Pinned Damage maxim

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• KeepaVoDaYT wrote:

Ce ziceți de asta ?
      P.S: Avea buff de la GM :thumbdown:
      youtube.com/watch?v=DQreKTBLY-c

In primul rand, acel server nu apartine GameForge (Free Kingdom si New World erau servere apartinand fostei companii ce detinea licenta pentru distribuirea jocului in Statele Unite ale Americii. Ulterior drepturile au fost achizitionate de GameForge, dar serverul a fost schimbat), de aceea te rog sa te informezi ce bonusuri aveau ei ( bonusuri pvp neimplementate in comunitatea GameForge, exemplu : Tare impotriva sura , Rezistenta la Razboinic ,s.a.m.d) fiind si motivul direct pentru acel damage.
      Discutia ar trebui sa fie numai despre serverele apartinand comunitatii GameForge.
      ----------------------------
      “Hîc… Părerea mea.”
    • Asche wrote:

Quoted from "FreaQz"

Cam cat as da in metin lvl 55-65 cu:
      -War corp lvl 55
      -P aura
      -Mistret
      -Rib +9 pm 35 mob +4
      -Armura 50 val atac ?

1,2-1,4k

Pt Asche : cu sura cu fms +9 pm 45 , mistret si m5 tais dau 1150 dmg in mt de 55. Deci war-ul cu P ar da undeva la 1,5 -1 -6 k .
      If you are good at something never do it for free!

☆✌
    • Salut. Este bine daca dau 3,5 -3,7 la lvl 54 fara semi om doar cu putere de pe sabie si abanosi?
      Precizez ca dau atat in caractere fara sabie pe ele.
      In cei cu sabie depinde... dau cam 2k in cei care au undeva intre 40-50 sabie si 2,7 in cei cu 30 sabie.
      Este bine pentru nivelul meu?

▶ IQ200 vs Raz1ee+Papuselll - YouTube

EDIT: Am m8 atacul si m4 zdrobire.
    • Cam care ar fi skill-ul cel mai echilibrat pentru un sura arme la nivelul 75 atat PvM, cat si PvP ( pot face rost de bratara si coif 10hh; batalie am deja +9 2 p +4 6 int 6 putere ); ma gandeam la lovitura degetului ( Reincarcare scurta, iar damage relativ bun + patrundere ). Astept un raspuns rapid daca se poate... multumesc.
    • FreaQz wrote:

Cam cat as da in metin lvl 55-65 cu:
      -War corp lvl 55
      -P aura
      -Mistret
      -Rib +9 pm 35 mob +4
      -Armura 50 val atac ?

Eu zic ca vei ajunge undeva pe la 1.8k(cred) normal, 1.9k daca ai abanosi+9, daca mai bagi si rooua de 100 si apa ajungi la 2.3-2.4 normala, cam asa..incearca!!
      Bafta!
    • Intrebare DMG

Salut!

As vrea si eu sa stiu cu care as avea dmg mai mare in metine:

1. Cu un rib +9 pm 38 mob/fatala+4 si armat

sau

2. Rib+9 pm ~30 mob/fatala+3 si mistret de lupta ?

Va rog sa imi raspundeti cat mai repede. Multumesc anticipat.

P.S.: Daca nu am postat unde trebuie rog un moderator sa il mute corespunzator! :D
      Treceti si pe la mine -----> RenQz [War mental] Apollo :beer:
      Returnez orice comentariu !!!
    • Razvan213 wrote:

Salut!

As vrea si eu sa stiu cu care as avea dmg mai mare in metine:

1. Cu un rib +9 pm 38 mob/fatala+4 si armat

sau

2. Rib+9 pm ~30 mob/fatala+3 si mistret de lupta ?

Va rog sa imi raspundeti cat mai repede. Multumesc anticipat.

P.S.: Daca nu am postat unde trebuie rog un moderator sa il mute corespunzator! :D
      Salut!
      Cu al doilea rib si cu mistretul vei da mai mult.
      Bafta!!
    • e normal dmg

Buna am un war corporal de 75 , cu g7 corp.Am ca arma o otravita +7 pm 40 p +4(mobi fatala patrundere).Intrebarea mea este, e normal sa dau 1k hit cu ea? + ca am si porcusor si eu dau 1k in demoni din dt si am 30 vampiri

//GYLDA//Data viitoare mai multa atentie unde postezi.
    • Hidrogen wrote:

ALPacino s-a intrecut Metin2Ro - ALPacino best Record Damage ! Si cu asta a batut DMG-ul lui iRomeo care a dat 160k.

Intr-adevar, este probabil cel mai mare damage dat, nu stiu de vreo dovada sa fi fost ceva mai mare pe serverele oficiale GF. Felicitari AlPacino!

PS: Discutiile fara rost din post-urile anterioare gen "am lvl X, si arma Y, ce damage as da?" mi se par fara rost, nu acesta era subiectul ci damage-ul maxim dat pe un server official GF.

Nu cred ca vor mai fi pretendenti la acel damage odata cu mentenanta din 12 feb.
      ----------------------------
      “Hîc… Părerea mea.”
    • tinypic.com/view.php?pic=2z4da85&s=8

acesta e dmg-ul meu :)

M8 aura , 1 punct vartej , 29 sau 30 puncte dex , 45semiom , medalie erou , pet , site , roua+apa . RIB pc 10 10hh

Nu am avut atac fortat / atac grupa / pesti (dex sau str). si 5hh lipsa pe bratara:D

ma gandesc ca se poate si mai mare , dar momentan nu am vazut mai mare cu M aura si punct in vartej .
    • Cine stie sa scrie cat mai multe despre un war corporal MAXIM LVL 75
      Vreau sa scrieti cat mai multe iteme speciale si iteme simple care maresc dmg-ul(de exemplu peturile,acadeaua,inelele de la eventul de paste,bonusurile de la grup,si multe altele...)
      Multumesc
    • Pokers wrote:

Cine stie sa scrie cat mai multe despre un war corporal MAXIM LVL 75
      Vreau sa scrieti cat mai multe iteme speciale si iteme simple care maresc dmg-ul(de exemplu peturile,acadeaua,inelele de la eventul de paste,bonusurile de la grup,si multe altele...)
      Multumesc

Pai -> Pet 15 % dmg + 1500 pv adica Khan , porkie , artic khan , etc , fara pheonixul de gheata .
      Otravita +9 pm 40+.
      Colier de aur alb +9 + full finisat
      Armura 50 atac.
      Iteme speciale : Acadea , inel putere mortala , inel vointa , inel bucurie ( nu mai stiu sigur daca asa ii zice ,stiu ca era verde) .

Conducere P .
      Mistret .
      Aura P .
      Atat mi-a venit in minte. Cine mai stie sper sa ma completeze.

☆✌
    • Cat as da DMG la lvl :

1.35 cu un sura AM m6 tais fms pm 43-45 p+4 mistret armura 50 atac in metine de 35-45-50
      2.la lvl 42 cu sura AM G1 tais, fms pm 43-45 p+4,mistret,armura 50 atac in metine de 45-55.

Multumesc.
    • xTimeIII wrote:

Cat as da DMG la lvl :

1.35 cu un sura AM m6 tais fms pm 43-45 p+4 mistret armura 50 atac in metine de 35-45-50
      2.la lvl 42 cu sura AM G1 tais, fms pm 43-45 p+4,mistret,armura 50 atac in metine de 45-55.

Multumesc.
      1) 900 - 950 . Depinde de status , cata inteligenta ai , daca ai pct str , cu ce cercei activezi skillurile etc.
      2) 1100+. Vezi mai sus ca postasem eu de cand jucam pe sura cam cat dadeam cu m5 + mistret in mt de 55.

☆✌
    • xDnb wrote:

Pokers wrote:

Cine stie sa scrie cat mai multe despre un war corporal MAXIM LVL 75
      Multumesc

Pai -> Pet 15 % dmg + 1500 pv adica Khan , porkie , artic khan , etc , fara pheonixul de gheata .
      Otravita +9 pm 40+.
      Colier de aur alb +9 + full finisat
      Armura 50 atac.
      Iteme speciale : Acadea , inel putere mortala , inel vointa , inel bucurie ( nu mai stiu sigur daca asa ii zice ,stiu ca era verde) .

Conducere P .
      Mistret .
      Aura P .
      Atat mi-a venit in minte. Cine mai stie sper sa ma completeze.

Multumesc,altcineva,care sa vina cu mai multe chestii de exemplu sushi pesti,sutn care dau 10 atac,pesti prajiti,skiluri cand esti in duel de breasla :thumbup: etc??
    • Pokers wrote:

Multumesc,altcineva,care sa vina cu mai multe chestii de exemplu sushi pesti,sutn care dau 10 atac,pesti prajiti,skiluri cand esti in duel de breasla :thumbup: etc??
      Ar mai fi anghila prajita (+10 str) .
      12 tarie pe scut .
      Cercei dinti tigrului +200 atac - > wiki.metin2.co.uk/index.php/Tiger_Bone_Earrings .
      wiki.metin2.co.uk/index.php/Tiger_Bone_Bracelet - > 15 % damega pe skill-uri
      "Tare impotriva X-ului" .

Alchimia full . Adica de claritate perfecta , si nivel perfect .
      Energie de 10 .

Cam atat mi-a venit in minte.

☆✌