You are not logged in.

Miaunet

Professional

• "Miaunet" started this thread

Occupation: Administrator

• Send private message

1

Monday, March 19th 2012, 11:22pm

Impreuna suntem puternici! - Prezentari Bresle

Bresle participante:

Leonis: Isengard ; TrueLove ; Nr1 ; BlueLegion ; Wanted ; RedNation ; RedAngels ; NewCamp ; TheHunters; NiSeRupe
Virgo: TheEnd ; Baltaretii; A55A55IN5; GoldenArmy; Hunt3rs; blueGUARDS; enjoyDeath; MaFYaPDM; Nemuritorii; Silence; AoW; 112; Friends
Pegasus: Infern; Legionarii; Catharsis; WeeD; AloneStar; Isengard; Illuminated; RedSquad
Sagitta: DeathTouch; XBlueLegionX; CageBlood; EXTR3MIS; FallingStars; HellGate; LegaSanta; AngelsDemons; Moonspell; AngelsSword; LostDreams
Corvus: Waw; trueLegion ; Shinigami ; ReVenGers; xDieX; VALHALLA; FratiDeArme; WarriorMan; xSilenTx; AMORRe; goodnight
Taurus: United; Knights; Singuratici; LoveLife; SANTOS
Hydra: WildRose ; Sparta ; Love; KingOfHell; FhooThay; EndLeSs; Eagles; SelecteD; FightAngels; Empire
Aries: KingsWar ; ColoSSeuM; BlackSea; Dragons; AaNostra; ShinsooTeam; Riders; ForEwar
Gemini: Insomnia ; NarGotiX; NoLoveLimit; Enigma; Asgards
Lupus: DieHard ; MAXX; DeeJays; Avengers; RedGold
Draco: Babylon ; Nippon ; UebberAlles ; Azazel; GangBeng; Ambasador ; SpiritOfHel
Volans: America ; OneRepublic; xAvatarX ; TheLegends; Wehrmacht; Crush; Subjekt; Trust;

Va rog sa posteze doar liderul/reprezentantul breslei.

Se posteaza in primul rand : Nume breasla + Server. Cei care nu au asta vor fi descalificati
Termenul este pana pe 20 martie ora 20.

Aveti grija de itemele voastre. Nu va dati id si parola nimanui. Nu folositi nume cu "gm" sau 'admin" in componenta

peach

Beginner

• Send private message

2

Monday, March 19th 2012, 11:33pm

Prezentare Breasla NEMURITORII

BREASLA - NEMURITORII
SERVER - VIRGO
LEADER - Darth222

Ce-si poate dori fiecare dintre noi? Sa fie Nemuritor? Este posibil sau nu? O intrebare care se pune de sute de ani....Iar 58 dintre noi suntem cu adevarat NEMURITORII, impreuna de 3 ani si pentru totdeauna.
Am crescut impreuna, am luptat impreuna, ne-am certat si ne-am iertat unul pe celalalt, am ras , ne-am bucurat si am plans impreuna, ne-am sustinut si ne-am aparat, am fost si suntem TOTI PENTRU UNUL, SI UNUL PENTRU TOTI . Sa fim asa cum suntem e atat meritul lui Darth222 dar si al fiecaruia dintre noi, pentru ca suntem ceea ce ne-am dorit sa fim. Desigur multi se pot intreba cum poti ajunge sa fi NEMURITOR. E foarte simplu. Sa fi corect, sa nu jignesti, sa-l pretuiesti pe cel de langa tine, sa sti sa te respecti pe tine insuti cat si pe cei ce-ti stau alaturi, sa sti sa iubesti si sa te faci iubit, sa poti sa daruiesti si sa primesti cu aceeasi bucurie si nu in ultimul rand prezenta ta in joc sa fie pe serverul VIRGO.Pentru toti aceia care doresc a fi nemuritori(dar nu reci),nu avem decat cateva cuvinte - Sunteti bineveniti oricand,suntem aici pentru voi,nu conteaza levelul sau itemele,ci doar caracterul persoanei,fi doar un simplu OM si usa noastra este deschisa!!!

