You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Metin2 RO. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

avY

Trainee

Occupation: vand iteme

• Send private message

261

Thursday, February 2nd 2012, 1:10pm

Sunteti chiar de tot rasul,hai sa ma dezbrac in curu gol sa dea sura am hit si patrundere in mine. Ganditi inainte sa postati,DACA VREAU SI POT, FUG,ca am voie pentru ca mentalul are skill-uri de distanta. Sura am e bun in duel de la 94+ in colo ori eu incep de la lvl 1 sa joc metin sa nu mai zic de pvm daca nu are g tais la lvl 61 e degeaba. Nu o sa ma convinga nimeni si niciodata ca mentalul e sub sura arme .
Hhhee mda daca am juca pe aceleasi server si ai fugi te bat doar din risipire si vartej. Tu daca in 2 ani si jumatate ai facut un caracter de 75, eu intr-un an si jumatate am facut unu de 98 si miar mai lua o zi sal fac 99 asa ca gandeste inainte de a posta. Asa ca unde e avantajul unui mental fata de un arme?
Fiecare joaca pe cei place dar un top se face la lvl mare cand carcaterul e complet dezvoltat si mie unu numi place sa pap bataie la lvl mare
ce conteaza ca mananci bataie la lvl 1 sau 30 sau 54 cand de fapt telul unui jucator este sa ajunga la lvl maxim.

Pentru cultura ta generala care nu o ai,joc de pe 1 iulie 2011 pe asta de 75(cam 7 luni,dintre care o luna nu am jucat pentru ca am fost jefuit,si am mai pierdut o luna sa mi fac itemele calculeaza tu sa vedem cate luni am pe contul asta,am mai avut si alte conturi( 60 pe taurus facut praf cu iteme 500 pv ,era primul cont,iar altu pe draco de 72 care a fost banat.Zici ca joci de un an jumate da si ai 98,felicitari,cu cati bani bagati in metin?eu nici macar nu am un euro cent pe cont.
Cum spuneam joci metin de la lvl 1 faci duel de la lvl 15 .De la 15 pana la 94(nici de la 94+ in colo am dubi) in duel domina mentalul,la fel si pvm de la 1 pana la 75 domina categoric mentalul.Sa nu mai zic de cel mai puternic skill din joc,cel cu apararea cea mai mare din joc,care prin v3 v4 nu prea mai conteaza . Am vazut video-uri cand mentalul face reapaer-ul la lvl 55 sa nu mai zic de dt. Am vazut mentali cand e singur impotriva mai multi rezista cel mai bine.Sura am la ce e bun?a da sa nu ii se duca pv ul in jos ATAT,la war-uri nu are ce face cu o magie care are raza cea mai mare si nici aia nu are cine stie ce dmg.
Ma faci sa rad,telul unui jucator e sa fie bun la orice lvl,la lvl mare oricine are seturi,la lvl mic nu prea deci conteaza ;).

EDIT : ,fa tu reaperul cu otravita+4 otel+3 si m7 magiile 60% vampiri m5 forta,astept.
Ti-l faceam cu m1 corpul dar imi era rusine ca avea m1 corpul la 75.Data viitoare il fac fara corp,sa il faci si tu fara tais;).

ptr cultura ta generala daca pui aura/tais mai rau faci..chiar daca bagi tais/aura si te transformi tot acelasi dmg dai si fara tais/aura...si atunci cand se duce taisu/aura chiar se pierde din dmg..si oricine poate sa bata reaperu fara aura/tais cu 60-80% vampiri ,transformat..

Occupation: Student

• Send private message

262

Thursday, February 2nd 2012, 1:18pm

Sunteti chiar de tot rasul,hai sa ma dezbrac in curu gol sa dea sura am hit si patrundere in mine. Ganditi inainte sa postati,DACA VREAU SI POT, FUG,ca am voie pentru ca mentalul are skill-uri de distanta. Sura am e bun in duel de la 94+ in colo ori eu incep de la lvl 1 sa joc metin sa nu mai zic de pvm daca nu are g tais la lvl 61 e degeaba. Nu o sa ma convinga nimeni si niciodata ca mentalul e sub sura arme .
Hhhee mda daca am juca pe aceleasi server si ai fugi te bat doar din risipire si vartej. Tu daca in 2 ani si jumatate ai facut un caracter de 75, eu intr-un an si jumatate am facut unu de 98 si miar mai lua o zi sal fac 99 asa ca gandeste inainte de a posta. Asa ca unde e avantajul unui mental fata de un arme?
Fiecare joaca pe cei place dar un top se face la lvl mare cand carcaterul e complet dezvoltat si mie unu numi place sa pap bataie la lvl mare
ce conteaza ca mananci bataie la lvl 1 sau 30 sau 54 cand de fapt telul unui jucator este sa ajunga la lvl maxim.

Pentru cultura ta generala care nu o ai,joc de pe 1 iulie 2011 pe asta de 75(cam 7 luni,dintre care o luna nu am jucat pentru ca am fost jefuit,si am mai pierdut o luna sa mi fac itemele calculeaza tu sa vedem cate luni am pe contul asta,am mai avut si alte conturi( 60 pe taurus facut praf cu iteme 500 pv ,era primul cont,iar altu pe draco de 72 care a fost banat.Zici ca joci de un an jumate da si ai 98,felicitari,cu cati bani bagati in metin?eu nici macar nu am un euro cent pe cont.
Cum spuneam joci metin de la lvl 1 faci duel de la lvl 15 .De la 15 pana la 94(nici de la 94+ in colo am dubi) in duel domina mentalul,la fel si pvm de la 1 pana la 75 domina categoric mentalul.Sa nu mai zic de cel mai puternic skill din joc,cel cu apararea cea mai mare din joc,care prin v3 v4 nu prea mai conteaza . Am vazut video-uri cand mentalul face reapaer-ul la lvl 55 sa nu mai zic de dt. Am vazut mentali cand e singur impotriva mai multi rezista cel mai bine.Sura am la ce e bun?a da sa nu ii se duca pv ul in jos ATAT,la war-uri nu are ce face cu o magie care are raza cea mai mare si nici aia nu are cine stie ce dmg.
Ma faci sa rad,telul unui jucator e sa fie bun la orice lvl,la lvl mare oricine are seturi,la lvl mic nu prea deci conteaza ;).

EDIT : ,fa tu reaperul cu otravita+4 otel+3 si m7 magiile 60% vampiri m5 forta,astept.
Ti-l faceam cu m1 corpul dar imi era rusine ca avea m1 corpul la 75.Data viitoare il fac fara corp,sa il faci si tu fara tais;).

ptr cultura ta generala daca pui aura/tais mai rau faci..chiar daca bagi tais/aura si te transformi tot acelasi dmg dai si fara tais/aura...si atunci cand se duce taisu/aura chiar se pierde din dmg..si oricine poate sa bata reaperu fara aura/tais cu 60-80% vampiri ,transformat..
sa stii ca taisu daca e pus cand esti transformat iti incarca viata ca si cum ai da hit !!! nu e chiar inutil ,,, si poti scapa de bug cand ai pe cineva in grupa cu conducerea ca sa iti schimbe atributiile :) si dmg revine la normal :)

andyno1

Beginner

Occupation: Fotbal !!

