You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Metin2 RO. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

Zamolsis

Beginner

Occupation: student

• Send private message

41

Wednesday, April 6th 2011, 4:50pm

am fakut o mare greseala am bagat pe str dupa ce am fakut full int si vit
se merita sa scot punctele de pe str sa le bag pe dex?? am 32 puncte str

42

Wednesday, April 6th 2011, 8:20pm

Merita din plin...str nu te ajuta mai deloc dar dex te ajuta enorm mai ales cand o sa ajungi in v3.

43

Wednesday, April 13th 2011, 10:10am

La lvl 80 am scos punctele de pe vit si am pus pe str.
Am pierdut ~3400 pv si ~100 aparare, dar mi-a dat ~100 atac.
In metine dau cu ~100 mai mult damage acum.
Statusul 90str-0vit e bun pentru metine, dar pentru crescut si pvp deloc. :)
Avand in vedere faptul ca atunci cand esti pe cal primestei ~50str, nu te ajuta foarte mult daca renunti la VIT pentru STR.
Trebuie sa ne gandim si la faptul ca daca vine un inamic si-ti da 2,3 magii te arunca de pe metin.
La setaou mai degraba pui 10-20% diavol decat sa scoti VIT si sa pui STR.
Cred ca cel mai bine ar fi sa mergeti pe statusul 90VIT-90INT-90DEX-restul STR.
Nume : KABZANEL
Level : 75
Server : Lupus
Caracter : Mental
Breasla : DieHard
:criminal2:

This post has been edited 1 times, last edit by "GholdenArmy" (Apr 13th 2011, 10:25am)

LupetheGreek

The Greek

Occupation: Grafica computerizata

• Send private message

44

Wednesday, April 13th 2011, 11:24am

Resetarea VIT se poate face la lvl 94+ cand poti alege PV la misiunile de lvl 92 si 94 ... Asta in conditiile unor bonusuri de PV maxime pe toate itemele ... 8)

Cam asta a facut si JoaoLuis si ii mergea de minune. Dar trebuie avut in vedere si faptul ca el era full PvM, cu 5 P-uri. :D
Cei care vor si PvP nu vor reseta VIT!

P Tais, P Vartejul dragonului, P Lovitura degetului, P Armura vrajita, G7 Risipirea magiei, M6 Conducere, P Minerit

MaddDogg

Beginner

• "MaddDogg" has been banned

Occupation: Traficant de ciocolata

• Send private message

45

Saturday, April 30th 2011, 12:53pm

Din proprie experienta va spun ca cel mai bine este sa bagati puncte NUMAI pe INT pana il faceti 90.
Dupa ce ati facut full INT abea atunci incepeti sa bagati pe vit si pe dex in proportia 2vit/1dex.

De ce sa bagati numai pe INT pana se face 90?
Raspuns: Pe la level 20-22(depinde si de armura acum...) luati toata harta in map2 si asa va dezvoltati mai usor, pana pe la level 35 va descurcati si cu 3k PV.
Cu 1/2 iteme 1k PVva descurcati bine.
Chiar daca in duele o sa muriti pentru ca aveti putina viata(pt cei care nu au iteme cu PV), pe la level 40-45 se vor simptii punctele de pe INT.

P.S: Daca mai aveti si un fms cu pm peste 20% nu aveti probleme...
:arrow: Spend life with who makes you happy, not who you have to impress :!:

Cand pun ochiu'-n luneta, curat tot de pe planeta!

46

Saturday, April 30th 2011, 12:58pm

salut,am si eu o problema,am 60 VIT,90 INT,43 DEX

acum am lv 61 si am 3 bile..

pana la 75 cand intru in grota ce recomandati? sa fac full VIT? sau sa bag pe DEX? (pana la lv 72 miar trb sa bag pct pe VIT sa fie 90)

MaddDogg

Beginner

• "MaddDogg" has been banned

Occupation: Traficant de ciocolata

• Send private message

47

Saturday, April 30th 2011, 1:06pm

Baga numai pe vit pana la 90.
Dupa bagi puncte numai pe dex pana pe la 69-70 pct
:arrow: Spend life with who makes you happy, not who you have to impress :!:

Cand pun ochiu'-n luneta, curat tot de pe planeta!

