Search Results

Search results 1-20 of 78.

• Contra, asa daca stii shopul cuiva ii poti bloca toate itemele (sa zicem ca vrea sa-si vanda un item de peste 5won), te duci i-l blochezi pt 200k sau cat zici tu acolo si i-ai stricat afacerea, eu fac shop si la o ora dupa ce il fac se face ecranul negru si imi verific mereu shopul cu un alt caracter. Daca eu fac shop si tu faci o propunere, fereastra cu metinul respectiv facandu-se neagra, nu pot sa vad daca ai ofertat sau nu si astfel itemul ramane blocat iar eu tin shopul degeaba.

• am ajuns la nivelul 9 la comoara babilon si mi-a dat costum vrajit:)) daca era la nivelul 3-4 mai ziceam dar la nivelul 9...

• Quote from BIGBOSS1234: “Quote from klaus0007: “Eu sunt de acord. PVP nu inseamna sa nu lasi pe nimeni sa farmeze, fara discernamant, asta seamana cu altceva. Vrei PVP, mergi intr-un regat, la alegere si gasesti pe unu(doi sau mai multi) sa-ti scoata PVP-ul din cap. Unde este PVP cand te bagi peste altii si le strici dropul, unde mai pui ca ceilalti au cheltuit ceva(nu neaparat bani...poate timp?) pentru a avea locul sau dropul locului respectiv. Poate ca la eventuri ati putea introduce o regula…

• Quote from OmulCuier: “Cu manusa site fac un set la o ora jumate la maimute normale, categoria 4 si 3 si bat toata camera mare + pe holuri. In timpul asta fac de doua ori mai multe cioburi si medalii de cal. Ce-i frustrant e ca se intampla sa-mi pice cate doua-trei carduri la o camera, iar dupa abia mai pica unul peste 10-15 minute. Drop-ul nu e constant cum am auzit ca ar fi in v2/sd3 unde ar pica cateva carduri pe mantie... . De ce pica asa bine acolo? ” Salut, in sd3 cu un sura am lv 61 manus…

• Quote from Silooo: “Salut am o intrebare cum ar fi mai bine sa fac cumpar o otravita+9 medie slaba in care trebuie sa bag schimbari pentru o medie mare 35+ sau o otravita+6 pietrata medie 35+-40 sa zicem ca teoretic ambele au acelasi pret ca nu stiu daca otravita+6 de care am zis e echivalent cu un +9 slaba, unde joc eu una+9 e 700kk. ma gandesc ca la 700kk pot primi o otravita buna +6.... ” salut, de curand mi-am luat o otravita+9 pm47 si am comparat-o cu cea a unui coleg de breasla, a lui avea…

• Quote from SCANDALjr: “Efectiv pe voi din cate observ,nimic,dar absolut NIMIC nu va multumeste,gadeste-te ca ii CEVA IN PLUS!,tot ceea ce scoti ii un castig,dar na,voi ati vrea sa stati map1 si sa primiti totul pe tava... ” nu e vorba de ca nu ne multumeste nimic, e vorba ca nu castigi NIMIC doar pierzi timpul... eu am zis ca in 2 ore n-am facut nimic, 2 ore in care puteam sa bat metine si ieseam mai castigat din primul metin vad ca nu stii sa citesti.. sau stii dar nu intelegi

• Quote from fantasy88: “Nu mi se pare normal ca dropul din cuferele argintii sa fie doar yang si exp.Am deschis peste 20 cufere argintii si doar yang si exp.Este foarte diluat eventul.Intelegem dropul cardurilor sa fie slab.Da macar atunci cand facem un set si obtinem un punctaj mare sa fim rasplatiti cat de cat.Nu cu 100k yang.Dupa 1 ora de farmat aduni un set, joci jocul, obtii 350 puncte, cufar argintiu, deaschizi, 100k yang.Asta repetat de 10 ori.Prin urmare dupa 10 ore de farm ai 1-2 kk obti…

• Quote from fredyz: “stie cineva daca primit cufere la fel ca iarna dupa ce termin setul ? ” nu am inteles ce ai zis ...fii mai explicit dar daca te referi sa primesti cufar atunci cand faci 24 de carduri, raspunsul este NU, trebuie sa si joci jocul okey

• incearca-le pe toate si vezi diferenta... desi gautama nu prea ai drop , am testat eu la 94 cu sura... abia pica un card la 15-20 de min..

