You are not logged in.

PaInLoVeR

Beginner

• "PaInLoVeR" has been banned
  • "PaInLoVeR" started this thread

Occupation: FAP!

• Send private message

1

Tuesday, March 12th 2013, 10:09am

Ciob piatra de dragon.

Am o propunere in legatura cu Ciob piatra de dragon.

Propun ca acest item sa poata fi stackat(adica sa poti pune 10/20 si sa iti ocupe doar 1 loc in inventar)

Si de aici apar urmatoarele probleme:
1.Ciobul piatra dragon are timp si doar daca are de ex 21 ore si 30 min poate fi stakat doar tot cu altul care a fost dropat in acelasi minut [adica tot 21 30 min sa aiba si celalalt ciob].
R:Mai bine ar fi ca timpul sa fie in ore sa nu mai arata minutele. asa putem sa mai salvam si noi loc in inventar si in acelasi timp sa ne bucuram de alchmia dragonului.
2.la ce ne foloseste daca o sa se poata staka?
-Gandestete esti in dt si pica la nebunie cioburi si te gandesti sa vezi si tu ce e cu acest alchimist dar nu ai loc in inventar sa aduni niste cioburi.

Ce parere aveti PRO/CONTRA?

LuckyLove

Beginner

Occupation: Buffing

• Send private message

2

Tuesday, March 12th 2013, 10:39am

Am o propunere in legatura cu Ciob piatra de dragon.

Propun ca acest item sa poata fi stackat(adica sa poti pune 10/20 si sa iti ocupe doar 1 loc in inventar)

Si de aici apar urmatoarele probleme:
1.Ciobul piatra dragon are timp si doar daca are de ex 21 ore si 30 min poate fi stakat doar tot cu altul care a fost dropat in acelasi minut [adica tot 21 30 min sa aiba si celalalt ciob].
R:Mai bine ar fi ca timpul sa fie in ore sa nu mai arata minutele. asa putem sa mai salvam si noi loc in inventar si in acelasi timp sa ne bucuram de alchmia dragonului.
2.la ce ne foloseste daca o sa se poata staka?
-Gandestete esti in dt si pica la nebunie cioburi si te gandesti sa vezi si tu ce e cu acest alchimist dar nu ai loc in inventar sa aduni niste cioburi.

Ce parere aveti PRO/CONTRA?

Pro.
:thumbsup: Si eu m-am gandit la aceasta optiune. Dropul de cioburi este foarte mare si, mai ales la metine, cand pica iteme pretioase precum SS, bless etc. ingreuneaza "culesul" din lipsa de spatiu in inventar. Eu m-am lovit des de situatia asta, in special in padure si am fost nevoita sa renunt la colectarea de cioburi in favoarea itemelor valoroase, cu toate ca imi doresc sa fac Alchimistul... am strans deja cateva pietre. :(

Uploaded with ImageShack.us

:love: Unde-s :kiss: puterea creste si dragostea infloreste! :love:

3

Thursday, March 14th 2013, 7:13am

Cioburile Dragon sunt stakabile . Conditia e sa pice in acelasi moment . Mie mi-a picat in cateva momente cate 2-3 la acelasi lure si s-au asezat una peste alta automat. Totusi daca s-ar scoate minutele care le diferentiaza, atunci s-ar stoca cele care le-ai strans intr-o ora . Deci sunt pro doar sa se elimine minutele care fac diferenta intre cele cazute.
Traieste-ti viata reala nu cea virtuala!!
Eu :criminal2: Maniac virtual.

4

Sunday, May 26th 2013, 9:27am

Problema rezolvata prin implementarea versiunii 13.5 .