• Send private message

263

Saturday, February 4th 2012, 8:00pm

muahahahha
asa este alex, avem voie sa fugim
dar stai, si sura am poate fugi si varteju dragonului ignora fuga
asa este, mentalul are 4 magii de atac, dar, un sura arme are 3, printre care degetul va prinde foarte des patrunzatoare + taisul, care cu ceva int pe el, da atac mai mare decat aura + daca sura are si ceva critica/patrunzatoare, aia e
oare cine farmeaza mai bine la maimute experte?
oare cine farmeaza mai bine in dt?
oare cine e mai bun in grota?
in grota, un mental va trebui sa-i loveasca pe setaou in linie dreapta, astfel se va chinui
in grota un sura arme bate si din hituri
27 viteza de atac de la otravita, 30 licoare verde, 20 crap, vreo 10 de la bratara,da ceva viteza de atac
bine, si un mental poate sa aiba aceasta viteza de atac, insa taisu are si 10 absortie pv, care se simte

In dt bate mai bine corporalul,nu mi pasa mie ca nu ii scade viata lui sura am,corporalul face un dt cap coada mult mai repede decat sura am;).

Parearea mea, Sura AM mai bun PVM decat mentalul, mentalul i-a patrundere la metine de 70, sau la 7 in DT, un sura AM nu pleak de la metinu de 70, pe langa aparare skilurile ii mai dau reflexie, absorbtie PV, atac esuat, etc deci de la orice lvl, 1-99 sura AM mai bun PVM decat mentalul, PvP nu ma bag, ca n-am jucat la lvl mare, dar cred cu risipire si lovitura degetului la P este si foarte bun PVP.

Asa e sura am nu fuge de la metine de 70 de cat cand are P tais,teama si armura.Destept mai esti,pana face sura am 54 eu am facut 75 cu mentalul si cu m1 la corp.

si dupa 2 saptamani se lasa de joc...oricum presupun ca la lvl mare nu depinde doar ce caracter ai ci si ce iteme/bonusuri/refklexe in momentul duelului

Zici si tu intr-un reply tot sau zici jumate la subiect jumate in reply?Ce tu cand intri in v2 ai risipire P cumva?

Poti sa bati chiar foarte bine in grota doar si cu cateva puncte pe Teama, ce e important este ca mobii nu mai sunt agresivi, tinad cont de faptul ca ai lvl mai mare ca al lor, si oricum mental sau AM in grota fara iteme decente diavol si sageti nu ai ce cauta... raman tot la parerea AM mai bun ca mentalul in PvM.

Tie nu am ce sa ti zic nu ai nici experienta nici lvl.

heheh au iesit la inaintare doar mentali de 50--70 heheheh mda, pt pvm cautati pe yu pe thekid si o sa vedeti comentariul lui daniel si dupa sa va mai aud.
Alex o sa pun eu dupa ce editez un film facut din plictiseala cu caracterul meu la reaper si sa vad ce o sa mai comentezi.
in ce priveste timpul jucat si lvl ar fi concludent doar la deschiderea unui server nou, pe un server vechi un caracter de 75 se poate face in cateva zile cu ajutorul unor prieteni. Si parca ai avut contul banat nu furat sau cel putin asa afirmai tu.

Eu am facut lvl 75 jucand numai eu pe cont fara sa ma fi ajutat cineva,de tine ce sa zic,tu cu 10k la lvl 1 logic ca faci imd lvl 75 pe un server vechi.
Deci repet inca odata asta e al 3 cont al meu (unu de 60 pe taurus si cel de 72 banat pe draco) ,acesta este alt cont si da am fost jefuit si nu am fost ajutat de nimeni o luna jumate am pierdut timp sa mineresc cu 5 conturi ,3 pe pc si unu pe laptop,ori tu bonusezi un item si gata ai facut bani;).

Poti sa imi faci o medie a orelor tale jucate pe zi?Eu am 26592 de minute pe joc,dintre care aceste minute le am pierdut refacandu-mi itemele +itemele de la inceput+ca eu stau shop pe contul meu ca nu am timp sa pun itemele mele pe shop ca eu nu joc 12h/zi ca alti ,eu joc doar 2 ore pe zi,sambata depasesc aceste 2 ore si ajung la 4-5 ore,duminica nu am voie,pentru ca nu sunt obsedat daca eram obsedat bagam bani in fiecare luna si jucam mai mult timp acest joc.Daca stiai sau nu eu mai am si liceu in timpul zilei si fac 40 de minute pana la el.Dar ce conteaza asta,tu ma compari cu tine care joci minim 6 ore pe zi cu unu de 6 ore la 3 zile.
App pentru mine este o realizare ce am facut,nu sunt multi care fac reaper-ul la lvl meu si in conditiile astea(M la corp,daca il aveam G il faceam mai bine pentru ca nu mai eram aruncat).Ce ras de iteme am eu ? Iteme 1500 pv ti se pare un ras?Otravita pm 29 care a fost+6 si acuma e +3 mobi +4 patrundere+4(fatala esueaza in prostie si e facut de mine de la+0 nu cumparata imediat) e un ras?Otel+4 pietrat+4 e un ras(daca esueaza la + 5 de n ori ce sa ii fac?) ?Semi om+6 e un ras pietrat+4 pvp e ceva de aruncat?ce trebuie sa fac ca sa nu mai fiu un "praf" cum ai vrea tu sa insinuezi? Baga mi tu mie otravita ,otelul si semi omul la+7 se vedem faci macar una? A scuza-ma tu aveai pe caracter sabie leu+9 cumparata ,NU FACUTA.Am uitat ca trebuie sa te felicit ca ai P-uri o realizare pentru tine ENORMA.
Sustin un CARACTER CE VA FI INTOTDEUNA PESTE SURA AM ,nu sunt orice jucator si ai sa vezi in viitorul apropiat de ce sunt in stare mentali,nu sura am care baga instat cu pici de lvl 75 si unu de 86 el avand 97..
O sa ma uit mai mult pe youtube sa vad ce fac sura am astia atat de buni ,de sunt laudati atata,putin imi pasa mie ca e full de pv dupa ce a luat o camera de setou cand are decat un skill de raza mare si 2 care cu putin noroc nimeresc 2 arcasi.
Sa vi cu minutele tale jucate si dupa sa ne comparam noi,app sa ti postezi si caracterul la sectiunea ta de sura sper macar sa se uite cineva pe acolo :S .

P.S CUM SPUNEAM SI O REPET AVEM VOIE SA FUGIM IN DUEL DECI NU POTI SA MI DAI DECAT CATEVA HIT-URI IN CUR SI O SA ITI DAU AL 2 SET DE SKILL-URI DACA MAI APUCA SURA AM ASTA..

