You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Metin2 RO. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

guitarist_48

Sunt cu ochii pe voi :D

• "guitarist_48" started this thread

Occupation: Frecarea mentei

• Send private message

1

Tuesday, June 26th 2012, 10:01am

Grota- intrebari crescut, drop, iteme necesare

1) Care este timpul de respawn al dragonului albastru?
2) Imi puteti da si mie o harta cu camerele din v3/v4 numerotate?
3) Care sunt camerele "gemene" si ce e asa interesant la ele?
4) Unde se creste cel mai bine de la lvl 75 la 86 ca mental?
5) La lvl 75 care sunt camerele unde se poate farma cel mai bine si cam ce ar putea pica?
6) Am auzit ca in v4 ai drop mai bun daca bati fara manusa, e adevarat?

2

Tuesday, June 26th 2012, 10:08am

Asta este harta grotelor (am stat mai mult pana am uploadat-o)
http://imageshack.us/f/443/urlyu.jpg/

Camerele gemene sunt camerele asezate una langa alta (exemplu camerele 38-39 din v4 ) care au un respawn imens de moobi pentru a rezista ai nevoie de un sura arme echipat ff bine altfel ma indoiesc ca le poti lua pe amandoua , ca mental poate ai cateva sanse
daca ai set bun poti creste in camerele 38/39

Este fals, fara manusa ai drop bun la armele de 65 (care nu dau profit foarte mare) in schimb cu manusa pica arme de 70-75 la greu

viorakis

*The keeper*

Occupation: Presedinte

• Send private message

3

Tuesday, June 26th 2012, 11:21am

1. 1 ora
2. Harta e cea de la colegul de mai sus.
3. Camerele 48-49 care nu au culoar intre ele (sunt lipite).Avantaje:respawn mare, lipsa comandanti, usurinta de a aduna ambele camere.
4. In functie de iteme: fara set diavol in v3 la golemi, cu set diavol bun si P-uri in v4 la setaou rosii.
5. Nu exista camere mai bune, ci exista posibilitatea ta de a rezista in ele.Mai multi mobi ucisi, mai bun drop.
6. Corect, orice s-ar spune asta e realitatea, mi s-a intamplat si mie si altor colegi.
mascatu2
sura arme lev.92
Trianguli / Jinno

soseta

Beginner

Occupation: Cutting leaves for the dogs

• Send private message

4

Tuesday, June 26th 2012, 4:52pm

2) Imi puteti da si mie o harta cu camerele din v3/v4 numerotate?

3) Care sunt camerele "gemene" si ce e asa interesant la ele?

4) Unde se creste cel mai bine de la lvl 75 la 86 ca mental?

5) La lvl 75 care sunt camerele unde se poate farma cel mai bine si cam ce ar putea pica?

6) Am auzit ca in v4 ai drop mai bun daca bati fara manusa, e adevarat?

http://imageshack.us/f/35/grutaexilio.jpg/

http://imageshack.us/f/684/691pxgrotta2numerata.jpg/

Eu le prefer pe astea si sunt ultrafolosite pe serverul meu

3°pe harta mea sunt 40-39 ( nu e facuta legatura pe harta dar e singurul defect.Camerele astea sunt speciale pentru ca au 1 sau 2 comandanti in 39 care pot fi dusi pe hol , au respawn bun si multi am crescut in ele. Vreau sa spun ca am "descoperit" fiecare camerele, inainte sa li se duca vestea , jucatorii mari de pe servere diferite fara sa se vorbeasca intre ei au ales , dupa incercari mai mult sau mai putin indelungate , sa bata in aceste camere.
4°In functie de iteme cum s-a mai spus. Eu recomand mereu sa se creasca la lvl unde mobii iti dau drop bun adica pana la 79-80 in grota I apoi in grota II Multi am crescut in camera 41 sau 18 grota I , apoi am urcat in grota II. tu vei vedea ce iteme ai si unde poti bate bine. Crescutul de la 80+ nu va fi o problema daca ai imun, rez sageti si ceva bonus diavol.
5° Eu prefer sa bat golemi , si ce mai apare in camera 41 la lvl 75, dar am nevoie de iteme si de upgrade si de sticle, globuri de gheata si cuu noroc de la setaou cate o arma lvl 75, dar asta depinde de zile, unele sunt mai putin norocoase.Cel mai bun drop, cand rezisti e in primele camere din grota II-arme de 70+4,+5. de 65 +6 (batalii +4,+5 f rare) flori , arme lvl 75+1+2.
6°Nu cred.Dimpotriva stiu ca sunt zile bune si zile nu.Dar zilele nu sunt mai dese fara drop dublu..
Hope you understand what I mean..
Good Luck!

