[Discutii]Event Craciun 2015

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• LordJordyLJ wrote:

M-am trezit cu noaptea-n cap sa bat pentru cl-uri asa cum scrie aici Eventul de Craciun 2015! .Am avut surpriza ca in loc de cl-uri, sa fie activat un drop de cutii okey de bronz :)).Ma bag la somn la loc, cred ca Half a incurcat orele intre ele. :thumbdown: :sleeping:

GYLDA//Topic unit cu cel dedicat

DroppBuff wrote:

Ce s-a intamplat ... de ce nu a inceput eventul cuferelor lumina lunii . sa stiti ca este un staf slab pregatit . m.am grabit sa ma trezes sa nu prin aglomerat si de la 6:25 pana in momentul de faa 8:52 nu am dropat nimic . Rusine ...
    O zi placuta . noua playerilor ne-ati stricat-o ..

DroppBuff wrote:

da da da la multi ani tuturor . deci a fost vreo eroare . s.a gresit de la staff si o sa fie alta data eventul ??? credetima ca am farmat si acum dupa ora 12:05 pana in prezent ora 12:35 ... ce dumnezeu . unii playeri baga bani in jocul vostru ca fara noi nu a-ti mai tine jocul ... si luam manusi site si ne trezim devreme ... acum de ce fiecare membru staff tace? ce urmeaza sa imi dati avertisment postare dubla ? sau mai stiu eu ce reguli aveti voi ... eu zic ca e ok sa va revansati sa nu dati cu bata in balta la sfarsit de event ...

SSLR wrote:

Pe 1 ianuarie la ora 6 dimineata, multi abia ajungem acasa la ora aia de la petrecere, mahmuri sau nu. Poate este si cazul staffului nostru, caz in care nu pot decat sa ma bucur, sperand ca eventul va fi reprogramat la o ora mai normala.
    Daca nu, inseamna ca s-a dorit a fi event pentru kinderi..

DroppBuff wrote:

Deci ... Ce se va intampla cu eventul pierdut de toti playerii azi . foarte aiurea ora ... Si nici macar nu a fost sunteti foarte mincinosi ... Sincer . halal staff . credeti ca asa s.a intamplat ppe celelte servere de metin 2 ? Cum ar fi uk us etc?

Multumim tuturor pentru un inceput de an minunat. Speram ca ati petrecut cu bine, alaturi de familii sau prieteni. La multi ani si voua!

Eventurile de pe 1 au rulat, ambele. Singura problema a fost cu anuntul de pe forum, unde, din pacate am incurcat orele. Eventul cu Cartile Okey a fost primul, apoi de la 12 la 18 a fost cel cu Cuferele CL. Imi cer scuze pentru confuzie si sper ca pe viitor sa nu se mai repete.
    Avand in vedere ca, desi orele au fost incurcate, eventurile au rulat in mod normal, eventul nu se va repeta.

Multumim inca odata pentru urari, toate cele bune in noul an,
    HalfOp
    :komp:
    Heroes never die. They just go in hell to regroup.

Niciodata un GM nu va va cere datele de logare de la contul dv. Nu dati datele la nimeni !
    email: HalfOp@metin2.ro

Ingamename [CM]HalfOp
    IRC : `HalfOp

Dacă ai scăpat telefonul în apă, pune-l într-un vas cu orez cel puțin 24h. Pe timpul nopții, orezul atrage chinezii care vor veni să ți-l repare.

• HalfOp wrote:

LordJordyLJ wrote:

M-am trezit cu noaptea-n cap sa bat pentru cl-uri asa cum scrie aici Eventul de Craciun 2015! .Am avut surpriza ca in loc de cl-uri, sa fie activat un drop de cutii okey de bronz :)).Ma bag la somn la loc, cred ca Half a incurcat orele intre ele. :thumbdown: :sleeping:

GYLDA//Topic unit cu cel dedicat

DroppBuff wrote:

Ce s-a intamplat ... de ce nu a inceput eventul cuferelor lumina lunii . sa stiti ca este un staf slab pregatit . m.am grabit sa ma trezes sa nu prin aglomerat si de la 6:25 pana in momentul de faa 8:52 nu am dropat nimic . Rusine ...
    O zi placuta . noua playerilor ne-ati stricat-o ..

DroppBuff wrote:

da da da la multi ani tuturor . deci a fost vreo eroare . s.a gresit de la staff si o sa fie alta data eventul ??? credetima ca am farmat si acum dupa ora 12:05 pana in prezent ora 12:35 ... ce dumnezeu . unii playeri baga bani in jocul vostru ca fara noi nu a-ti mai tine jocul ... si luam manusi site si ne trezim devreme ... acum de ce fiecare membru staff tace? ce urmeaza sa imi dati avertisment postare dubla ? sau mai stiu eu ce reguli aveti voi ... eu zic ca e ok sa va revansati sa nu dati cu bata in balta la sfarsit de event ...

