You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Metin2 RO. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

Occupation: Student

• Send private message

141

Monday, January 28th 2013, 9:21pm

Ce combinatie de pietre e mai buna v4 ? mob,patrundere si fatala +4 sau mob ,patrundere si reintoarcerii +4?

Akastus

Aproape de voi

Occupation: Surveillance @ Forum

• Send private message

142

Monday, January 28th 2013, 9:23pm

Ce combinatie de pietre e mai buna v4 ? mob,patrundere si fatala +4 sau mob ,patrundere si reintoarcerii +4?
Depinde ce rasa de caracter ai. In cazul meu, fiind mental, am ales reintoarcerii, deoarece bat din skilluri, si reintoarcerea imi da mai mult farmec, skill-urile mi se incarca mai repede. Daca esti war corporal de exemplu, sau un alt caracter cu care bati din hit-uri iti propun patrunderea.

darfus666

Beginner

Occupation: Elev

• Send private message

143

Sunday, February 3rd 2013, 4:19pm

la urmatorul mare update, cand se vor baga lv 105 etc... Va fi mult, mult mai usor sa bati in grota. Vor fi la mare cautare armurile gen: pv + rez la fulger ( mult mai bun decat sagetile pt ca ajuta la absolut toti seatou din grota ),castile gen :diavol + fulger, sau bratarile diavol + fulger...

144

Monday, February 4th 2013, 6:51pm

deja sunt valabile bonusurile de fulger,s-au implementat

145

Monday, February 4th 2013, 7:39pm

Sura LvL 75

Salut.Sunt sura AM de LvL 75 si vreau sa va intreb cat este de bun setul meu de V4:
Dga+9 10 sageti/10 Abs de Pv/2K Pv/10 rezistenta fulger/10 evantai
Otravita +8 Pm 43 Fatala/Mob/Rentoarceri +4
cizme de piele+9 1.5K Pv/5 critica/5 incetinire/15 2 maini/30 Pm
Vultur+9 Imun necunostinta/20 diavol/4 atac corporal
casca de coarne +6 20 diavol
Colier de ametist +9 10 sageti/1.5 k Pv/3 blocare
Bratara de cristal +9 1.5K Pv/20 daivol/3 ABs de Pv
As dori,daca puteti, sa imi spuneti ce ar trebui sa mai adaug,sa inbunatatesc la set pentru a farma in V4.Detin si un buf de lvl 75 cu P forta si G2 Binecuvantarea si G1 Reflexia.Eu am P tais,P armura,P teama,G1 Vartej.Ma gandeam sa vand bratara de cristal si sa cumpar una de lacrima cer sau aur alb.Astept sa imi spuneti ce ar trebui sa fac.

daesho

Beginner

Occupation: Work

• Send private message

146

Monday, February 4th 2013, 8:36pm

Sunt ninja lama. . si pentru mine cea mai buna varianta de crescut ar fii transformat.. Este ceva camera v4 la aia rosii unde nu sunt arcasi si judecatori ? cand bat transformat sa nu mai stea la distanta ... V3 stiu o camera unde nu sunt arcasi deloc .. ma intreb daca exista si in v4

147

Wednesday, February 6th 2013, 11:07am

Saloot am lvl 80 si imi trb set v3 sa va spun ce itm am si va rog sami spuneti ce bonusuri tre sa prind pe ele.. dar realiste bonusile va rog

1)Papuci Cizme de pele +9 (ce bonusuri imi trb pentru v3-v4)
2)Colier de aur+9 (ce bonusuri imi trb pentru v3-v4)
3)Bratara de ARGINT+9 (ce bonusuri imi trb pentru v3-v4)
4)sCUT+9 DE 61 (ce bonusuri imi trb pentru v3-v4)
5)Coif de 80 +6 (ce bonusuri imi trb pentru v3-v4)

Avertisment pentru limbaj de messenger * WhiteCode

azazil

Beginner

• Send private message

148

Tuesday, February 19th 2013, 5:16am

razboinic corp 75

salut,as vrea sa stiu,ca razboinic corp la lvl 75 dar si mai incolo o sa am nevoie neaparat de buff?adica as putea sa ma descurc un pic mai greu fara dar totusi sa pot creste decent?momentan iteme as avea bunicele,cu murile si biologul stau putin mai prost fiindca joc de aproximativ o luna si ceva pe acest caracter.nu prea ma incanta ideea sa cresc un saman lvl 75 plus ca am si lag cand stau pe 2 conturi(nu prea ma ajuta laptopul).asadar sa imi fac saman sau sa lucrez in continuare la mastere si iteme?ce ar fi cel mai esential?
edit stiu ca ideal ar fi sa am si mastere mari si buff,dar daca as avea de ales intre aceste 2 aspecte ce ar trebui sa aleg?

