Pinned Templu Ochao / Padurea Fermecata - intrebari crescut,drop,iteme necesare

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Templu Ochao / Padurea Fermecata - intrebari crescut,drop,iteme necesare

Asa cum cu cativa ani in urma colegul @guitarist_48 a creat un topic legat numai de grota exilului v3/v4 unde s au discutat si se mai discuta si azi tot ce este legat de aceasta grota a exilului ,m-am gandit si eu sa deschid un topic unde sa putem discuta numai despre Templu Ochao si Padurea Fermecata. Tinand cont ca multe nu se stie despre aceste doua mape si poate multi nu au ajuns inca sa intre in ele,aici in acest topic doresc sa discutam in limita bunului simt numai legat de Templu Ochao si Padurea Fermecata. O sa va rog ca discutiile sa fie strict legate de Gardian En-Tai prin ce zone il gasim si de Padurea Fermecata -crescut,drop,iteme necesare. Poate cu aceasta ocazie si aceste doua mape o sa fie descoperite de unii jucatori care nu au ajuns in ele si poate isi doresc pe viitor sa ajunga si trebuie sa stie si ei cu ce se mananca si tot ce le este de folos. De ce fac asta?? pentru ca unii jucatori de pe metin2ro te indruma eronat si iti explica invers cum ar trebui sa fie si nu cred ca exista 10% din noi sa spuna un adevar. Dar aici in acest topic unde va fi urmarit de catre staff ul forum sper sa nu se spuna eronari legat de cele doua mape si sper sa se spuna adevarul legat stric despre Templu Ochao si Padurea Fermecata. O sa incep eu cu inceputul prin a va anunta ca in urma unor intrari de a cauta acest Gardian En-Tai m-am tot interesat la colegi si am ajuns in final sa aflu c am prin ce locuri apare el. O informatie buna ,si multumesc pe aceasta cale am aflat ca Templu Ochao este identic cu harta v4 si ca acest gardian apare in camerele infundate spunandu mi si numarul lor. Bingooo...si uite asa am ajuns sa numerotez camerele sa se stie pe viitor care sunt acelea. Poate gresesc undeva la vreo camera si aici cer ajutorul staff ului forum pentru corectare si in continuare va las pe voi cei care ati ajuns in Padurea Fermecata si ati crescut sa ne spuneti si noua celor ce NU am ajuns inca cu ce se mananca aceasta mapa legat de crescut,iteme necesare, drop etc.
      1.ce bonusuri ne trebuie pe iteme la metine ?
      2.ce bonusuri ne trebuie pe iteme daca dropam la monstri decat ?
      3.cum sa ne facem mai usor munca la metine fara sa fim deranjati de restul monstrilor de pe platou ? si alte intrebari
      Sunt constient ca nu o sa se spuna totul ,dar macar cateva informatii poate ne ajuta si le multumim celor ce ni le-a oferit.
      SUCCES
      Files
      La revedere metin2ro
    • 1. damage pur gen p uri/biolog/mistret/alchimie/conducere atac
      2.tot ce tine de diavol pt dmg impotriva si ca rezistente multa magie si sageti
      3.aici nu stiu sa iti raspund dar cred ca la fel ca si in beta ii duci frumos in margine si dupa rapid cu un mount fugi si bati unde vrei sa bagi , ca la minerit in beta.
    • piratulalb wrote:

1. damage pur gen p uri/biolog/mistret/alchimie/conducere atac
      3.aici nu stiu sa iti raspund dar cred ca la fel ca si in beta ii duci frumos in margine si dupa rapid cu un mount fugi si bati unde vrei sa bagi , ca la minerit in beta.
      Nu iti trebuie sageti in templu si padure.iti trebuie magie si blocare atac .
      La punctul 3:daca rezisti bine acolo mai bine lasi mobii pe platou ca mai primesti experienta si de la ei.daca nu rezisti atunci ii muti sa poti bate .
    • ADySuraa wrote:

piratulalb wrote:

