You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Metin2 RO. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

DeathWind

Beginner

Occupation: Ce-mi trece prin cap

• Send private message

21

Tuesday, January 5th 2010, 11:09pm

cu ninja arc e alta schema , si ala poate era un om mai de treaba dar majoritatea sunt cam..., si faza e ca asta e adevarul dragonul e mai bun , cu el poti sa faci multe chestii poti fi solo , poti fi bufer poti bate si in pvp degeaba ziceti voi , de ex dragonul e asa pvm=bati monstri=faci bani=iti iei ceva frumos(+8 am dat ex)=faci lv la greu
vindecarea e asa pvp= faci duele ="omg esti jmecher"="gg omule esti bun"= NIMIC! ce obtii din duele in final?stiu eu ce stiu asa ca nu mai zi...
Gandeste de doua ori inainte sa faci ceva...

CoMuNiTi

Trainee

• Send private message

22

Wednesday, January 6th 2010, 7:26pm

cu ninja arc e alta schema , si ala poate era un om mai de treaba dar majoritatea sunt cam..., si faza e ca asta e adevarul dragonul e mai bun , cu el poti sa faci multe chestii poti fi solo , poti fi bufer poti bate si in pvp degeaba ziceti voi , de ex dragonul e asa pvm=bati monstri=faci bani=iti iei ceva frumos(+8 am dat ex)=faci lv la greu
vindecarea e asa pvp= faci duele ="omg esti jmecher"="gg omule esti bun"= NIMIC! ce obtii din duele in final?stiu eu ce stiu asa ca nu mai zi...
daca nu ai creativitate ce sa iti fac ?:|.Gandesti prea "strans".Un healer are mii de optiuni sa faca bani si sa creasca de 2 [doua] ori mai repede ca un dragon

23

Wednesday, January 6th 2010, 8:40pm

Daca vreti sa va faceti un saman care poate sa faca fatza oricarei situati alegeti samanul pe vindecare :love:
Daca vreti sa depindeti de alti...samanul pe zmeu ?(
Nu imi dau cu parerea despre cei pe zmeu...stiu doar ca sunt extrem de slabi :thumbdown:
Cu ei fara lvl 70 nu ai ce sa faci inafara de buff(bufful este foarte bun)
Concluzie:nu mi-as da caracterul pe vindecare pe unul pe zmeu pentru nimic in lume!!!
___________________________________________________________________________________________
ICEFIRE4ever :love:

24

Wednesday, January 6th 2010, 8:59pm

Fate zmeu si iti zic si dc...DeathWind are dreptate
daca te faci zmeu cu primele 2 mastere pe buff(forta si binecuvantare)poti creste dand buff la alti,poti creste singur dandu`ti buff tie insuti iti pui un pct pe aruncare si raget si rupi in pvm,pvp daca faci asa o sa fi mai varza eu zic ca daca vrei sa faci pvp faci asa:talisman,aruncare/raget,forta,raget/aruncare,binecuvantarea
bani faci ff rpd pt ca poti sparge metine pana la 30+ ca mai ai si misiuni,de la 30 pescuiesti si spargi metine pana la 40,dupa merge prin DT poate pica iteme de lvl mai mare de 40..dupa mai spargi metine de lvl mai te duci la maimuta umblatoare o bati pica iarba si medalie le vinzi pe cand healeru ce face la maimuta????

DeathWind

Beginner

• Send private message

25

Thursday, January 7th 2010, 5:56am

exact healeru nui capabil de loc in pvm si nu-mi place propozitia "Healeru e mult mai bun ca dragonul in pvm , tre sai ai cal armat si un bufer" adica tot pe baza samanilor zmei faceti voi lv nu? ia sa fie fiecare pe cont propriu nu stiu ce sa va zic dar cred ca healerii s-ar cam lasa de joc pe la lv 42 pe cand samanii zmei o pot duce regeste in continuare cu doua m-uri zmeii sunt asi in pvm , dar voi healerii ce faceti? sa zicem ca aveti invocarea si leacul ce faceti in pvm? mai nimic si cum nu ati avea bani sa va cumparati iteme v-ati duce pe... cel mai mult noroc au fetele healeri pt ca sunt crescute "datorita frumusetii lor "(cica)

zraak

Banned until 16-05-2010

Occupation: mai nimic?