Mai aberezi mult tu cu mentalul tau ? Vine vorba de fuga, bun ... si sura arme poate fugi, caz in care mentalul va prinde doar atacul sabiei si in cel mai bun caz zdruncinarea. Un mental va lua bataie de la un sura arme bun pvp doar din hit'uri, patrunzatoare+critica ( ~ 2k )
Degeaba lauzi atata mentalul doar pentru ca tu joci pe un astfel de caracter si nici macar nu ai ajuns la faza pvp'ului de la lvl mai mare.

Ultimul argument : :rolleyes: :huh:
http://www.youtube.com/watch?v=EMLfx4iBk…fKqm5h2xwEldBCB
Asa farmeaza un Sura AM la etjul 7, nu pleaca de la metin si nu-i scade viata
Sa vad un mental, care i-a patrundere 100%

Eu nu sunt orice mental care rateaza pana si zdruncinarea intr-un duel,eu te fac sa ratezi toate skill-urile mai putin vartejul .Ai dreptate nu am ajuns la faza pvp ului dar un caracter se joaca de la lvl 1 pana la 99 ori mentalul intotdeuna e bun in duel.

:boing: uite AlexNo1 dece un sura e peste mental si sura am e peste orice caracter in pvm ,,, sura e caracter PVM in pvp doar itemele conteaza si masterele la orice caracter, toate caracterele sunt bune pvp atat timp cat au itemele bonusate corespunzator,,, ! Draga AlexNo1 priveste video-ul acela si daca tu cu un mental bati cum bate un sura am in pvm ,, eu imi dau delete la cont:) http://www.youtube.com/watch?v=eMTGfJG-Nv8

WOW,INCREDIBIL NU I SE DUCE VIATA,AM RAMAS FARA CUVINTE,AM LESINAT ,M-AM ARUNCAT PE GEAM LA CE AM VAZUT,MIRACULOS,NO COMMENT.
MERITA JUCAT SURA AM E CEL MAI BUN CARACTER .E ATAT DE BUN INCAT FACE DUEL LA ORICE LVL SPUNAND "NU AM ITEME PVP","SUNT PRAF/OCUPAT","NU FAC","MAI BINE MA DUC LA DT DECAT SA PIERD 2 SETURI DE LICORI CU TINE".
Conculzia finala a lui Alex de pe contul fratelui meu MENTAL>sura am
Revin in iarna (sa speram) !!!!! [i]

This post has been edited 2 times, last edit by "andyno1" (Feb 4th 2012, 8:08pm)

264

Sunday, February 5th 2012, 10:16am

Puiule,niciodata in metinul asta nu am vazut un mental care sa faca DT mai repede ca un sura arme..e si ilogic. Asta chiar e o aberatie...din simplul motiv ca sura arme =tais+armura..mentalul doar apararea..e jumate cat sura arme la nivel de DT..cand acea 160 aparare peste sura nici nu conteaza,din moment ce de pe la 750 aparare nici nu mai dau dmg aia.Asta e chiar amuzant..mental face run mai repede ca sura arme:))
Sura arme face metin de 70 fara sa plece de langa el , NU cand are P P P ca sa stii si tu.Eu am stat sus la etajul 7 cu P tais M10 armura si G1 teama pana am facut 4 P-uri.. P tais,M10 amura si G1 teama..nu P P P.In conditiile in care, coleg de breasla mental cu P corp nu putea sa sparga singur metinul...cu tot cu buff cu G1 G1 ,daca vrei sa ma crezi sau nu.
Alta chestie..te lauzi tu cu lvl 75 facut fara ajutor..eu am lvl 86+ , 4 P-uri , iteme full bonusate (nu foarte grozave intradevar,dar mai mult decat iti poti imagina tu oricum).Stii cat ajutor am primit eu sa realizez toate astea? 0! Nici macar o samanca nu am avut dupa mine in breasla..tot am facut de unul singur.Ca sa nu mai zic ca singurele MD bagate vreodata in cont(si nu de catre mine) au fost vreo 750 pentru manusile talharului. Spre deosebire de tine , mental , eu sura arme am ajuns unde am ajuns cu 0 euro bagati in joc , 0 ajutor de la ceilalti . Compara tu rezultatele si zi-mi ca esti mai bun ca mine!
Vrei sa ma mai laud? Sunt probabil singurul caracter de pe server care a ajuns la lvl 86+ (sub 90 oricum..) fara inel experienta si batand in V4 la rosii cu samanca proprie-pe doua conturi am jucat.Pentru cei care bat in grota la rosii stiu probabil cat e de inconvenabil sa bati asa.Sa te vad eu pe tine cu mentalul tau grozav facand lvl-ul meu fara inel si dandu-ti singur buff.
Am fost printre primii de pe server care au batut reaperul calare..si aveam doar lvl 75.A,am ajuns la 9 la lvl 75 singurel singurel , cu samanca pe care jucam tot eu. Si puiule,nu aveam P P P .In vreme ce eu bateam reaperul sa caut manie,mentalii ca tine nu reuseau sa treaca de etajul 7 DT cu tot P-ul lor la corp cu tot.
Eu nu inteleg la ce postezi.De unde si pana unde scoti tu aberatiile tale,in conditiile in care tu abia ai lvl 75 , nu ai vazut in viata ta un sura arme si te bazezi doar pe filmulete?postati si voi sa va aflati in treaba..Daca tot esti asa bun fa si tu macar jumate din ce am facut eu , cu aceleasi cheltuieli si ajutor ca mine si pe urma sa trambitezi tare ca mentalul e rege. Oricum,ma astept sa nu crezi o iota din ce ti-am spus...pentru tine sigur o sa para ceva imposibil de realizat, ceea ce probabil si este pt mentalul tau.

Apropo,ca veni vba de incarcatul pv-ului.Chiar zilele trecute au sarit cativa curajosi pe mine , un mental si un corp ,corpul avand si P-uri,dar fara prea multe aparari.Ei doi curajosi cu buff +eu sura arme amarat= 2 razboinici jos. Stii ce au inceput sa urle? Ca folosesc instante puiule..12% pv de pe tais+5% pe bratara..si in conditiile in care dadeam hit in ei peste 1k ..Asa ca chestie cu incarcatul pv-ului o subestimezi prea tare, crede-ma ca daca incarc 200 pv la fiecare lovitura e mai mult decat suficient si se simte binisor la pv. Dar hai , inca astept sa vad cum tu la lvl 75 il bati pe sura arme ala de 90 ca tot te lauzi atata.

