You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Metin2 RO. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

cheatengine

© Immortal ©

Occupation: Macelar de iepuri

• Send private message

121

Saturday, February 26th 2011, 12:27pm

Eu unul spun ca si razboinic corp ar fi un KILLER in PvM daca toate cartile (in special Aura si Iures) ar fi mai ieftine .

Insa Sura arme e cel mai tare PvM , nu incape indoiala . De ce e cel mai tare?

1.Cartile sunt ieftine si un G faci in 3 luni , cu noroc chiar si 2 luni (depinde de noroc si depinde daca nu bagi bani pentru "Citit concentrat")
2.Taisul , Armura si Teama dau bonusuri speciale pentru PvM (Taisul absoarbe pv din monstru si da si atac in plus exponential , Teama reduce atacul dat de monstru si Armura mareste apararea)
3.Rezista enorm de mult in hartile speciale (V2 , Grota Exilului , Lungsam etc.)

Deci in concluzie Sura arme pwnz Razboinic Corp in PvM.
O spun sa ma auda si plin de floare pomul : "Si din mormant voi spune multimii adevarul."

Grigore Vieru

emi7

Beginner

• Send private message

122

Sunday, March 6th 2011, 12:39pm

Eu unul spun ca si razboinic corp ar fi un KILLER in PvM daca toate cartile (in special Aura si Iures) ar fi mai ieftine .

Insa Sura arme e cel mai tare PvM , nu incape indoiala . De ce e cel mai tare?

1.Cartile sunt ieftine si un G faci in 3 luni , cu noroc chiar si 2 luni (depinde de noroc si depinde daca nu bagi bani pentru "Citit concentrat")
2.Taisul , Armura si Teama dau bonusuri speciale pentru PvM (Taisul absoarbe pv din monstru si da si atac in plus exponential , Teama reduce atacul dat de monstru si Armura mareste apararea)
3.Rezista enorm de mult in hartile speciale (V2 , Grota Exilului , Lungsam etc.)

Deci in concluzie Sura arme pwnz Razboinic Corp in PvM.

Sa iti dau un exemplu pe un server nou sa incepi de la inceput :Razboinic corp are avans mare pentru ca faci cel mai repede bani la lvl mic si creste cel mai rpd la lvl mic
Desi cartile sunt scumpe pe un server nou sunt f ieftine,si el sparge f usor metinele!
Si se descurca si cu iteme mediocre!
cum am facut lvl 35: http:[url='lvl 35']//www.youtube.com/watch?v=qhQGH_5rUyY[/url][/url] lvl 36: [url='lvl 36']http://www.youtube.com/watch?v=6biv9fTakKY[/url]
VAND LICENTA ,VIATA PASTORALA SI SPIRITUALA A BISERICII ROMANE CATOLICE IN PERIOADA VICARIATULUI APOSTOLIC 1818-1884
[url]http://www.youtube.com/watch?v=bXUjNUsqim8[/url] cum ma bateam eu la lvl 25 =))))) :claps:

BlackCarbon

Guy Fawkes

Occupation: doing my best

• Send private message

123

Sunday, March 6th 2011, 8:42pm

Un lucru este mai mult decat clar : razboinicul corp este cel mai bun in ceea ce priveste spargerea metinelor.

emi7

Beginner

• Send private message

124

Tuesday, March 8th 2011, 9:43am

razboinicul este bun la toate,credetima ,esti bun si in pvp ,si in pvm,si ca farmer ,si pt omorarea bossilor chiar si fara glob etc...
Si am spus "bun" nu cel mai bun!
cum am facut lvl 35: http:[url='lvl 35']//www.youtube.com/watch?v=qhQGH_5rUyY[/url][/url] lvl 36: [url='lvl 36']http://www.youtube.com/watch?v=6biv9fTakKY[/url]
VAND LICENTA ,VIATA PASTORALA SI SPIRITUALA A BISERICII ROMANE CATOLICE IN PERIOADA VICARIATULUI APOSTOLIC 1818-1884
[url]http://www.youtube.com/watch?v=bXUjNUsqim8[/url] cum ma bateam eu la lvl 25 =))))) :claps:

forthewin

Beginner

Occupation: Lover

• Send private message

125

Friday, March 11th 2011, 10:17am

Sura arme , deoarece taisul da mai mult atac la P decat aurasi in plus acesta mai beneficiaza si de aparare(protectia) si de buff(teama). La level 61 cu iteme bune si cel putin m7-m8 pe tais, armura si teama nu ai ce face din regenerare, lafel si la metine. GL!
Can't be touched,
Can't be stopped,
Can't be moved,
Can't be rocked,
Can't be shook ...