3

Monday, March 19th 2012, 11:37pm

HellGate

Server: Sagitta

breasla: HellGate

Breasla HellGate a fost fondata de catre War555 si Buddha fiind una din cele mai vechi bresle ale servarului Sagitta,de asemenea este si printre primele bresle care au reusit sa cumpere un teren al breslei,alchimist,fierar.In ciuda faptului ca suntem una din cele mai vechi am inceput "sa crestem" destul de tarziu si inca facem acest lucru deranjand cativa playeri importanti de pe server cu prezenta noastra.Suntem constienti ca la lvl nostru poate ca sunt altii mult mai buni decat noi,mereu e loc de mai bine,dar suntem uniti si reusim sa ne descurcam,zilele trecute reusind sa urcam pe locul 10 din clasamentul breslelor de pe server.La inceputul anului am reusit sa facem si un filmulet cu membri nostri ( http://www.youtube.com/watch?v=uqfrPxGpxzc ) din pacate am mai pierdut o parte din ei,din fericire am reusit sa ii inlocuim cu alti playeri care s-au integrat destul de rapid in familia noastra.Activitati zilnice,DT run-urile,farmatul,mai mergem si in v4 atunci cand vrem sa ne destindem,umplerea v2-ului,terorizarea "inamicilor" cu war-uri si cum am putea rata pierdea zilnica de vreme,barfa.Nivelul mediu al breslei este 65,acesta fiind si lvl de la care va puteti alatura noua, avand in prezent 54 de membri,lvl 20 la breasla.

Acestia suntem noi,daca ai lvl 65+ si vrei sa ni te alaturi Buddha este la un pm distanta.

4

Monday, March 19th 2012, 11:37pm

Breasla blueGUARDS Server Virgo

Avand in vedere ca am fost descalificati la runda a 3-a fara motiv , in unanimitate breasla blueGUARDS se descalifica singura si nu are nevoie de nimic.Asa cum am fost in stare ca in 10 persoane sa batem mai bine decat alte bresle mult mai numeroase si cu playeri mult mai mari decat noi , noi consideram ca suntem destul de buni si nu avem nevoie de nici un premiu.Pentru noi suntem si vom ramane pentru totdeauna numarul 1.

Respect tuturor

5

Monday, March 19th 2012, 11:48pm

Breasla DieHard Server Lupus

Breasla DieHard Server Lupus

Breasla DieHard - Server LUPUS

Lider DarckSword - TheBrt - TheRed

1.Numele Breslei a fost Ales de Bogdan, Soky, Tz0py care nu mai joaca

Un nume Potrivit Membrilor Care Am Ramas si Suntem in Prezent

ps. Scandalagi.....

2.Membri suntem 82 ca e maximul, dar suntem mai multi ca suntem impartiti in 2 Bresele

3.Activitati - Bataie la Vrajitoare , Dragoni, Catacombe, Party-uri in v4, Bosi V4........

4.Membri noi tot timpul Acceptam daca au peste lvl 75 Macar un P sau g-uri, Vutlur imun si 2-3 aparari

Suntem o Breasla Unita Dedicata Jocului Pe Motivul De Distractie

O Breasla Care Se Bazeaza Pe Incredere

Ne Ajutam Intre Noi Tot Timpul

Oferim Sfaturi Celor Care au Nevoie
In primul rand, libertate, aici nu sunt sefi, discipoli sau ucenici! Toti avem aceleasi drepturi! Toti avem dreptul la o parere, la o opinie, fiecare avand un cuvant de spus in mica noastra comunitate! Dar ca in orice comunitate, trebuie sa existe niste mici reguli, pentru a asigura buna legatura intre membri, spiritu de echipa si placerea de a juca acest joc alaturi de prietenii tai

MOTTO: DALE SA SARA

Uploaded with ImageShack.us

VIDEOURI: http://www.youtube.com/watch?v=P7XAwL0jM…ea3AUAAAAAAAPAA
http://www.youtube.com/watch?v=h7-C96wpQOw
:beer: :beer: :beer: DIEHARD RULZZ :beer: :beer: :beer:

• Send private message

6

Monday, March 19th 2012, 11:52pm

Cel mai mare lucru pe care-l poţi face pentru un prieten nu este să-i dai din bogaţiile tale, ci să i le scoti la iveala pe cele care sunt ascunse în el însuşi. (Benjamin Disraeli)

"Putem fi tratati josnic, dar nimeni nu ne poate injosi"
Server-Virgo
Regat-Chunjo
Breasla - AoW
La inceput a fost metinul...apoi...timizi,jucatorii au inceput sa apara.S-au legat prietenii intre nenumarati necunoscuti fiecare cu spirit de razboinic mai desavarsit,in cele din urma ei au hotarat sa uneasca aceasta prietenie sub un singur steag si o singura arma.Acest steag nu trebuia sa aiba orice nume ales la intamplare,trebuia un nume semnificativ,un nume care sa insemne ceva,un nume care sa-i defineasca,un nume care indiferent oriunde ar pleca cei care s-au unit sub el,sa dainuiasca,un nume "To Be Remembered" acest nume a fost AoW:Art of War=arta razboiului.Aceasta formula de invingatori chiar a functionat,inceputurile au fost glorioase,bataliile au fost toate castigate fara a lasa o sansa inamicilor.Insa...timpul si-a pus amprenta infailibila peste toti si toate asa cum toti stim.In metinul de azi pot spune ca formam un grup pe care as vrea sa-l numesc ultima reduta,un grup de prieteni cu acelasi spirit pe care acel grup de prieteni de la fondarea breslei l-au avut un mic grup din cel mare dupa cum urmeaza:
-mario86-warrior body "The killler off dreams"
-BV28GYK-ninja lame
-soryn7777-razboinic corp "Iancu off al times"
-fizy-Razboinic mental-"The Lucky One"
-bioana-razboinica mental
-pepitaaa-razboinica mental
-Da1ana-saman dragon
-Dream4Me-healler
-LARY19-razboinic...
- achile001-razboinic...
- iambeck-razboinic...
- Allis-razboinic mental
-xSantaClausx-sura arme magice
-traian-sura magie neagra
-Heyleyn-saman dragon
-smaranda-saman dragon "The one and Only"
-SlowBoy-razboinic mental "Esti praaaf"
-Tanck-sura arme magice
-63-sura magie neagra "Finu"
-criogen-ninja lame
-Quentin-razboinic mental
-corinutzaCo-saman dragon
-maslina10-razboinic corp "The GodFather"
-DEATHFEAR-razboinic corp "One off a Kind"
-Liviucub-sura magie neagra
-MBPnow-razboinic corp
-Miikiritzy-saman dragon
-sheila198512-razboinic mental
-B3bytzu-saman dragon
Si lista continua pana la numarul 54,nivelul mediu al breslei fiind level 80.
Sub acest nume avem nenumarate realizari,nu are rost sa le enumeram aici dar nu exista sarcina pana la momentul actual al jocului pe care AoW sa nu o fi dus la capat cu succes,esecuri au fost ca la majoritatea dar fara sacrificii nu exista victorie in cele din urma.
Breasla are teren,fierar,altar,alchimist si cam tot ce trebuie sa posede o breasla binefacuta.In incheierea acestei scurte descrieri am dori sa adaugam un respect deosebit pentru membrii initiali ai breslei si pentru tot ceea ce au facut ei in numele AoW.
Respect-TheOne-Bobo
Respect-FZR-Miky
Respect-Desiree-Patroana
Respect-gusti,Dichisitu si lista continua in numar foarte mare,multumim pentru simbol.

Niciodata sa nu furi,sa nu bei si sa nu inseli...daca ar fi sa furi,fura de la anturajul tau...daca ar fi sa bei,bea din momentele care iti taie respiratia...daca e sa inseli...inseala moartea (Will Smith,Hitch)

mik3lino

Beginner

• Send private message

7

Monday, March 19th 2012, 11:53pm

Prezentare Breasla Friends

Numele Breslei: Friends

Leader: LORDMEGAS

Server: Virgo

Regat: Shinsoo

Breasla Friends a fost facut initial de laraa pentru prietenii apropiati in urma cu aproape 2 ani jumate, in momentul de fata breasla are 70 de membri, nivel mediu fiind 78. Inca ne consideram o bresla de prieteni, oameni cu spirit de echipa, simtul umorului si plini de viata.
Avem tot timpul activitati impreuna in acest joc de la dt run, catacombe, dragon, vrajitoarea de gheata, pana la party-uri de crescut in v2,v3,v4 sau batai generale cu celelalte regate, war-uri, etc.
Suntem deschisi mereu pentru noi membri care vor sa ne devina prieteni si sa intre in cercul nostru!
Tot respectul pentru sefii breslei: Gyanyo01 si laraa; si pentru toti ceilalti membri ai breslei! SA FIM CU ADEVARAT PRIETENI (Friends)!!! :beer: :kiss:
:horsie:

0v3risback

Beginner

Occupation: Ma descurc

• Send private message

8

Tuesday, March 20th 2012, 12:06am

Breasla NoLoveLimit

Breasla NoLoveLimit a fost fondata de DANYinlove si 0v3r in regatul Jinno are Lv 20 si momentan numara 69/70 de membri iar nivelul mediu este 75, avem si un fierar de arme si un alchimist in map1. Este una din cele mai vechi si mai consecvente bresle avem anumite principii si orice player de calitate(ma refer aici la caracter) se poate alatura acestei bresle ce promite multe. Ca activitati avem in "C.V." primul Azrael batut de pe server, batem dragonul aproape zilnic in ultima perioada si nu in ultimul rand o alta premiera, primul cuplu de Lv99 de pe server. Acestea fiind spuse nu-mi ramane decat sa urez bafta tuturor, distractie placuta si cel mai bun sa castige!

112233 pazea!!! :)) cine stie cunoaste

Server: Gemini

Breasla: NoLoveLimit

Regat: Jinno

P.S. Don't forget: It's just a game!