Nu iti trebuie sageti in templu si padure.iti trebuie magie si blocare atac .La punctul 3:daca rezisti bine acolo mai bine lasi mobii pe platou ca mai primesti experienta si de la ei.daca nu rezisti atunci ii muti sa poti bate .
      pt domnul adi neinformatul trebuie si SAGETI si MAGIE , uite aici si aici .( citeste ce scrie la rezistenta?)
    • Nu vreau sa fiu geniul situatiei dar eu am pe sura arme ful sageti diavoli si 40 magie nu este extrem de exagerat dar este acolo, cu buf sau fara cu magie sau fara dmg pe care druizi mil dau este exact acelas, problema mea persista cand ma informez de unele chesti si pe metin2wiki italia deoarece traesc aici deci inteleg limba si acolo scrie rezistenta vand :/ Nu stiu ce sa zic pe alchimie am 5 vant pe pose 10 nici aia nu mi se pare ca isi face efectul am testat si cu pose si cu beta pe care nu am vant si dmg primit este acelas, sageti ce sa mai povestim nu isi fac nici un efect, acum ori este bug la toate 3 ori nici nu se mananca una cu alta si pentru a rezista mai bine trebuie cu totul si totul altceva, sa nu uitam ca pe wiki pot sa imi fac eu cont tata mama soramea fratemeu si cine are sa mai puna si poate sa editeze ne deranjat de nimenia scriind cea ce vor cu toate ca nu isi au delic legatura una cu cealata. Ce sa spun cel mai bine ar fii ca game forge sa gestioneze in exclusiv acel site asa cum face si cu forumul si sa ne spuna bai tata vezi ca acolo iti trebe aia si aia fara ca sa ne lasa sa mergem in eroare spunand prostii pe gura si ascultand aceste prostii spuse de alti!!!
    • Daca cresteti metine si atat va trebuie dmg pur pe arma/esarfa pgm/etc/. Diavol e optional si bine venit dar nu indispensabil. Indispensabila este MAGIA , daca nu avet 15 magie coif, 15 magie bratara, palarie 15 magie, costum 15 magie, sau macar 10% pe acolo nu aveti ce cauta mapa de crescut. Blocare corporala e binevenita pt mobii pitici care ies din metin, dau dmg sanatos, e bine sa da-ti miss la ei asadar papuci quilini + masca de 60 sunt extrem de binevenite si utile. Buff e indispensabil, nu se poate creste fara el. Daca aveti alchimie bunicica cu atat mai bine. Pe scurt, cu full magie , ceva blocare corporala, dmg sanatos si buff nu aveti probleme sa cresteti la metine.

La misiuni va tre grupa 3+ ca sa le puteti face cat mai repede cu toti la foc automat. Aici avantajul considerabil e ca nu va trebuiesc iteme speciale, totul consta in unitatea grupului de a va ajuta intre voi.

EDIT: Nu va trebuiesc sageti !!!!!!!! Nici 10% !!!!!!!

The post was edited 1 time, last by Karma ().

• piratulalb wrote:

ADySuraa wrote:

piratulalb wrote:

Nu iti trebuie sageti in templu si padure.iti trebuie magie si blocare atac .La punctul 3:daca rezisti bine acolo mai bine lasi mobii pe platou ca mai primesti experienta si de la ei.daca nu rezisti atunci ii muti sa poti bate .
      pt domnul adi neinformatul trebuie si SAGETI si MAGIE , uite aici si aici .( citeste ce scrie la rezistenta?)
      M-am uitat si tot nu vad sageti acolo unde ai pus tu link.Mai bine te-ai informa tu mai bine pt ca am fost acolo si am vazut cum sta treaba nu vorbesc din auzite :)
    • La lincul care baiatul a postat intradevar cand eu m-am uitat era sageti scris clar negru pe alb, acum dupa cum spuneam mai sus poate pe wiki sa isi faca cont absolut ori cine si sa modifice, si probabil ceva geniu sa gandit sa modifice sa puna magie, pentru domun ce spunea ca iti trebe magie pe coif 15 pe bratara 15 pe bla bla si iti mai trebe si costum cu freza obligatoriu plus buf altfel nai e face acolo, eu bat cu sura singur buf primesc daca ma intalnesc cu o prietena ce vrea sa creasca si sta si imi da buf, altfel nu este exata chestia asta cu buful si nici cu magia am testat repet am testat si dmg primit este acelas, la sageti se simpte si 10 la dmg daca ai in v4 aici nu se simpte absolut delic, in legatura cu diavoli nu este chiar obtional daca cresti pe metin, deoarece daca nu esti sura trebe sa ai dmg in mobi care spameaza metinul altfel poti avea 60 medie pe otravita alchimie cu rubin maxim atac si medie daca dai in mobi cu cel putin 1000 in minus fata de mine ca tin diavoli pe mine, mobi aia dau dea dreptu tare deoarece imi iau cate 900 pe hit de la ei gandestete cand vin 10 sunt 9 k ca popa pe hit si daca nui omori repede din 3 hituri te zboara. Deci eu raman de parerea mea!!! Diavoli medie mare daca esti ori ce altceva inafara de sura aproape obligatoriu sura deoarece la facut lev la metine se elibereaza mapa sa poti bate linistit, si este bine venit un rubin cel putin clar +4 cu medie si atac cum am eu 9 medie 200 atac dar nu este obligatoriu!!!
    • Salutare!

