme, deci ma indoiesc ca este din cauza Windowsului neupdatat.

5

Thursday, September 24th 2009, 4:13pm

Si greenone imi da dreptate.Deci intradevar,e posibil ca daca faci update sa mearga dar nu asta e cauza.Problema este influentata de alti factori.Daca era de la update atunci iti mergea daca ai update-urile la zi.

Deci nu sunt rautacios.DA!Daca faci update e posibil sa mearga.Dar nu sunt probleme numai din cauza asta.Felicitari lui tasklist ca a gasit solutie care merge la cativa. Trebuie sa mai certetam pana ne dam seama exact unde e buba(sau bubele) si de ce faceti atatea figuri torrnetul.

P.S Din 10 playeri 9 au windows piratat.

SadEyes01

SadHeart;x

Occupation: Tübingen

• Send private message

6

Thursday, September 24th 2009, 4:14pm

Am windows piratat si nu am nici o problema cu torentu decat cateodata cand ma contectez ma scoate atata restu nu am nimica

twetty97

Beginner

• Send private message

7

Thursday, September 24th 2009, 4:19pm

Windows-ul e original, sunt pe automatic updates, totul e la zi, m-am dus acum 2 min si pe site-ul Microsoft sa-mi vad istoricul de update-uri, totul e la zi. Celalalt PC(pe care merge jocul) are, deasemenea, soft original. Nu incercati sa pasati problema pe spinarea altora. Suntem 3 persoane care joaca Metin in aceeasi casa, e ingrozitor pe un singur PC :( .

This post has been edited 1 times, last edit by "twetty97" (Sep 24th 2009, 4:25pm)

8

Thursday, September 24th 2009, 4:32pm

Windows-ul e original, sunt pe automatic updates, totul e la zi, m-am dus acum 2 min si pe site-ul Microsoft sa-mi vad istoricul de update-uri, totul e la zi. Celalalt PC(pe care merge jocul) are, deasemenea, soft original. Nu incercati sa pasati problema pe spinarea altora. Suntem 3 persoane care joaca Metin in aceeasi casa, e ingrozitor pe un singur PC :( .
Nimeni nu paseaza problema pe spinarea nimanui. Avand in vedere ca unora le-a mers prin aceasta metoda.(puteti verifica si daca intrati pe irc:P), exista o sansa sa mearga si celorlalti. Nu si se rupe o mana daca o incercati. Nu merge, asta e. O sa incercam sa gasim alta metoda. :P

Pentru reclamatii in ceea ce priveste forumul, cat si jocul, apelati cu incredere la Sistemul de tickete
Regulamentul Forumului | Regulamentul Jocului

9

Thursday, September 24th 2009, 4:39pm

Aveti dreptate pot confiram acest lucru ! le multumesc celor care au facut deescoperirea :love: :thumbsup:
Cum faci rost de fms +9 pe metin2 RO :

http://www.youtube.com/watch?v=eSy3nkTjLQM

Alliah

۞ вℓση∂є ∂єνιℓ ۞

• Send private message

10

Thursday, September 24th 2009, 5:02pm

Eu pot sa spun ca solutia care a spus-o tasklist mi-a fost de mare ajutor....Aveam si eu eroare de la torrent si am facut ceea ce a zis tasklist si a mers.....insa acum la 99.6% sau la 99.9% mi se inchide torrent-ul...insa asta poate fi de la conexiunea mea de internet...cert e ca ceea ce a zis tasklist este una din cele mai bune solutii ^^
" Carpe Diem "
" Veni, vidi, vinci "

twetty97

Beginner

• Send private message

11

Thursday, September 24th 2009, 6:57pm

Nimeni nu paseaza problema pe spinarea nimanui. Avand in vedere ca unora le-a mers prin aceasta metoda.(puteti verifica si daca intrati pe irc:P), exista o sansa sa mearga si celorlalti. Nu si se rupe o mana daca o incercati. Nu merge, asta e. O sa incercam sa gasim alta metoda. :P
LOL, la o ora dupa ce am postat asta a mers, in sfarsit. Nu stiu ce i-ati facut(sau daca i-ati facut ceva) dar e OK :D .

12

Friday, September 25th 2009, 7:20am

NU ESTE VORBA DE WINDOWS PIRATAT, CI DE WINDOWS PIRATAT DETECTAT DE MICROSOFT, ANUMITE SITE-URI SAU SOFTURI, ITI FORTEAZA UPDATE CARE ITI BUSHESTE SISTEMUL.