9

Tuesday, March 20th 2012, 12:12am

Breasla WeeD Servar Pegasus

Din negura timpului striga un mare lider , dupa bravii sai luptatori . Ii cheama la lupta, chiar de le este frica ei merg inainte !Curajul lor nemarginit este pretul pe care viata il cere pentru a ingadui pacea! Acest mic grup impreuna cu liderul lor AlexWeed si cei 45 de luptatori infrunta pericolul zi de zi , reusind de fiecare data sa biruiasca !Multi au avut aptitudini extraordinare,insa ,findca n-au avut curaj , ei au trait in abisul necunostintei si au sfarsit prin a fi ingropati in inactivitatea lor . Odata ce au intrat in breasla WeeD destinul lor s-a schimbat, scopul lor sa depaseasca conditia de muritori!
AlexWeed ,conducatorul , va asteapta sa infruntati impreuna, provocari nemaintalnite in regatul Shinsoo ,servar Pegasus ! Deviza acestuia : ``!n metin nu conteaza unde te afli ,ci pe cine ai alaturi !``

YelloWish

Beginner

Occupation: Surfing

• Send private message

10

Tuesday, March 20th 2012, 12:25am

Server: Pegasus
Regat: Chunjo
Nume: Illuminated

Asa-zisa breasla-fantoma, lluminated, a luat nastere din neant nici eu nu mai stiu cand. Desi numele pare masonic, chiar nu are nicio legatura. Mi-a placut mult o piesa de la Hurts, care asa si se numeste – Illuminated, si am decis ca este un nume demn pentru a aduna o mana de oameni sub auspiciile lui.

Leaderul este BadB0y34, sura arme, nimic deosebit in privinta lui. Om cu suflet mare care a chemat langa el prieteni apropiati... care si-au chemat si ei prietenii, devenind astfel o breasla poate nu numeroasa, dar cu oameni diferiti, si buni, si mai putin buni. Oricum, pana cand toti si-au ascuns coltii, am ingropat securile si ne vedem de treaba.

Problema ar fi ca sunt doar caractere de nivel mare, nimeni stresant de lvl mic (poate de asta suntem considerati nesuferiti, fatarnici si alte rautati de alte bresle). Stiti cum sunt incepatorii, iar noi suntem prea obositi sa le explicam la toti cum sta treaba. Se mai gaseste cate un suflet bun, dar lumea devine prea insistenta si este neplacut.

Intr-un final, ne adunam pe cat posibil cand ne invadeaza cei de la blue in special, am facut si cateva waruri cu ei, ne-am luat bataie, dar am si dat bine :whack: . Daca tot sar cate 2 regate pe noi ca sa ne calmeze, insemana ca este ceva de capul nostru. Facem si Runuri pe la DT,s-au mai ratacit cativa prin Catacombe, la „Azorel”, Dragonul, Vrajitoarea de gheata si tot felul de bossi pentru insemne. :whistling:

Pentru noi conteaza distractia, gluma mai sarata si mai nesarata, indiferent ce zic invidiosii. Nu se stie cat o sa ne tinem impreuna, fiecare cu toanele sale, dar la moment e vesel. :party:

Occupation: acasa :D

• Send private message

11

Tuesday, March 20th 2012, 12:35am

Nume breasla: GangBeng

Server: Draco

Numar membrii: 39

Nivel mediu jucatori: 69

Caractere: toate

Sef breasla: GinaPISTOLL lv 67

Aceasta
breasla a fost formata de un nucleu compus din 4 jucatori care au plecat
impreuna de la un lvl mic cu scopul de a creste impreuna. In timp au crescut si
au adunat in jurul lor multi jucatori care au o filozofie comuna.

Lucrurile au
evoluat si dupa un an de zile am ajuns la maturitate, credem noi. Nu primim in
breasla decat jucatori mai mari de 18 ani, jucatori care chiar daca nu au un
cont bun; nu vrem decat oameni care sunt dispusi sa ajute si sa fie ajutati si
sa joace inteligent.

Un fapt
divers: Liderul breslei nu are lvl cel mai mare. Sunt cel putin 6-7 jucatori cu
lvl mai mare. Asta spune multe despre noi. Nu stam in jurul cuiva pentru ca e
mare si tare. Stam in breasla pentru ca ne ajutam si lucram in echipa
indiferent de lvl. Si tot in pe tema faptului divers. Cred ca avem in breasla
cele mai frumoase fete de pe server. Multe prietenii s-au legat aici, chiar si
in viata reala. Multi se cunosc personal, au facut petreceri impreuna.

De actiunile
breslei ce pot spune. Am facut tot ce se poate face ca breasla. Am omorat tot
ce se putea, cand e cazul ne batem (bine), cu breslele din alte regate. Nu
cautam scandal, dar daca suntem provocati raspunsul e pe masura.