Akarma

Beginner

• Send private message

48

Saturday, May 21st 2011, 9:12am

salut,am si eu o problema,am 60 VIT,90 INT,43 DEX

acum am lv 61 si am 3 bile..

pana la 75 cand intru in grota ce recomandati? sa fac full VIT? sau sa bag pe DEX? (pana la lv 72 miar trb sa bag pct pe VIT sa fie 90)

Te sfatuiesc sa bagi la dex daca ai iteme corespunzatoare si m-uri mari la armura si teama(poate chiar g-uri).Dex-ul te va ajuta mai mult decat vit-ul tinand cont ca de la lvl 75 vei putea merge si in grota.
Daca nu ai iteme care sa compenseze lipsa vit-ului ai putea sa incerci sa bagi la vit pana la 70-75 apoi full dex :thumbup: .

xVegaX

Beginner

• "xVegaX" has been banned

Occupation: LiceuXD

• Send private message

49

Monday, May 23rd 2011, 12:05am

Am o intrebare : care este al doilea master la un sura arme, teama sau armura? multumesc anticipat

xShadowx

Beginner

Occupation: Stat

• Send private message

50

Monday, May 23rd 2011, 1:28pm

Am o intrebare : care este al doilea master la un sura arme, teama sau armura? multumesc anticipat

Armura obligatoriu,teama e la alegere:al 3lea sau al 4lea M.
Sura arme lvl 75

G tais
M10 teama
M10 armura
M10 vartej
________________________________________________________________________________________________________

Ninja lama lvl 70

xVegaX

Beginner

• "xVegaX" has been banned

Occupation: LiceuXD

• Send private message

51

Monday, May 23rd 2011, 3:42pm

aha multumesc mult

Occupation: slaughter

• Send private message

52

Tuesday, July 26th 2011, 9:53am

cea mai buna combinatie e full int..apoi full vit si dupaia dex..ful si asta..:D
pana la 75 cand intri in grota ai destule pct si pe dex:D

Catown

Trainee

Occupation: Destrabaleala

• Send private message

53

Thursday, July 28th 2011, 12:32pm

Daca vrei sa fii un farmer bun si ai iteme cu pv statusul se va pune asa: 90 INT/3 Vit(adica punctele de inceput) , si STR la maxim.
Daca este sa vrei sa fii tanker si bun pt crescut : 90 INT/90 Vit si restu str.
If my primary objective wasn't to protect you,
I'D kill you!

54

Friday, July 29th 2011, 8:11pm

s-a gandit cineva la solutia

90 vit 90 int si apoi sa pui 1 str 2 dex sau 2 str 1 dex?

• "WordpressMetin2" has been banned

Occupation: Blogger

• Send private message

55

Friday, July 29th 2011, 8:33pm

M-am gândit eu :))
Dar toţi ştim statusul la sura arme...90INT 90 VIT DEX.

56

Monday, August 1st 2011, 9:33am

M-am gândit eu :))
Dar toţi ştim statusul la sura arme...90INT 90 VIT DEX.
bine ca esti tu destept vreau si eu un raspuns mai "acatarii"

57

Monday, August 1st 2011, 1:19pm

Varianta e sa pui 64 dex pentru 25% eschiva ( echivalenta cu cea pe care o ai calare) si restu sa pui pe str.Dar fiecare ar putea sa testeze si in fucntie cu ce itemuri joaca si ce e mai bine pt el.

Syoss

Beginner

• "Syoss" has been banned

Occupation: Visez

• Send private message

58

Sunday, September 11th 2011, 8:36pm

Care este logica?

Da e foarte bun dexu la sura arme dar dupa update-ul ce va urma eu zic ca statusu la sura arme cel mai indicat ar fi full int full str full dex ca pv iti fac din iteme + ai 2100 pv daca termini toate misiunile de la biolog ( asta in cazu in care alegi pv si nu atac ) si def iti faci din armurile epice ;) deci nui mare pierdere tot acolo ajungi..eu unu voi reseta armura vrajita si fac risipirea sa raman si pvp si pvm daca mai e sa cresc pe cineva ca fara teama in v4 nu ai sanse.Drept urmare Full tot inafara de vit ;)