guitarist_48

• Send private message

5

Wednesday, June 27th 2012, 10:40am

Va multumesc pentru raspunsuri. Totusi mai astept sa mai primesc 1-2 pareri. Si as mai avea doua intrebari:
1) in primele camere din v4 poate pica semi-om?
2) La monstrii din v3 ce poate pica de valoare?

DzEk0

Intermediate

• "DzEk0" has been banned

• Send private message

6

Wednesday, June 27th 2012, 11:02am

1. nu
2.la golemi+setaou iti pot pica arme de 70+4 (lame demon , cutit siamez , arc dragon albastru) care sunt 1,1 kk la magazinul general ,otravite , scoici , armuri 61+5/6 , bratari / papuci /coliere cu pv
DzEk0 War

This post has been edited 1 times, last edit by "DzEk0" (Jun 27th 2012, 11:11am)

7

Wednesday, June 27th 2012, 11:06am

1. nu
2.la golemi+setaou iti pot pica arme de 70+4 (lame demon , cutit siamez , arc dragon albastru) care sunt 1,1 kk la magazinul general ,otravite , scoici , armuri 65+5/6 , bratari / papuci /coliere cu pv
Cred ca ai vrut sa scri armuri 61 +5/6. Si mai pica batalii la golemi :love:

guitarist_48

• Send private message

8

Wednesday, June 27th 2012, 11:08am

Multumesc pentru raspuns, mai am o mica adaugare la cele doua intrebari:
1) Daca in primele camera de v4 nu pica, atunci unde pica? :D
2) Armurile de 61+5+6 pica la golemi sau la setaoii din v3?

DzEk0

Intermediate

• "DzEk0" has been banned

• Send private message

9

Wednesday, June 27th 2012, 11:13am

1. e acelasi drop peste tot , depinde doar de noroc.
2.la golemi si setaou , probabil drop mai bun la golemi.
DzEk0 War

MaxX87

Beginner

Occupation: DT

• Send private message

10

Wednesday, June 27th 2012, 11:17am

1. nu
2.la golemi+setaou iti pot pica arme de 70+4 (lame demon , cutit siamez , arc dragon albastru) care sunt 1,1 kk la magazinul general ,otravite , scoici , armuri 65+5/6 , bratari / papuci /coliere cu pv
Cred ca ai vrut sa scri armuri 61 +5/6. Si mai pica batalii la golemi :love:
Probabil la cele de 61 se referea.Bataliile nu pica la golemi ;) Ele pica impreuna cu restul armelor de 65 la orice mob la care ai drop (mai rar dar pica).Deci batalii poti dropa de la lvl 75 in sus din ce am observat eu la orice mob ai drop in general.Eu am dropat peste tot si anume v2,tara de foc,padure,dt.