149

Tuesday, February 19th 2013, 5:38am

Salutare !

Salutare ...

Razboinic Mental ... lvl 92 ... si ma intrebam si eu ... o camera pentru mine de crescut ? Am sageti , am diavol , roua , cam de toate ... unde credeti c-ar fi mai bine si cand spun cel mai bine , ma refer si la .... "cel mai rapid " :thumbup: ? Si va rog nu amintiti de camerele duble ca nu-mi ajung :D Dar nici nu va imaginati ca-s sura si pot sa bat tot la gramada ... ceva asa ... mai pentru mental :)

P.S. ... Mentalii stiu la ce ma refer ... :P Si anume ... Mai greu cu dmg-ul pentru noi :D

O zi buna tuturor ! :rolleyes:

150

Tuesday, February 19th 2013, 12:59pm

Buna ziua. Sunt mandrul posesor al unui sura AM de level 83, cu 60% diavoli, 30 sageti, P Tais/Armura Vrajita/Teama/Lovitura Degetului, iar buff-ul are G5 Forta. G1 Binecuvantare/Reflexie. Pana acum am crescut pur si simplu dropand la setao normali, dar doresc sa-mi accelerez crescutul batand la setao rosii.
Problema este ca nu am gasit nici o camera sau pereche de camere care sa-mi permita sa tin buffer-ul intr-un loc sigur. Utilizand harta care a tot fost aruncata pe aici :) , am fost in urmatoarele locatii: 72-73, 64, 49-50, 20 si chiar si 18. In principiu, bat destul de bine (nu suficient de bine cat sa rezolv problema cu comandantii, cel putin deocamdata). Deci, intrebarea: unde isi poate indeplini un sura visul de a face 86, fara sa deranjeze pe cineva care sa stea pe buff?

151

Wednesday, February 20th 2013, 10:57pm

In ce camera sau cum trebuie sa procedez pentru a-mi creste samanul linistit, fara a fi omorat de monstrii? Ma intereseaza mai mult camere din v3, dar si in v4 rezist destul de bine, prima camera o iau pe toata.

HulkShare

Beginner

Occupation: Ehhh

• Send private message

152

Wednesday, February 20th 2013, 11:01pm

singura solutie e v4 prima camera...in v3 toti mobii se iau dupa tine,la fel si in v4 doar ca profiti de faptul ca o tii in camera de inceput...insa mai asteapa pareri
Cambo Server Draco:)

