You are not logged in.

1

Sunday, January 13th 2013, 9:05pm

Rearanjarea deprinderilor

Propun ca
Rearanjarea deprinderilor
Sa-ti dea toate punctele inapoi...ex: Eu fac un skil la 20 de puncte, la lv mare constat ca nu am facut bine si vreau sa le recuperez sa bag in acelasi skil sau in altul, primesc doar 17 puncte inapoi, ceea ce nu mi se pare corect.
Ce ziceti?

radu0707

Trainee

Occupation: Nimic special!

• Send private message

2

Monday, January 14th 2013, 2:20pm

Eu sunt PRO desi nu sunt unul din cei ce s-au apucat la inceput de server e nedrept pt cei pusi intr-o astfel de situatie,era ori greu sa faci rost de BU ori nu stiai de acele BU!

3

Monday, January 14th 2013, 4:20pm

Eu sincer cand mam apucat de metin ,nu stiam la cate puncte trebe facut M , daca exista banderole si in mare parte ca orice player incepator...

Athias

Beginner

Occupation: Ma joc cu pisi meu ;x

• Send private message

4

Monday, January 14th 2013, 4:25pm

Sunt de acord , de ce sa se dea doar 17 puncte?:| Eu pe fostul cont (banned) aveam aura la 20 , vartejul la 19 si iuresul la 18 .. de ce? deoarece eu eram incepator si nu stiam de BU sau altele ... oricum trancanim degeaba aici :)) nu credeti ??

SUNT 100% PRO CHIAR DACA NU BAG BANI IN JOC , NU AM NEVOIE DE ACEL ITEM , DAR PE ALTII II POATE AJUTA ;) CU CE II DERANJEAZA PE GF DACA UNUI JUCATOR I SE ATRIBUIE TOATE PUNCTELE INAPOI ??.. :|
Un sura mic ce spera sa devina o legenda
--> Click Sura AM Sv Aries Click <--
Mancarea voastra favorita :arrow: :winkwink: Mancare ^^

5

Monday, January 14th 2013, 8:20pm

Sunt de acord , de ce sa se dea doar 17 puncte?:| Eu pe fostul cont (banned) aveam aura la 20 , vartejul la 19 si iuresul la 18 .. de ce? deoarece eu eram incepator si nu stiam de BU sau altele ... oricum trancanim degeaba aici :)) nu credeti ??

SUNT 100% PRO CHIAR DACA NU BAG BANI IN JOC , NU AM NEVOIE DE ACEL ITEM , DAR PE ALTII II POATE AJUTA ;) CU CE II DERANJEAZA PE GF DACA UNUI JUCATOR I SE ATRIBUIE TOATE PUNCTELE INAPOI ??.. :|
Nu "trancanim degeaba" deoarece am intrebat echipa forumului unde as pute-a sa-mi adresez aceasta propunere si aici mau sfatuit.
Daca se strang mai multe Pro-uri ideea va vi propusa mai departe catre gameforge si deacolo daca avem umpic de noroc se va implementa si pe joc

CaiVerzi

Beginner

• "CaiVerzi" has been banned

Occupation: Sef la mine acasa.

• Send private message

6

Monday, January 14th 2013, 8:32pm

PRO..eu sunt de acord dar pe langa asta ar fii frumos sa ai posibilitatea sa te muti pe alte skilluri cu ajutorul unui item(de exemplu de pe arme magice pe magie neagra)exact ca la batrana dar fara limita de nivel..
Stai calm.si viseaza la "Cai verzi pe pereti"..

7

Thursday, January 17th 2013, 1:24am

Nu te poti muta pe alte skiluri ca si la batrana! , poti sa-ti recuperezi punctele toate daca se va implementa "rearanjarea deprinderilor" la care sper eu.

8

Thursday, January 17th 2013, 1:35am

Contra deoarece inveti cu timpu,faci azi un caracter,maine altu si tot asa pana o sa le stii pe toate si oricum in zilele noastre ai un prieten/frate care iti va spune de B.U sau batrana. :phatgrin:

Cuvintele sunt cheia alese corect pot deschide orice suflet si inchide orice gura.

soseta

Beginner

Occupation: Cutting leaves for the dogs

• Send private message

9

Thursday, January 17th 2013, 1:39am

Cred ca se va implementa cu siguranta ceva sa se poata recupera punctele pierdute, as paria ca nu poate fi propunerea ta
(iti spun si de ce: urmeaza sa se implementeze lvl 100+ si daca va fi 105 multi nu vor putea face ultimul M , va iesi cu cearta si se va rezolva cu un item nou, care nu poate fi ce zici tu pentru ca nimeni nu va scoate 2- 3 P uri ..eh au facut mai multe M uri la 20 puncte..sa le fie date punctele inapoi)
:beer:

Ina un lucru: sa zicem ca scot M ul facut la 18 puncte si imi da 20 inapoi? Cred ca e facut la 17 puncte cu un rost anume, si chiar bine gandit, dar avand in vedere faptul ca si eu am folosit rearanjarea de 3 ori pe doua caractere dupa care a trebuit sa caut banderole scumpicele ..zic PRO

10

Thursday, January 17th 2013, 10:23am

Contra deoarece inveti cu timpu,faci azi un caracter,maine altu si tot asa pana o sa le stii pe toate si oricum in zilele noastre ai un prieten/frate care iti va spune de B.U sau batrana. :phatgrin:
Cu timul inveti, dar is unii ca si mie care au inceput cu un singur caracter si au ajuns la lv 70-80+, care au nevoie de acele puncte.
Soseta, nai intales ziceai ca bagi 18 scoti 20 nunu , ma refer ca bagi 20 sa-ti dea 20 bagi 18 sa-ti de-a 18, cate puncte ai bagat atatea sa-ti restituie.

cidan

Intermediate

Occupation: pe la birou..........

