You are not logged in.

421

Tuesday, March 12th 2013, 2:38pm

HAH

Sincer,dar sincer,update-ul asta nu ma avantajeaza nici nu ma dezavantajeaza cu nimic,dar e inca un motiv in plus sa nu se merite sa joci...adica sa fim seriosi,in circa 3 ani cred ca am bagat la kk in otele de faceam conturi de 99 full bonus daca strangeam tot yangul.Foarte bine ca am vandut posedata inainte de update,macar la asta m-a dus capul.Sincer,s-a destabilizat tot jocul.

dracuvan12

Beginner

Occupation: Student,Metinar

• Send private message

422

Tuesday, March 12th 2013, 5:12pm

Ce va recomand la toti faceti solare si rugativa sa esueze sa iasa semiom +9 care e super bun si foarte cautat.
Va astept pe Trianguli :love:

joepushtiu

Beginner

• Send private message

423

Tuesday, March 12th 2013, 5:24pm

Ce va recomand la toti faceti solare si rugativa sa esueze sa iasa semiom +9 care e super bun si foarte cautat.

Eu i-as sfatui altceva.
Treceti si voi de lvl 70,trageti ca lumea pan' la lvl 90 si prindeti-i din urma pe cei care pana acum stateau mandrii cu posedata pe ei.Implementarea asta e o sansa pt toti "sa fie in top".
Acum nu mai au avantaj cei care aveau posedata,toata lumea isi poate face o armura d-asta noua,singurul lucru mai dificil fiind sa faci lvl pt ea,asa ca spor la crescut!

424

Tuesday, March 12th 2013, 5:53pm

Noua implementare face jocul mult mai frumos pentru cine îl joacă și extrem de urât pentru cine-l trăiește.
O sinteza a intregului topic, greu de gasit completari la ea. Insist doar pe un amanunt, este doar un joc, un joc trebuie sa te amuze, sa te simti bine, nu sa devina o obsesie sau un motiv de incrancenare. Pentru cei ce n-au avut pana acum o armura de 66+9 e mult mai usor sa si-o procure, asta nu e un motiv, pentru cei care au muncit luni de zile sa-si faca una inainte de update, sa spuna ca implementarile noi nu sunt bune. Apar mereu alte si alte surse din care sa faci bani in joc, daca nu ati observat, pietrele pentru armuri s-au scumpit enorm, la fel si itemele pentru armuri epice, dracuvan12 a strecurat si el aici o idee buna. Oricum pana la armurile noi trebuie sa petreci destule lvl in posedata, sa o duci in +9 nu e usor, bijuteriile noi isi vor arata valoarea si ele pe masura ce vor creste jucatorii, la fel si ele vor fi greu de plusat. Armele noi degeaba le faci din iteme +5-6-7, etc, nu vor pastra bonusurile, tot trebuie sa te chinui sa faci triton/lama/sfanta/demon/gheara dragon +9, daca nu vrei sa ai niste arme de 2 bani...

425

Tuesday, March 12th 2013, 10:47pm

Eu sunt putin confuz cu itemele astea noi, recunosc procesez cam incet.... :tooth: . Ce pierzi de exemplu daca faci dintr-un otel +9 direct armura noua "Devil's Horn Armour" sau dintr-o batalie +9 direct "Rune Sword" imi pare rau dar nu stiu traducerea in romana :love: .
Adica cred ca la batalie daca e full bonus cu 10 HH, o sa pierzi cei 10 HH dat de triton... sau cum, ca sunt confuz total :blackeye: , va rog explicati-mi exact ce pierzi daca plusezi itemele asa cum am descris eu :komp: .

joepushtiu

Beginner

• Send private message

426

Tuesday, March 12th 2013, 10:51pm

Recunosc ca si eu am fost impotriva acestui update la inceput,dar m-am obisnuit cu ideea si sunt de parere ca mai mult de jumatate din cei care se plang de implementarea asta nici nu au lvl sa intre in noile harti si doar se plang pt altii in loc sa puna mana pe crescut si sa verifice la fata locului.
Intr-adevar...cam prea multe iteme.Eu nu stiu inca nici teoretic ce iteme din astea noi(ma refer la bijuterii...coliere cercei)sa-mi fac si ce bonusuri ar trebui sa prind pe ele.Cel mai probabil o sa ne umplem inventarele cu iteme de schimb(cate un colier,bratara de fiecare fel).Jucam in continuare si vedem cum va fi.