This post has been edited 1 times, last edit by "hapleahaplea" (Feb 5th 2012, 10:25am)

265

Monday, February 6th 2012, 7:11am

adyno1 fara suparare dar nam ce sati fac tia intrat in cap o chestie si o tot ti pe a ta nu convingi pe nimeni stai linistit si fa bine si citeste ceam scris eu ma refeream ca poti face 75 ajutat de un prieten nu ca as fi facut eu 75 asa,( eu am lvl 98,92 facut singur fara buf) in al doilea rand atat timp cat danielCR7 recunoate la clipul lui thekid( ambi 98) ca el nu face fata decat la jumatate din camera tu crezi ca poti pacali pe careva cu fenomenul tau de mental de 75 cu M1 pe corp.
hehe fac apriu cati gasesc si pe serverul tau un arme de 75 care face DT fara buf si mult mai repeded ecta tine? Si farmerul meu de 54 o sa bata camera regenerare mai repede decat tine la 80, ambele caractere fare buf??
Si mai mult ca sigur ca esti praf si in duel.cu copetentele tale nai nicio sansa, si comparativ cu alti arme uni au 4 P uri la 75 se misca in dat precum liftul fac pariu ca nici la reaper cu poza nai ajuns tu ci tea dus cel de al 4 lea caracter care a iesit probabil sa faci tu misiunea pt catcombe.Uitate vezi ca pe arme vs corp a postat unu un arme un videoclip cred ca joaca tot pe draco sa vei un arme de 78 care creste un metal de 90 in v4 asa ca sa-ti revii.

266

Monday, February 6th 2012, 7:49am

Acum urmeaza sa va luati la bataie. Cine castiga, ala e mai bun :))
Ambele caractere sunt bune, depinde de imprejurari. Eu am caraterul mare mental si am un farmer de 75 sura. Sa fac o comparatie intre cele 2 caractere pe cand mentalul avea 75?! Sa vedem..
La DT nu era problema cu niciun carater pana la etajul 6. La 7 insa, cu mentalul trebuie sa cari mobii ca sa spargi metinul, nu ca m-ar omori, ci pentru ca atatia mobi in jurul meu imi faceau lag si nemaiputand sa bag red, logic ca picam. Cu sura n-ai treaba cu mobii din jur ca ai teama dar cu taisu la P daca dai in metin, ti se duce taisu si nu esti atent, esti mort instantaneu. cu mentalul daca muncesti si cari mobii dai in metin fara grija ca ti se duce taisu ...Avantaje si dezavantaje
In v4 e clar sura mai bun dar depinde la ce mobi bate. Daca bate la setao de toate felurile e bun, daca bate la capitan yongan, pana isi baga tais, armura,teama....moare...deci trebuie sa fuga putin ca sa le poata baga. Cu mentalul bateam 2-3 grupe fara buff iar cu buff luam toata camera (asta la lvl 75) iar la capitan nu se mai punea problema de corp...cu corp sau fara , era la fel si dadeam continuu in el fara sa fug.
Daca pui un mental si un sura in prima camera din v4, ambii fara nimic activat....fara corp, fara tais fara teama, fara buff...mentalul duce, sura nu duce..deloc.
Dupa parerea mea sura e bun DOAR la farmt, nu PVP. Un exemplu...la pvp daca sura isi ia o risipire e ca un BM...adica in fundul gol. Mentalul daca isi ia o risipire poate lupta fara corp fara nicio problema, nu-l afecteaza cu nimic.

andyno1

Beginner

• Send private message

267

Monday, February 6th 2012, 10:36am

Puiule,niciodata in metinul asta nu am vazut un mental care sa faca DT mai repede ca un sura arme..e si ilogic. Asta chiar e o aberatie...din simplul motiv ca sura arme =tais+armura..mentalul doar apararea..e jumate cat sura arme la nivel de DT..cand acea 160 aparare peste sura nici nu conteaza,din moment ce de pe la 750 aparare nici nu mai dau dmg aia.Asta e chiar amuzant..mental face run mai repede ca sura arme:))
Sura arme face metin de 70 fara sa plece de langa el , NU cand are P P P ca sa stii si tu.Eu am stat sus la etajul 7 cu P tais M10 armura si G1 teama pana am facut 4 P-uri.. P tais,M10 amura si G1 teama..nu P P P.In conditiile in care, coleg de breasla mental cu P corp nu putea sa sparga singur metinul...cu tot cu buff cu G1 G1 ,daca vrei sa ma crezi sau nu.
Alta chestie..te lauzi tu cu lvl 75 facut fara ajutor..eu am lvl 86+ , 4 P-uri , iteme full bonusate (nu foarte grozave intradevar,dar mai mult decat iti poti imagina tu oricum).Stii cat ajutor am primit eu sa realizez toate astea? 0! Nici macar o samanca nu am avut dupa mine in breasla..tot am facut de unul singur.Ca sa nu mai zic ca singurele MD bagate vreodata in cont(si nu de catre mine) au fost vreo 750 pentru manusile talharului. Spre deosebire de tine , mental , eu sura arme am ajuns unde am ajuns cu 0 euro bagati in joc , 0 ajutor de la ceilalti . Compara tu rezultatele si zi-mi ca esti mai bun ca mine!
Vrei sa ma mai laud? Sunt probabil singurul caracter de pe server care a ajuns la lvl 86+ (sub 90 oricum..) fara inel experienta si batand in V4 la rosii cu samanca proprie-pe doua conturi am jucat.Pentru cei care bat in grota la rosii stiu probabil cat e de inconvenabil sa bati asa.Sa te vad eu pe tine cu mentalul tau grozav facand lvl-ul meu fara inel si dandu-ti singur buff.
Am fost printre primii de pe server care au batut reaperul calare..si aveam doar lvl 75.A,am ajuns la 9 la lvl 75 singurel singurel , cu samanca pe care jucam tot eu. Si puiule,nu aveam P P P .In vreme ce eu bateam reaperul sa caut manie,mentalii ca tine nu reuseau sa treaca de etajul 7 DT cu tot P-ul lor la corp cu tot.
Eu nu inteleg la ce postezi.De unde si pana unde scoti tu aberatiile tale,in conditiile in care tu abia ai lvl 75 , nu ai vazut in viata ta un sura arme si te bazezi doar pe filmulete?postati si voi sa va aflati in treaba..Daca tot esti asa bun fa si tu macar jumate din ce am facut eu , cu aceleasi cheltuieli si ajutor ca mine si pe urma sa trambitezi tare ca mentalul e rege. Oricum,ma astept sa nu crezi o iota din ce ti-am spus...pentru tine sigur o sa para ceva imposibil de realizat, ceea ce probabil si este pt mentalul tau.

Apropo,ca veni vba de incarcatul pv-ului.Chiar zilele trecute au sarit cativa curajosi pe mine , un mental si un corp ,corpul avand si P-uri,dar fara prea multe aparari.Ei doi curajosi cu buff +eu sura arme amarat= 2 razboinici jos. Stii ce au inceput sa urle? Ca folosesc instante puiule..12% pv de pe tais+5% pe bratara..si in conditiile in care dadeam hit in ei peste 1k ..Asa ca chestie cu incarcatul pv-ului o subestimezi prea tare, crede-ma ca daca incarc 200 pv la fiecare lovitura e mai mult decat suficient si se simte binisor la pv. Dar hai , inca astept sa vad cum tu la lvl 75 il bati pe sura arme ala de 90 ca tot te lauzi atata.

