You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Metin2 RO. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

Gavish007

Beginner

• "Gavish007" has been banned

Occupation: Vand sugus

• Send private message

21

Tuesday, September 11th 2012, 2:52pm

Unde cresc de la lvl 75

Buna Suntem 2 corporali si batem amandoi in grupa avand amandoi lvl 75 el are 50 diavol 0 sageti eu am 20 diavol 35 sageti unde am putea creste 1 camera buna doar cu setau??in v3
Sper sa nu mi-o fure cineva :criminal:

22

Tuesday, September 11th 2012, 2:56pm

Poti bate si in v4 in prima camera, ai avantajul ca nu ai mistice. Nu ai precizat daca aveti imun :). Nu ati precizat masterele, pv-uri, buff sau nu. Daca nu aveti G-uri mari, iteme cu diavol, sageti si PV, daca nu aveti imun, mai bine stati la farmat la metinele de 70 in tara de foc, in padure si strangeti bani de iteme.

Pe forumul italian exista doua topicuri cu schite de ghiduri pentru v3 si v4, unde jucatorii comenteaza, vei gasi informatii despre itemele necesare, mobi, drop. E mai dificil cu traducerea, dar te descurci pana la urma.

Gavish007

Beginner

• Send private message

23

Tuesday, September 11th 2012, 3:07pm

Buff avem P binecuvintare si G4 forta cu iteme 12 int , Colegu are, P aura, P incizie ,G1 iures ,G1 vartej, 6 puncte izbitura in schimb are 14k pv...in schimb eu am G1 aura , M9 vartej , G1 iures, P incizie, 5 puncte inzbitura pv 16k imun avem amandoi :) Astea sunt itemele...el are 50 diavol 0 sageti eu am 20 diavol 35 sageti si ne trebe 1 camera buna in v3 sa batem de jos

24

Tuesday, September 11th 2012, 3:16pm

Daca nu conteaza numarul de grupe pe care le puteti duce, puteti sta in camerele de deasupra celei in care apare vrajitoarea, sau in camerele din v4 care sunt pe colt, dupa prima camera. Mobii sunt aceiasi.

Gavish007

Beginner

• Send private message

25

Tuesday, September 11th 2012, 3:32pm

am dori 1 camera mare in v3 dar faraa mistice daca se poate un numar de camera:)

26

Tuesday, September 11th 2012, 3:43pm

Camera mare in v3 fara mistice nu prea stiu, doar cele in care apar si golemi :). In v4 e una singura fara mistice. Faceti si voi un test de rezistenta.

Gavish007

Beginner

• Send private message

27

Tuesday, September 11th 2012, 3:44pm

care e camera fara mistice din v4?:)

28

Tuesday, September 11th 2012, 3:45pm

prima camera este fara mistici
specii'n toata romania...ca saracia :rock:
:doit:

Gavish007

Beginner

• Send private message

29

Tuesday, September 11th 2012, 3:53pm

Iau cam 4-5 grupe acolo...dar nu mi se pare ca cresc repede avem amandoi inele:)

30

Tuesday, September 11th 2012, 3:56pm

Atunci faceti stoc de inele de la metinele de 85-90, plus inele de 3 ore din cutii daca aveti noroc, combinate cu cel de pe site se simte. Nu te astepta la lvl mari sa cresti usor. Sa-ti spuna cei de 95+ cum e sa cresti :).

31

Wednesday, September 12th 2012, 1:53pm

drop lvl 80 vs 81

am lvl 80 si 95% ma interesa cam care ar fi diferenta intre dropul de la lvl 80 si cel de la lvl 81 in diferite locatii, cum ar fi mai indicat sa procedez.
1. la lvl 81 mai am drop in dt la etajul 7 la metinul de lvl 70?
in conditiile in care la lvl 80 dropez cc, ss, chiar si bless mai rar.