Occupation: Student

• Send private message

427

Wednesday, March 13th 2013, 11:13am

Intretinere servere [Mentenanta: 13.03.2013]
Dragi jucatori,

astazi vom trece la versiunea de client 13.3.13.

Odata cu ea, vom rezolva urmatoarele:
-damage-ul din SD3 si dropul la boss-ul paianjen au fost reparate
-tinctura cerului a fost scoasa de la drop-ul mobilor
-bosii au fost scosi din pietrele metin noi
-unii useri pierdeau experienta dupa logout

Mentenanta poate dura pana la ora ~14;00

Pe durata mentenantei, website-ul va fi deasemenea inchis. Va rugam sa nu ne raportati acest lucru.
Multumim.

A voastra,
Echipa Metin2.ro

Eu ce sa inteleg de aici ca nu vor mai fi bosi la metinele din mapele noi ,, deci in primul rand multumesc lu Bendis pentru treaba lui minunta pe forum ca nu am stiut unde sa postez ! Pentru ce sa ajuns la concluzia ca nu e bine sa iasa bosi din metinele noi ??? chiar mi se pare o gandire eronata nu doresti bosii nu iti pune iteme cu incetinire pe tine si bate metinu pentru un amarat de otel +5+6+7 si ce iti mai da metinul respectiv , parerea mea despre acest nou up in legatura cu "bosii au fost scosi din pietrele metin noi" mi sa parut o mare mare eroare ! Chiar incepusem sa cred ca a devenit jocul putin mai interesant bosii ,,, acum luati si dropul si tot ! Bv felicitari pentru Good Job ! :godfather:

xDaisy

Beginner

• Send private message

428

Wednesday, March 13th 2013, 11:19am

Intretinere servere [Mentenanta: 13.03.2013]
Dragi jucatori,

astazi vom trece la versiunea de client 13.3.13.

Odata cu ea, vom rezolva urmatoarele:
-damage-ul din SD3 si dropul la boss-ul paianjen au fost reparate
-tinctura cerului a fost scoasa de la drop-ul mobilor
-bosii au fost scosi din pietrele metin noi
-unii useri pierdeau experienta dupa logout

Mentenanta poate dura pana la ora ~14;00

Pe durata mentenantei, website-ul va fi deasemenea inchis. Va rugam sa nu ne raportati acest lucru.
Multumim.

A voastra,
Echipa Metin2.ro

Eu ce sa inteleg de aici ca nu vor mai fi bosi la metinele din mapele noi ,, deci in primul rand multumesc lu Bendis pentru treaba lui minunta pe forum ca nu am stiut unde sa postez ! Pentru ce sa ajuns la concluzia ca nu e bine sa iasa bosi din metinele noi ??? chiar mi se pare o gandire eronata nu doresti bosii nu iti pune iteme cu incetinire pe tine si bate metinu pentru un amarat de otel +5+6+7 si ce iti mai da metinul respectiv , parerea mea despre acest nou up in legatura cu "bosii au fost scosi din pietrele metin noi" mi sa parut o mare mare eroare ! Chiar incepusem sa cred ca a devenit jocul putin mai interesant bosii ,,, acum luati si dropul si tot ! Bv felicitari pentru Good Job ! :godfather:

Chiar nu a fost gandita deloc bine treaba asta. Pt. ce sa scoti bossii din metine? Vorba lui santa, nu iti pui incetinire si aia e. Treaba e ca de cand cu metinele noi, era incurajat jocul in echipa, pentru ca, sa fim seriosi, singur nu puteai sa faci fata la 2-3 bossi iesiti din metin. Deci, era un pas inainte spre a ce se vrea a fi jocul asta. Asa, te duci tot singur spargi, fara ajutor, fara socializare, fara nimic. De drop nu mai vorbesc, ca nu e cazul. Sincer, ma bucuram la inelele de exp, cand vedeam 2-3 picate din metinul spart. Otelele deja sunt banale, acum banuiesc ca le va creste din nou pretul, din moment ce un metin va dropa 1-2 in loc de 5-6-7.