soseta

Beginner

Occupation: Cutting leaves for the dogs

• Send private message

153

Friday, February 22nd 2013, 3:03pm

salut,as vrea sa stiu,ca razboinic corp la lvl 75 dar si mai incolo o sa am nevoie neaparat de buff?adica as putea sa ma descurc un pic mai greu fara dar totusi sa pot creste decent?momentan iteme as avea bunicele,cu murile si biologul stau putin mai prost fiindca joc de aproximativ o luna si ceva pe acest caracter.nu prea ma incanta ideea sa cresc un saman lvl 75 plus ca am si lag cand stau pe 2 conturi(nu prea ma ajuta laptopul).asadar sa imi fac saman sau sa lucrez in continuare la mastere si iteme?ce ar fi cel mai esential?
edit stiu ca ideal ar fi sa am si mastere mari si buff,dar daca as avea de ales intre aceste 2 aspecte ce ar trebui sa aleg?
Nu te descurci "mai greu" din punctul meu de vedere te vei chinui si chiar mult. Ai nevoie de multe iteme sa poti compensa un buff , mai ales binecuvantarea , daca forta o mai compensezi pe iteme..Cred ca jocul acesta nu e facut pentru a face mai multe caractere ci incurajeaza jocul in echipa.Bineinteles ca multi suntem legati de orare si alte piedici ce nu ne lasa sa facem echipa cu oricine in plus multi pentru a o face isi schimba datele contului ceea ce e foarte riscant.Eu am avut norocul sa am cu cine sa joc si am facut o echipa de milioane insa cunosc multi jucatori care nu impart datele contului si se descurca excelent.Iti sugerez sa cauti un /o saman/ca ce te poate ajuta si ajutorul sa fie reciproc. Veti juca in echipa si nu va fi nevoie nici sa dai contul nici sa intri pe 2 odata, destul sa va intelegeti bine pe planul jocului. Asa te vei putea concentra pe Mastere mai ales ca la lvl 75 ai drop in multe harti si vei evolua repede cu putin efort.
Daca nu vei avea incredere incearca pentru inceput sa fai o samanca micuta , lvl 35 minim sa ii faci mastere si le urci incet incet.Cand va fi vremea o vei creste si o sa pui conturile pe window mode, al tau mai mare el ei minim(inchizi chat etc pe al 2 lea) ca sa nu mai ai lag
Razboinic Mental ... lvl 92 ... si ma intrebam si eu ... o camera pentru mine de crescut ? Am sageti , am diavol , roua , cam de toate ... unde credeti c-ar fi mai bine si cand spun cel mai bine , ma refer si la .... "cel mai rapid " ? Si va rog nu amintiti de camerele duble ca nu-mi ajung Dar nici nu va imaginati ca-s sura si pot sa bat tot la gramada ... ceva asa ... mai pentru mental
In ultimul timp se creste in camera 45 pe serverul meu (sura AM cresc acolo de ceva timp cu multi comandanti ) tu nu trebuie decat sa ii scoti pe hol, asa cum au facut mai multi, si cred ca poti bate si in glob . Si eu cred ca e goana prea mare in camerele gemene si de la lvl 90 in sus ne "raman mici". oricum cred ca trebuie sa te orientezi singur si sa vezi ce iti convine mai mult.Ideea e sa ai o camera mai "separata" de treceri pentru a nu fi dernajat si lag-uit de alti jucatori.
Buna ziua. Sunt mandrul posesor al unui sura AM de level 83, cu 60% diavoli, 30 sageti, P Tais/Armura Vrajita/Teama/Lovitura Degetului, iar buff-ul are G5 Forta. G1 Binecuvantare/Reflexie. Pana acum am crescut pur si simplu dropand la setao normali, dar doresc sa-mi accelerez crescutul batand la setao rosii.
Problema este ca nu am gasit nici o camera sau pereche de camere care sa-mi permita sa tin buffer-ul intr-un loc sigur. Utilizand harta care a tot fost aruncata pe aici , am fost in urmatoarele locatii: 72-73, 64, 49-50, 20 si chiar si 18. In principiu, bat destul de bine (nu suficient de bine cat sa rezolv problema cu comandantii, cel putin deocamdata). Deci, intrebarea: unde isi poate indeplini un sura visul de a face 86, fara sa deranjeze pe cineva care sa stea pe buff?
Esti mare deja , camerele in care ai batut sunt mici pentru sura, citeste mai sus ce am scris cred ca e valabil si pentru tine.Scoti comandantii din camera, ii lasi in alta camera si eliberezi holul pentru buff. oi cand vrem sa crestem ne pregatim (sunt si camere pregatite de alti jucatori ) ducem comandantii in alte camere si murim apoi revenim pe alte ch uri, luam setaou de pe hol pentru a putea tine eventual un caracter mai mic pe care il mai crestem . Sper ca ai inteles ideea. Cu metoda asta camera 45 si 61 ne-au adus satisfactii dar sa nu te sperii daca nu reusesti imediat, inveti in timp sa duci numai comandantii si sa lasi cate grupe poti sa duci.

bGd181

Beginner

Occupation: typing..