Cunoaste userul - forthewin

LoveAngel

Beginner

• "LoveAngel" has been banned

Occupation: Sa fac bani pentru un baton de Bounty cu cocos.

• Send private message

126

Friday, March 11th 2011, 10:20am

[b]Un lucru este mai mult decat clar : razboinicul corp este cel mai bun in ceea ce priveste spargerea metinelor.

Daca te referi la timpul incare sparge metinu ai dreptate, deoarece are Iuresul si Aura, dar sa mai punem problema si la rezistenta, Sura Arme va rezista de 5 ori mai bine ca un Razbonic la Metinele de lv 65/70 si va consuma mai putine licori :) Deci daca ne gandim s la acest aspect Sura Arme este mai bun si la metine!
[/b]

Oh written in the stars
A million miles away
A message to the main
Ooooh
Seasons come and go
But I will never change
And I’m on my way

LupetheGreek

The Greek

Occupation: Grafica computerizata

• Send private message

127

Friday, March 11th 2011, 1:38pm

@

Un lucru este mai mult decat clar : razboinicul corp este cel mai bun in ceea ce priveste spargerea metinelor.

Un singur exemplu iti dau ca sa te contrazic: metinele de lvl 70. Acolo Razboinicul Corp e mancat daca nu are un echipament cel putin BUN. 8)

Daca vorbim de 35-40-45-55-75-80 ... poate ai dreptate ... Dar si la astea am indoieli ... M-ul la Aura in general este M1-M3 cel putin pana la lvl 50 ... Pe cand Sura AM la lvl 35 poate avea deja un M6-M7 ...

Iuresul poate fi inlocuit de Sura AM cu Crapi chinezesti prajiti si/sau Licori verzi ...

Asa ca nu e atat de clar! 8)

P Tais, P Vartejul dragonului, P Lovitura degetului, P Armura vrajita, G7 Risipirea magiei, M6 Conducere, P Minerit

emi7

Beginner

• Send private message

128

Friday, March 11th 2011, 6:17pm

pai daca mai dai bani si pe aia,atunci cum iti mai scoti bani???
si in plus razboinicul corp nu are nevoie de m mare la aura !

• Send private message

129

Saturday, March 12th 2011, 12:20am

+ ca iuresul creste si expunerea la pagube... deci primesti si mai mult damage

intradevar corporalul are cel mai mare damage ( arme de 2 maini + aura+90 puncte de str ) dar trebuie sa se dea jos sa omoare mobii pt ca nu va rezista pana la sfarsitul metinului....

BlackCarbon

Guy Fawkes

Occupation: doing my best

• Send private message

130

Saturday, March 12th 2011, 12:35am

@

Un singur exemplu iti dau ca sa te contrazic: metinele de lvl 70. Acolo Razboinicul Corp e mancat daca nu are un echipament cel putin BUN. 8)

Daca vorbim de 35-40-45-55-75-80 ... poate ai dreptate ... Dar si la astea am indoieli ... M-ul la Aura in general este M1-M3 cel putin pana la lvl 50 ... Pe cand Sura AM la lvl 35 poate avea deja un M6-M7 ...

Iuresul poate fi inlocuit de Sura AM cu Crapi chinezesti prajiti si/sau Licori verzi ...

Asa ca nu e atat de clar! 8)

Da, metinele de lvl 70 sunt un caz mai de exceptie.
Un razboinic va fi mai bun, dar doar in cazul unor iteme foarte bine bonusate, altfel rezista mai bine sura chiar si cu iteme medii daca are skill-urile ridicate.