Da e foarte bun dexu la sura arme dar dupa update-ul ce va urma eu zic ca statusu la sura arme cel mai indicat ar fi full int full str full dex ca pv iti fac din iteme + ai 2100 pv daca termini toate misiunile de la biolog ( asta in cazu in care alegi pv si nu atac ) si def iti faci din armurile epice ;) deci nui mare pierdere tot acolo ajungi..eu unu voi reseta armura vrajita si fac risipirea sa raman si pvp si pvm daca mai e sa cresc pe cineva ca fara teama in v4 nu ai sanse.Drept urmare Full tot inafara de vit ;)

BFT la joc

Spui ca sa bagi la sura full str, int, dex..bun..acum explica logica la acest status
1 la mana ca vei ajunge un lvl destul de mare in care vei da dmg considerabil dar nu vei avea pv deloc. Vei lua 2 skiluri si vei murii. asta in duel pentru ca acolo nu iti prea permiti sa ai totul full pv+aparari, ca sa ai cat de cat un minim de pv.
2 la mana, la crescut..mobii iti vor da un dmg destul de mare dat fiind pv-ul tau care nu va depasii valoarea de 12-13k...sa nu mai vorbim de grota, unde satou-l iti da dmg patrunzatoare de 1 k poate si mai bine , asta in conditiile in care ai full diavol pe tine...practic ai luat cateva patrunzatoare la rand..ai decedat.
nu are logica status-ul acesta.....iar pana la armurile epice....este mult , foarte mult de munca si foarte mult de batut, de crescut , etc si la ratele ce sunt pe metin2.ro, o sa ajungi cu status-ul asta in 3-4 ani poate sa iti faci epica :lol: dar presupun ca daca ai timp berechet 24 din 24 de stat la pc este bun si acest status.. :gamer: :komp: oare iau warn?

stegral

Banned until 31-07-2010

• Send private message

59

Sunday, September 18th 2011, 1:36pm

pana la 75 sura creste de pe cal
si daca merge pe clasicul full int full vit la 75 nu va avea mai mult de 75 dex( va avea mai putin, nu stau acum sa calculez)
parerea mea, nam experimentat, nam ajuns la 75 cu sura inca, dar din ce mam gandit
full int full vit, apoi continuam cu str pana la lv 75, pt ca pana la 75 crestem de pe cal si punctele de pe dex nu sar pune pt ca primim dex de la cal (71 dex la cal militar)
dupa mergem tot pe str
cand decidem ca nu mai e cazu sa mai crestem la golemi in grota si mergem la setaou, luam multe pastile de sange, scoatem niste puncte de pe str si punem pe dex pana cand facem 70-71 dex, apoi mergem iar cu str
70 dex si nu 90 pt ca 5-6 eschiva nu se simte, avem buffu care la lv asta deja ar trebui sa aibe G, daca nu P, avem teama, avem armura vrajita, care ar trebui sa fie P
repet: nu e experimentat, inca nu am ajuns la lv asta ca sa experimentez, e doar ce mam gandit eu ca ar merge

60

Wednesday, September 21st 2011, 6:43am

pana la 75 sura creste de pe cal
si daca merge pe clasicul full int full vit la 75 nu va avea mai mult de 75 dex( va avea mai putin, nu stau acum sa calculez)
parerea mea, nam experimentat, nam ajuns la 75 cu sura inca, dar din ce mam gandit
full int full vit, apoi continuam cu str pana la lv 75, pt ca pana la 75 crestem de pe cal si punctele de pe dex nu sar pune pt ca primim dex de la cal (71 dex la cal militar)
dupa mergem tot pe str
cand decidem ca nu mai e cazu sa mai crestem la golemi in grota si mergem la setaou, luam multe pastile de sange, scoatem niste puncte de pe str si punem pe dex pana cand facem 70-71 dex, apoi mergem iar cu str
70 dex si nu 90 pt ca 5-6 eschiva nu se simte, avem buffu care la lv asta deja ar trebui sa aibe G, daca nu P, avem teama, avem armura vrajita, care ar trebui sa fie P
repet: nu e experimentat, inca nu am ajuns la lv asta ca sa experimentez, e doar ce mam gandit eu ca ar merge
Logica legata de cal nu prea tine intrucat ai si str pe cal.
In ce priveste cele 5% in grota se cunoasc, plus ca dex mareste atacul minim asa castigi si atac si aparare.Ai putea folosi str in cazul in care stai la metine in grota tinand cont ca bati mai tot timpul de jos ai nevoie de dex indiferent daca ai buf sau nu.