2. la lvl 81 devine dropul mai bun in prima camera din v4?
eu unul in v4 am dropat pe langa armuri de lvl 61, arme de lvl 65, arme de lvl 70, ierburi, cutii de fier, sco.ici, etc. insa dropez mai greu fata de v3 unde bat la golemi si restul creaturilor de gheata si acei setou de lvl 87 unde dropez mai des iteme si destul de multe globuri de gheata, licori mov, yeti+, care se vand bine.

am papuci de piele si colier de aur+9 ambele full cu 2Kpv si mai am 20 diavol pe abanosi, 18K pv total si bat cu tritonul pt ca nu am arma pvm si nici nu ma intereseaza altceva decat o otravita+9 :D.

3. sa raman lvl 80 pentru ca nu fac fata in v4 destul de bine?

in rest dropul in paduri si la tablite presupun ca e la fel si la lvl 80 si la 81.

nu intentionez sa fac lvl 86, momentan, pt ca nu cred ca as mai avea de unde sa produc yang, farmer nu vreau sa imi fac si nu stiu de unde sa mai produc pt ca am de ridicat un otel+6 full la +9, dupa mai mult de 500KK inca este +6, vreau un colier lacrima+9, o masca de frica+9, o otravita+9 si dupa 86 eventual sa incerc sa ridic si semi omul+7.

astept sugestii, chiar va rog, ca sunt bine venite.
daca nu am postat cum trebuie va rog nu mutati thread ul, explica ti mi si o fac eu, dar sa nu il pierd din ochi

multumesc

32

Wednesday, September 12th 2012, 2:42pm

Am creat un topic sticky, pe aceasta arie deocamdata, pentru a centraliza intrebarile voastre privitoare la grota, va rog sa postati aici, e mai usor pentru toti sa afle informatiile necesare. Am unit 3 dintre topicurile gasite pe sectiunea de ajutor, spor la comentarii.

YOFCD89, daca nu ai terminate P-urile, mai bine ramai la 80. Dropul in grota e mai bun pe masura ce cresti in lvl si poti bate mai bine. Cresteam farmerul arme in camerele gemene, la setaou rosii si nu lua aproape nimic in afara de experienta, desi batea foarte bine inca de la 78-80 acolo. Situatia e cu totul alta de cand s-a apropiat de nivelul de drop la mobi + sau - 10 lvl(are acum 86).

viorakis

*The keeper*

Occupation: Presedinte

• Send private message

33

Thursday, September 13th 2012, 6:16am

O corectie mica. In v4 sunt 2 camere fara mistice si anume 47 si 48, pe ultima harta. Singura diferenta intre ele este ca in cea de-a doua numarul grupelor spawn-ate este dublu.
mascatu2
sura arme lev.92
Trianguli / Jinno

guitarist_48

Sunt cu ochii pe voi :D

• "guitarist_48" started this thread

Occupation: Frecarea mentei

• Send private message

34

Thursday, September 13th 2012, 7:02am

Salutare, mai am si eu o intrebare :D De ce se prefera camerele fara mistici? Ce sunt cu ei? Sunt mai greu de batut sau ce?

Iulyomg

Beginner

• Send private message

35

Thursday, September 13th 2012, 7:09am

Au damage maricel, sunt mai greu de ucis si au si cea mai mare sansa la stun, otrava si incetinire.
Setaou Mystic
I'm an optimist! I'm spontaneous!