Avem si
reguli: Nu ne batem in DT, suntem acolo pentru Reaper si fierar; scandal facem
afara. Nu vorbim urat, nu acceptam jucatori cu hack (chiar zilele trecute am
dat afara un jucator pe care il suspectam ca are hack) si cel mai important
este respectul fata de toti din breasla.

0v3risback

Beginner

Occupation: Ma descurc

• Send private message

12

Tuesday, March 20th 2012, 12:41am

Breasla NoLoveLimit - Server Gemini

Breasla NoLoveLimit a fost fondata de DANYinlove si 0v3r in regatul Jinno are Lv 20 si momentan numara 69 de membri iar nivelul mediu este 75, avem si un fierar de arme si un alchimist in map1. Este una din cele mai vechi si mai consecvente bresle avem anumite principii si orice player de calitate(ma refer aici la caracter) se poate alatura acestei bresle ce promite multe. Ca activitati avem in "C.V." primul Azrael batut de pe server, batem dragonul aproape zilnic in ultima perioada si nu in ultimul rand o alta premiera, primul cuplu de Lv99 de pe server. Acestea fiind spuse nu-mi ramane decat sa urez bafta tuturor, distractie placuta si cel mai bun sa castige!

112233 pazea!!! :)) cine stie cunoaste

Server: Gemini

Breasla: NoLoveLimit

P.S. Don't forget: It's just a game!

//Lary4u
Avertisment pentru post hunt. Ai mai postat o data.
This post has already been reported.

13

Tuesday, March 20th 2012, 12:44am

Prezentare Breasla Catharsis

Breasla: CATHARSIS

Server: Pegasus

CATHARSIS

- PURIFICARE

Catharsis
sau katharsis.În context literar,
catharsis-ul este definit ca eliberare de pasiuni, purificare de emoții,
în special de acelea de milă si teamă, în primul rând prin intermediul
artei. Aristotel este cel care utilizează acest concept ca pe o metaforă
în lucrarea ‘’Poetica’’, spre a descrie efectele tragediei asupra spectatorului.

Termenul de catharsis (Κάθαρσις) este derivat din cuvântul grecesc καθαίρειν (katharein), care semnifică a curăța, la rându-i derivat din ‘’kathares’’, care înseamnă pur, curat, fără pată.

De ce Catharsis? Lumea virtuala este un loc unde poti simula o intreaga
experienta de viata in situatii pe care cu mare greutate le-ai
experimenta in viata reala. Te intorci astfel in lumea reala mai curat,
eliberat, purificat.

Breasla Catharsis a aparut acum 2 ani, fara pretentii de a creste sau a deveni cei mai buni. Initial dorisem un cal frumos:D

Apoi au inceput sa apara unul cate unul personaje care au cerut sa intre
in breasla. Majoritatea membrilor de baza sunt aici de la lvl foarte
mic si fiecare are o mica poveste. Poate odata vom avea timp sa punem pe
hartie amintirile..Unii au ramas, altii au fost dusi de evenimente in
alte parti, altii au parasit metinul, dar prietenia si amintirile ne
leaga dincolo de joc.

In acest moment breasla are 76 membri, lvl 20, avem teren in cea mai superba locatie din Jinno -comitatul Imha, langa cascada.

Si acasa la noi e un loc de recreere folosit din plin nu doar de membrii
breslei, pentru grad, aventuri romantice , petreceri, eventuri speciale
create de noi. .Ca si punct comercial e practic egal cu zero, decat
daca se vor implementa taxe turistice :D

Impreuna cu breasla avem activitati diverse de la misiuni, dt, dragon,
razboaie, dar si distractie la maxim. Cele mai frumoase momente sunt
nuntile din breasla, eventurile organizate pentru membri si desigur
urmarirea in comun-cu comentariile de rigoare- a unor emisiuni tv:D

Catharsis nu e doar o breasla .. e un concept, o firma care inseamna
pentru foarte multi de pe server, cei care ne cunosc desigur, in primul
rand corectitudine, incredere si onoare. Chiar si adversarii nostri ne
recunosc aceste calitati!

Membrii breslei:

Lider - InnocentSin - saman leac -

lvl 96

Ninja: BLUTU(96), 1q(92), dcnu(75),MirceaBadea(81),pretorians(95)

, DeStRoYeR94(77),TwistAngels(80),Jessica(79),NoBzOrYkA(70),MicStrengar( 78 ),

Gandac3l(25)

Samani: Baptistine(76),

HalfAngel(72),Yoop(76), enashhel(90),catal1n3(97),Anutsaa(81),Sweetkiss1( 68 ),sunset12(82),Ellayne(87),