Unde am zis eu ca mentalul face mai repede dt decat sura am??:)) Pai cum sa zic eu,pe serverul tau nu e niciun mental bun si gata;).Tu crezi ca eu am primit ajutor?Am si eu buff facut de mine nu de la alti .Ce conteaza ca nu ai bagat tu md ai 750 pt manusa deci un + peste mine,eu am 0 md si 5 jd;)).Stai calm eu o sa fac 99 fara md in joc sa vedem care e mai bun dupa:).
Sti ca corporalul face bm ,arcas si saman vindecare nu?asa e si la mental face caracterele care nu le bate corporalul,adica ninja lama,saman dragon si sura am.

adyno1 fara suparare dar nam ce sati fac tia intrat in cap o chestie si o tot ti pe a ta nu convingi pe nimeni stai linistit si fa bine si citeste ceam scris eu ma refeream ca poti face 75 ajutat de un prieten nu ca as fi facut eu 75 asa,( eu am lvl 98,92 facut singur fara buf) in al doilea rand atat timp cat danielCR7 recunoate la clipul lui thekid( ambi 98) ca el nu face fata decat la jumatate din camera tu crezi ca poti pacali pe careva cu fenomenul tau de mental de 75 cu M1 pe corp.
hehe fac apriu cati gasesc si pe serverul tau un arme de 75 care face DT fara buf si mult mai repeded ecta tine? Si farmerul meu de 54 o sa bata camera regenerare mai repede decat tine la 80, ambele caractere fare buf??
Si mai mult ca sigur ca esti praf si in duel.cu copetentele tale nai nicio sansa, si comparativ cu alti arme uni au 4 P uri la 75 se misca in dat precum liftul fac pariu ca nici la reaper cu poza nai ajuns tu ci tea dus cel de al 4 lea caracter care a iesit probabil sa faci tu misiunea pt catcombe.Uitate vezi ca pe arme vs corp a postat unu un arme un videoclip cred ca joaca tot pe draco sa vei un arme de 78 care creste un metal de 90 in v4 asa ca sa-ti revii.

hehe celalalt din grupa e Hongru89 ,ai mare dreptate la lvl 53 face dt de la 1 pana la 9 si pe mine ma mira cum face la lvl asta dt,aproape ca m-a trecut si etajul la 7 ,a spart si metinele,a bagat mobi in zid si a folosit steag alt,de remarcat acest caracter de lvl 53...Aceeasi intrebare si pt tine unde am zis eu ca face dt mai rpd mentalul de cat sura am? Nici nu sti ce bun sunt in duel dau numai 4,8k in aia care nu au vultur cu atacul spirit si 0semi om.
Cum spuneam Mental bate sura am pentru ca nu bate bm ul,bate ninja lama pentru ca nu bate arcasul(sau poate il bate) si asa mai departe..
App daca e atat de bun sura am de ce nu vad un video cu 10k in metin de 90?de ce nu vad video cu cel mai tare skill al lui?de ce nu vad ca face reapaerul de pe jos?mare lucru ce face in grota,fara tais armura si teama nu face nimic,mentalul face si fara corp in v4.
Sa vedem daca face sura am duel doar cu sabia de lvl 1 pe el sa vedem ce dmg mai da el pe patrunderea aia a lui.
MENTAL> sura am

LupetheGreek

The Greek

Occupation: Grafica computerizata

• Send private message

268

Monday, February 6th 2012, 10:46am

Am o singura intrebare la tine deathbringerro: La lvl 75 cu mentalul luai o camera in v4? Ce camera? De Setaou rosii ... Depinde si ce camera cu toate ca sincer ma indoiesc ...

Daca vrei sa incerci "sporturi extreme", incearca sa bati in camerele 71, 72 si 87 ... Povestim dupa cum bate mentalul acolo si cum bate Sura! :D

P Tais, P Vartejul dragonului, P Lovitura degetului, P Armura vrajita, G7 Risipirea magiei, M6 Conducere, P Minerit

269

Monday, February 6th 2012, 10:57am

adyno1, vezi'ti de treaba ta, la anii tai, la experienta ta de joc, nu prea as comenta... sura arme e mult peste mental la orice capitol ...

Un exemplu pvp : sura arme vs warrior mental : dati la 4.50 http://www.youtube.com/watch?v=f7o6hR5yTko ... si nu e doar mentalul acolo :)

LE: inca un video cu pretiosul tau mental, si altii 2 pe langa el : http://www.youtube.com/watch?v=UAIUNyQGGeo&feature=related

antoniooo

Beginner

Occupation: search occupation

• Send private message

270

Monday, February 6th 2012, 12:23pm

Salut...
Parerea mea este ca ambele sunt caractere puternice,
dar pana la urma urmelor itemele fac diferenta.
Toate cele bune antoniooo :love:
Traim intr-o lume mare plina de oameni mici

Ma simt ca Gulliver pe-un continent de pitici

Nici, nu-ti pot spune cat de importanti sunt

Prietenii la un spritz aberand rand pe rand.

271

Monday, February 6th 2012, 4:07pm

Am o singura intrebare la tine deathbringerro: La lvl 75 cu mentalul luai o camera in v4? Ce camera? De Setaou rosii ... Depinde si ce camera cu toate ca sincer ma indoiesc ...

Daca vrei sa incerci "sporturi extreme", incearca sa bati in camerele 71, 72 si 87 ... Povestim dupa cum bate mentalul acolo si cum bate Sura! :D

Pai acum la 94 bat in camera 1 la bijuterii. E si un sura AM in breasla destul de bun si intr`adevar ia toata camera dar daca are ghinionul sa ia camera si in timp ce da din sabie, i se duce taisul, pica instantaneu. Nu am zis ca mentalul e neaparat mai bun, sunt avantaje si dezavantaje la ambele caractere, dar sincer vorbind, din experienta mea de pe farmer cu P-uri si iteme bunicele, cum ti s-a dus taisul esti adio indiverent ce mob da in tine pici instantaneu... Nu poti face pauza 10 secunde ca pici daca nu dai din sabie sa-ti regenerezi pv-ul.
Am spus un exemplu...La metin de 70, cu sura cu tais activat..bati fara iteme pe tine..asa de bun e, dar daca s-a dus taisul poti sa ai cele mai bune iteme existente ca 1 spawn al metinului te pica imediat. E bun sura arme, foarte bun, dar doar folosit ca farmer. ATAT!! La PVP are nota 1/10. Ii dadeam 0 dar mai reuseste sa te irite un pic cu risipirea, iti scoate bufful...il rest are skillurile de atac slabe. Doar n-o sa te bata un sura din hituri. Si sa nu uitam care skill este in top 3 ca damage, chiar pe 2 dupa ambuscada daca nu ma insel : atacul spiritului.Asta e punctul meu de vedere. Joc pe ambele caractere si vad ce poate fiecare. Doar PVM sura arme , foarte bun ca farmer fiindca consuma putine licori, dar atat.. Iar un caracter foarte echilibrat PVP - PVM este mentalul care face fata cu brio in ambele cazuri.
E un sura AM la noi de 99 si full aparari dar ce face? Pai ia 7k pe spirit si din 3 skilluri e pe jos si da vartej + deget 5-6k adunate, adica nici nu misca PV-ul si tot el zice "cand o sa iei 3 camere de setao rosii sa vedem cat de tare esti". Pai eu ma distrez batandu-ma cu mobii sau cu playerii?:)Sa se duca la bataie cu mobii , de ce vine la war sau la scandal daca el stie ca e bun doar cu 3 camere de setao dupa el? Cum sa puna probleme un sura arme la orice bataie?:) Mai sunt si alti sura 90+ dar nu prea conteaza ca sunt nuli.
Sura arme - foarte bun PVM money maker, PVP 1/10 :)
Mental - bun PVM & foarte bun PVP