• Send private message

11

Friday, January 18th 2013, 12:28pm

p
Cu timul inveti, dar is unii ca si mie care au inceput cu un singur caracter si au ajuns la lv 70-80+, care au nevoie de acele puncte.
Soseta, nai intales ziceai ca bagi 18 scoti 20 nunu , ma refer ca bagi 20 sa-ti dea 20 bagi 18 sa-ti de-a 18, cate puncte ai bagat atatea sa-ti restituie.

PRO IN TOTALITATE
ATUNCI CAND AU FOST FACUTE PRIMELE CONTURI, NU EXISTAU PUR SI SIMPLU BANDEROLE UITARE, FACEAI PRIMUL M LA 17 LA BABA, APOI DACA NU AVEAI NOROC LA 20
LEGAT DE PUNCTE, JOCUL STIE LA CAT A FOST FACUT FIECARE MASTER ASA CA, FACI LA 19, PRIMESTI 19 SI ASA MAI DEPARTE

12

Friday, January 18th 2013, 3:19pm

Exact! si am intales ca se va implemena lv 105 , avem nevoie de puncte!!
Inca o chestie , la lv 40-60-90 etc pot sa am 17 puncte sau un singur P, daca fac primu m la 20 de puncte apoi folosesc reanranjarea deprinderilor , dinnou fac la 20 de puncte imi da 17 inapoi, pierd tot cate 3 puncte, ajungi la lv 99 cu un M:))

• "Calin98029802" has been banned

Occupation: Scoala

• Send private message

13

Sunday, January 20th 2013, 7:59am

Contra trebuie sa invatati cu timpul , faci un caracter 2 , 3 si o sa intelegi cum sa pui bonusuri etc ..

14

Sunday, January 20th 2013, 9:57am

Pai daca eu nu am jucat in viata mea metin, cum sa fac 2 -3 caractere am facut unu si am ajuns la lv 80 cu el(nu-s genu de om care incepe ceva apoi se lasa si incepe alceva, incep cu o treaba si cu aia gat), unde am realizat ca punctele acelea erau perfecte acum.
Tu normal ca daca ai facut toate M-urile la 17 iti comvine , ai toate skilurile la 86 eu bat pana la "99" , in pvp normal ca ma rupi cu 1 skil in plus.
Edit: ce bonusuri ? aici vorbim de "Rearanjarea deprinderilor" din item shop. Cred ca nici nai citit unde postezi!

Proxy0

Beginner

Occupation: Sport, School.

• Send private message

15

Monday, January 21st 2013, 3:39pm

Contra. Nu se va băga pentru că: Există banderola uitării.

Care ar fi rostul banderolei?

ps: DACĂ, se scoate și banderola, sunt pro.

16

Tuesday, January 22nd 2013, 10:47am

Da mai exista banderola, cand am p ce fac cu ea?
Cand mam apucat eu de metin, nu stiam si nici nu erau atatea banderole, probabil tu joci de 1 an 2 eu joc de 4, deci cand deja eu aveam P-urile facute tu te apuca'i de metin

17

Thursday, January 24th 2013, 10:55pm

O intrebare
Cand va fi propusa sugestia mai departe?
This post has already been reported.

HalfOp

Boing User :D

Occupation: Meeting faith

• Send private message

18

Friday, January 25th 2013, 1:10pm

O intrebare Cand va fi propusa sugestia mai departe?
Atunci cand topic-ul va avea un nr. de postari care sa merite macar atentia. Pana atunci; PRO si de la mine. Ar ajuta pe cei care nu cunosc jocul si nu pleaca in 'cursa lui' cunoscand ca e mai bine sa faci la 17 puncte M. Numai bine, HalfOp.
:komp:

Heroes never die. They just go in hell to regroup.

Niciodata un GM nu va va cere datele de logare de la contul dv. Nu dati datele la nimeni !
email: HalfOp@metin2.ro

Ingamename [CM]HalfOp
IRC : `HalfOp

The reason people find it so hard to be happy is that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.

19

Friday, January 25th 2013, 5:23pm

Toti am facut greseala asta cu primul caracter.Altii fac alt caracter,altii il continua pe cel pe care au gresit.Asta se invata treptat.Cum noi,cei care jucam de 3 ani, am putut juca si cu M-uri facute la 20puncte asa pot si viitorii playeri.
Contra!
Demonii sunt toţi vii, cam toţi gri
Şi işi arată colţii la venirea nopţii!
Frica în faţa morţii e tot ce poţi să obţii
Viaţa fuge, nu o ţii şi ţi-o fura hoţiï!

20

Friday, January 25th 2013, 6:33pm

Da, te-am intales ai facut M-urile sau P-urile la 20 de puncte dar doar ideea in sine tu bagi 20 si inapoi primesti 17 e gresita, deci sa zicem ca pe viitor se va introduce inca 1 skil ca la lv 105 sa ai toate skilurile si nu poti deoarece ai facut toate celelalte skiluri la 20 de puncte, nu ar fi ok sa poti recupera acele puncte? sau sa zicem ca tu nu o sa folosesti niciodata rearanjarea deprinderilor esti multumit asa cu 2 P-uri la lv 90 si 3 puncte pe alt skil, aplici metoda aia "sa moara si capra vecinului"?....