Pinned Templu Ochao / Padurea Fermecata - intrebari crescut,drop,iteme necesare

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• <p>In Paudre de Preferat este ITM cu 2 K PV - Gen : Papuci Ornati cu Aur+9 - 1.5/2 k pv - Colier Argint +9 - 1.5/2 k pv - Bratara Lacrima +9 - 1.5/2k pv - 10/15 Vant - 20 Diavol - Coif - 10/15 Vant - 20 Diavol - Daca ai si pe Armura 10/15 Vant ai sa bati lejer padure fara Buff. Hai Noroc si Spor la joc</p>
    • kilss wrote:

in padure toti iti recomanda vant acuma
      Dar in afara de sageti magie si rezistenta la paguba abilitate eu nu stiu nici un mob padure care sa aiba rezistenta la vant doar daca wiki.metin2.ro/index.php/P%C4%83durea_Fermecat%C4%83 ceva e gresit aici

In templu da stiu ca este rezistenta vant si magie wiki.metin2.ro/index.php/Templul_Ochao
      De cand s-au implementat talismanele s-au schimbat unele lucruri. Acum rezistenta la magie/sageti e egala cu 0 in padurea fermecata. Eu aveam 20 magie (de pe posedata) si 0 sageti si rezistam cu un sura am avand undeva la 60 vant
      If you can't win, you 're just a loser
    • Darky9 wrote:

kilss wrote:

in padure toti iti recomanda vant acuma
      Dar in afara de sageti magie si rezistenta la paguba abilitate eu nu stiu nici un mob padure care sa aiba rezistenta la vant doar daca wiki.metin2.ro/index.php/P%C4%83durea_Fermecat%C4%83 ceva e gresit aici

In templu da stiu ca este rezistenta vant si magie wiki.metin2.ro/index.php/Templul_Ochao
      De cand s-au implementat talismanele s-au schimbat unele lucruri. Acum rezistenta la magie/sageti e egala cu 0 in padurea fermecata. Eu aveam 20 magie (de pe posedata) si 0 sageti si rezistam cu un sura am avand undeva la 60 vant
      Va garantez eu am incercat ambele la inceput mi sa spus magie am aduna 55 magie si nu am putut sa bat un metin de 100 pana la final fara sa fug de langa el acuma am adunat 55 Vant rezist sa bat si 6 Distrugatori la perete de pe MONT. Deci Doamne ajuta cu cat mai mult VANT si Multa Bafta la Curele Dure . :thumbsup: :thumbup:
    • Vant cat mai mult,ca o mica paranteza eu am facut 120 cu un colier de argint + 7 fara bonus pe el doar finisat. o bratara suflet cristal + 0 cu 10 vant (am dropat o la suveran)si costume,coif cu 15 vant 5 sange si costum cu 15 vant 1k pv, koif scut cercei cu diavol ai aia e :) fara buf fara nimic sus unde bati la roua En tai dadeam mantii in mijloc si nu scadea viata deci vant cat mai mult!Spor la lvl si la drop :fly: :fly: :fly:
      Nu trage niciodata concluzii fara sa ai toate datele.
    • Pentru Padurea Fermecata:
      DMG:
      1. Tare impotriva diavolului
      2. Talisman vant+3 minim
      3. Alchimie - Roata full/merge si cu opace

REZISTANCE:
      1. Rezistenta la vant: Colier de Argint/Papuci ornati cu aur/Alchimie:Jad
      2. Bonusuri extra: ABS PV/PM/Sangerare/Otravire/Reg PV/PM
      3. Tank mode: 1+2 si cat mai multa rezistenta la paguba abilitatii
      4. Tot ce am enumerat mai sus se aplica si pentru Templul Ochao.

Nota:

1. Drop mithril: Garda Ochao/din minionii acestuia puteti face mithril cu sutele
      2. Drop curele dure: Garda Ochao/cel mai bun dropper de curele dure
      3. Drop franghii rezistente: Cea mai buna tehnica - incercati sa va axati pe lorzii si garzile ochao, minionii lor dropeaza considerabil atat franghii cat si vopseluri gri.

TIPS:

Garda Ochao: La acest boss pe masura ce i bateti minionii aveti drop si la otravite, manii, lame semiom iar bosul in sine pe langa curele dure, ss si mithril poate dropa si mantii sau CC uri.
    • In functie de ce caracter esti si ce vrei sa faci trebuie intre 60 si 95 vant. Eu personal raportez trebea asta la cat iti trebuie sa stai pe auto la distrugatori fara sa consumi 5 inventare de potiuni pe zi si in cazul unui ninja lama 85% vant (si 90 diavol) ma tinea pe auto cam 4 ore cu un schimb de potiuni in timp ce un sura arme poate face probabila celasi lucru de la 70% vant insa va pune doar albastre in bara la auto.

Am observat ca rezistenta la magie de pe posedata e suficienta si nu am simtit niciodata ca ar trebui sa schimb bratara cu vant (sau sa pun cizme de piele) cu cea cu magie sau sa pun mai multe sageti pe mine. Probabil intr-o lume ideala vrei o bratara lacrima cu pv, magie si diavoli dar din pacate nu am avut una.

Daca e sa bati metine un 70 vant probabil e suficient pentru orice rasa insa pentru crescut trebuie minim 80-90 diavoli daca vrei sa nu pierzi foarte mult timp dand in mobi (+ ca daca ai dmg mic risti sa dai atat de mult in mobi incat s aii impingi prin combo din aria de auto si caracterul tau sa se blocheze in timp ce mobii dau in el).
    • steps wrote:

Pentru Padurea Fermecata:
      DMG:
      1. Tare impotriva diavolului
      2. Talisman vant+3 minim
      3. Alchimie - Roata full/merge si cu opace

REZISTANCE:
      1. Rezistenta la vant: Colier de Argint/Papuci ornati cu aur/Alchimie:Jad
      2. Bonusuri extra: ABS PV/PM/Sangerare/Otravire/Reg PV/PM
      3. Tank mode: 1+2 si cat mai multa rezistenta la paguba abilitatii
      4. Tot ce am enumerat mai sus se aplica si pentru Templul Ochao.

Nota:

1. Drop mithril: Garda Ochao/din minionii acestuia puteti face mithril cu sutele
      2. Drop curele dure: Garda Ochao/cel mai bun dropper de curele dure
      3. Drop franghii rezistente: Cea mai buna tehnica - incercati sa va axati pe lorzii si garzile ochao, minionii lor dropeaza considerabil atat franghii cat si vopseluri gri.

TIPS:

Garda Ochao: La acest boss pe masura ce i bateti minionii aveti drop si la otravite, manii, lame semiom iar bosul in sine pe langa curele dure, ss si mithril poate dropa si mantii sau CC uri.
      bv pt video
      si pentru ca ai lamuriti rezistenta magie cu rezistenta vant