LupetheGreek

The Greek

Occupation: Grafica computerizata

• Send private message

131

Monday, March 14th 2011, 10:03am

Si mai am o observatie de ultim moment ...
Cu caracterul meu de lvl 61 stau acum la 65-uri ... Am observat ca si acolo ii e greu Razboinicului Corp chiar si cu iteme bune!!!
Eu Sura Arme cu M8 Tais, M6 Armura si M6 Teama nu ma dezlipesc de metinele de 65.
Un Razboinic Corp de 68 (pe care il cunosc) cu G la Aura si Vartej, DGA +8, Magnetica +8 pimba grupele, in conditiile in care nu avea Golemi ... Daca ii vin multe grupe de Golemi e mancat ...

P Tais, P Vartejul dragonului, P Lovitura degetului, P Armura vrajita, G7 Risipirea magiei, M6 Conducere, P Minerit

xMihaix

Beginner

• "xMihaix" has been banned

Occupation: METINIST:)

• Send private message

132

Sunday, April 3rd 2011, 11:24am

Doamne bineinteles ca sura pe arme e mia bun ca orice alt caracter. Pai sa zicem ca esti sura care se respecta (ca mine) faci primul M in armura vrajita ,a apoi tais vrajit , si bineinteles faci teama care mie la lvl 56 in dt sus la key nu sare niciun comun pe mine la M6 deci e ceva. Si dupa ce faci magiile astea care te ajuta enorm de mult faci vartejul dragonului care face ravagi in mobi. Daca esti destept si faci astea nu mia faci M urmator ( in jur de lvl 80 maxim) nu in lovitura degetului ci in risipirea magiei eu cu m6 in risipirea magiei iau puterile la orice jucator si ..... va spun sincer ca e super smekerie risipirea mai alers la waruri nu trebuie sa ai u Ful semiom pe tine u le iei puterile si alsi pe altu sa i omoare . Faceti M in risipire si o sa vedeti TU :criminal2: adversari.. si inca ceva sura pe flama e varza ..In primu rand creste greu si al 2 rand la lvl 80 un sura pe arme il bate de i suna apa in cap daca are M in risipire. Fara flama si protectie e varzaaaaaa . SURA PE ARME FOREVER :rock:

133

Tuesday, April 5th 2011, 7:15pm

eu as zic ca razboinicul e mult mai bun...GF l-a facut boss,overpowered,sa imi spuneti mie cine bate razboinic corporal cu P-uri...Numai cu teama mai e asa putin bun la crescut dar in ret e varza sura rame!

Ha ha beat me!

134

Wednesday, April 6th 2011, 10:47am

Domnilor Sura arme este net superior warului corp PVM, dar totusi si el trebuie sa aiba iteme bune, mastere bune si biolog la zi.
Vorbesc aici pentru cei ce au trecut de lvl 75 macar, nu pentru cei care iau la bo cateva grupe.
Diferenta o poti face la level mare cand cele doua caractere au trecut de lvl 75.
Eu am un war corp lvl 83, 4 mastere la P si full bonus, sunt foarte multumit de el.
In PVP sura arme nu apuca sa imi dea 1 skill daca nu are imun, si daca are cade din 3 skill aproape sigur, dar PVM daca e si el bonusat s-ar putea sa ma depaseasca.
Bafta.

• "aTomolicious" has been banned

Occupation: student

• Send private message

135

Thursday, April 7th 2011, 7:53am

eu as zic ca razboinicul e mult mai bun...GF l-a facut boss,overpowered,sa imi spuneti mie cine bate razboinic corporal cu P-uri...Numai cu teama mai e asa putin bun la crescut dar in ret e varza sura rame!

se vede ca esti fan inrait war corp. Cine il bate ? Saman pe leac, ninja arc, ninja lama, sura bm si multi altii.

In legutura cu pvm sura arme este cea mai buna clasa pvm, tais mult mai mult atac ca si aura + furt pv 12 % la P din dmg provocat monstrilor, Armura vrajita cu 90 int (150 aparare si cam 40 % reflexie) si am auzit pe aici ca armura nu face cat corpu rezistent, probabil ca nu face acum dar daca se ajunge la lvl 92 si se ia ca recompensa 120 aparare = 270 aparare, iar daca sura arme ceva int pe el ajunge la peste 300 aparare din armura vrajita + misiune, iar teama cel mai bun skill vs monstrii din joc la P reduce 37 % dmg + 37 % eschiva. Sura arme nu are nevoie de transformare in v3, v4 fata de war.
Sura Arme Magice VladutzSura : VladutSura - AM lvl 75+ :growup:

ZYZ

Beginner

Occupation: Liceu

• Send private message

136

Thursday, April 7th 2011, 8:00am

Sura arme nu are nevoie de transformare in v3, v4 fata de war.

cine analizeaza mai atent , vede ca asa e .
cei care "mor" pentru ideea lor , adica spun ca warrior corp e cel mai bun caracter sau ca e mai bun ca sura AM nu au atins decat lv 40 ...

no offense ...

