Pinned Templu Ochao / Padurea Fermecata - intrebari crescut,drop,iteme necesare

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Karma wrote:

Blocare corporala e binevenita pt mobii pitici care ies din metin, dau dmg sanatos, e bine sa da-ti miss la ei asadar papuci quilini + masca de 60 sunt extrem de binevenite si utile.
      Salut. Nu stiu de unde ti-a venit ideea ca Blocarea Corporala ofera acel "MISS". MISS-ul este oferit numai si numai de piatra eschivei pe care o ai pe armura. Blocarea Corporala, reduce doar damage-ul corporal (de apropiere - close combat) - ex: ai 10% pe coif, vei primi 10% reductie pe hit. On topic: Rezsitenta Vant functioneaza in Templu, nu in Padure. In afara de asta, in Templul Ochao cat si in Padurea Fermecata, ai nevoie cam de aceleasi bonusuri de care ai nevoie in Grota. Rezistenta si Evitarea Sageti merge la fel de bine la toti mobii care arunca cu proiectile magice...despre bonusul "Magie"...hm....nu stiu ce sa zic. Nu stiu cat de mult ajuta. Eu bat fara buff, atat in Templu cat si in Padure doar in 35% magie.
    • sfvalentin710 wrote:

Karma wrote:

Blocare corporala e binevenita pt mobii pitici care ies din metin, dau dmg sanatos, e bine sa da-ti miss la ei asadar papuci quilini + masca de 60 sunt extrem de binevenite si utile.
      Salut. Nu stiu de unde ti-a venit ideea ca Blocarea Corporala ofera acel "MISS". MISS-ul este oferit numai si numai de piatra eschivei pe care o ai pe armura. Blocarea Corporala, reduce doar damage-ul corporal (de apropiere - close combat) - ex: ai 10% pe coif, vei primi 10% reductie pe hit. On topic: Rezsitenta Vant functioneaza in Templu, nu in Padure. In afara de asta, in Templul Ochao cat si in Padurea Fermecata, ai nevoie cam de aceleasi bonusuri de care ai nevoie in Grota. Rezistenta si Evitarea Sageti merge la fel de bine la toti mobii care arunca cu proiectile magice...despre bonusul "Magie"...hm....nu stiu ce sa zic. Nu stiu cat de mult ajuta. Eu bat fara buff, atat in Templu cat si in Padure doar in 35% magie.
      :lol:
      Blocarea corporala (bonus pe scut, de exemplu, sau coif 60 si papuci phoenix) ofera exact ceea ce ofera si piatra eschivei - sansa de a BLOCA un atac corporal (exact acel miss, tradus ca si lovitura ratata).
    • sfvalentin710 wrote:

Karma wrote:

Bonusul de care spui tu ca reduce daunele primite pe hit , se numeste Rezistenta la paguba medie. Atat piatra eschivei cat si qlini , coif de 60 ori scut cu sansa de a bloca un atac corporal ofera acel " miss " . Cat despre bonusul " Evita sageti " el functioneaza DOAR la Vindecator en-tai , Druizii nu sunt arcasi, au atac magic , acolo trebuie bonusul Rezistenta la magie. Daca vrei sa te convingi cat ajuta bonusul rezistenta la magie , pune 70 magie ,apoi lasa doar 20 , si ai sa vezi ca in loc de 300 primesti 900 de la druizi.
    • Sansa de a bloca atac corporal e una si rezistenta la paguba abilitati e alta
      Sansa de a bloca atac corporal merge la toti mobi rezistenta la paguba abilitati de obicei merge doar la bosi vorbind stict pvm
      Si sa lasam sagetile pt v4 si unde isi au rostul
      In padurea fermecata daca ai magie 60 diavol 80 blocare atac corporal 45 sura arme poti bate fara buf fara sa muti mobi war aura daca nu pui iuresi bati fara buf dar trebuie facut curat cu buf la aura merge dar trebuie sa fugi de 2 ori cel puin de la metin
    • Am tot citit postarile voastre si ma bucur ca se tine cont de ce v am rugat in primul post al meu si va multumesc. Fiecare vine cu cate o idee la capitolul ce bonus trebuie in padurea fermecata si asta ma bucura ca invatam din experienta celor ce au trecut pe acolo. Inainte de a merge in padure mi a fost foarte greu pana gaseam acel gardian en-tai,dar azi invatand pe unde sa il caut imi este foarte usor si culmea intru cu 2 conturi odata. Respect numerele camerelor din harta postata de mine si prima data ma duc la cele doua camere gemene cum le spun jucatorii batrani in padure si dupa incep a cauta prin alte capete de camere. Ca iteme pentru padurea fermecata pot spune si eu ca nu ma pot lauda prea frumos cu niste iteme waw pentru un war aura ,dar ceva ceva am si eu. De exemplu detin urmatoarele bonusuri: 50% diavol, 30%+roua verde de 15-20% rezistenta magie, 20% blocare atac corporal si mai detin si 5% sansa de blocare. Pe langa acestea mai bag niste sucuri+ape, alchimie opaca, khan, animal de companie si sincer va spun NU pot spune WAW ce bine rezist pentru ca nu prea rezist la metinele din lac mai ales cand ies din metin druizii en-tai. Pe viitor ma pregatesc mai serios cu iteme bazate pe rezistenta magie si sper ca o sa rezist mai bine...SUCCES
      PS...poate va ajuta cu ceva aceasta informatie:
      -razboinic en-tai = bonus DIAVOL
      -soldat en-tai = bonus DIAVOL
      -druid en-tai = bonus DIAVOL + REZISTENTA LA MAGIE
      La revedere metin2ro
    • Iti spun cea ce cu ce bat eu spremit ca sunt sura AM si diferenta intre cele doua caractere este mare:
      • Magie 20% + apa sau roua de 15/20
      • Diavoli 90%
      • Corporal 21%
      • Absortie pv 32% + 5 de pe alchimie si 5 de pe animalut
      • Khan pet cu berserker/absortie/si patrundere
      • Alchimie opaca si clara rubin/diamant/jad+4
      Buf este optional, deoarece nu prind on mereu fata, si sa sti ca indiferent daca eliberez sau nu zona nu fud de langa metine.

PS incearca sa batu fara iures!!!
    • Ori cu iures ori fara iures tot aia este in padure. In urma mai multor intrari in padure si in urma acestui event unde a mi am procurat costum samurai + coc samurai si bineinteles ca am prins pe fiecare cate 10% rezistenta la magie ,acum chiar va pot confirma ca primul bonus de baza in padurea fermecata este REZISTENTA LA MAGIE. Cu cat ai mai multa rezistenta la magie pe tine cu atat rezisti mai mult la mobii care dau cu magie in tine. Un alt bonus bun in padure zic eu ca este Sansa de blocare de care sunt foarte multumit la metine si isi face efectul foarte bine... SUCCES
      La revedere metin2ro
    • SICAA74 wrote:

Ori cu iures ori fara iures tot aia este in padure. In urma mai multor intrari in padure si in urma acestui event unde a mi am procurat costum samurai + coc samurai si bineinteles ca am prins pe fiecare cate 10% rezistenta la magie ,acum chiar va pot confirma ca primul bonus de baza in padurea fermecata este REZISTENTA LA MAGIE. Cu cat ai mai multa rezistenta la magie pe tine cu atat rezisti mai mult la mobii care dau cu magie in tine. Un alt bonus bun in padure zic eu ca este Sansa de blocare de care sunt foarte multumit la metine si isi face efectul foarte bine... SUCCES
      Nu e la fel cu iures/fara..dar restul informațiilor sunt corecte.Bonusurile principale pentru pădure sunt: magia pentru a reduce dmg-ul druizilor,diavoli pt a mari dmg-ul împotriva tuturor monștrilor din padure ,iar ca si apărare împotriva distrugătorilor funcționează rezistenta la paguba abilitații.Orice alt bonus este binevenit...absorbție pv,blocare,regenerare pv,blocare corporala..
      Pe lângă asta,am si eu o întrebare...ce lvl trebuie sa am(minim) pt a-l otrăvi/însângera pe bagjanamu?(boss-ul de lvl120 care trebuie bătut înaintea lui jotun)
    • joepushtiu wrote:

SICAA74 wrote:

Ori cu iures ori fara iures tot aia este in padure. In urma mai multor intrari in padure si in urma acestui event unde a mi am procurat costum samurai + coc samurai si bineinteles ca am prins pe fiecare cate 10% rezistenta la magie ,acum chiar va pot confirma ca primul bonus de baza in padurea fermecata este REZISTENTA LA MAGIE. Cu cat ai mai multa rezistenta la magie pe tine cu atat rezisti mai mult la mobii care dau cu magie in tine. Un alt bonus bun in padure zic eu ca este Sansa de blocare de care sunt foarte multumit la metine si isi face efectul foarte bine... SUCCES
      Nu e la fel cu iures/fara..dar restul informațiilor sunt corecte.Bonusurile principale pentru pădure sunt: magia pentru a reduce dmg-ul druizilor,diavoli pt a mari dmg-ul împotriva tuturor monștrilor din padure ,iar ca si apărare împotriva distrugătorilor funcționează rezistenta la paguba abilitații.Orice alt bonus este binevenit...absorbție pv,blocare,regenerare pv,blocare corporala..Pe lângă asta,am si eu o întrebare...ce lvl trebuie sa am(minim) pt a-l otrăvi/însângera pe bagjanamu?(boss-ul de lvl120 care trebuie bătut înaintea lui jotun)
      presupun ca minim 112
    • Depinde mult cum cresti si cat rezisti. Daca cresti fara grupa si cu 150% bs exp si de ex bati la metine (de 100 si 120), poti creste si 20% pe ora...daca evident reusesti sa le bati. Stiu persoane care la lvl ala au facut si 25% avand acadele sau licoarea intelepciunii sau cu set din acela unde primesti 50% bs exp de set (cum va fi cred si acum de Halloween).