Partea draguta e cu tinctura, acum nu va mai sta degeaba prin depozit cand o iei din greseala, sau cand ti-o face altcineva "cadou", la fel, din greseala. Cat despre SD3 si drop, nu mai fusese o data reparat?

Bendis

I ♥ you !

Occupation: Ma alint!

• Send private message

429

Wednesday, March 13th 2013, 11:22am

Eu sunt putin confuz cu itemele astea noi, recunosc procesez cam incet.... :tooth: . Ce pierzi de exemplu daca faci dintr-un otel +9 direct armura noua "Devil's Horn Armour" sau dintr-o batalie +9 direct "Rune Sword" imi pare rau dar nu stiu traducerea in romana :love: .
Adica cred ca la batalie daca e full bonus cu 10 HH, o sa pierzi cei 10 HH dat de triton... sau cum, ca sunt confuz total :blackeye: , va rog explicati-mi exact ce pierzi daca plusezi itemele asa cum am descris eu :komp: .

Daca faci din otel +9 full bonus si pietrat la Jae-Seon Kim pierzi : bonusuri , pietre si 20% magie data de otel care va fi inlocuita cu Magic Resistance 4%
Max HP 1% asta la +0 .Pe langa pierderea acestora adaug si faptul ca desi este +9 armura poate esua . Daca faci din otel +9 full bonus si pietrat la Admiral Angmur , sansa de upgrade este 100% , pietrele si bonusurile raman pe armura iar tot ce pierzi este bonusul de 20% rezistenta magie care va fi de asemenea inlocuit de Magic Resistance 4% Max HP 1% la +0 , aceste procente crescand odata cu plusarea itemului.
La arme cam aceeasi poveste cu modalitatile de upgrade , la Jae-Seon Kim pierzi bonusuri , pietre dar si arma si iti sunt adaugate aceste 2 bonusuri standard Str. Ag. Half Humans 2% Str. Ag. Monsters 1% . La Seon-Pyeong tot ce pierzi sunt bonusurile date de arma epica mai exact semi-om si tare impotriva diavolului care vor fi inlocuite de Str. Ag. Half Humans 2% Str. Ag. Monsters 1% . La fel aceste procente sunt pentru armele +0 , ele cresc odata cu plusarea itemului.
Când viața iți impune limite, depașește-le!

'Cause all of me loves all of you

Multumesc BrainFKr :love:

430

Wednesday, March 13th 2013, 11:45am

Sa recapitulam:

-Se face update, se baga drop mare , apar zeci otele +9, lumea plange ca au bagat `jdemii de pergamente in otelele lor si acum or sa aiba toti

- Se face iar update, se modereaza dropul , otelele vor creste in pret datorita faptului ca nu vor mai pica cate 5 la un singur metin, lumea plange ca iar nu e bine .

Deeeeeeeci

Dropul a fost moderat deoarece NIMENI nu statea sa bata bosii, tot ceea ce se facea era sa se fuga cu ei de colo colo in timp ce altii spargeau metinul.Nu asta a fost intentia la implementare, ca sa fugi de un mob in speranta ca va muri.

Aveti in FIECARE mapa minim 3 bosi si cel putin 4 metine. Inmultiti asta cu 4 ch-uri si veti ajunge la o posibilitate enorma de a face bani.
Ce-ar fi sa jucam jocul asa cum a fost proiectat , fara sa ne plangem?
Dar nu, daca e, nu e bine, daca nu e , nu e bine.

:dwarf:
Citeste de 5 ori inainte sa dai enter. Daca nu stii sa te corectezi,INVATA -> AICI

Occupation: Student

• Send private message

431

Wednesday, March 13th 2013, 11:54am

Sa recapitulam:

-Se face update, se baga drop mare , apar zeci otele +9, lumea plange ca au bagat `jdemii de pergamente in otelele lor si acum or sa aiba toti

- Se face iar update, se modereaza dropul , otelele vor creste in pret datorita faptului ca nu vor mai pica cate 5 la un singur metin, lumea plange ca iar nu e bine .