XCR1NAX(83),Annu(71),ScumpyGdW(83),shAmYkiddo(67),xXDulceFokXx(86), xHope(70),

xDylanax(64), Phoenixxx(80),Arathrea(75), BlueEye(75), xDyianax(64),

Sura: DanyAngel (56), Karrys (81), saigo

(92), PrysonBreak (79), costyn1717 ( 98 ), al3xxz200111(90), G0LLUM ( 78 ), Myth

(92), ReDm ( 78 ), Ethans (75), elsar (81), Evolilik (65), sabazios (75),

PopicaJr (54), Redo(75)

Razboinici: Th2WoRxD (54), Septymyu

(75), soparla ( 86 ), psicutamica (92), dmx19 (93), Venom92(79), alexbboss (77),

ZabuzaM0moch ( 88 ), valyczone (77), OldCrakaFooI (75), Shef (93), cezarina ( 78 ),

Tagar (94), GrendragoN (99), darkky25 (99), tomy20018 ( 78 ), piscut (87),

Achille72 (87), ZIr0 (81), gyanyne (86), nykk89 (86), JhonTriton (79), NEWHOPE

(94), LostWarior (70), THEFORCE01 (42), sexxes1(89), Darku (94), septelicic

(72), IsopP (74), TheCrYssTyan (70), NoPromises (65), XxCBVxX (70),

|||Blu3||| (52), warrior223 ( 79 )

Acum va invitam sa urmariti si prezentarea video pentru breasla noastra: http://www.youtube.com/watch?v=sKp8X3nroow

MULTUMIM TUTUROR

SUSTINATORILOR NOSTRI!

FORTA CATHARSIS!

14

Tuesday, March 20th 2012, 1:32am

Prezentarea Breslei XBlueLegionX -- Server Sagitta!

Breasla XBlueLegionX Lider --CirjaTimy
╔═──────────────────────────────═══════════════──────────────────────────────

Uploaded with ImageShack.us ╚═──────────────────────────────═══════════════──────────────────────────────═╝
╔═──────────────────────────────═══════════════──────────────────────────────

Uploaded with ImageShack.us ╚═──────────────────────────────═══════════════──────────────────────────────═╝

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█ Prezentare youtube: http://www.youtube.com/watch?v=DCUDmA4gwIg
█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█

┌─────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────┐
▓│ │▒
▓│ Denumire: XBlueLegionX │▒
▓│ Lider: CirjaTimy │▒
▓│ Nivel bresla: 20 │▒
▓│ Numar membrii: 54 │▒
▓│ Nivel mediu: 87 │▒
▓│ Server: Sagitta │▒
▓│ Regat: Albastru │▒
└─────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────┘

Bresla XBlueLegionX a luat fiinta in urma cu 7 luni cand un grup de jucatori Metin2 s-au hotarat sa-si creeze un nume pe server-ul sagitta, sa lupte impreuna pentru regatul lor si sa se ajute reciproc. Inca de la inceput notiunea de XBlueLegionX a fost gandita ca o definitie pentru lucru in echipa, capacitate de performanta si in primul rand prietenie. Numele a fost ales de comun acord, iar pentru noi semnifica respectul fata de regatul in care am ales sa jucam, si prin crearea acestei bresle s-a dorit unirea a cat mai multi jucatori buni din Jinno. Majoritatea timpului in-game il petrecem impreuna, distrandu-ne, luptand, sau pur si simplu vorbind. In fiecare zi "echipa" XBlueLegionX poate fi gasita in preajma celor mai fiorosi bosi cum ar fi regina, dragon, azrael, reaper etc. , in map1 distrandu-se ca o familie, sau luptand pentru gloria regatului lor. Oricine doreste sa ni se alature va fi bine venit, respectul si buna-starea vor fi mereu prezente in cadrul breslei noastre, existand insa si un minim de cerinte pe care trebuie sa le indeplineasca fiecare nou adept, cum ar fi: sa fie persoane demne de lucru in echipa si active, nivel minim 75, echipament care sa le permita inrolarea in activitati. Acestea fiind spuse "familia" XBlueLegionX va multumeste pentru timpul acordat.

┌────────┐
│© XBlueLegionX
└────────┘

Reprezentant Al Breslei XBlueLegionX ---------NewLife
Small People in a Big World
My Friends!

15

Tuesday, March 20th 2012, 2:52am

Nume breasla : FhooThay :hump:

Server : Hydra

Breasla FhooThay la eventul " Impreuna suntem puternici! " --->> HERE
CEI DIN URMA VOR FI CEI DINTAI !!!

Uita-te la --> "Micul" Meu Warior in Dezvoltare ;x

Shaman Healer PvP XxKOxX --> Push Me ;x

16

Tuesday, March 20th 2012, 5:20am

SPARTA

This is SPARTA

Breasla SPARTA a fost infiintata de catre Brego cand a luat "nastere" serverul Hydra.

Cu trecerea timpului am inceput sa legam prietenii atat in joc cat si in
realitate.Actualul lider al breslei este gabyeu,un om extraordinar care
a stiut sa ne conduca si sa ne tina uniti.