• Quote from assassininja: “tu ce zici 5%<8% sau 8%>5% ? ” :)) Ai zis acelasi lucru ( ceva asemanator cu "tu ce zici 2*3=6 sau 3*2=6") 8% mai bun decat 5hh...

• Quote from Queenbee: “Exista vreo camera in v3 cu golemi unde este drop bun? ” La golemi nu prea ai ce sa dropezi... decat iteme de up (bucati de gheata, globuri de gheata, cornuri de balena si blani de yeti), licori Mov L (dropeaza cate 10bucati) si arme de lvl 1 +9 ... in rest niste armuri de 61 si arme de 60 sau 65 +3+4 care nici pt pet nu-s bune... Asa ca sfatul meu e sa te reprofilezi pe setaou pt drop

• Amityville : The Awakening nota 7

• [Discutii]Server-ul Beta

cuntan17 - - Discutii Generale

cuntan17 * (te iert , de data asta) cat despre tine, Agnieszka, fa-ne o clarificare(o descifrare) la ce voiai sa zici in ultima ta postare.. ca eu unul nu inteleg nimic GYLDA//Atentionare pentru posthunt Pentru urari,scuze,etc foloseste PM-ul.

Asa cum ti-am explicat mai sus, modificarile vor fi gandite si nu cred ca ar baga risipa la o diferenta de 7 nivele pt ca ar fi o discriminare fata de sura pt ca otrava, cea cu care s-a comparat risipirea, functioneaza la 8 nivele. Banuiesc ca esti d-ala de sta map1 mereu si nu participa la nici-o bataie, stii macar cum e sa te duci la o generala si sa nu iei risipa de la ala de 105 si sa iei de la un rahatel de lvl 20? Cat despre "scaunul cu rotile" mai bine in el, decat in spital ca tine! (Si …

Quote from Agnieszka: “Eu sunt de parere ca ar trebui ca raul sa fie taiat din radacina,mentalului sa i se injumatateasca atacul dat de "Atacul spiritului",iar la corp iuresul sa dea doar 15% viteza de atac ca sa compenseze cu impunerea de nivele la sura arme pe skillul risipire,iar lycanului sa i se taie acea sansa de 20% critica de pe skill-uri. Parca suna a echilibrare nu? ” adaug si euuuu la ce ai zis tu: la tais sa se scoata absorbirea pv, la bm spiritul flacarii sa dea dmg pe jumatate (sau…

• [Discutii]Probleme LAG!

cuntan17 - - Probleme tehnice

numai in metin face asa? ia orice program de benchmark si fa un stress test la GPU si CPU vezi daca ai vreo problema

• [Discutii]Probleme LAG!

cuntan17 - - Probleme tehnice

task manager->Processes apoi verifica la procese daca e vreunul "ciudat" care sa-ti utilizeze procesorul mult sau HDD-ul adica sa utilizeze astea vreo 40-50% doar un singur proces (daca ai win7 nu poti vedea utilizarea HDD-ului din task manager) si apoi inchide-l . Este posibil sa fi descarcat un program/orice alt fisier care sa-ti fi instalat un program de cryptomining si sa iti utilizeze placa video Incearca sa descarci Malwarebytes si fa o scanare cu el... Iti face numai in v2 asa?De exemplu,…

• bug la medie nu e, eu am o esarfa mediocra 60 atac 7 medie si cand o pun am dmg in plus vreo 4-500(in metine) deci nu cred eu ca 60 valoare atac imi creste dmg-ul asa mult. pentru esarfa PVM iti recomand un arc cioara medie 40+ iar nivelul acestuia sa fie +8 macar iar pt PVP iti recomand arc beta+7+8+9 cu dublu semi om am si eu un mental iar esarfa mentionata mai sus se simte foarte putin pe cei cu vreo 30-40 sabie/maini

• nu este conditionata, poti sa-ti duci dinainte 15-20 de caractere ca sa nu pierzi timpul cu ele pe drum

• Wildwood, poti crea un balo de aur pe caracter in map2 la muzician