Deeeeeeeci

Dropul a fost moderat deoarece NIMENI nu statea sa bata bosii, tot ceea ce se facea era sa se fuga cu ei de colo colo in timp ce altii spargeau metinul.Nu asta a fost intentia la implementare, ca sa fugi de un mob in speranta ca va muri.

Aveti in FIECARE mapa minim 3 bosi si cel putin 4 metine. Inmultiti asta cu 4 ch-uri si veti ajunge la o posibilitate enorma de a face bani.

Bine daca tu ai dreptate ,, si e corect ca sa scos bosii , mie personal nu mi sa parut indicat , dar,,, zimi tu mie cine sa dus sa bata bosii din mapele noi si care au reusit ???? in afara ,, in mapa guatama bosul din centrul mapei , care e cel mai usor de batut dintre toti ,,, ceea ce vreau sa zic ca idee e ca decizia de a scoate bosii a fost una eronata ,, nu vrei bosii nu iti lua incetinirea la tine,, ca dropul e prea mare??? jocul nu trebuie sa evolueze??? au aparut materialele noi ,,, acele " materiale" dece nu se pot vinde la 1-2 kk bucata??? vrei arme noi vrei armuri noi iteme noi ??? pune mana si farmeaza dar faptu ca sa recurs la decizia asta , e tampenie pe roamaneste,, de ce sa nu scoata si bosi de la metinele 85-90 ??? hai sa vina si cel de lvl 30 sa il poata bate !!! Jocul coechipier cu noua implementare sa dus :)

Tyg3r77

Trainee

• "Tyg3r77" has been banned

Occupation: footballer

• Send private message

432

Wednesday, March 13th 2013, 11:56am

Inainte va plangeati ca va fi plin de otele +9 peste tot iar acum iar va plangeti ca no sa mai fie .. LUATI O DECIZIE !! LA ORICE DECIZIE PLANGETI !!

On : perfect , o sa se ridice din nou putin preturile la otele !
Treceti pe la mine cont aries: Presentare cont war Aries

xDaisy

Beginner

• Send private message

433

Wednesday, March 13th 2013, 11:59am

Chiar sunt curioasa sa te vad cum bati un boss ce iti da dmg de -30-40k. Sincer. Degeaba bagi instante, cate ai baga, din moment ce bossul respectiv iti omoara mai bine de jumatate de grupa cu un skill...asta cand ajunge la ultimul sfert...e cam greu sa ii faci fata, nu crezi? Asa a fost proiectat jocul, nu ziceai tu? Incepand de la metinele de 85-90, ies bossi, la sfarsit mor singuri si dropeaza. Daca asa a fost proiectat, de ce il schimba acum?

Spuneam mai sus, ma vad nevoita sa repet. NU mai este incurajat jocul in echipa. Chit ca fugea cu bossi dupa el, si altul spargea, cam asta e ideea jocului, sa se ajute reciproc jucatorii.

434

Wednesday, March 13th 2013, 12:05pm

eram sigur ca se va intampla ceva cu dropul. Ei defapt stiau ca asa o sa se intample, ca toate lumea va merge in 2-3 sa bata un metin si 1 va fugi cu mobi, iar ceilalti vor sparge metinu. Acum pretul va creste putin la otele, dar se duce pe rapa jocul in 2 sau 3 deoarece oricine poate bate 1 metin singur daca nu ies bosi. Mie mi se pare ca, cu chestia asta s-au facut cateva otele +9 batalii +9 semi-om 9, pe care oamenii le-au bonusat si i-au scos pe ei de pe minus la faza cu voucherele. Si stati calmi ca si din metine va fi scazut dropul. Vroiam sa nu cred asta dar e identic cu un alt joc de-al GF pe care l-am jucat acum cativa ani. Daca se va lua un otel +6 de acuma trebuie sa fii fericit.
Edit : pe mine ma bucura putin pentru ca va creste pretul inelelor de experienta si pretul otelelor. Un otel +9 se va opri la 500kk 100 % si vom avea din ce face averi :) Intr-un fel e bine intr-un fel nu, dar ne obisnuim.