11

Wednesday, June 27th 2012, 11:21am

semi-om pica la zini

Occupation: ٩(๏̯͡๏)۶

• Send private message

12

Wednesday, June 27th 2012, 11:31am

Semi om pica la comandantul yonghan si capitanul huasin :) (se gasesc in v4)

viorakis

*The keeper*

Occupation: Presedinte

• Send private message

13

Wednesday, June 27th 2012, 11:36am

Semi om pica la comandantul yonghan si capitanul huasin :) (se gasesc in v4)

De fapt pica la comandantii setaou spawn-ati de acestia in timp ce ii lovesti.
mascatu2
sura arme lev.92
Trianguli / Jinno

14

Wednesday, June 27th 2012, 11:38am

1. Semi-om nu pica nici in v3 nici in v4.
Uite aici o pagina de wiki unde poti sa vezi datele despre arma: http://wiki.metin-2.com/index.php/Soul_Stealing_Blade
2.Armurile de 61 pica si la golemi si la setaou.

Occupation: ٩(๏̯͡๏)۶

• Send private message

15

Wednesday, June 27th 2012, 11:43am

Acest wiki nu mai este actualizat,intradevar pica din mobi ce ies din capitani iar la giganti pica de la lvl 86 + lafel ca dropu otelelor :)

16

Wednesday, June 27th 2012, 11:49am

Lama Semi-Om pica la Comandantii care sunt spawn-ati de Capitanul/Generalul Huashin sau Yonghan, trebuie sa stai in jur de 1-2 ore ca sa inceapa dropul calumea, sunt dropate +2
Mai pica si la luptatorul Miria de level 86 din Tara Gigantilor, aici insa pica mai rar, trebuie sa stai mult si pica+0
Usc iarba.
Leonis-92

Volibear

Beginner

• "Volibear" has been banned

Occupation: Drop

• Send private message

17

Wednesday, June 27th 2012, 2:38pm

Miria are 77 si pica la orice level il poti bate semi-om. Am dropat cand faceam biologul de 80 pe mental si ninja, otele la fel, drop oricand poti sa-l bati. De la 86 pica inele de exp si carti comandant.
In grota cel mai bun mod de a obtine lame semi-om, partizane si magnetice +6 este sa farmezi vreun huashin sau yonghan. Pe langa asta pot pica si iteme cu pv, cizme de piele +5, otravite multicele si altele.

soseta

Beginner

Occupation: Cutting leaves for the dogs

• Send private message

18

Wednesday, June 27th 2012, 3:15pm

1) Daca in primele camera de v4 nu pica, atunci unde pica? :D
2) Armurile de 61+5+6 pica la golemi sau la setaoii din v3?
1° In grota-V4 pica numai unde ti s-a spus: la Capitan/general setaou (mobii de langa ei si la Capitan/general Yonghan( mobii de langa)
Multi farmam acolo dar trebuie sa fii bine echipat, sa ai grija sa nu ii otravesti pentru ca dau critice fantastice si neaparat imun si bonus diavoli.Yongan sunt spawmati in capatul grotei in timp ce Huassinii sunt random (au si lvl mai mic si sunt mai slabi comparativ desi dropul la ei e mai bun)deci apar oriunde in grota 2 .
Semiom mai pica si la Miria cum ti s-a mai spus, si in cutia de la reaper si de la Azarel.
2° In v3 pica armurile +6 iar la setaou +5(oricare setaou)

19

Thursday, August 2nd 2012, 1:51pm

Harti grota v3 v4 numerotate

Uite aici hartile grotei v3 v4 numerotate cu altecva nu te pot ajuta pentru ca momentan nici eu nu stiu prea multe sunt la inceput si eu

By vrajitoru at 2012-07-24

By vrajitoru at 2012-07-24
Nici un luptator intelept nu-si dispretiueste dusmanul si nu uita ca toti iti vor binele,nu-i lasa sa ti-l ia!

20

Friday, August 3rd 2012, 11:59am

daca se poate...

Rog frumos moderatorii sa mute aceste poze la sectiunea corespunzatoare..eu am incercat sa le postez la ghiduri dar n-am reusit..poate gasiti o solutie mai buna pentru avea acces toata lumea la ele

Asaph*Avertisment pentru postare dubla.
Nici un luptator intelept nu-si dispretiueste dusmanul si nu uita ca toti iti vor binele,nu-i lasa sa ti-l ia!