• Send private message

154

Sunday, February 24th 2013, 9:49pm

salut , am un mental de level 90 , 4p , am 50% diavol (caut sa mai pun macar 20%) si 45% sageti . as vrea sa stiu o camera buna in v4 pentru facut 91-92. daca va rog sa puneti si o harta daca postati ca am vazut deja vre-o 4 variante si nu stiu la care sa ma duc. multumesc anticipat

Akastus

Aproape de voi

Occupation: Surveillance @ Forum

• Send private message

155

Monday, February 25th 2013, 2:07am

salut , am un mental de level 90 , 4p , am 50% diavol (caut sa mai pun macar 20%) si 45% sageti . as vrea sa stiu o camera buna in v4 pentru facut 91-92. daca va rog sa puneti si o harta daca postati ca am vazut deja vre-o 4 variante si nu stiu la care sa ma duc. multumesc anticipat
Iti propun camerele 36-37, personal acolo bat.
Harta

azazil

Beginner

• Send private message

156

Monday, February 25th 2013, 1:43pm

nedumerit

merci de raspuns soseta,intradevar ma chinui dar se poate si fara,am facut 77 si rezist in prima camera din v4 cu 1-2 grupe.am samanca de lvl 40 poate cu timpul o sa ma decid sa o cresc,ramane de vazut.in schimb legat de drop sunt tare confuz ?( .azi pe la 11 am intrat in v4 in mai putin de 5 minute am luat o lama demon+4,un cutit siamez+4,o lada de fier si 2 dgauri +6,de atunci au trecut vreo 2 ore de cand bat la aceiasi mobi,in aceleasi loc pe acelasi ch si dropez doar licori,rar cate o pereche de cizme+4 sau flori.este un secret legat de drop?un ritual mai neortodox ceva?stiu ca tine de noroc,dar mi se pare aiurea ca in 5 minute sa pice si apoi 2 ore nimic...astept pareri

darellmario

Beginner

Occupation: vand idei sclipitoare

• Send private message

157

Monday, February 25th 2013, 2:00pm

Depinde si de noroc, cel putin dupa parerea mea. Eu bat si u manusa dar chiar si asa sunt momente bune cand nu vad decat licori.
Oricum din auzite si propria experienta de la lev 80 o sa ai drop mai bun.

NoAşadar

Trainee

• "NoAşadar" has been banned

Occupation: Se duce bea si o ia cu sub bas, bas, bas Dupa bas un pas si se rupe-n dans.

• Send private message

158

Monday, February 25th 2013, 2:40pm

merci de raspuns soseta,intradevar ma chinui dar se poate si fara,am facut 77 si rezist in prima camera din v4 cu 1-2 grupe.am samanca de lvl 40 poate cu timpul o sa ma decid sa o cresc,ramane de vazut.in schimb legat de drop sunt tare confuz ?( .azi pe la 11 am intrat in v4 in mai putin de 5 minute am luat o lama demon+4,un cutit siamez+4,o lada de fier si 2 dgauri +6,de atunci au trecut vreo 2 ore de cand bat la aceiasi mobi,in aceleasi loc pe acelasi ch si dropez doar licori,rar cate o pereche de cizme+4 sau flori.este un secret legat de drop?un ritual mai neortodox ceva?stiu ca tine de noroc,dar mi se pare aiurea ca in 5 minute sa pice si apoi 2 ore nimic...astept pareri

Totu tine de noroc si daca ai manusa si iteme cu 20% drop.Cunosc unele persoane la care in unele zile nu scot nici 1kk si in altele scot si 100kk.

Ceva zace, la mine-n torace
Nu ştiu ce face, da’ nu-mi dă pace.
Poate că-i place, vrea să se joace,
Și-o face prin tot felul de mijloace.

azazil

Beginner

• Send private message

159

Monday, February 25th 2013, 3:08pm

am manusa de pe site,si am incercat o ora si cu manusa din metin(acelasi rezultat).precum am precizat mai sus,daca nu aveam drop la lvl asta trebuia sa nu imi pice nimic...asta e nelamurirea mea,de ce 5 minute am drop super si dupa pauza...merci de parere oricum :beer:

160

Tuesday, February 26th 2013, 1:55am

Mental lvl 82!!!

Salut!Imi spuneti si mie in ce camere pot sa bat pentru drop si in ce camera sa bat pt lvl?Sunt mental lvl 82 Corp,Atac,Zdrobire,Zdruncinare P ,am pe mn 60 diavol 60% sageti otravita +6 pgm40 full bns si samanca lvl 75 cu forta.binecuvantarea reflectia G1 si M3 la conducere .Ast parerile voastre :gamer:
Incearca si vei reusi!