272

Monday, February 6th 2012, 7:06pm

1) e amuzant ca ati inceput sa spuneti : "mentalul fara corp rezista,sura arme fara magii nu"..pai stati mai copii putin,voi ce comparati aici? Daca dezbracam cele 8 tipuri de caractere in fundul gol,fara skilluri ca vezi doamne,fara iteme,fara aia aia atunci toate sunt la fel de inutile.Ceea ce fac un caracter sunt skillurile si itemele+omul din spate.Deci cei care compara caracterele fara skilluri,sunt complet pe din afara subiectului.Dar ca sa va multumesc pe voi..de ce ar rezista mentalul V4 fara corp si sura nu? ca doar au aceleasi iteme,sa presupunem..din hit voi scadea exact cat un mental fara taisul activat..buba unde e.

2) 1/10 la duel? cred ca glumesti...Eu la tine pe gemini am jucat putintel, pe contul unui fost vecin , asa ca pe unii ii stiu asa cate putintel , desi slabut,intru rar. Daca tu vorbesti de javeruta , ala nu e sura full aparari,si nu e cineva care stie metin. E de tot rasul acel player si ca si sura ma simt jignit ca tu categorisesti un caracter dupa amaratul ala. Cat despre Dmg-ul tau super consistent in jave....iar nu inteleg o chestie.Deci daca tu cu itemele tale intr-un caracter full bonusat 60% sabie/2 maini,depinde cu ce dai , vultur,biolog 85 etc dai 5k pe spirit sa zicem..sau 4k..nu stiu cat dai tu...de ce iti inchipui ca intr-un sura arme cu 60% aparari,vultur etc ai da mai mult? Ce anume te face pe tine sa crezi asta?Cine te-a pacalit? Deci sa stii si tu , daca tu in alt mental full vei da 5k,tot atat vei da si intr-un sura arme full.
Eu nu contest ca atacul spiritului da dmg mai mare ca vartejul,din contra,sunt ferm convins.Si vartejul sabiei da mai mult decat vartejul dragonului.Nu stiu degetul ca nu e inca P , dar in momentul in care vorbesti de caractere full aparari,misiuni terminate etc , chiar daca per total voi da cu 1000 mai putin pe skilluri decat tine , tot am sanse mai mari sa castig duelul.SI din simplul motiv ca te las fara corp si te fac din hituri cu patrunzatoare. Oricum,iti inteleg asa zisele convingeri , daca tu te raportezi la javeruta.Intradevar la voi nu stiu vreun sura bun..era si Josephporta parca , dar desi dansul are P-uri , aparari 0 , etc.Dar sa stii ca metinul nu se limiteaza la gemini.

273

Tuesday, February 7th 2012, 7:44am

Pai acum la 94 bat in camera 1 la bijuterii. E si un sura AM in breasla destul de bun si intr`adevar ia toata camera dar daca are ghinionul sa ia camera si in timp ce da din sabie, i se duce taisul, pica instantaneu. Nu am zis ca mentalul e neaparat mai bun, sunt avantaje si dezavantaje la ambele caractere, dar sincer vorbind, din experienta mea de pe farmer cu P-uri si iteme bunicele, cum ti s-a dus taisul esti adio indiverent ce mob da in tine pici instantaneu... Nu poti face pauza 10 secunde ca pici daca nu dai din sabie sa-ti regenerezi pv-ul.
Am spus un exemplu...La metin de 70, cu sura cu tais activat..bati fara iteme pe tine..asa de bun e, dar daca s-a dus taisul poti sa ai cele mai bune iteme existente ca 1 spawn al metinului te pica imediat. E bun sura arme, foarte bun, dar doar folosit ca farmer. ATAT!! La PVP are nota 1/10. Ii dadeam 0 dar mai reuseste sa te irite un pic cu risipirea, iti scoate bufful...il rest are skillurile de atac slabe. Doar n-o sa te bata un sura din hituri. Si sa nu uitam care skill este in top 3 ca damage, chiar pe 2 dupa ambuscada daca nu ma insel : atacul spiritului.Asta e punctul meu de vedere. Joc pe ambele caractere si vad ce poate fiecare. Doar PVM sura arme , foarte bun ca farmer fiindca consuma putine licori, dar atat.. Iar un caracter foarte echilibrat PVP - PVM este mentalul care face fata cu brio in ambele cazuri.
E un sura AM la noi de 99 si full aparari dar ce face? Pai ia 7k pe spirit si din 3 skilluri e pe jos si da vartej + deget 5-6k adunate, adica nici nu misca PV-ul si tot el zice "cand o sa iei 3 camere de setao rosii sa vedem cat de tare esti". Pai eu ma distrez batandu-ma cu mobii sau cu playerii?:)Sa se duca la bataie cu mobii , de ce vine la war sau la scandal daca el stie ca e bun doar cu 3 camere de setao dupa el? Cum sa puna probleme un sura arme la orice bataie?:) Mai sunt si alti sura 90+ dar nu prea conteaza ca sunt nuli.
Sura arme - foarte bun PVM money maker, PVP 1/10 :)
Mental - bun PVM & foarte bun PVP
Heheh ceam mai ras cu comparatia ta intre arme si mental, dar ia zimi si mie de ce farmerul tau nu e mental,( pai faza cu taisul e pt incepatori cand pui armura sau teama activezi din nou taisu si nai nici o problema dar pt tine probabil era mai placut sa plimbi mobi prin dt) si faza tare cum a remarcat si haplea adica arme sa renunte le 3 skiluri si mentalul la unu heheh , facem pariu ca eu fara teama si armura bat mai multi setou ca tine cu toate skilurile la un loc? si in pvp era vorba de mental vs arme nu de arme vs mental si arme.
Sura ala de care zici tu nare cum sa fie ful aparare si-ti spun din propria experienta Inger de pe corvus cel mai bun mental ful semiom( 55% - foloseste semiom are farmec pe el) da in mine cu 45% 2 maini si scut in jur de 4500 iar eu in el cu 30% semiom , el avand ful sabie cu grupa dau 3800 pe deget ( o sa gasesc pana la urma un convertor bun sa pot posta filmu sa il vezi sa nu zici ca aburesc pe aici, ultimul duel s-a terminat 1-1, au venit galbeni si s-a sfarsit, si asta ca nu mam dus pregatit dar urmatorul o sa am grija sa am 50% semi si 100% patrunzatoare + grupa si-ti garantez ca nu ea nici o runda ).

274

Tuesday, February 7th 2012, 10:07am

xxxk2xxx - ala da in tine cu 2 maini 4500 pentru ca nicio arma de 2 maini nu are atac magic. Stii ce este ala? Fa comparatie cu un triton de exemplu si vei vedea diferenta :)Dar ca sa-ti explic mai pe intelesul tau..Daca un sura putea sa poarte o lama semi-om, nu mai dadeai pe deget 3800, ci 2500 probabil. Iar farmerul meu nu e mental fiindca am precizat ca sura consuma mai putine licori. E greu sa citesti sau intelegi doar ce-ti convine?
hapleahaplea - sura ala se lauda ca e full aparari, ba mai mult de la el imprumutau toti iteme cand veneau al duel si cand zic toti nu am refer la toata pleava ci la cnz,adylayo,utzu, etc...Si referitor la ce-am zis eu fara skill, zicem ca la bataie daca un sura isi ia risipire, se suie pe cal si se ascunde pana ii trece risipirea ca nu mai are ce face cu 3 competente dezactivate.

Eu l-am dat pe sura ala fiindca are lvl 99 si a fost doar un exemplu. In rest tot ce am spus despre sura si mental este din propria experienta fiindca am sura si mental si vad ce poate fiecare, iar eu va spun ca pe mental ma simt mult mai confortabil si foarte sigur pe puterile lui decat pe sura. Iar daca tu confunzi un corp (care are iuresul si te poate bate din patrunzatoare usor) cu un sura care abia da din maini ..sau bagi licori verzi too much, mai mori ..mai bagi si tot asa... Nu cred.
Si ca sa va aduc iar aminte ca nu cititi tot ce scriu:eu vorbesc din ce am jucat ,nu din ce vad pe youtube filmulete sau din 5 minute jucate pe un anumit server. ASTA E PAREREA MEA!! Fiecare are dreptul la o parere sau la mai multe. Daca parerea mea e ca pe sura arme il bate si un catzel salbatic, inseamna ca asta cred eu. Nu te fac pe tine si pe nimeni sa creada ce cred eu deci fiecare e liber sa credea ce vrea :)

Care vine cu idei de genul ca sura rupe in PVP fiindca are risipirea, abereaza. Poate doar cu full critica, full patrunzatoare, full semiom + aparari ceea ce e imposibil. Un sura sa te bata doar din hituri este doar un vis frumos. Daca stai bine sa te gandesti , orice caracter te poate bate din hituri cu patrunzatoare dar greu daca nu este corp. Asa ca sura va ramane doar folosit ca momeala la orice war sau bataie sau doar ca farmer ca mai mult nu poate :)

275

Tuesday, February 7th 2012, 1:40pm

faptul ca ai un mental de 94 iti da dreptul sa vorbesti despre el pvm cat si pvp.Faptul ca ai un sura de 75 cu care farmezi in DT sub nici o forma nu iti da dreptul sa compari mentalul tau cu ala si sa afirmi ca joci pe ambele caractere:).sura arme lvl 75 nu e nici macar la inceput de pvp.. Adevarat,daca iau risipirea,trebuie sa astept pana trece ...dar..cati sura arme exista pe fiecare server..care sa aiba M la risipire? sansele ca eu sura arme cu M risipire,sa fiu tot eu risipit,sunt raricele.Anyway,daca sunt risipit pierd taisul si teama sau taisul si armura,depinde care din cele 2 pvm sunt inca P.Taisul il pot pune imediat dupa ce dispare risipirea,asa ca defapt si de drept,eu daca sunt risipit trebuie sa ma dau deoparte 5 secunde , sau cat tine minunea.
Cat despre convingerea ta ca sura nu te face din hituri,si ca orice caracter te face din hituri,etc.Sura arme nu "abia da din maini"...poate la lvl 75 cu ce iteme bati tu pe ala abia dai din maini,dar cand faci iteme calumea ca pe un caracter principal,misiuni,etc ai sa dai destul de repede.Eu unul sunt multumit.Si licorile verzi..sa stii ca nu mai sunt de muulta vreme o raritate.Anul trecut de paste am luat vreo 1000 de bucati,m-au tinut pana acum vreo luna. Acum cu tombola..sincer imi permit fara nici un efort financiar sa bag licoare verde la duele , cu toate astea nu o fac..ma descu rc si fara ca si viteza de hit. Si da,orice caracter poate prinde patrunzatoare..nu orice caracter are +650 atac de la tais:).
Evident ca te simti mai confortabil pe mental decat pe sura..si eu daca imi dai acum 1 ninja/sura bm/mental/corp etc nu o sa ma simt la fel de in largul meu ca pe caracterul pe care joc..oricum,revin cu niste intrebari:
1) tu dai dmg minim 7k in orice caracter? nu exista nici un caracter pe server in care cu toate itemele tale sa dai 5k? sau 4k? Pentru ca daca ai sa afirmi ca ala e dmg tau minim , nu o sa te cred sub nici o forma.(iertare daca gresesc..)
2) daca totusi exista caractere in care dai mai putin de 7k dmg atunci in mod evident,acel sura arme nu era full aparari si tot ce ai mai mentionat tu acolo.

276

Tuesday, February 7th 2012, 1:57pm

Delirezi..
650+ atac pe tais? Adica tu pe iteme , pe langa full int, mai pui si full semiom? Mai pui si full aparari eventual. Din ce filme imi povestesti? La duel bagi verzi, ok, dar la batai ce faci? Pai iti zic eu daca nu ai vazut ..pe GEMINI sunt batai de pesre 12 ore. Ultima a fost zilele trecute de 18 ore, da 18 ore. De la 12 dupa amiaza pana la 6 dimineata. Cate licori verzi bagai tu ? 1000? Pai eu cred ca in 1 ora mureai de 1000 de ori si apoi "abia dadeai din maini" ..ca sa ma citez :) Iti permiti tu sa bagi atat? Nu cred. Si cum poti sa zici ca bati din hituri? :)
La bataile astea se vede ce poate face un sura...Nimic! De ce nu exista multi sura pe care sa fie un jucatori experimentati pe toate serverele astea? De ce toti aleg ninja sau war corp si de ce toti aleg sura doar pentru farmer? Asa..de florile marului? Nu! Fiindca stii si tu de ce ca ti-am spus mai sus dar nu vrei sa intelegi.

