Pinned Metin2 - Ce a fost... ce este... ce va fi

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Ne ducem pe rapa?

Salutare tuturor!
      Pot sa spun ca sunt un vechi jucator de metin, dar as vrea sa va intreb ce parere aveti fiecare de sistemul de a juca metin 2 ro si daca se mai merita. Am ramas profund dezamagit cand am stat o jumtate de ora pe pod la albastri si vaznd cu ochii mei cum apar caracterele destinate pentru productia de yang, cum apar copiii cu cate 5-6 caractere si fac acest joc mai usor... imi aduc aminte ca bateam cate 2-3 ore la bo pentru 100k si ei fac poate suma asta intr-o jumatate de ora fara sa miste un deget... si ma tot intreb, cat mai tine serverul asta si daca echipa metin ro are de gand sa faca ceva, pur si simplu sunt scarbit de jocul asta, m-am saturat sa merg la bo sa bat si sa vina un hacker sa imi fure yang-ul pe care nu am apucat sa-l culeg... va doresc o zi buna tuturor!
    • Jocul se schimba in permanenta (poate in bine, sau poate nu, depinde de fiecare cum priveste), iar ca jucator care a prins serverele si in perioada 2008/2009, pot spune ca lucrurile se devalorizeaza. Stiu ca pe vremea aia cu 50kk erai bogat rau. Dar gandeste-te putin economic, si intelegi de ce: Ynagul pica in permanenta in joc, si nu dispare (apare inflatia), iteme pica in continuu si se fac +9 si iar nu dispar (daca nr de jucatori nu creste constant, oferta este mai mare decat cererea si se strica piata). Parerea mea este ca nu trebuie sa te frustrezi, hackeri aia nu ajung ei cei mai buni de pe server cu 100k de la bo. Sau raporteaza-i :)
    • Ce nu intelegeti voi fratilor ca metinul de acum 7-8 ani era altceva? Jocul a evoluat mult de atunci si o sa evolueze in continuare. Toti veniti si va plangeti pe forum ca nu e bine asa, ca metinul de acum 10 ani era mai fain, ca nu stiu ce...
      fratilor ziceti mersi ca acum puteti face yang si iteme mult mai usor, level mult mai usor, cumperi atac automat si gata il lasi sa creasca singur, toate au devenit mai usoare acum.

Daca tu nu poti tine pasul cu evolutia jocului nu e vina noastra sau a celor de la GF, e strict problema ta, daca vrei sa joci foarte bine, daca nu, iar foarte bine. Toti va plangeti ca vreti metin ca in 2010, drum bun fratilor pe private, nu va tine nimeni aici.

Ieri ma plimbam prin map1 si vedeam ca 2-3 playeri se plang ca poate o sa pice BAC-UL.... fratilor treziti-va nu mai traiti pe metin si faceti ceva cu viata voastra ca peste 10 ani nu o sa va intrebe nimeni ca lvl ati avut pe metin2ro, puneti mana si invatati, luati bac-ul, inscrieti-va la facultate si faceti ceva cu viata voastra
    • Azi dimineata la ora 06:30 eram pe metin2 ro server nou si m-am pus sa intru cu 2 conturi unu de 41 si buful de 31 sa bat drq in sohan drq si erau o grupa de 4 hackeri si bateau intr-un minut metinu ....,oricum m-am saturat de hackeri, si alalta ieri se apuca varamiu farmeaza map2 la amazoane si dintr-o data ii moare grupa si se teleporeaza jucatorii ... nush ce sa mai zic... ar trebui sa faceti o protectie asupra bobului si a mod.pl
    • [Discutii] Ce a fost Metin2RO si ce este acum!

Salut, sunt un jucator de Metin2RO, am jucat de la deschiderea serverului Pegasus dupa a urmat Lupus .. am avut conturi de 80+ iar lv maxim atunci era 99. Am crescut odata ( vorba vine ) cu cRz,Viruss,Fearless,Arculet,Pamela etc. pentru cine ii stie ( nu ii cunosc personal ). Dupa o vreme, m-am lasat. Nu sunt la zi cu update-urile, incerc sa prind din mers misiunile noi, continutul nou, mobi noi etc. Staff-ul era altul. Nu as vrea sa dau nume pentru ca nu vreau sa se simta cineva ofensat sau deranjat sau sa se inteleaga ca ma leg de staff cu ceva din acest post. Momentan joc pe serverul Romania. Parerea mea, strict parerea mea este ca Metin2RO ( nu stiu alte comunitati din alte tari ) a scazut mult. Si acum nu ma refer neaparat la staff pentru ca nici jucatorii nu mai sunt ce erau odata, nu mai au respect, nu mai muncesc pentru un ss sau pentru un inel, o manusa dropate la metine de 90. Nu tata, acum se downloadeaza un program care le face pentru tine. Nu e nici vina celor care creeaza aceste programe ci este vina TA ca jucator. Vina staffului ? Nu dau vine pe ei cu absolut nimic, este o munca voluntara, este o munca part-time daca vrei sa-i spunem asa, nu sunt obligati sa stea 12 ore in fata calculatorului sa urmareasca. Dar pentru jucatorii corecti din ziua de azi, care poate sunt vechi, sau poate sunt noi in aceasta comunitate, VA ROG .. faceti niste video-uri scurte cand vedeti jucatori care folosesc programe terte, trimiteti un ticket iar atunci cineva se sesizeaza, poate nu in 2 ore dar in cateva zile cu siguranta. Acum probabil o sa ganditi ca baneaza 1 apar 3 .. si asta este adevarat dar conteaza sa fie banati cat de multi posibili. Degeaba intrati pe server si strigati mult si tare ca X si Y au hack. Faceti un video mai mult de 80 de MB nu are un program de inregistrat ecranul calculatorului. Renuntati la ideile cum ca GM/GA au boti si ca de aceea nu se baneaza. Joc de circa 2 saptamani pe serverul nou, am luat-o de la 0 si incerc cum am mai spus sa prind din mers tot ce misca si ce e nou. Nu e ce era odata .. nu mai sunt playerii care erau odata. Stateam si aveam ceasul sa sune din 45 in 45 de minute sa prind metinele de 85 si 90 din padure .. sa nu le ratez, nu lasam un bot care sa bata toata noaptea pentru mine ca atunci cand ma trezesc sa fac un shop si sa castig banii. Unde e placerea jocului ? Unde e farmecul sa cresti 5-10% in 4 ore probabil o sa radeti si o sa spuneti ca nu este nici un farmec, dar eu ca om care am jucat la inceputul jocului si care joaca si acum credeti-ma, era o placere. Cei de lv mare si cei vechi in comunitate pot confirma tot ce am scris aici.
      REPET: Aceasta postare nu are nici o legatura cu nici un membru din staff. Cum i-am respectat pe cei vechi, ii respect si pe cei noi.

Jucati corect fratilor si nu va doare mana atunci cand gasiti tot felul de playeri care incurca jocul pe care tu il faci sa ii raportati, mIRC, Ticket cu dovada.

Toate bune!
      I'm just a Sura now. But later ? I will be a GOD. :hail:
    • faptul ca metin2ro evolueaza este un lucru bun ,problema nu cred ca este ca jocul a evoluat problema este ca unii nu stiu sa se adapteze schimbarilor.vorbiti de boti si in 2010 ereau boti si tot cresteai faceai bani,etc..pt cei vechi care isi aduc aminte pana faceai lvl 75 in v2 nu mai stiai cum arata map 1 atunci nu erea placut dar acum te gandesti cu drag si melancolie la ce a fost tot asa va fi si peste cativa ani când ne vom gandi la vremurile astea.o zi buna!