Server exclusiv pe Steam

• Server exclusiv pe Steam

Dupa cum vedeti in postul lui Half ,datorita numarului mare de playeri care s-au apucat pe serverul nou se doreste lansarea sau limitarea sv Dragon doar pe Steam , cum probabil feedback-ul nostru va fi trimis mai departe vreau sa fac acest post special pentru asta.

Parere personala : Sunt total impotriva crearii oricarui alt sv oficial exclusiv prin intermediul altor platforme care sa nu permita conectarea prin vechiul sistem , in primul rand probabil zic asta datorita faptului ca nu prea a fost clarificat scopul acestui server , intrebarea mea este urmatoarea ( Acest server o sa ramana izolat de cele existente? In sensul ca nu va exista niciodata o fuziune cu celelalte sv vechi in caz de populatia scazuta o va necesita sau intr-un viitor eventual mutarea de pe/pe server) , daca acesta e cazul atunci e acelasi lucru ca un privat ,chiar daca pastreaza structura oficiala ,nu va avea deloc o oarecare legatura cu jucatorii vechi care au ramas fideli oficialului si joaca de mult timp pe serverele vechi pe care este o piata si o populatie pe unele deplorabila ( trebuie sa recunoastem ca multi s-au apucat pe acest server nou datorita declinului privatelor , nu a aparitiei jocului pe Steam ) .Din perspectiva jucatorilor vechi ,activi pe alte servere , aparitia unui server nou nu numai ca aduce speranta continuitatii Metinului, dar la o eventuala depopulare o fuziune ar mai fi rezolvat pentru o anumita perioada,pe langa asta dupa stabilizarea pietei chiar daca inca nu s-a efectuat vreo fuziune , fiecare server are perlele lui ( playeri si itm ) astfel ca unii jucatori buni de pe acesta se vor muta pe alte servere dupa itm sau definitiv ,dar si alti vor cauta itm unice pe noul server, diversificand putin itm-base-ul. Asta e din perspectiva unui jucator de pe alt server ,ca si cum vom fi izolati ,asteptand ca serverele vechi sa moara ca eventual sa se mai lanseze Metinu' pe vreo alta platforma mai tarziu...
    • Salut,

sa nu intelegem gresit. In cazul in care se va face un server exclusiv pentru platforma de Steam, acesta nu va fi unul dintre serverele deja existente. Va fi un server nou, special pentru treaba asta si nu va fi doar pentru o comunitate, ci la nivel international.

Totusi, momentan este doar o idee in acest sens. Nu a fost nimic batut in cuie sau finalizat, asa cum a spus si Directorul de Productie.
      :komp:
      Heroes never die. They just go in hell to regroup.

Niciodata un GM nu va va cere datele de logare de la contul dv. Nu dati datele la nimeni !
      email: HalfOp@metin2.ro

Ingamename [CM]HalfOp
      IRC : `HalfOp

Dacă ai scăpat telefonul în apă, pune-l într-un vas cu orez cel puțin 24h. Pe timpul nopții, orezul atrage chinezii care vor veni să ți-l repare.

• Am citit si eu postarea, insa am cateva intrebari cu privire la aceasta:

"următorul proiect important de pe lista noastră este de a revizui echilibrarea claselor, care va urma mai târziu în acest an" - In ce consta echilibrarea claselor?

"O altă actualizare majoră a conținutului - Zodiac Temple - este de asemenea planificată pentru anul 2017" - Desi presupun ca este o noua mapa, prefer sa fiu sigura.

Multumesc si o zi frumoasa! :)
    • Multumesc de raspuns Half , interesant ,totusi si de aceasta data trebuie sa fiu impotriva , cu implementarea unui server international, dupa cum am mai spus e aceelasi lucru cu un server privat ( cu totii stim un server privat international care pastreaza liniile oficialului ),cine doreste sa se apuce trebuie sa aleaga o comunitate , totusi mi-ar placea ideea doar daca oricine de pe orice comunitate ,in schimbul unei sume rezonabile ( si bineinteles dupa o perioada de la deschiderea serverului ) sa se gaseasca in itm shop schimbarea serverului catre acesta international .Atunci nimeni nu va fi uitat , iar daca mai este activ pe vreo comunitate se poate muta pe acest server nou