Search Results

Search results 1-20 of 60.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Salutare,daca intri aici Schimbari la Voucher Arma+? voi gasi un post al lui HalfOp in care apare alt link unde suntem intrebati , noi jucatorii,daca suntem de acord cu bonusurile propuse(au existat doua variante in ultimii ani) si dupa cum vei vedea reiese ca, da ,deci varianta ultima cel mai probabil e cea cu care se merge in momentul de fata. Personal ,in ultima vreme am facut o astfel de arma cu 3 bonusuri si pana a intrat ce am dorit ,au cam intrat toate bonusurile acelea ... .

• [Discutie atac automat]

kenji1 - - Probleme tehnice

Si eu intampin aceasi problema ,imi dispar toate setarile de fiecare data cand ies. Am intrebat si alti jucatori si intampina aceasi problema . Cum nu e apare in postul lui HalfOp cu implementarea noii versiuni, banuiesc ca avem de-a face cu un nou bug si ar trebui sa-l raportam ca atare ,macar noi sa ne facem treaba, despre GF putem constata zilnic cum si-o fac .... .

• Stackarea cartiilor

kenji1 - - Sugestii - Suggestions

Ar fi un plus pentru marea majoritate a jucatorilor, pe de alta parte nu ar leza interesele GF, de asemenea nu cred ca e prea dificil de implementat si oricum s-au facut deja pasi in aceasta directie(ex pergamentele binecuvantate) asa ca sunt PRO . O seara buna!

• Sincer eu as fi pentru mantenenta zilnica , doar sa nu mai vad nici un jucator din asta . Sa mearga pe private sau acolo unde le e permis sa joace cum ii duce capul, nu e nevoie de ei pe ro, iar cei care le fac pledoarie ,spunand ca fara ei ar fi jale mare pe servere datorita lipsei de iteme pentru up, se inseala. Vreau sa cred ca suntem fiinte inteligente si am reusi sa ne adaptam chiar daca de cand e metinul au fost mereu si astfel de programe si jucatori interesati sa le foloseasca. Chiar ma …

• Un eveniment binevenit, atat noul joc, Prinde Regele, cat si cel cu acele cutii Racoritoare s-au desfasurat pe un interval de timp destul de mare, dropul a fost bun avand in vedere si durata evenimentului, iar evenimentele aditionale au facut sa avem o luna destul de incarcata si motivatoare pentru jucatorul de metin 2 ro. Acum mereu vor fi nemultumiti, mereu vor fi motive de care sa ne legam in critica noastra adusa jocului, dar asta e stim cu totii ca GF nu e o firma atat de perfectionista si …

• Evident ca este bun ,asa cum amintesti tu 10% din daunele pe care le produci vor fi absorbite in PV-ul tau, deci cu cat ai mai mare acest bonus procentual si dmg mai mare, cu atat vei absorbi mai mult pv. Partea buna e ca functioneaza atata pvm cat si pvp, partea mai putin buna e ca nu e tocmai ca si in cazul taisului ,taisul absoarbe mult mai eficient, cel putin asa mi se pare mie si am jucat ambele caractere, atat razboinic cat si sura . Sper ca te-am lamurit, numai bine!

• Chiar daca nu am avut niciodata un costum/coif cu bonus cu durata 365 zile ,asa cum spune si RedRiot exista macar posibilitatea ,oricat de neinsemnata ar fi fost de a lua un astfel de costum,evident cumparand aceste cufere. Acum GF pot sa faca modificarile care le doresc si sa influenteze evolutia metinului asa cum cred de cuviinta, ceea ce nu mi se pare normal,transparent e sa nu modifice si pretul acestor cufere sau sa ofere altceva in schimbul acelui posibil item. Bineinteles GF poate argumen…

• Nu inteleg de ce incepeti sa va certati ? Ar trebui sa invatam sa respectam si opiniile celorlalti, indiferent care ar fi ele. E adevarat ca sunt jucatori care sunt multumiti cu orice vine ,dar asta e oarecum si in genetica noastra ca popor, aplecam capul si mergem inainte . Pe de alta parte nu cred ca evenimentul de Craciun va fi la fel ca si acesta(in privinta dropului din cufere,bineinteles) eventul e o surpriza de fapt, tocmai am l-am avut pe cel de Paste, naravas ca de obicei ,acel side-eve…

• Ar fi interesant de stiut unde se specifica modificarea dropului din cufere? si daca si cuferele obtinute anterior(de Craciun de ex) sunt sub incidenta acestei modificari?