Breasla este detinatoarea unui teren care gazduieste "fierar de armuri" ,
"alchimist de lemn abanos" si recent am adaugat si un altar pentru a
mari capacitatea breslei.

Breasla a atins numarul maxim de membrii ( 76/76 ).In total avem 16 caractere de ninja 22 razboinici 16 sura si 22 de shamani.

Si in legatura cu activitatea noastra zilnica ?(
Pai suntem din 8 in 8 ore la vrajitoare ( nu iertam nimic ) batem
metine, dt-uri mai batem rosii cand ne plictisim si cea mai importanta
activitate "Pazim depozitu toata ziua"

Spre final am dori sa va informam ca breasla nu recruteaza membrii doar
in functie de caracterul din joc,in egala masura conteaza si caracterul
persoanei din fata monitorului.

Mai multe despre noi o sa aflati in curand la sectiunea "Taramul Jocului - The World of Metin2 - Server 7 Hydra"

"Nu ne retragem, nu ne predam; aceasta este legea spartană. Şi, urmând legea spartană, vom rămâne şi vom lupta pana la sfarsit"

17

Tuesday, March 20th 2012, 5:26am

BREASLA: SPARTA
SERVER : HYDRA

SPARTA

This is SPARTA

Breasla SPARTA a fost infiintata de catre Brego cand a luat "nastere" serverul Hydra.

Cu trecerea timpului am inceput sa legam prietenii atat in joc cat si in
realitate.Actualul lider al breslei este gabyeu,un om extraordinar care
a stiut sa ne conduca si sa ne tina uniti.

Breasla este detinatoarea unui teren care gazduieste "fierar de armuri" ,
"alchimist de lemn abanos" si recent am adaugat si un altar pentru a
mari capacitatea breslei.

Breasla a atins numarul maxim de membrii ( 76/76 ).In total avem 16 caractere de ninja 22 razboinici 16 sura si 22 de shamani.

Si in legatura cu activitatea noastra zilnica ?(
Pai suntem din 8 in 8 ore la vrajitoare ( nu iertam nimic ) batem
metine, dt-uri mai batem rosii cand ne plictisim si cea mai importanta
activitate "Pazim depozitu toata ziua"

Spre final am dori sa va informam ca breasla nu recruteaza membrii doar
in functie de caracterul din joc,in egala masura conteaza si caracterul
persoanei din fata monitorului.

Mai multe despre noi o sa aflati in curand la sectiunea "Taramul Jocului - The World of Metin2 - Server 7 Hydra"

Avertisment: postare dubla. Esprit

18

Tuesday, March 20th 2012, 5:56am

Nume breasla: GangBeng

Numar membrii: 39

Nivel mediu jucatori: 69

Caractere: toate

Sef breasla: GinaPISTOLL lv 67

Aceasta

breasla a fost formata de un nucleu compus din 4 jucatori care au plecat

impreuna de la un lvl mic cu scopul de a creste impreuna. In timp au crescut si

au adunat in jurul lor multi jucatori care au o filozofie comuna.

Lucrurile au

evoluat si dupa un an de zile am ajuns la maturitate, credem noi. Nu primim in

breasla decat jucatori mai mari de 18 ani, jucatori care chiar daca nu au un

cont bun; nu vrem decat oameni care sunt dispusi sa ajute si sa fie ajutati si

sa joace inteligent.

Un fapt

divers: Liderul breslei nu are lvl cel mai mare. Sunt cel putin 6-7 jucatori cu

lvl mai mare. Asta spune multe despre noi. Nu stam in jurul cuiva pentru ca e

mare si tare. Stam in breasla pentru ca ne ajutam si lucram in echipa

indiferent de lvl. Si tot in pe tema faptului divers. Cred ca avem in breasla

cele mai frumoase fete de pe server. Multe prietenii s-au legat aici, chiar si

in viata reala. Multi se cunosc personal, au facut petreceri impreuna.

De actiunile

breslei ce pot spune. Am facut tot ce se poate face ca breasla. Am omorat tot

ce se putea, cand e cazul ne batem (bine), cu breslele din alte regate. Nu

cautam scandal, dar daca suntem provocati raspunsul e pe masura.

Avem si reguli: Nu ne batem in DT, suntem acolo pentru Reaper si fierar; scandal facem

afara. Nu vorbim urat, nu acceptam jucatori cu hack (chiar zilele trecute am

dat afara un jucator pe care il suspectam ca are hack) si cel mai important

este respectul fata de toti din breasla.