SSLR wrote:

Pe 1 ianuarie la ora 6 dimineata, multi abia ajungem acasa la ora aia de la petrecere, mahmuri sau nu. Poate este si cazul staffului nostru, caz in care nu pot decat sa ma bucur, sperand ca eventul va fi reprogramat la o ora mai normala.
    Daca nu, inseamna ca s-a dorit a fi event pentru kinderi..

DroppBuff wrote:

Deci ... Ce se va intampla cu eventul pierdut de toti playerii azi . foarte aiurea ora ... Si nici macar nu a fost sunteti foarte mincinosi ... Sincer . halal staff . credeti ca asa s.a intamplat ppe celelte servere de metin 2 ? Cum ar fi uk us etc?

Multumim tuturor pentru un inceput de an minunat. Speram ca ati petrecut cu bine, alaturi de familii sau prieteni. La multi ani si voua!

Eventurile de pe 1 au rulat, ambele. Singura problema a fost cu anuntul de pe forum, unde, din pacate am incurcat orele. Eventul cu Cartile Okey a fost primul, apoi de la 12 la 18 a fost cel cu Cuferele CL. Imi cer scuze pentru confuzie si sper ca pe viitor sa nu se mai repete.
    Avand in vedere ca, desi orele au fost incurcate, eventurile au rulat in mod normal, eventul nu se va repeta.

Multumim inca odata pentru urari, toate cele bune in noul an,
    HalfOp

Salutare HalfOp, ne poti da un raspuns oficial in legatura cu sfarsitul eventul? Cand se termina??
    Vand x7 Pietre Magice pe Nemesis. Pret: 149kk buc.
  • Paul20 wrote:

Salutare HalfOp, ne poti da un raspuns oficial in legatura cu sfarsitul eventul? Cand se termina??

[ItemShop]Oferte de Craciun.

Niciodata un GM nu va va cere datele de logare de la contul dv. Nu dati datele la nimeni !

Ingamename [CM]HalfOp

Dacă ai scăpat telefonul în apă, pune-l într-un vas cu orez cel puțin 24h. Pe timpul nopții, orezul atrage chinezii care vor veni să ți-l repare.

• In final cand se termina eventul craciun 2015??? pe majoritatea Nu ne intereseaza cat timp sunt itemele in item shop .Pe multi ne intereseaza pana in ce data putem face sosete si carduri???????? asta ne roade pe noi si nu intelegem deloc pentru ca pe link ul de pe wiki spune pana pe data de 07.01.2016(Eventul începe pe 26.11.2015 şi se termină pe data de 07.01.2016),iar acum d voatra veniti cu alte date.Oare care este data corecta pana cand ducem sosete si facem carduri?? Stiu ca Mas Okey mai ramane 7 zile dupa terminarea eventului pentru revendicarea premiilorsi dupa dispar.Ne puteti spune clar pentru toti sa intelegem si noi pana in ce data tine eventul craciun 2015??? pana cand putem face sosete si carduri????...va multumesc

wiki.metin2.ro/index.php/Eventul_de_Cr%C4%83ciun_(2015)
    La revedere metin2ro

The post was edited 1 time, last by SICAA74 ().

• SICAA74 wrote:

In final cand se termina eventul craciun 2015??? pe majoritatea Nu ne intereseaza cat timp sunt itemele in item shop .Pe multi ne intereseaza pana in ce data putem face sosete si carduri???????? asta ne roade pe noi si nu intelegem deloc pentru ca pe link ul de pe wiki spune pana pe data de 07.01.2016(Eventul începe pe 26.11.2015 şi se termină pe data de 07.01.2016),iar acum d voatra veniti cu alte date.Oare care este data corecta pana cand ducem sosete si facem carduri?? Stiu ca Mas Okey mai ramane 7 zile dupa terminarea eventului pentru revendicarea premiilorsi dupa dispar.Ne puteti spune clar pentru toti sa intelegem si noi pana in ce data tine eventul craciun 2015??? pana cand putem face sosete si carduri????...va multumesc

have a little faith!
    Daca am spus ca va tine pana in data de 11, atunci atat tine. Asa cum e trecut dealtfel si pe seturi, asa cum e anuntat si in IS cu vanzarea de carti. Daca eventul se termina, crezi ca ar avea rost sa ramana vanzarea de carti pe care sa nu le poti folosi? Wiki este informativ. Vad ca tot uitati acest lucru. De cele mai multe ori, wiki este completat cu informatii primite de la jucatori, pentru ca de asta e wiki si nu anunt oficial.