Daca cresti cu grupa, cel mai eficient este la misiuni. De miercuri incolo 100% o sa iti trebuiasca grupa deoarece la lvl 95 nu cred ca rezisti la orice ar fi acolo fara buff. Si dupa introducerea versiunii 17.5 nu vei putea avea buff decat daca samanca e in grupa cu tine...deci bati in grupa. Daca samanca ajunge sa fie mai mica in lvl ca tine (la inceput nu va fi pt ca daca ai 95 ala e lvl minim de intrat in padure deci si samanca e de presupus ca va avea minim 95), poti pune grupa pe distributie de nivel asa incat sa iei tu mai mult (presupunand ca nu vrei sa cresti si samanca). Altfel, cauta o grupa de minim 4-5 si faceti misiuni si vei creste undeva la 5% pe misiune (la lvl mare peste 110 o sa iei chiar 3% pe misiune). Dezavantajul este ca la misiuni nu conteaza cat % de exp ai bonus pentru ca iei o valoare de exp fixa. Singurul mod in care te ajuta bs de exp este ca iei mai mult exp de la mobii omorati din metine sau cand bati la roua en-tai, dar misiunile in sine iti dau fix la fel exp.
      Don't force it...take a bigger hammer !
    • Totul depinde de cat de mult poți sa duci.Daca îți faci curat la călător,nu te încurca nimeni(mai fac playerii misiuni si aduc monștrii înapoi) si spargi cat de cat rapid metinele poți sa faci mai bine de un lvl pe zi.
      După mentenanța de miercuri,nu cred ca va fi vreo problema,ti samanca in grupa,te buffezi,apoi îndepărtezi samanca in afara razei in care primește exp...nu cred că-ți dispar buff-urile
    • Rapier wrote:

. Si dupa introducerea versiunii 17.5 nu vei putea avea buff decat daca samanca e in grupa cu tine...
      O mica corectare. Din ce citesc in update se va putea ea buff di fara grupa:
      • Dacă Șamanul are selectat un caracter activ preferat, suportul va fi lansat pe acel caracter ca țintă singulară, indiferent dacă acesta se află sau nu în grup.
    • alexBN wrote:

Rapier wrote:

. Si dupa introducerea versiunii 17.5 nu vei putea avea buff decat daca samanca e in grupa cu tine...
      O mica corectare. Din ce citesc in update se va putea ea buff di fara grupa:
      • Dacă Șamanul are selectat un caracter activ preferat, suportul va fi lansat pe acel caracter ca țintă singulară, indiferent dacă acesta se află sau nu în grup.

Citeste tot...acea opțiune va fi implementata in viitor.Momentan,șamanul va buffa toată grupa,insa nu sunt sigur ca o sa poată da buff doar fiind in grupa,după cum a spus @Rapier.Nu ma contrazic cu nimeni dacă nu stiu sigur
    • Acest Thread a fost deschis special pentru a discuta numai legat de Templu Ochau si Padurea Fermecata. De ce nu discutati aici???
      Templu Ochao / Padurea Fermecata - intrebari crescut,drop,iteme necesare

On topic : cel mai frumos in padurea fermecata se creste la metine pe stanga cum intri in mapa si pana in spate sa tot spargi la ele.
      La revedere metin2ro

The post was edited 1 time, last by SICAA74 ().

• @alexBN dupa implementarea vers 17.5 nu se va putea da buff DECAT daca esti in grupa si numai daca esti foarte aproape de samanca atunci cand isi da ea buff (am facut teste pe beta si stiu sigur ca asa este, nu poti da buff cuiva din afara grupei). Doar reflexia poate fi data separat ca si pana acum dar ajutorul si binecuvantarea nu. Ce ai pus acolo va fi valabil in viitor, la o versiune ulterioara.
      Don't force it...take a bigger hammer !
    • oOAcadicoOo wrote:

Deci un in padure am batut cateva ore bune si la distrugatori nu mi-a picat inca nimic, lui varumeu ia picat un design care la vandut cu 50 kk intr-o noapte in rest absolut nimic :D Deci cred ca deduci ca pica foarte greu!!!
      Imi cer scuze, dar nu ma pot abtine! Chiar nu putem face nimic cu cei care pocesc pur si simplu limba romana?
      Am citit posturile acestui "roman" sunt cel putin 3-4 greseli / post!