This post has been edited 1 times, last edit by "Iulyomg" (Sep 13th 2012, 7:16am)

guitarist_48

Sunt cu ochii pe voi :D

• "guitarist_48" started this thread

Occupation: Frecarea mentei

• Send private message

36

Thursday, September 13th 2012, 7:30am

Aha, multumesc pentru raspuns.
Alta intrebare:D Am inteles ca daca vrei sa intri la dragon iti trebuie 3 chei rasucite, apoi breasla respectiva stabileste un cod de 4 cifre si cu acel cod vei putea intra. Apoi inauntru am inteles ca sunt foarte multi setaoi rosii si metine. Intrebarile mele sunt:
-unde cad cheile rasucite? Cad destul de repede?
-Cand intri in camera de cristal, ce trebuie sa faci? Spargi toate metinele sau doar unele, si care sunt alea?
-Mobii trebuie mutati intr-ul colt, sau trebuie omorati?

viorakis

*The keeper*

Occupation: Presedinte

• Send private message

37

Thursday, September 13th 2012, 8:01am

-cheile rasucite le primesti daca ucizi capitanii Yonghan sau Huashin.
-exista o combinatie de 4 metine care scad regenerarea dragonului, se sparg metinele pana raman doar cele 4 (arogantei)
-mobii se aduna si se muta in culoarul de intrare,nu se ucid, dragonul se duce intr-un colt, pana se sparg metinele

Poate exista si alte tehnici, colegii le pot explica.
mascatu2
sura arme lev.92
Trianguli / Jinno

38

Thursday, September 13th 2012, 8:28am

Lama Semi-Om pica la Comandantii care sunt spawn-ati de Capitanul/Generalul Huashin sau Yonghan, trebuie sa stai in jur de 1-2 ore ca sa inceapa dropul calumea, sunt dropate +2
Mai pica si la luptatorul Miria de level 86 din Tara Gigantilor, aici insa pica mai rar, trebuie sa stai mult si pica+0

o mare greseala dropul la capitani nu incepe dupa o ora sau 2 depinde de noroc :) eu am sarit din prima pe el si au cazut 2 semi asa ca nu mai scrieti ca incepe dupa o ora dupa 2 :) depinde daca ai manusa pe tine daca ai noroc etc :)

In camera de cristal daca aveti grup incepator si vreti sa incercati sa omorati dragonul va recomand 4 arogante
Puteti incerca si cu celelalte dar e mai greu razbunari iti da cate 40k dmg
Muntelui de abia dai in el pentru ca ii ridica apararea (e tare ca un munte )
Si vitalitati are pv mult.
Iarasi daca vreti yang mai mult la dragon iteme mai multe cineva sa farmeze dragonul cu iteme 20% mai mult yang si obiecte :) daca aveti 60% yang vedeti cum luati de jos si cate 60kk :)
Si cand il bateti toti sa aveti manusa NEAPARAT :)
P.S 16k pv trebuie sa aveti neaparat

This post has been edited 2 times, last edit by "alex82006" (Sep 13th 2012, 8:45am)

39

Friday, September 14th 2012, 10:08am

Mental 84

Buna tuturor . Am si eu un mental de lvl 84 si nu stiu unde sa fac 86 ( v3 sau v4)
Skill-uri : 4P :D
Samanca : P binecuvantare G2 forta G1 reflexie :D
Iteme: am 100% diavol dar renunt la pv ( am in jur de 11k pv) cu 100% diavol, 30 % rez sageti ;(

Intrebarea mea este: Unde sa fac mai usor lvl 86 si cam cate inele mi-ar trebuii pt lvl 86 ( site+ inel de la metine) :pump:

Astept si eu Raspunsuri !!!

kreky

Beginner

Occupation: Gamer , Traficant de pufarine , chestii dastea

• Send private message

40

Friday, September 14th 2012, 10:56am

Salutare am si eu o intrebare... de la ce level ai drop bun in prima camera din v4? Sunt level 75 am buffuri cu g-uri 3 p-uri si un G sunt mental am 60% diavol 35% sageti ,16k pv si nu prea sunt multumit de dropul din prima camera din v4 am batut 3 ore cu manusa acolo si mi-a picat foarte multe armuri de 61+5 nimfe+4 si mai rar arme de level 70 si 75.

Warul meu :love: Prezentare caracter - akura888 Pegasus LV 77
--Treci si pe la mine cu o parere--
--Orice comentariu va fi returnat--