Ingamename [CM]HalfOp

• @HalfOp Ai putea sa refaci eventul cu CL daca ai vrea cu adevarat. Atata timp cat recunosti ca ai gresit ora, nu poti presupune ca toata lumea a beneficiat de event..
    Pana la anuntul tau am crezut ca nu a fost deloc drop de cufere, fiindca nici un jucator nu a anuntat pe aici "vedeti ca pica acum dupa ora 12" sau nici macar dupa event n-a zis nimeni nimic, deci, poate doar cativa s-au prins de greseala si au profitat de ea, nu au mai spus la nimeni sa nu aiba concurenta la metine, la DT ptr a urca la 7.
  • SSLR wrote:

@HalfOp Ai putea sa refaci eventul cu CL daca ai vrea cu adevarat. Atata timp cat recunosti ca ai gresit ora, nu poti presupune ca toata lumea a beneficiat de event..
    Pana la anuntul tau am crezut ca nu a fost deloc drop de cufere, fiindca nici un jucator nu a anuntat pe aici "vedeti ca pica acum dupa ora 12" sau nici macar dupa event n-a zis nimeni nimic, deci, poate doar cativa s-au prins de greseala si au profitat de ea, nu au mai spus la nimeni sa nu aiba concurenta la metine, la DT ptr a urca la 7.

Cum?? Nu va ajuns toate eventurile care au fost !?? Si din linkul lui HalfOp se intelegea ca eventul se termina pe data de 11/01/16 la ora 23:59. Ar trebuii sa aveti un pic de intelegere pentru HalfOp ca doara n-a facut intentionat aceasta greseala de a incurca orele, ar trebuii sa-l intelegeti si voi ca n-a fost cu intentie, dar vad ca unii chiar sunt suparati foarte tare pentru ca in loc sa doarma sau sculat foarte devreme cu noaptea-n cap sa farmeze in loc sa doarma :dash:

The post was edited 3 times, last by Paul20 ().

• Paul20 wrote:

SSLR wrote:

@HalfOp Ai putea sa refaci eventul cu CL daca ai vrea cu adevarat. Atata timp cat recunosti ca ai gresit ora, nu poti presupune ca toata lumea a beneficiat de event..

Cum?? Nu va ajuns toate eventurile care au fost !?? Si din linkul lui HalfOp se intelegea ca eventul se termina pe data de 11/01/16 la ora 23:59. Ar trebuii sa aveti un pic de intelegere pentru HalfOp ca doara n-a facut intentionat aceasta greseala de a incurca orele, ar trebuii sa-l intelegeti si voi ca n-a fost cu intentie, dar vad ca unii chiar sunt suparati foarte tare pentru ca in loc sa doarma sau sculat foarte devreme cu noaptea-n cap sa farmeze in loc sa doarma :dash:
    Da, m-am trezit cu noaptea-n cap, care e problema ta? Iar eu m-am prins ca a incurcat orele intre ele, dar nu am mai avut timp liber sa farmez:).Dupa 12 am avut musafiri, eu aveam planuit sa farmez dimineata cand eram liber.

Oricum, a fost si inca este un event foarte reusit, iar pentru mine personal acest mini-game cu carduri de colectie okey, dintr-un side event a devenit un main event.A fost mult mai profitabil sa bat metine si sa farmez pentru aceste carduri decat sa fac un milion de conturi de level mic sa duc sosete la Mosu', asa cum faceam anul trecut.
  • Paul20 wrote:

SSLR wrote:

Era o remarca a faptului ca nu gandeste corect lucrurile. Personal, mi s-a acrit de Metin, cel putin o perioada, si nici nu imi pasa de eventul asta in mod deosebit, dar asta nu inseamna ca nu pot sa fac o observatie. :growup:
  • SSLR wrote:

Tot nu inteleg de ce te plangi, a fost drop doar la metine, deci iti dai seama ca si cu manusa nu scoteai mai mult de 10.Deci nu vad unde e supararea...Mie mi-a placut eventul de anul acesta, nu am farmat sosete decat pe un singur caracter, cel principal, si am strans in 2-3 zile vreo 150 de sosete, cat sa imi ajunga pentru tot eventul si atat.In rest am cumparat seturi de carti,cufere aurii si argintii si mi-am facut de cap.Acum pe piata a aparut mai multe alchimie, deci ma bucur pentru ca se pot face pietre super acum.
  • Vai Doamne! Atat de codificat vorbesc sau sunteti unii prea mici sa intelegeti? Nu ma plang, nici nu imi pasa de eventul asta, nici n-as fi participat indeferent de ora la care se desfasura. I-am remarcat lui HalfOp, sau reprosat, sau i-am facut observatie, sau cum vreti sa intelegeti, daca intelegeti, legat de modul gresit de a gandi lucrurile! nu imi pasa cate cufere au picat, daca au picat, cum au picat, doar ca trebuia sa pice pentru toata lumea! A fost un event de care au profitat o mana de oameni, care s-au prins de greseala iar el a spus ca e totul in regula, fiindca eventul oricum s-a desfasurat. Cine vrea sa inteleaga, intelege..
  • HalfOp wrote:

SICAA74 wrote:

In final cand se termina eventul craciun 2015??? pe majoritatea Nu ne intereseaza cat timp sunt itemele in item shop .Pe multi ne intereseaza pana in ce data putem face sosete si carduri???????? asta ne roade pe noi si nu intelegem deloc pentru ca pe link ul de pe wiki spune pana pe data de 07.01.2016(Eventul începe pe 26.11.2015 şi se termină pe data de 07.01.2016),iar acum d voatra veniti cu alte date.Oare care este data corecta pana cand ducem sosete si facem carduri?? Stiu ca Mas Okey mai ramane 7 zile dupa terminarea eventului pentru revendicarea premiilorsi dupa dispar.Ne puteti spune clar pentru toti sa intelegem si noi pana in ce data tine eventul craciun 2015??? pana cand putem face sosete si carduri????...va multumesc

have a little faith!
    Daca am spus ca va tine pana in data de 11, atunci atat tine. Asa cum e trecut dealtfel si pe seturi, asa cum e anuntat si in IS cu vanzarea de carti. Daca eventul se termina, crezi ca ar avea rost sa ramana vanzarea de carti pe care sa nu le poti folosi? Wiki este informativ. Vad ca tot uitati acest lucru. De cele mai multe ori, wiki este completat cu informatii primite de la jucatori, pentru ca de asta e wiki si nu anunt oficial.

On : Pe Wiki scris ca pe 7/01/2016 (
    Click ) de ce dv spuneti pe 11 ? O.o
    Off : Sa speram ca anul acesta sa fie la fel de bun la event
    e/membri staff ca anul trecut :whistling:
    Multumim pentru tot :love:

EDIT : Sa "eliminat" acea data :) :lol:

The post was edited 1 time, last by K05MYN ().

• HalfOp wrote:

have a little faith!

Ce parte din "Wiki este informativ" nu o inelegeti?
    Viata-i prea scurta pentru a te plictisi! :beer:
  • Ce greu e cu intelesul. Cu sau fara 4zile tot aia e. Eventul a tinut destul si a fost cel mai bun de pana acum. Au fost diverse eventur plus altele noi care au ajutat mult metinul. Vreau ca stafful sa faca eventuri simple mai des. (event cu drop itm/exp la 20zile, event cutii ebonita pe luna si tot asa). Imi plac eventurile facute, cele care aduc profit dar si cele facute pentru distractie. Anul acesta sper sa se incurajeze mai mult metinul official. Succes tuturor si un an nou fericit!
  • LordOfDanger wrote:

HalfOp wrote:

have a little faith!

Ce parte din "Wiki este informativ" nu o inelegeti?

Il criticati pe HalfOp ca a incurcat orele intre evente, pe cand voi nici macar nu stiti sa scrieti corect. :dash:
  • Crius wrote:

Christmas Event (2015)

Iniţial am preluat de aici şi am tradus, dar există topic unde poţi raporta greşelile găsite pe Wiki .

Dacă faci un calcul simplu cu timpul rămas pe Set Carduri Okey, îţi rezultă data când se termină eventul.

Pentru a nu mai induce în eroare o să renunţ la punerea unor date şi preţuri pe Wiki.

Mult noroc!
    nu renunta eu si multi prieteni suntem bucurosi ca aveam si noi wiki ro sa nu ne mai uital pe us sau it poate chiar te pot ajuta desi nu cred ca am cu ce
  • TimeLast wrote:

Crius wrote:

Christmas Event (2015)

Iniţial am preluat de aici şi am tradus, dar există topic unde poţi raporta greşelile găsite pe Wiki .

Dacă faci un calcul simplu cu timpul rămas pe Set Carduri Okey, îţi rezultă data când se termină eventul.

Pentru a nu mai induce în eroare o să renunţ la punerea unor date şi preţuri pe Wiki.

Mult noroc!
    nu renunta eu si multi prieteni suntem bucurosi ca aveam si noi wiki ro sa nu ne mai uital pe us sau it poate chiar te pot ajuta desi nu cred ca am cu ce

Wiki ramane in picioare :rofl2: A spus doar ca va renunta sa mai puna preturi sau date de evenimente.In rest totul merge inainte :arrow: .Mai sunt cateva zile de event, sa profitam de el.Sper sa mai fac niste alchimie.