• Send private message

26

Thursday, January 7th 2010, 1:39pm

deathwind , ai dreptate cu ce spui acolo...daca ar fi pe cont propriu, zmeul este mai bun in pvm decat healerul, dar cum poti fi healer si sa ai si un buffer, situatia se schimba...acum sincer sa fiu, la fel si zmeul poate avea un healer langa el care sa-i dea accelerare si leac...haideti sa nu ne mai afundam in afirmatii dinastea :)
intradevar, zmeul este mai bun pvm decat healer (conform silogismului de mai sus...)

am observat ca nu i-ati raspuns la intrebare autorului topicului :))
lag se face cand iti apare cineva pe harta (un caracter), in momentul ala se inteapa pc-ul tau....insa aceasta problema poate fi remediata cu un procesor bun si o placa video pe masura...

27

Thursday, January 7th 2010, 6:23pm

zmeu rareori are nevoie de saman healer deoarece el se descurca singur...mai bine da cativa k pe lic decat sa imparta exp cu altu...iar daca iti baga cineva otrava adica in v1,v2 sau mai stiu eu pe unde sunt o multime de iteme cu rezistenta la otrava deci healeru sa zic ca e bun intr`un DT run deoarece mai da leacu find ca potiunile nu incarca direct(ma refer la reaper sau la ati bosi) dar mai bine dai max 50K pe lic red din alea G decat sa imparti exp cu altu...healeru creste usor pana la 2 mastere da dupa ce faci pt ca cei de la BO nu prea accepta leacu(dupa cum am zis mai bine baga niste potiuni) mai ales daca sunt mai multi in grupa mai bine iau un buffer pt ca le da si rezistenta impotriva atacului corporal direct si critica...iar un zmeu poate creste in mai multe locuri dand buff:
pana la 40 la BO(poti si mai mult da iei exp putin),daca faci armat poti sa bati si u cateva grupe
dupa 40 poti da buff chiar si in v1 pana la 50(in DT inca nu o sa fi luat doarece multi considera ca esti cam mic pt DT)
de la 50 o sa fi luat in DT chiar daca nu cresti da scoti bani frumosi si poti sa iti imbunatatesti echipamentu pt a creste singur prin alte locuri
de la 50 vine o perioada putintel mai grea daca vrei sa cresti singur daca nu vrei sa cresti singur si bagi bani in joc te duci in v2 sa dai buff,daca nu bagi bani in joc poti da buff in continuare in v1,muntele ciumei,sau pe unde mai gasesti oferte bune
in concluzie zmeu e mai usor

Rozette

Beginner

• "Rozette" started this thread

Occupation: Dreaming

• Send private message

28

Thursday, January 7th 2010, 7:39pm

Aha...:)trebuia facut M la leac?ca eu am facut la aruncare?=]] :cursing:
Dac-ai şti cât am fugit de tine, până te-am întâlnit..

zraak

Banned until 16-05-2010

• Send private message

29

Thursday, January 7th 2010, 7:57pm

iti fac o lista cu ordinea skillurilor dupa nevoi si posibilitati, in opinia mea:

healer pvm, cresti singur:
1.chemarea fulgerului
2.leac
3.aruncarea fulgerului
4.accelerare
5.gheara fulgerului

healer pvm, cresti singur dar te mai ajuta si altii (aici ordinea depinde de cateva lucruri: daca esti crescut de la 20 pana pe la 36, fa leac primul master, pentru a-l da celui care te creste, in caz contrar, chemarea primul)
1.chemarea fulgerului
2.leac
3.accelerare
4.aruncarea fulgerului
5.gheara fulgerului

healer care o sa fie crescut de altii, tu doar trebuie sa ii ajuti:
1.leac
2.accelerare
acum la 3 si 4 variaza in functie de ce o sa faci in continuare...daca o sa fii crescut de altii mult si bine, fa aruncarea fulgerului al 3lea master, pentru a fi bun pvp
in caz contrar, daca mai cresti si singur ceva, fa chemare al 3lea