19

Tuesday, March 20th 2012, 6:24am

KingsWar - server Aries -

Server : Aries

Regat : Jinno

Nume breasla: KingsWar

Nivel breasla: 20

Conducator: dondan

Nivel mediu : 82

Top bresle : Locul 1 cu 86553 puncte

Breasla este formata din 82 membri
: dondan, ofe2,

obrazniktura, eleni,Byancaa, VanNeSaPinK, Ninuuu, Cristian, Zuzulina,

jointcata, Magoo88, smecherainar, EdYface2face, FURRIAjr, nicusor12, sheena,

CORSICANU, Anth0n, furorSA, BaseSr, KILSTROOOM, MRsarpe, Tabitha, nereya1,

asiny, Alina, IubiluAnth0, BABYDOLL, nicusor12buf, TamynA, Daryana, LadyPink,

nereyabuff, Bufytza, MadyPolista, obraznikatur, Emilia19, casianalove,

Giuseppina, xPlAy4FuNxX, Baselu, silentSA, AllexNinja, mihuv, SpellSing3r,

patylove, XDrakeX, B2k, hellboy10, Baloo, Adonys, andrey200xp, On3D4y, barbut,

puricoso, GinghisHaan25, jordach, fighter2, pericolosso, Sax, ElLoCo, FaceOfff,

3cStaxY, vil2, RealFlorin, N3v3rMore, FABIAN12,Jigsaw1, Devilutz, auryksex4,

punisher2011, MasterVlad, CyPaKagain, Buffauryk, xxRokkerxx, ubitzik, Clarck,

ReBorn, Otravitudrq, ionootz si xDivine.

Odata cu deschiderea serverului Aries din dorinta pastrarii

unei bune legaturi intre playeri s-a hotarat infiintarea unei bresle al carei

nume in traducere “regii razboiului” se dovedeste a fi real si in ziua de

astazi aceasta fiind pe primul loc in topul breslelor de pe server.

A face parte din aceasta breasla pentru noi presupune respectul intre colegi,
ajutorul reciproc, buna dispozitie, jocul in echipa.

Ca activitati ale breslei avem Vrajitoarea de gheata mar , Beran setaou,
Death reaper, Azrael si nu in ultimul rand bataliile

duse contra playerilor si breaslelor din alte regate.

Deciziile care se iau in breasla sunt bine analizate si presupun acceptul

tuturor membrilor.

Rollz

Trainee

• "Rollz" has been banned

Occupation: Student

• Send private message

20

Tuesday, March 20th 2012, 7:13am

Breasla: SpiritOfHell
Conducator: BlackTomy

Breasla a fost inffintata in urma cu cateva luni in urma, de catre BlackTomy, koko91, buguleata, Nathaniel. Cand breasla a fost infiintata toti aveam lv 61-, si prin rabdare si perseverenta am rausit sa cladim o breasla cat se poate de stabila, activa si mai ales unita.

In prezent breasla are level 20 si un nivel mediu al playerilor de 61. Suntem o breasla buna si pvp cat si pvm, iar ca reprezentanti pvp sunt koko91, BlackTomy, VuVuBrK, acestia fiind preintre cei mai buni pvp. Dar nici restul membrilor nu sunt mai jos de ei si, intr-o buna zi o sa fim o breasla care sa se poata compara cu cei mai buni de pe server. Daca tot am prezentat cum se descurca SpiritOfHell in pvp, o sa fac o scrta descriere si pentru pvm. In pvm, nu prea stiu ce sa zic, dar majoritatea timpului ni-l petrecem dt, dar si v3 si v4.

Probabil ca aveti unele curiozitati despre berasla SpiritOfHell. Am sa va raspund la unele dintre cele mai frecvente intrebari puse de cate playeri:

"De unde vinele Numele , SpiritOfHell?"
Dupa cum am spus mai sus breasla a fost infiintata de un sura Bm cu P in Spiritul Flacara. De aici vine numele bresleu (in traducere cuvant cu cuvant: Spiritul Iadului)

"Dupa ce criterii recrutati membri?'
Criterii nu sunt multe, doar 2 mari si late: Sa ai peste 16 ani, si sa nu furi. De altfel nu acceptam nici hackeri in breasla, pentru ca ne fac de ras.
Levalul nu prea conteaza daca indeplinesti conditiile de mai sus, pentru ca odata intrat in SpiritOfHell , ai parte de tot ajutorul care iti poate fi ajutat de colegi.

"Cu ce va laudati?"
Ne laudam cu faptulc ca suntem uniti, si cu faptul ca in SpiritOfHell toata luea este egala, nu conteaza lvl sau cati bani ai bagat in joc.

"Cati sunteti in breasla?"
Momentan suntem 64, dar asteptam membri noi si dornici de aventura.:D

Motto: Adevarta prietenie se bazeaza numai pe fapte, pe idei, pe sentimente care constituie miezul de foc al omeniei.

Cu alte intrebari si curiozitati va astept pe pm.

Realizat de buguleata, impreuna de membrii breslei SpiritOfHell.