Discutii Ziua indragostitilor+ Preview versiunea de client 16.0

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Rapier wrote:

Poate m-am aprins si am fost mai agresiv decat trebuia...imi cer scuze. De la o discutie legata de update-uri s-a ajuns la altele. Ideea pt care am scris ce am scris este ca din ce in ce mai mult , se pare ca nu vedem decat partea "goala" a paharului si uitam sa ne bucuram de ce lucruri noi apar. Imi amintesc ca am citit azi sau ieri despre chestia cu separarea miilor la suma (sa se puna punctul ala despartitor). Am zis ca uite o chestie folositoare si buna...ce credeti, citesc in aceeasi zi un post nu mai retin al cui care striga ca de ce nu s-a introdus de acum nush cata vreme. Intelegeti ideea? E vorba ca ORICE se face cineva se gaseste sa aiba ceva impotriva sau care sa nu ii convina. In loc sa zica mersi , uite ca s-a bagat o chestie buna...nu, de ce nu s-a bagat de acum nush cati ani. Uite de aia nu s-a bagat.

Multi nu inteleg ca orice firma trebuie sa aiba un profit...altfel se inchide, da faliment. Este normal ca si GF ca orice alta firma sa urmareasca sa aiba profit. De asta se cheama Gmbh sau SRL sau ce e ca e o companie nu organizatie caritabila non-profit. Nu face opere de binefacere, are cheltuieli si trebuie sa si le acopere. Nici unul din noi nu avem date sa evaluam in ce masura trebuie sau nu sa faca profit si cat. Si nici nu este treaba noastra, nu facem parte din consiliul lor de administratie. Asta nu intelege lumea. Implementarile se iau tinand cont de toate comunitatile, de cererile jucatorilor (da, se iau si astea in calcul) de strategia de marketing, de studii, etc. Nu se iau nici haotic, nici la intamplare si nici doar ca sa scoata bani. Se urmareste si profitul, este normal, dar se urmareste si introducerea unor lucruri pe care jucatorii le apreciaza, altfel nu ar fi rentabile. Si daca la noi nu se potriveste o implementare, in alte parti se potriveste.

Hai sa va spun cum vad asta cu inventarele ca tot este topic despre noua versiune de client si noile update-uri. Puteau sa faca extinderea asta pe 1 luna sau 15 zile cu MD asa cum este si depozitul. Si va asigur ca si asa ar fi fost destui care ar fi bagat bani sa ia extensia. Uite ca nu au facut asta si au dat posibilitatea sa fie permanenta. Un mare plus...de ce nimeni nu spune asta? Nu e gratis? Pai daca o sa ajunga chestiile alea din item shop de extensie la pretul la care sunt Biscuitii Proteina, eu as zice ca e foarte ieftin chiar. Dai cateva zeci de kk si gata ai inventarul extins permanent. Nu o sa coste "sute de euro" pe nimeni, nu o sa ii faca nicio gaura in punga (nici real nici virtual). Si inca ceva...nimeni nu spune ca TREBUIE sa ai 4 inventare. S-a putut juca jocul asta 7 ani bine mersi cu 2 doar si nu a renuntat nimeni din cauza asta. Acum ai o posibilitate sa maresti acel spatiu, nu te obliga nimeni sa o faci dar macar exista posibilitatea. Era mai bine sa nu fie deloc? Sau sa fie pe timp?

Si nu in ultimul rand, aceste discutii ajung sub o forma sau alta la GF. Printre altele rolul staffului este sa transmita nemultumirile jucatorilor mai departe...si o fac. Va reamintesc doar de modificarea valorii la pietrele anti-magie si este doar unul din lucruri. Sunt multe lucruri ce au fost modificate sau implementate in urma cererilor sau nemultumirilor. Dar daca vrem sa fie ascultate ar trebui sa le facem si constructive, sa se poata face ceva, nu doar replici ca "nu e bine".

Nu uitati ca este un joc pana la urma. Rolul lui este sa ne faca sa ne destindem, sa radem si sa ne distram...nu sa ne certam si sa fim crispati, lucru pe care de multe ori il uitam (si eu recunosc ca patesc la fel). Este greu, dar cred ca e in avantajul tuturor sa privim si partea buna a fiecarei implementari. Daca apare ceva nou, in loc sa spunem "aa ce nashpa, iar ne pun sa bagam bani" sau alte remarci de genul asta, de ce nu spunem..."cum pot sa folosesc asta mai simplu, mai ieftin si in interesul meu ca sa fiu mai bun pe joc?"
    Nu cred ca de la un fost GA ma puteam astepta la altceva decat laude la adresa companiei. :thumbup:

*Bebe.Strumph: Si care anume e legatura acestui post al tau cu subiectul acestui topic? Avertisment pentru offtopic.
  • Dropul actual nu este trecut pe wiki...pe nici un wiki din ce am vazut eu pana acuma...asteptam si vedem, pana se updateaza wiki la noul drop...cei care dropeaza iteme "noi", care nu au fost pana acuma la drop la ciocolata..puteti posta pe forum sa facem o lista cu noul drop:)
  • Ce am dropat eu pana acum : :pillepalle:
    Elixirul Lunii ( S )
    Elixirul Soarelui ( S )
    Boaba zen
    Red/Blue ( L )
    Suc de rodie x5
    Cufar VALENTINO ( 1d )

Ma bucur ca s-a modificat dropul .. sa speram ca va ramane la fel si dupa event :rofl2:

Multumim pentru event !!

The post was edited 1 time, last by K05MYN ().

• XFIRE3000 wrote:

Pana la urma,care este dropul actual din trandafiri si ciocolata ? deoarece nu este cel de pe Wiki.

Dropul actual nu este trecut pe wiki...pe nici un wiki din ce am vazut eu pana acuma...asteptam si vedem, pana se updateaza wiki la noul drop...cei care dropeaza iteme "noi", care nu au fost pana acuma la drop la ciocolata..puteti posta pe forum sa facem o lista cu noul drop:)

Pentru asta aveti: Acest topic
    Puteti posta in el ceea ce va pica si in functie de aia Adminul de pe Wiki va face update ;)
    De data asta, nu vindem mura-n gura :beer: :thumbsup:
    :komp:
    Heroes never die. They just go in hell to regroup.

Niciodata un GM nu va va cere datele de logare de la contul dv. Nu dati datele la nimeni !
    email: HalfOp@metin2.ro

Ingamename [CM]HalfOp
    IRC : `HalfOp

Dacă ai scăpat telefonul în apă, pune-l într-un vas cu orez cel puțin 24h. Pe timpul nopții, orezul atrage chinezii care vor veni să ți-l repare.

• Cum se foloseste extinderea inventar? Am achizitionat 1 din Item shop..am dat clic pe ea..si zice : "Mai ai nevoie de 1 extindere inventar"
    Trebuie sa cumpar 9 extinderi sa-mi deschid inventarul 3...sau 18 pentru toate? Sa le am pe toate si apoi se deschide ...sau cum ???
  • iony1 wrote:

Jason wrote:

Fara valentino primesti bonusurile acadelei dar nu si acel extra bonus de 50% exp, daca folosesti impreuna cu valentino primesti un extra bonus de 50% exp.
    mai exact.. ce o sa primesc? :))

Ce e asa greu de inteles ?

CU VALENTINO:
    50% EXP
    • Viteză de atac 20%
    • Viteză farmecului 20%
    • Putere împotriva monștrilor 10%
    • Max. PV 10%
    • Max. PM 10%
    • Permite un bonus suplimentar de set cu 50% EXP

FARA VALENTINO:

50% EXP
    • Viteză de atac 20%
    • Viteză farmecului 20%
    • Putere împotriva monștrilor 10%
    • Max. PV 10%
    • Max. PM 10%

Acum s-a inteles ?

In ultima instanta vreau frica, nu respect
    Constient ca sunt un maniac inteligent.
  • xLayla wrote:

Ce am dropat eu pana acum : :pillepalle:
    Elixirul Lunii ( S )
    Elixirul Soarelui ( S )
    Boaba zen
    Red/Blue ( L )
    Suc de rodie x5
    Cufar VALENTINO ( 1d )

Ma bucur ca s-a modificat dropul .. sa speram ca va ramane la fel si dupa event
    :rofl2:

Multumim pentru event !!

Ce pica din cufar valentino ?

Si cei care ati mai deschis ciocolati,trandafiri, spuneti ce v-a picat
  • xLayla wrote:

Asche wrote:

A fost greseala mea !!
    Cufarul VALENTINO l-am dropat din ciocolata/trandafir fara TIMP care cade/dropeaza Sigiliu Valentino 1zi
    Click !!
    Si sa inteleg ca acel pet nu ofera vreun bonus,doar daca cumperi ciocolata din item shop da un bonus 20 % xp ?
  • Asche wrote:

xLayla wrote:

Asche wrote:

A fost greseala mea !!
    Cufarul VALENTINO l-am dropat din ciocolata/trandafir fara TIMP care cade/dropeaza Sigiliu Valentino 1zi
    Click !!
    Si sa inteleg ca acel pet nu ofera vreun bonus,doar daca cumperi ciocolata din item shop da un bonus 20 % xp ?
    NU ofera niciun bonus !!