30

Thursday, January 7th 2010, 8:49pm

poate ca sunt off topic dar vreau sa spun ca zmeu oricand va fi loat in party la BO,DT,v1,v2,padurea rosie si la spart metine,,,,healeru mai putin deoarece da doar leac si repet mai bine isi ia potiuni si daca e sa ii bage otrava isi ia iteme cu rezistenta otrava,daca iti baga incetinire exista scut imun incetinire intalegeti o data asta :grumble: eu te sfatuiesc sa iti faci zmeu pt ca daca te inerveza unu si esti healer sa zicem ca ii dai duel dar daca nu accepti te lasa cu buza unflata...asa ca o sa poti creste prin buff la zmeu muuuuuult mai usor si nu te injura nimeni si daca nu te lasa in pace nu il bagi inseama
vei regreta ca nu te`ai fkt zmeu la lvl mai mare cand vei vedea ca un zmeu merge in DT la buff sau creste singur in v2 la din aia mari si u stai si te uiti si te rogi sa te creasca sau sa iti accepte macar buff`u

31

Sunday, January 10th 2010, 6:41pm

poate ca sunt off topic dar vreau sa spun ca zmeu oricand va fi loat in party la BO,DT,v1,v2,padurea rosie si la spart metine,,,,healeru mai putin deoarece da doar leac si repet mai bine isi ia potiuni si daca e sa ii bage otrava isi ia iteme cu rezistenta otrava,daca iti baga incetinire exista scut imun incetinire intalegeti o data asta :grumble: eu te sfatuiesc sa iti faci zmeu pt ca daca te inerveza unu si esti healer sa zicem ca ii dai duel dar daca nu accepti te lasa cu buza unflata...asa ca o sa poti creste prin buff la zmeu muuuuuult mai usor si nu te injura nimeni si daca nu te lasa in pace nu il bagi inseama
vei regreta ca nu te`ai fkt zmeu la lvl mai mare cand vei vedea ca un zmeu merge in DT la buff sau creste singur in v2 la din aia mari si u stai si te uiti si te rogi sa te creasca sau sa iti accepte macar buff`u

sa sti tu ca healeru poate sa creasca mai bn in v2 decat un zmeu fiindca scoate otrava usor chemarea ca si ragetu se da depe cal si o da dar chemarea are sansa de stunt care te salveaza + ca se incarca mai repede :) si zmeu are talismanu care are doar 1 target dar aruncarea noastra are mai multe tinte si aruncarea zmeului mai rateaza dar la noi nu prea :) astea is doar cateva motive pt care eu consider healeru mai bun decat zmeu in pvm cat si pvp

32

Sunday, January 10th 2010, 7:13pm

ragetu chiar daca are timp de reincarcare mai mare da prinde foc...stunu cat te salveaza 3 sec da focu sta pana cand moare mobu...aruncarea tot asa chiar daca rateaza are timp de reincarcare mai mic decat gheara si prinde si foc :P talismanu are aceasi timp de reincarcare,,,,si tot asa daca sunt 2 tinte apropiate ia la amandoua dmg
plus ca zmeu`l are buff`uri mai bune decat healeru sa zic ca forta e echivalent cu leacu poate chiar mai bine daca vindeca otrava o poti vindeca si cu iteme si pv`ul il iei cu licori :P acceleratie este egal cu binecuvantarea...chiar daca da vit farmec si vit miscare...dar tot ai nev de aparare de la binecuvantare..si atac fortat :rofl: nu e mai bun decat reflexia :miffy:
deci zmeu e mai bun decat healeru in pvm :thumbup:

cris5ul

Banned indefinitely

• "cris5ul" has been banned

Occupation: Ma joc

• Send private message

33

Sunday, January 10th 2010, 7:43pm

filmuletu

am vazut si eu filmu ca samanca.verdictu?e praf :thumbdown:
castiga pentru ca fuge mereu,mai ales spre finalul videoului se vede ca in fata corpului in 5 sec e jumate viata.Daca e asa de buna,de ce nu sta fata in fata ca barbatii,sa vedeti cum pica ca porumbii la recoltat 8o
Eu fac jocul,nu el ma face pe mine

34

Sunday, January 10th 2010, 7:51pm

RE: filmuletu

am vazut si eu filmu ca samanca.verdictu?e praf :thumbdown:
castiga pentru ca fuge mereu,mai ales spre finalul videoului se vede ca in fata corpului in 5 sec e jumate viata.Daca e asa de buna,de ce nu sta fata in fata ca barbatii,sa vedeti cum pica ca porumbii la recoltat 8o

E clar ca habar nu ai ce inseamna strategia unui saman .
Samanul trebuie mereu sa fuga si sa evite skill-urile adversarului pentru a primii cat mai putin dmg posibil.
Dar asa sunt copii ca tine care au vazut razboinicu mai barbat .
Ca barbatii fata in fata :rolleyes: ?
Pune-te ca barbatu fata in fata cu Doroftei si ardei una directa apoi stai langa el sa te altoiasca in plin .
Un saman care sta pe loc in duel e pe jumatate mor pentru ca va incasa toate skill-urile adversarului .
Am mai intalnit oameni ca tine care spun despre un saman/samanca ca e praf daca fuge in duel ca sa evite skill-urile altora asta pentru ca e invidios ca a reusit sa bata pe cineva ce are un caracter ca al lui, in cazul tau fiind in warrior corp .
Te simti complexat ca o samanca a batut un warrior corp ?
Ce ti se pare asa ciudat ca un saman bate un warrior ? pana la urma samanul este unul dintre cele mai tari caractere pvp din intreg metin-ul .
Ti se pare rusinos ca te bate dupa cum arata ca are evantai sau clopot ?

35

Monday, January 11th 2010, 7:55am

pei daca am fugi uni de alti ce am face?? ?( oricum pe la 5 mastere samanul zmeu rupe in pvp healeru dupa parerea mea deaorece daca faci duel cu el in arena locu e cam mic il prinzi intr`un loc si dai cu tot arsenalu :rocketlauncher: sa zic sa isi vindeca vro 4K pv maxim cu leacu...da si la mn aruncarea si talismanu se incarca rpd si au dmg mai mare decat aruncare si gheara de la saman :miffy:
si oricum daca e si samanul zmeu si are vit mai mare de miscare decat cel healer...potate sa fuga sa isi ia niste licori,,,mai face o mistiune...se duce face comanda de vanatoare...mai cumpara ceva din magazin si healeru il cauta :miffy:

zraak

Banned until 16-05-2010

• Send private message

36

Monday, January 11th 2010, 12:40pm

nu inteleg de ce toti ziceti ca zmeul mai ia o licoare de viteza, mai face o misiune si are viteza mai mare decat healerul....HEALERUL NU POATE FACE LA FEL? pai cu grabei +4 pe armura(de 66, ca doar vorbim de lvl mari - 80+), biolog,accelerare P,papuci de pe site ajunge la 220 vit miscare...daca iei si licori faci 280....cum mai dai cu aruncarea in cineva cu viteza asta??? in fine :-j
se incarca mai repede magiile la zmeu? dar healerul cu accelerare la P are 44% (parca) vit farmec....deci tot healerul o sa aiba timp de incarcare mai mic
il prinzi intr-un loc? pai iti trebuie necunostintei, iar daca n-ai pe iteme, esti dus...healerul are pe chemare 25% la P, deci in 30 secunde tot iti prinde una si scapa daca l-ai prins in colt...
si faza e ca nu se duce lumea sa faca duel la lvl mari in arena...duelu se face in map1 de obicei, ca nu se duc ei in arena doar sa faca un duel :-j

DeathWind

Beginner

• Send private message

37

Monday, January 11th 2010, 5:06pm

pana ajunge un saman healer sa faca P la skiluri il apuca 2012 deja leacul e 100k (si la lv 17-20 pentru incepatori nui convenabil sa dai 100k pe o carte ) si in plus zmeul mai are si sansa de critica bine acu chiar o sa recunosc ca healerul e mai bun in pvp (scuzati cacofonia ) dar in pvm nas zice si in plus sa fim seriosi la ce te ajuta duelele? si chiar de ar fi asa nu e vorba numai de zmeu vs healer uite zmeul la lv mare bate : amandoi razboinicii (pt ca are binecuvantarea si reflexia ) , bate sura pe arme (si ganditiva el este regele pvmului ) ba chiar daca e mai istet si joaca bine bate si ninja pe lame acu depinde cei clar e ca nu prea poate bate arcasul , sura bm si ultimul (dar nu cel din urma ) samanul healer dar dupa cum spuneam pvp= 0 pentru ca sincer trebuie sa fii putin dus ca sa te bucuri ca l-ai batut pe unu intr-un joc pe computer...

zraak

Banned until 16-05-2010

• Send private message

38

Monday, January 11th 2010, 6:12pm

zero

daca esti baiat destept faci foarte multi bani si pe un healer (trade+medalii) - ce-i drept iti trebuie si ceva bani sa incepi o asemenea afacere
dupa cum spuneam si in alt post mai sus, zmeul are 2 magii pe dinafara intr-un duel cu healerul, in timp ce healerul are doar una impotriva unui zmeu...

arata-mi o dovada cu un zmeu batand un sura bm....
zmeu bate sura arme? ia mai gandeste-te inca o data...pai un sura arme cu P risipire iti scoate buffurile si incepe sa te tina numai pe jos, cu dmg mai mare ca un corporal...iar tu n-ai ce sa-i faci ca nu mai ai nici forta/binecuvantare/reflectie....
acum o sa zici: "DA DAR HEALERUL CE FACE CU UN SURA ARME CARE ARE P RISIPIRE?" - R: simplu, are leac si isi reface pv si are sansa de necunostinta pe chemare , care ii permite sa scape din combo...
atunci daca zici ca pvp = 0, explica-mi si mie motivele pentru care sa-ti faci un zmeu...de ce nu faci sura arme sau mental daca vrei sa rupi pvm?

si se scrie "dueluri" nu "duele"....si unde e cacofonia? ...esti mai rau decat un copil de cls 6/7

39

Monday, January 11th 2010, 8:19pm

deci zraak recunoaste si u o data ca zmeul face samanul healer in PVM...si in pvp chiar daca ii scoate cu risipirea se incarca rpd buff`urile 10 sec + niste vit farmec :love: si oricum un zmeu poate bate un healer la lvl mare pt ca zmeul ajunge mai rpd lvl mare,,,chiar daca are viteza mare de miscarea da poate sa fuga si zmeu si oricum duel=smecher=esti cel mai tare=nimica..daca nu accepta duelu ramai cu buza unflata :miffy: ,,pe cand zmeu nu da duel da creste mai rpd iar caracterele astea bune in pvp rare le vezi la lvl mare...eu joc pe srv 3 si cel mai mare in lvl care e si bun in pvp sunt ninja arc(roland)sau lama(Aruculet...nush daca e lama sau arc da parca lama ca l`am vazut cu changram)...hai si sura bm...(mai stiu cativa de lvl mare)..da healer DarkFolow(king09) este de lvl 60+...(deci healeru ajunge greu lvl mare asta daca joci ca un om nu ca un dependent de PC)...pe cand zmeu`l cati nu sunt de 75+(R3b3cka,xxMayaxxx,Blondix...o gramada,si stiu ca o sa zici ca au fost crescute de iubiti da Pandrey e baiat :miffy: a crescut singur)
trebuie sa recunosc de obicei healeru bate zmeul da daca zmeul nu accepta duel`u...si la war mai e important..
zmeu e mai bun :thumbsup:

40

Monday, January 11th 2010, 8:46pm

Zmeul nu bate Healerul in duel daca daca diferenta dintre lvl lor nu este foarte mare in favoarea zmeului .
Si samani zmeu care i-ai enumerat tu sunt fete dupa nume, majoritatea cum ai spus si tu au fost crescute ;), nu cred ca au muncit prea mult la lvl daca au iubiti de lvl mare care stau si le cresc continuu.
Gandestete si tu , daca samanele alea ar fi crescut singure majoritatea timpului nu ar fi avut lvl ala .
Tu tot nu ai inteles ca zmeul nu va bate healerul in duel ?
Gandeste logic, samanul healer are LEACul care ii vindeca viata si daca il are si la M mare isi va vindeca foarte multa viata pe cand un zmeu va pierde continuu viata .
Si samanu healer are viteza de farmec de la accelerare, poate iteme cu viteza vrajii , si o reintoarcerii mai mare pe arma si se strange ceva viteza de vraja .
Nu trebuie tu sa recunosti ca healerul deobicei bate zmeul in duel pentru ca asa va fi mereu daca healerul e bine facut .
Un saman zmeu poate fi crescut pana la un anumit lvl pentru ca sunt cautati la bo, DT pentru buff-urile lor .
Si la war de ce crezi ca va fi mai bun un zmeu ?, mai bun pentru adversari pentru ca il vor omora imediat daca nu este protejat si vor face pcte pe el .
Sa joci tu pe un saman healer sa vezi cum e sa faci duel cu mai multi deodata si sa ii bati fara probleme pe toti .
Tu ai buffurile tale care se incarca in 10 secunde dar degeaba pentru ca nu iti cresc viata , samanu healer are leacul care se incara in 10 secunde, cu viteza varajii mare si mai repede si isi va vindeca viata din 10 in 10 secunde maxim