• Bug iteme aruncate pe jos

kenji1 - - Bug-uri - Bugs

Daca ai fi incercat intai cu o licoare ,orice obiect neinsemnat, ai fi stiut sigur ca ai un jucator ascuns pe undeva(banuiesc ca a fost in map 1 ) cu un soft ilegal , care strange tot de pe jos, pe o anumita zona. Pe de alta parte ,indiferent ca ai fost furat sau e un bug asa cum spui tu , primul lucru pe care trebuia sa il faci era sa intri pe mIRC si sa cauti gm-ul de pe serverul tau ,sau un sgm si sa ii explici ce s-a intamplat,cu siguranta ar fi incercat sa te ajute . Din moment ce postezi p…

• Daca te intereseaza pentru pvm in majoritatea cazurilor e mai avantajos un arc cu atac si paguba medie decat un arc doar cu atac(evident aici nu comparam un arc cioara +6 pm 40 cu un arc Phoenix +9 ). Asa cum spune si MaxPrim vorbim de media 7,nu 6 iar daca doresti sa ai si atac mare si pm poti astepta sa apara un arc zodiac(dupa evenimentul de Paste multi si-au umplut inventarele de vrajeste obiectul ,sigur o sa apara si arme de pus pe esarfe) care nu va trebui sa fie + foarte mare pentru ca e …

• Quote from Moefeu: “de acord dar judecand dupa info de pe wiki ar trebui este o arma pe contu ei board.ro.metin2.gameforge.com/…bf806126a602ead23c8cf7ec3 ” Trebuie sa facem diferenta intre bonusurile generale care pot intra pe un anumit item existent in joc ,in cazul de fata arma si bonusurile specifice care sunt pe itemele care se pot evolua(arme ,armuri) si care se pastreaza in diferitele etape ale evolutiei unui item ,vezi Lama Dintele Stafiei lvl65-Sabie Sfanta lvl 80,90-Lama Dinte Dragon lv…

• Nu te impacienta e asa cum iti spun colegii, daca ai fi intrat aici Intretinere servere ai fi stiut ce se intampla. E adevarat ca au fost cam multe mantenente in ultima vreme,dar de obicei se anunta . Asa ca putina rabdare si o zi buna!

• Daca implementarea pe oficial se va face cu 90% din lucrurile amintite de colegul grandtheftauto va fi una majora atat templul Zodiac cat si noile armuri si arme epice ,dar mai ales armele zodiac,cred ca era si timpul sa apara noi arme pvm in special pentru caracterele lvl 100+, la fel noile pandantive si esarfe si mai ales noile bonusuri. Totusi sunt aspecte cum ar fi cel al competentei Risipirea magiei unde va trebui luata o decizie in asa fel incat sa nu anuleze acea competenta practic pvp a …

• Quote from Craverx: “la 83 unde se mai fac cioburi? la 76 faceam si bani si cioburi in catacombe [5kk si 90 de cioburi] pe ora, la 83 mai am acest drop? ” Incearca la sfarsitul primului nivel din catacomba acolo unde apar si ofiterii(lvl 82) si gardienii iadului(lvl 83 ) .Succes

• Cred ca deja ai hotarat ce rasa vei juca si nu te inseli la lvl mic licanul este mai polivalent decat sura am. Acum depinde si pe ce server joci, vei juca pentru ca pe serverele populate nu o sa ai probleme in a gasi carti si iteme pentru lican(itemele bune vor fi mai scumpe multumita noilor implementari ,dar asta e ,asta e farmecul metinului ). Daca obiectivul tau e sa faci lvl 54+ poti sa alegi linistit si sura am . Succes

• Quote from Queenbee: “De ce iteme as avea nevoie pentru a farma cioburi de pe un war aura de lvl 41? ” Daca tot mergi la farmat eu zic ca ar trebui sa te concentrezi pe iteme care sa te ajute sa faci dmg cat mai mare, nu neaparat pe iteme cu aparare si/sau pv . Deci, bonus impotriva vampirilor, cu cat mai mult % ai cu atat mai bine si o arma de lvl 30 cu o paguba medie cat mai mare . Itemele astea nu e neaparat sa le ai de la inceput , farmatul pentru vanzarea de cioburi si alchimie e o activita…

• Cu un farmer lvl 30-35 ai putea chiar map2 sau a doua camera din templu. Bafta.

• Aici wiki.metin2.ro/index.php/Sistemul_de_anim%C4%83lu%C8%9Be ai la un moment dat un tabel cu valorile abilitatilor animalutelor , ei acele diferente plus faptul ca nu e la fel de usor de dropat un ou de maimuta , comparativ cu unul de nemere, dau preturi atat de diferite la ele. Tu daca nu vei evolua animalutul o sa il lasi tanar sau salbatic pentru ceva subcaracter, evident ca vei cauta cel mai ieftin, singurele criterii fiind pv cat mai mare si durata de viata si ea cat mai mare.Bafta

• Quote from Queenbee: “ - Unde as putea creste bufful cam 80%, de la 65 la 66. Si nu vreau v2, ca tocmai am ieșit. Eu am lvl 70 war mental. - La giganți ar merge ? ” Daca nu vrei v2 sau sd3 , atunci o varianta ar putea fi turnul demonilor . Bineinteles nu trebuie sa bati cu samanca , in grupa cu razboinicul,daca ai avea cel putin 60% vampiri si ceva rezistenta sageti ,ai putea urca pana la fierar ,si in functie si de timpul care il dedici jocului, ai face relativ repede ce iti doresti. Eu am cres…