277

Wednesday, February 8th 2012, 7:26am

heheh mai death da cand ai inceput sa postezzi nu ma mai opresc din ras, auzi la el daca stiu de atac magic, iti propun sa faci un experiment cu o otravita( atac magic 0) simpla 0 paguba competenta si o batalie la acelasi + ( au ambele acelasi atac brut)si da un skil cu armele tau si o sa vezi si tu ca dmg e acelasi, si tu si alti experti care au arme doar ca farmer nu cunoateti nimik despre caracterul vostru.Si sati explic de ce Inger nu folosea tritonul nu ca nar avea ( are unu cu 10 semiom 12 tarie 5 patrunzatoare si 5 incetinere + cele de baza semiom si diavoli) pentru ca as vi avut 60% sabie + 2500 pv 500 papuci in plus si 2000 colier.Dmg lui ar fi fost mai mic si ar fi pierdut si farmecul.
Poti face si tu experimentu pe mental cu tritonul si cu semiomu( avantajul tritonului e ca poti avea + 7% semiom si intrun test ala conteaza) si daca nai chef e unu facut de danielCR7 si diferenta a fos de 1k la un dmg de 42k probabil din minim si maximul armelor tritonul parea +6. Oricum te las sa ti dai singur seama ce aberati spui cat ar trebui sa dai normal tu cu skil sa dai 7k intrun caracter cu 90% aparare? ( 60% sabie, 2 maini+scut + misiunea de la 85%).
HEHEH comparatiile facute de tine sunt partinitoare iar experienta ta in arme e aproape 0 sau sa te citez 1/10.
Si tu crezi ca intr-o lupta de 1 ora are rost sa bagi licori verzi? pai oricum acolo se da si se ia la gramada, dar cand ai un caracter si lupti impotriva unuia sau a cator poti duce tu se merita,(la eventul cu heroglife pt cultura ta am adunat 5800 de licori vrezi sa-mi ajunga pt un an) cand vad ce scri mil amintesc pe inger cand venea la noi in mapa 1 inainte de a face P pe deget, iar dupa pana acum o saptamana venea cu 2 bufuri si daca eram doar 2 dadea logout, dar acum cu transferurile noastre vine cu 2 bresle hehehehh .

Adidas

Banned until 10-09-2010

• "Adidas" has been banned

Occupation: -

• Send private message

278

Sunday, February 12th 2012, 3:44pm

Sura are e mai bun pvm deoarece taisul ii dau sansa x% ABSORBITA DE PV si armura da sansa de x%REFLECTA ATACUL CORPORAL DIRECT :lunatic:

andyno1

Beginner

• Send private message

279

Sunday, February 12th 2012, 8:00pm

Sura are e mai bun pvm deoarece taisul ii dau sansa x% ABSORBITA DE PV si armura da sansa de x%REFLECTA ATACUL CORPORAL DIRECT

INCREDIBIL,iti multumesc ca mi ai reimprospatat memoria,habar nu aveam ce da taisul.

Sa revenim la oile noastre,xxxk2xxx si hapleahaplea mai are rost sa continuati sa ziceti ca sura am este peste war mental?:)) Va spun doar atat aveti dgb lvl respective;),unu din voi a rupt cardul in 2 si are minim 130k de minute pe joc iar celalalt are 150k minute in joc si 750 de md pt o manusa cica,dar cu manusa aia cat ai luat-o 15/30 de zile ai avut drop bun ceea ce inseamna bani multi=>iteme mai bune,sa nu mai zic de numarul de ore petrecute in fata pc-ului pe zi 25/24.Si totusi voi va laudati ca ma faceti din hit-uri ,pai e si logic eu avand maxim 7 luni pe un cont cu 30k minute pe joc+stat shop +facerea itemelor de inceput+refacerea itemelor cand am fost jefuit.Pai daca nu pierdeam 2 luni era prea frumos.Degeaba va explica omul o data de 2 ori de 3 ori,dar voi nu o sa intelegeti,pe servere voastre nu sunt mentali cu experienta deaia ziceti ca mentalul e varza.Am mai intalnit azi un sura am de 90 ShObY P uri ,iteme full bonus,i-am zis sa puna toate itemele cu semi om pe el,eu nu avand nici macar 2% sabie pe mine sa nu mai zic de scut mi a dat 8k dmg cu lovitura deget,1,5k cu risipirea si 9k critica vartejul dragonului.Mare dmg nu?Acesta este sura am-ul doamnelor si domnilor la lvl mare,sa nu mai zic ca avea si arma epica de 80+9..Data viitoare vin si cu dovezi de la toti sura arme magice de pe draco sa vedem cat de bun e un sura am.Tin sa ii dau dreptate lui deathbringero sura am ul este bun doar farmat ATAT,DUEL face decat corporalul si samanul dragon pe care il face oricine,la BATAI nici nu se pune problema il omoara 3 oameni doar daca are noroc si mai baga 3-4 instante(TheKid tine-o tot asa :thumbsup: ).

Sa raspund la unu m-a intrebat cine farmeaza cel mai bine la lord? MENTALUL (fratemeu de la 46 farmeaza la lord) farmeaza de la 46 si nu trebuie sa isi puna 3 magii pe el ca sa faca ceva acolo.Alt exemplu este Hongru89(tot mental) care ia 3 sferturi de camera cu lord pe el fara buff si cu mortala+5...
Cine farmeaza cel mai bine in dt?Aici ii raspund cu o intrebare ce dmg da sura am ul transformat in reaper?Ajunge macar la 60k critica?Daca tot ziceti ca aura si taisul au bug atunci darky e un fel de mental transformat:)).

Si in final le cer si eu lui xxxk2xxx si hapleahaplea un video cu:
-Cel mai mare dmg la sura am
-Cel mai rapid sura am care face reaperul transformat,perete sau de jos
-Ce face el de la lvl 15 pana la 94 in duel
Cu toate ca nu o sa ai niciun video la primul si la ultima cerinta te astept doar cu a 2;))

EDIT:Daca Mentalul nu face sura am nu face bm ul,atunci pe care dintre cele 2 rase le face?e clar ca pe bm nu,deci LOGIC CA PE SURA AM.La fel ca si in celelalte cazuri nu face arcasul dar face ninja lama si etc.

This post has been edited 2 times, last edit by "andyno1" (Feb 12th 2012, 8:27pm)

280

Sunday, February 12th 2012, 8:31pm

Adi, pomeneai ca 3 oameni la batai generale pica un sura arme ... tin sa te anunt ca orice caracter pica la 3 oameni de lvl. mare care dau doar in el, nu doar sura arme, ci si "miraculosul" mental . A 2 a problema video-ul cu duel de la 15 la 94 ... tin sa te anunt ca nu prea conteaza cine e bun la lvl 15, 20, 30 , intelegi ce zic ... si de la lvl 90 + te asigur ca un sura cu itemele calumea, constructie pvp, va bate lejer un mental. Degeaba aberezi tu, care n'ai dat duel cu un sura arme echipat calumea, cu constructie pvp de lvl mare, pentru ca pur si simplu, ti'a pasat de pvp la lvl mic ? Inutil, neimportant.. Mai zici si de ei ca au degeaba lvl respectiva, dar totusi, ei au putut, daca tu nu poti nu ii critica tu pe ei, ca pot mai mult ca tine, scuze ca'ti zic, pari invidios, si sincer nu ne pasa cate minute ai tu, cine ti'a facut ce, nu te descurci calumea, nu comenta, nu abera in majoritatea cazurilor

Cand am vazut ca un mental clar nu bate pe bm, dar pe arme clar, m'am si lamurit ce stii tu despre metin .. Cum sa nu faca un bm, cand cu full magie pe tine acesta va da sub 2k sfera ? Si clar nu bate bm, dar clar bate arme ? Stii metin, cat stie un copil de 12 ani ... Scuze chiar atat ai, lasa'te de dat cu parerea cand tu chiar habar n'ai