CAUTATI XP SAU VISTA "TUNATE" DE CATEVA MINTI STRALUCITE IN IT

13

Friday, September 25th 2009, 8:08am

Sau treceti pe linux:D Este gratis si metin merge si pe el...eu maine trec pe linux, il recomand tuturor.

grasunelul

Banned until 11-01-2010

Occupation: atentat la viata fierarului

• Send private message

14

Friday, September 25th 2009, 9:06am

sa schimbi sistemul de operare nu este o solutie.
;)
LOL MaNia :lol:

15

Friday, September 25th 2009, 9:35am

deci eu am schimbat o versiuna de winows cu una mai noua si nimic..tot nu merge doar ca acum e alta problema....mi se incarca metin,dupa torrent f rpd si cand imi deschide METIN2 cand sa aleg serverul/ch toate churile sunt au .....(adica nu ai NORM,BUSY,FULL) va rog datzi-mi solutii ca nu inteleg nu am sters metin2.client si asa face...dar cand sters odata metin2.client imi arata eroarea pe care o are skimed(ca sa o vedeti dati la topicul Torrent error..deschis de babidol)...va rog datzi-mi sfaturi solutii orice nu mai suport deja e 1 saptamana de cand nu imi merge
P.S.totul a inceput cand am mai incercat sa deschid un fereastra de metin2..:-@
Multumesc anticipat

16

Friday, September 25th 2009, 12:22pm

1) nu plaseaza nimeni problema in spinarea altcuiva. nu fac parte din staff, solutia era ce-a mai rapida. o vrei pe cea complicata e simplu:

internet explorer 8. daca il ai deja dai restet to default.

2) linuxul era o obtiune pana la implementarea torentului, a functionat ok metin2 pe el.

nu tin partea nimanui, am postat aici pentru a va ajuta pe voi useri cat si staff-ul in aceiasi masura.

3) Vista: sigur nu ai instalate update-urile obtionale, precum si cei cu windows cu licenta.

datii pe iconita din meniul programs si aveti pe site si obtional.

update-ul automat nu le face pe toate, doar cele de securitate.

bobo8: vezi ca ai firewall-ul activ si nu i-ai dat allow metn2client.bin
p.s: pentru cine vrea sa caute problema. noul torent foloseste soket-ul din internet explorer 8 (noul soket tcp/ip) si librari de afisaj din net.fx 3.0+ daca nu ma insel, nu stau sa fac reverse sa aflu, nu ma intereseaza atat de mult. daca vreti incercati.

internet explorer 8 il putetiu downloada separat fara sa faceti update-uri, precum si librarile de nte.fx pe care le ofera microsoft la download free. va rog postati doar problemele sa va pot ajuta, nu ma intereseaza ce windows-uri aveti sau criticile voastre. vreti o mana de ajutor postati cat mai multe detalii, nu doriti o mana de ajutor, criticati in alta parte.

va multumesc pentru timpul acordat!

This post has been edited 1 times, last edit by "tasklist" (Sep 25th 2009, 12:36pm)

17

Friday, September 25th 2009, 1:29pm

Am 2 calculatoare, un desktop si un laptop. Ambele cu Vista. Ambele Vista licentiate si cu updateurile la zi. Pe ambele calculatoare, dupa aparitia torrentului, am avut probleme, deci ma indoiesc ca este din cauza Windowsului neupdatat.

greeone are dreptate,si eu am vista cu licente si pana acum mergea bine dar dupa ce ati pus torreentul merge prost
Nu stiu de ce lati pus si de ce nul scoateti,nu vedeti cati playeri nu mai pot juca?

18

Friday, September 25th 2009, 1:51pm

tasklist imi pare rau dar nu sunt asa de priceput in calculatoare deci nu prea inteleg ce imi spui....in legatura cu internet explorer...nu am un internet explorer nou il am pe cel pe care ti-l da in calculator la inceput..dar daca asta ar rezolva problema l'as schimba.....si cu firewall...la fel;)..te rog baga in lista de mess idul bobo_tenismen si vb sa ma ajuti....daca vrei si poti.Presimt ca doar tu din cate ma vei salva pe mn si pe altii cu aceasta problema...

twetty97

Beginner

• Send private message

19

Saturday, September 26th 2009, 6:26am

Bobo, incearca mai intai cu IE 8, e singura modificare aparuta dupa ce am verificat update-urile si apoi a mers, s-ar putea ca asta sa fie solutia. Multumesc tasklist.

AlMiN

Beginner

Occupation: FreK mEntA

• Send private message

20

Saturday, September 26th 2009, 3:51pm

din pacate io nu mai pot juca metin2.ro din cauza torentu'lui pt ca reteaua de net la care sunt conectat a blocat torent :S asa ca nu mil poate descarca :( ..dar a fost amuzant si frumos acest joc multumesc echipei metin2.ro pt acest joc pe care il :love: atat de mult acum incerc sa gasesc alt joc online romanesc dar nu gasesc nici unul ca metin2 ;( dar o sa incerc sa ma jok pe metin2.it(adik italia)sa vad dak au aceasi problema.va multumesc ink o data pt acest jok si va urez distractie placuta va poop pa :beer:
Nu va apucati de metin daca nu ati terminat inca mario :mario: