You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Metin2 RO. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Friday, December 2nd 2011, 4:03pm

Saman vindecare

Am saman vindecare pe Volans si strategia mea era sa cresc transformat,dar alt saman mia zis ca e o strategie proasta pt ca o sa dau dmg mic,intrebarea mea este daca vrun saman pe vindecare a crescut transformat?

• "HeinrichSchliemann" has been banned

Occupation: Trolling

• Send private message

2

Friday, December 2nd 2011, 4:32pm

of
un saman vindecare va creste foarte greu, spre deosebire de unul zmeu
el nu e atat de cautat la party-uri asa cum e zmeul si de aceia va trebui sa se descurce mai mult pe cont propriu
strategie foarte proasta
dupa ce ca irosesti un glob, nici nu bati prea mult transformat
incearca sa gasesti pe cineva ca sa te creasca in schimbul buffurilor
Sunt nebun
:boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing:

3

Friday, December 2nd 2011, 4:40pm

vrei sa spui ca samani pe vindecare de lvl 90+au fost crescuti pana lvl ala?astept niste pareri de la samani de lvl 60+ care au incercat sa bata transformati,sa imi zica cum lea mers

Yo13

Beginner

Occupation: Vand umbre de salam pe miros de paine

• Send private message

4

Friday, December 2nd 2011, 4:53pm

Din cauza statutului int,apoi vit iar la alegere dex/str samani si caracterele sura (BM) cresc transformati.
Un clopot cu PM mare,transformarea dusa la G(11m)/P(35m) alaturi de un saman dragon poti creste linistit.

De ce clopot?
Cu el poti bate si de pe cal.

De ce transformarea G/P?
Ca sa nu irosesti globuri aiurea.

De ce saman dragon?
Acele bufuri forta si binecuvantarea care te ajuta foarte mult.

Sper ca team lamurit :phatgrin:

Toti vor sa ajunga in rai, dar nimeni nu vrea sa moara...

• "HeinrichSchliemann" has been banned

Occupation: Trolling

• Send private message

5

Friday, December 2nd 2011, 5:07pm

ca sa bati transformat trebuie sa p la transformare, astfel bati doar 5 minute si strici si globurile
Sunt nebun
:boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing:

6

Friday, December 2nd 2011, 5:40pm

Yo13,sper ca lucrurile alea mi leai spus din experienta,astept si alte raspunsuri de la samani care au crescut transformati

7

Friday, December 2nd 2011, 6:15pm

Retineti cu transformarea de la 1 punct pana la G10 este aceeasi!! la 1 punct dureaza 10 min..la fel si la G10 ..doar la P devine de 35 min
On: eu zic sa=ti faci tu un buffer pe zmeu si sa cresti cu el ...iar transformat..la lv mic nu are rost...
----> Exorx-Ninja lama <----- :>:> Astept commuri..sfaturi :P

8

Friday, December 2nd 2011, 6:23pm

Fa-ti un buffer cu M1 la forta / binecuvantare depinde de iteme. (Daca ai atac slab alege forta , daca ai pv/aparare mic alege binecuvantare) iar daca ambele sunt slabe fa-l lv 35. Incearca sa bagi carti de transformare in fiecare zi si vei creste foarte bine transformat.
Retine ca la crescut transformat ai nevoie de :
1. Arma cu dmg bun
2. Pv mare
3. Daca poti baga si licori de miscare / viteza de atac.
Succes ! ^^

9

Saturday, December 3rd 2011, 12:45am

vrei sa spui ca samani pe vindecare de lvl 90+au fost crescuti pana lvl ala?astept niste pareri de la samani de lvl 60+ care au incercat sa bata transformati,sa imi zica cum lea mers

CITI samani Vindecatori de lvl +90 cunosti !?!? Nu cred ca exista mai mult de 2-3 pe fiecare server. SI ca sa raspund la intrebare: Am un Vindecator de lvl 75 cu 4 G-uri. Am incercat O SINGURA DATA transformarea in V2 si am murit inainte de terminarea globului. Este posibil sa nu fi fost pregatit (nu aveam PV mult, nici o arma cu PM mare). Am ajuns la concluzia ca Videcatorul fara magiile lui nu valoreaza nici cit o ceapa degerata. POti creste foarte bine si netransformat. Daca doresti o rata de crestere ca a unui Razboinic sau Sura arme, uita de Vindecator. Intre lvl 61-70, cresteam cam un lvl la 2 saptamini. Luptind in jur de 4-5 ore pe zi in V2 :-)) POti sa rizi, dar asta era ritmul meu de crestere :-))))) In jur de 7-8 % in 4 ore.
In final - am o nelamurire: Cite globuri de transformare ai !?!?! Volans este la inceput de drum. NU ai avut timp sa faci nici macar M la transformare. Pina la P mai ai mult si bine. O realitate permanenta in viata Vindecatorilor este LIPSA BANILOR. Ai suficienti bani pentru a irosi globurile unul dupa altul?
Sugestia mea este sa lasi transformarea si sa lupti ca un Vindecator - adica sa-ti folosesti magiile.
CONSTITUTIA ROMANIEI
ARTICOLUL 30
(1) Libertatea de exprimare a gândurilor, a opiniilor sau a credinţelor şi libertatea creaţiilor de orice fel, prin viu grai, prin scris, prin imagini, prin sunete sau prin alte mijloace de comunicare în public, sunt inviolabile.
(2) Cenzura de orice fel este interzisă.

KillerKing

Beginner

• "KillerKing" has been banned

Occupation: Elev

• Send private message

10

Saturday, December 3rd 2011, 1:19am

A nu se confunda Samanul-heal cu NInja-arc/lama. Ninja in general cresc transformati dar samanii pe vindecare sunt foarte slabi in pvm dar foarte buni in pvp si acest lucru se simte la un saman dupa ce ai trecut de lv 70,
Sfatul meu este sa o lasi balta cu samanu ca este foarte greu sa cresti pe cont propriu cu un saman pe vindecare si apuca-te de un sura arme sau un Razboinic Mental.
Aceasi greseala am facut-o si eu cand mi-am facut un NINJA LAME si acum imi este greu sa il cresc pentru ca NINJA in general sunt caractere excelente pvp dar slabute pvm.
SFIDEZ REGULILE JOCULUI...
RESTUL E TACERE !!!

11

Saturday, December 3rd 2011, 7:08am

Quoted from "dragosqq"

CITI samani Vindecatori de lvl +90 cunosti !?!? Nu cred ca exista mai mult de 2-3 pe fiecare server. SI ca sa raspund la intrebare: Am un Vindecator de lvl 75 cu 4 G-uri. Am incercat O SINGURA DATA transformarea in V2 si am murit inainte de terminarea globului. Este posibil sa nu fi fost pregatit (nu aveam PV mult, nici o arma cu PM mare). Am ajuns la concluzia ca Videcatorul fara magiile lui nu valoreaza nici cit o ceapa degerata. POti creste foarte bine si netransformat. Daca doresti o rata de crestere ca a unui Razboinic sau Sura arme, uita de Vindecator. Intre lvl 61-70, cresteam cam un lvl la 2 saptamini. Luptind in jur de 4-5 ore pe zi in V2 :-)) POti sa rizi, dar asta era ritmul meu de crestere :-))))) In jur de 7-8 % in 4 ore.
In final - am o nelamurire: Cite globuri de transformare ai !?!?! Volans este la inceput de drum. NU ai avut timp sa faci nici macar M la transformare. Pina la P mai ai mult si bine. O realitate permanenta in viata Vindecatorilor este LIPSA BANILOR. Ai suficienti bani pentru a irosi globurile unul dupa altul?
Sugestia mea este sa lasi transformarea si sa lupti ca un Vindecator - adica sa-ti folosesti magiile.
Nu cunos nici unu, important e ca exista,totusi imi e greu sa cred ca au fost crescuti pana la lvl ala sau au batut cu magile ,nu am multe globuri,am 6 pct transf citesc in ficare zi,ma gandeam ca in 4 luni o sa fac P si atunci o sa am destule globuri

12

Saturday, December 3rd 2011, 8:04am

Merita sa faci P la transformare adunand intre timp globuri. Va dura ceva timp pana vei invata sa bati transformat, daca iti pierzi concentrarea sau se face lag mai mare cand trece altcineva pe langa tine e posibil sa mori. Acum depinde de tine, pana la nivel de grota nu ti-as recomanda sa bati transformat din mai multe motive: costul globurilor(aici tu ai un avantaj fiind pe volans), aglomeratia din v2(lag mare cateodata, playeri din alte regate care te pot omori). In v2 daca iti faci un buffer si ai un clopot antic cu medie mare, faci fata si netransformat, calul militar si accelerarea te vor ajuta mult. Daca iti place shamanul pe vindecare si ai taria sa contiuni cu el pana la lvl mare vei avea nevoie de transformare, experienta te va invata cum sa iesi dintre mobi si cum sa te descurci batand transformat.
Sa precizez, orice varianta ai alege, fa-ti un shaman zmeu cu care sa iti dai buff :).