This post has been edited 1 times, last edit by "edyyy01" (Mar 13th 2013, 12:12pm)

Bendis

I ♥ you !

Occupation: Ma alint!

• Send private message

435

Wednesday, March 13th 2013, 12:11pm

Chiar sunt curioasa sa te vad cum bati un boss ce iti da dmg de -30-40k. Sincer. Degeaba bagi instante, cate ai baga, din moment ce bossul respectiv iti omoara mai bine de jumatate de grupa cu un skill...asta cand ajunge la ultimul sfert...e cam greu sa ii faci fata, nu crezi? Asa a fost proiectat jocul, nu ziceai tu? Incepand de la metinele de 85-90, ies bossi, la sfarsit mor singuri si dropeaza. Daca asa a fost proiectat, de ce il schimba acum?

Spuneam mai sus, ma vad nevoita sa repet. NU mai este incurajat jocul in echipa. Chit ca fugea cu bossi dupa el, si altul spargea, cam asta e ideea jocului, sa se ajute reciproc jucatorii.

Nu exista certitudinea ca nu va iesi nici un tip de sef din metine , asa cum metinele de 90 au un bos specific p`robabil si astea vor avea.
Am zis probabil pentru ca NU s-a dat nici o informatie extra , inainte sa incepeti cu teorii asteptati sa vedeti ce se intampla.
Sincera sa fiu xDaisy daca vrei sa joci in echipa chiar nu e nevoie de o mapa cu metine pline de bosi sa te incurajeze , asta tine de mentalitate , de oameni si de modul cum jucam fiecare dintre noi jocul.
Tine de caracterul nostru ( nu cel din joc) , de modul in care alegem sa ne petrecem timpul pe joc. Mai exact alegem sa jucam singuri si cum ai spus tu 0 socializare sau alegem sa jucam in echipa cu persoane dragi noua ,nu pentru ca vai domne ce prieteni bun ne sunt ci pentru simplu fapt ca ne distreaza si ne fac jocul mai placut. Asta tine de cat de prietenosi suntem noi si ne jucam doar pentru distractie sau cat de ambitiosi suntem si jucam doar pentru a ne atinge scopurile.
Sincera sa fiu acest nou update nu ma afecteaza catusi de putin , imi este total indiferent daca sunt metinele pline de bosi sau cu 0 bosi , chiar daca fac parte din categoria celor care au bagat acum ceva vreme peste 2kkk sa faca un otel +9 si am terminat prin a-l cumpara cu pret de 1,2kkk .
Chiar nu ma afecteaza in nici un mod , pentru ca iau jocul asa cum este. Un joc menit sa te relaxeze si sa te faca sa te simti bine.
Când viața iți impune limite, depașește-le!

'Cause all of me loves all of you

Multumesc BrainFKr :love:

436

Wednesday, March 13th 2013, 12:11pm

Bravo bine spus aici bosi apar si la metine de 85 90 spuneti voi acum cati se dadeau jos de pe metin ca sa bata bosu'? nici unu va zic eu ...deci cam aceeasi situatie iti ieseau 3 4 bosi ii plimbi si aceasi chestie o faci si aici... atunci scoateti si bosii de la metine de 85-90 ca si acolo ii plimbam nimeni nu ii bate
.--->si de la capat

437

Wednesday, March 13th 2013, 12:14pm

Daca intr-adevar bosii sunt asa greu de batut, ar fii bine ca dropul la ei sa fie si mai bun decat e acum,la metine sa fie lasat asa cum o sa fie dupa mentenanta de azi,astfel va fii promovat in continuare jocul in echipa, iar cei care il practica pot merge in numai dupa bossi, iar dropul se va imparti la mai multe persoane deodata,nu vor fii 2-3 persoane care stateau pana acum dupa un metin din care scoteau bossi si luau o gramada de iteme

joepushtiu

Beginner

• Send private message

438

Wednesday, March 13th 2013, 12:16pm

N-aveti idee cat ma bucur sa va vad plangand din cauza asta=))Scoateti-le sefii ca astia alearga cu ei,s-au nascut cu instinctu' ala de turma si unu' fuge de parca i-au furat comunistii pamantu' si restu' sparg metinu'.Aveti sefi cate 3-4 in fiecare harta,duceti-va si fugiti si acolo cu ei,poate li se face mila de voi si se sinucid :shit:

439

Wednesday, March 13th 2013, 12:18pm

Daca faci din otel +9 full bonus si pietrat la Jae-Seon Kim pierzi : bonusuri , pietre si 20% magie data de otel care va fi inlocuita cu Magic Resistance 4%

Max HP 1% asta la +0 .Pe langa pierderea acestora adaug si faptul ca desi este +9 armura poate esua . Daca faci din otel +9 full bonus si pietrat la Admiral Angmur , sansa de upgrade este 100% , pietrele si bonusurile raman pe armura iar tot ce pierzi este bonusul de 20% rezistenta magie care va fi de asemenea inlocuit de Magic Resistance 4% Max HP 1% la +0 , aceste procente crescand odata cu plusarea itemului.

La arme cam aceeasi poveste cu modalitatile de upgrade , la Jae-Seon Kim pierzi bonusuri , pietre dar si arma si iti sunt adaugate aceste 2 bonusuri standard Str. Ag. Half Humans 2% Str. Ag. Monsters 1% . La Seon-Pyeong tot ce pierzi sunt bonusurile date de arma epica mai exact semi-om si tare impotriva diavolului care vor fi inlocuite de Str. Ag. Half Humans 2% Str. Ag. Monsters 1% . La fel aceste procente sunt pentru armele +0 , ele cresc odata cu plusarea itemului.
Mersi Bendis de raspuns, ca sa trag o concluzie, o armura sau arma noua ca sa fie "bunicica", trebuie sa urmeze, de exemplu, otel+9, posedata+9, si apoi o faci "Devil's Horn Armour" la Admiral Angmur, sansa de reusita 100% si toate bonusurile pastrate, inclusiv cele date de Posedata la +9... cam mult de munca, dar cel putin o sa vedem mai multe otele +9.

Cu update-ul de astazi... nici eu nu prea sunt de accord, dar ca sa fiu sincer nici nu stiu de ce ne certam noi aici, pana la urma e hotararea GF-ului, care niciodata nu o sa tina cont de parerile nostre :tooth: .... :love:

chitros

Beginner

Occupation: lucru

• Send private message

440

Wednesday, March 13th 2013, 12:20pm

Chiar sunt curioasa sa te vad cum bati un boss ce iti da dmg de -30-40k. Sincer. Degeaba bagi instante, cate ai baga, din moment ce bossul respectiv iti omoara mai bine de jumatate de grupa cu un skill...asta cand ajunge la ultimul sfert...e cam greu sa ii faci fata, nu crezi?
La fel a fost si cu grota 2, cand s.au implementat generalii. Yonghan dadea, cu itemele care le aveam la implementare, un damage imens si credeam ca e imposibil de facut. Atunci incercam sa il bat cu otel+7 si otravita+7. Apoi am facut otel albastru si triton. Echipat cu triton+8 cu 30% diavol, otel albastru+8, am ajuns cu un singur glob sa fac 12 sefi. Probabil e aceeasi treaba si in noile harti. Nu poti bate un sef nou cu otel albastru si otravita, ci iti trebuie armura si arma legendara mare, eventual si o bratara cu tare impotriva monstrilor, In plus, iti trebuie noile bonusuri activate, renunti la tare impotriva diavolului sau vampirilor si pui altceva.
Cu ale cuvinte trebuie iarasi Euro.
Jocul se poate juca gratuit, fara discutie, dar daca vrei sa stai in primul rand, trebuie sa platesti, ceea ce mi se pare normal :D . Succes
Daca crezi ca poti sau daca crezi ca nu poti, ai dreptate (Henry Ford).