@oOAcadicoOo, m-am chinuit câteva minute bune să înţeleg ce ai scris în grămada aia de cuvinte.

De Wiki eu şi cu încă 3 colegi din echipă ne ocupăm. Chiar dacă îţi creezi 10 conturi şi începi să modifici, eu din 3 click-uri anulez tot ce ai modificat tu.

Modificările făcute de tine sau de alţi useri nu pot fi văzute şi nu sunt luate în considerare până nu le acceptăm noi.

Rezistenţa la săgeţi la acei mobi a fost pusă de mine în data de 4 noiembrie 2015, acum foarte mult timp şi într-o perioadă când nu cunoşteam prea multe despre Pădurea Fermecată.

Îţi pot confirma şi de pe contul personal şi de pe serverul de teste că Rezistenţa la magie este cea care îţi trebuie pentru mobii din Pădure care te atacă de la distanţă, cel puţin 60%.

Fără un şaman/şamancă zmeu în Pădurea Fermecată cam intri degeaba.

Mai ai nevoie de un pet, de preferat Razador cu Berserker, Vampirism şi Obstrucţie + Khan/Porcuşor.

Rubin, Jad şi Diamant opace cu 3 bonusuri.

În caz că mai sunt greşeli pe Wiki, va rog să le raportaţi în topicul
      [Discutii] Feedback wiki, deoarece sunt 8.000 de pagini şi poate 40% din ele necesită un mic update.

O seară plăcută!
    • Crius multumesc de confirmarea ca re ai facuto in legatura cu sagetiile in asa fel sa nu mai fie luat de prost acea persoana care a deschis topicul inulti, in legatura cu magia uite chiar am sa fac un test si daca pun toata magia ce o am pe mine si este tot la fel dmg primit am sa fac un video in care demonstrez ca ori eu am bug la rezistenta la magie ori chiar este adevarat cea ce spun si am sa postez lincul aici ca sa vada lumea, premit am doar 40 magie deci o sa stau cu 0 magie si cu 40 in mod de a vedea daca este adevarat sau nu, ca doar nu viniti si imi spuneti ca 40 magie nu se simpte, cel putin 200 dmg in minus trebe sa iau altfel pt mine este bug si cred ca concordati cu mine toti de cea ce spun nu??
    • oOAcadicoOo wrote:

Crius multumesc de confirmarea ca re ai facuto in legatura cu sagetiile in asa fel sa nu mai fie luat de prost acea persoana care a deschis topicul inulti, in legatura cu magia uite chiar am sa fac un test si daca pun toata magia ce o am pe mine si este tot la fel dmg primit am sa fac un video in care demonstrez ca ori eu am bug la rezistenta la magie ori chiar este adevarat cea ce spun si am sa postez lincul aici ca sa vada lumea, premit am doar 40 magie deci o sa stau cu 0 magie si cu 40 in mod de a vedea daca este adevarat sau nu, ca doar nu viniti si imi spuneti ca 40 magie nu se simpte, cel putin 200 dmg in minus trebe sa iau altfel pt mine este bug si cred ca concordati cu mine toti de cea ce spun nu??
      Credema, rezistanta la magie si blocarea corporala face toata apararea in padurea fermecata, este testata de mine, am lvl 118 deci am hoinarit ceva timp pe acolo, iar 40 magie nu iti ajunge sa rezisti la mobii care dau de la distanta, iti trebuie minim 60.
    • Rezistenta la sageti se aplica doar la vindecator en-tai , cei galbeni ce pot fi gasiti in grupa cu Distrugatorul sau Suveranul, metinele nu spawneaza vindecatori.
      Ca sa rezisti in padure: Daca esti sura arme ,60 magie din iteme + ape mong + diavol este suficient sa poti bate fara sa muti mobii si fara buff.
      Daca esti orice alta clasa , va dau exemplul meu , am avut 85 magie si 80 diavol + buff , am crescut in balti fara sa mut mobii si a fost destul de lejer, war aura fiind.
      Despre farmat: Metinele de lv. 120 au drop ca cele din beta. Suveranul dropeaza 10 verzi 10 violete + flori cate 8buc. Odata ce bati suveranul bati si 3-4 distrugatori fiind in grupa cu el ( sansa la dioxid, design armura , curele dure ). Pentru a putea bate Suveranul aveti nevoie de minim 12k damage daca nu aveti level de otrava, iar cei cu level de otrava, cu 8k se poate.