137

Thursday, April 7th 2011, 8:00am

:)) pai tu vorbesti prostii si nici nu iti dai seama:) Sunt de acord,la lvle mici warrioru e net superior unui sura arme construit pvm ( nu mereu,am batut wariori corp de lvl 75-eu avand tot 75, cu echipament full pvm -- nici macar 1% semiom,nci o piatra antiwar,nici o aparare).Dar sa te gandesti si tu la 86+ cand sura arme are P vartej si P pocnit din degete + daca renunta la armura/teama si face risipiera..eu fac pariu cu tine pe cat vrei...un sura arme cu P tais P vartej P pocnit P risipire vs un warior corp cu cele 4 P-uri ale sale (considerandu-se acelasi echipament si bonusuri) ,sura iese sigur invingator.De ce? P la risipire,aproape sigur warrioru ramane fara aura si iures , dupa asta e floare la ureche.Intereseaza-te sa vezi si tu ce dmg frumos da un sura arme din pocnit/vartej la P.

Singurul dezavantaj la un sura arme , daca poate fi numit dezavantaj,este acela ca il faci in etape: panna la lvl 86/92 e pvm,dupa abia renunti la armura sau teama si faci risipirea=> caracter pvp.Dar sa te intreb o chestie:
Sa luam cazul in care nu bagam zeci de milioane in joc , si nu cumparam bani de la chinezi,etc. Spune tu sincer,in cat timp crezi ca strange :

-- un warrior corp lvl 75 cu 4 P-uri 50 de ss-uri?
---un sura arme lvl 75 cu P tais , G1 armura si G1 teama acelasi numar de ss-uri?
Inainte sa raspunzi,intereseaza-te si vino cu un raspuns concret ,aflat de la sura arme care au trecut de lvl 75+.

138

Thursday, April 7th 2011, 1:18pm

tais vrajit > aura sabiei. Avantaj sura arme :thumbsup:
razb corp are iures Avantaj razb corp :thumbsup:
sura arme are buff de aparare + Avantaj sura arme :thumbsup:
reflexie, red damage si eschiva
N-am calculat si pretul cartilor si echipamentelor!
Oricum, sura arme e mai bun decat razb corp datorita rezistentei sale extraordinare, un razb corp trebuind sa aiba armra, coiful, scut+9 ca sa reziste in harti speciale(cave2, temnita maimutelor, padurea rosie, grota, dt) dar si la metine, precum rezista un sura arme.
La duel, un sura arme treb sa aiba p pe risipire, ceea ce inseamna un sacrificiu, deoarece, ca sa pui puncte pe risipire, renunti la teama si astfel nu mai poti creste calumea in grota. :|
Totusi, am o nelamurire: daca doi sura arme dau duel, risipirea anuleaza taisul si armura? :?:
sunt nebun :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing: :boing:

Pat1cK

Beginner

• "Pat1cK" has been banned

• Send private message

139

Thursday, April 7th 2011, 6:26pm

da, risipirea anuleaza taisu, armura si teama
"Only god can judge me!"

Sura Arme [LEV 75]

BluE95102

Trainee

Occupation: MT2

• Send private message

140

Sunday, April 10th 2011, 9:35am

Faza e ca in pvp daca sura ii ia iures si aura(magii esentiale la corporal),va avea nu numai viteza de atac mai mica decat a AM-ului,dar si atacul mult mai mic...eu zic ca la 92-94 sura AM cu P-uri il cam nenoroceste pe razboinic corp...la mental nu e mare chestie ii ia corp ii mai raman 4 magii de atac dar la corp Aura si Iures sunt vitale.