[Discutii]Server-ul Beta

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• zombiess wrote:

Parerea mea despre servarul beta :
      Se intelege ca e deschis pentru a ne cere parea la egalarea intre clase , dar apare urmatoarea problema .. NU SUNTEM TOTI EGALI cu contul transferat de pe oficial deci nu ai cum sa dai un feedback clar , daca unu sta cu cercei de lv 1 la lv 50 si tu ai granat +9 la 113 .
      testezi ce poate face caracterul tau de pe ofical.
      nu intrii pe beta sa vezi ce ai putea face daca ai avea nu stiu ce cercei.
      oricum e suficient ca ai site-uri,oase,injectii alchimie la magazin :D
      :evil:
      [12:15] <Nickname> exista o posibilitate sa mut un cont de pe metin romnia pe metin ungaria?
      am un amic caruia vreu sa-i joc o farsa
    • zombiess wrote:

Se intelege ca e deschis pentru a ne cere parea la egalarea intre clase , dar apare urmatoarea problema .. NU SUNTEM TOTI EGALI cu contul transferat de pe oficial deci nu ai cum sa dai un feedback clar , daca unu sta cu cercei de lv 1 la lv 50 si tu ai granat +9 la 113 .
      Asa e. Nu putem avea decat ceea ce avem si pe oficial... plusul ar fi consumabilele, alchimia si sigiliile(porky,mistret,Ellie) ... insa daca vreau sa vad diferenta dintre coifuri la un duel (vorbesc de cel de 60 si cele de 100) trebuie sa le am neaparat pe oficial... sa nu mai vorbim ca trebuie sa le upgradezi si iti cere iteme, pe care pe Beta nu le ai.. doar nu te duci sa le dropezi pe beta...
    • cum pot sterge contul de pe beta sau sa ma mut in alt regat?.mentionez ca am facut-o o data cu schimbarea regatului la galbeni si n-o mai pot face inca o data.
      problema e ca am copiat al 2 lea cont si mi l-a distribuit in regatul rosu si nu pot face mutarea in regatul galben de la NPC, in fata v3.
    • cuntan17 wrote:

zombiess wrote:

Asa e. Nu putem avea decat ceea ce avem si pe oficial... plusul ar fi consumabilele, alchimia si sigiliile(porky,mistret,Ellie) ... insa daca vreau sa vad diferenta dintre coifuri la un duel (vorbesc de cel de 60 si cele de 100) trebuie sa le am neaparat pe oficial... sa nu mai vorbim ca trebuie sa le upgradezi si iti cere iteme, pe care pe Beta nu le ai.. doar nu te duci sa le dropezi pe beta...
      Exact, ai spus-o foarte bine. Asta consider si eu ca este cel mai mare minus.

In cazul meu, cum mi-am copiat caracterul de pe Phoenix, nu am avut colier de fel acolo, si, surpriza, nu pot avea colier nici pe Beta pentru a ma duce in zona de razboi. Sa nu zic de iteme de up, ca as avea si eu mare nevoie sa imi fac coiful de 60+9 si posedata+9.
    • eu am impresia ca aveti probleme cu capul :)) majoritatea , ALOOO e TEST BETA atata nu un nou sv privat pvp pe care puteti voi juca:)) testezi in limita lvl ului tau nimic mai mult , suntem destui cu lvl mare pe beta de pe toate comunitatile ,deci nu e nevoie voi sa va stresati asa mult , armele /armurile de 115 deja au fost testate si nu au nici un bug , deci totul va fi ,,echilibrat,, cat de cat

*Bebe.Strumph: Si eu am impresia ca ai uitat ca esti intr-un spatiu cu mai multi utilizatori si ai uitat ca e nevoie sa fii civilizat. Avertisment pentru limbaj agresiv.
    • piratulalb wrote:

eu am impresia ca aveti probleme cu capul :)) majoritatea , ALOOO e TEST BETA atata nu un nou sv privat pvp pe care puteti voi juca:)) testezi in limita lvl ului tau nimic mai mult , suntem destui cu lvl mare pe beta de pe toate comunitatile ,deci nu e nevoie voi sa va stresati asa mult , armele /armurile de 115 deja au fost testate si nu au nici un bug , deci totul va fi ,,echilibrat,, cat de cat
      Eu am impresia ca nu stii cum sa te bagi in seama, daca e server pentru teste de ce sa nu ne ofere totul sa putem testa tot? Daca eu am papuci de foc +4 si vreau sa ii fac +9 sa TESTEZ diferenta si daca merita sau nu sa ii plusez de ce sa nu imi ofere posibilitatea asta, repet sa TESTEZ.
      Vad ca nu stii ce inseamna cuvantul asta "test" , in cazul de fata inseamna a supune la probe la incercari, practic sa experimentezi si sa vezi plusurile si minusurile unei actiuni, dar daca nu poti sa faci asta de ce mai e numit server pentru teste?
      Daca eu vreau sa imi dau cu parerea, in calitate de jucator de nivel inalt, si nu pot face tritonul inscriptionata+9 pentru ca nu am fragmente de energie in joc, atunci cum pot eu sa transmit un feedback cu privire la armele de 115?
      Presupun ca aveai o inscriptionata+9 si ai putut sa testezi,bun bravo, dar serverul beta este pentru toata lumea, de aia ne lasa sa ne copiem caracterele de ORICE nivel nu numai cele de 115+ sau cele care au deja arme/armuri beta+9 .
      Iti sugerez sa te abtii de la posturi aiurea si care nu tin de subiect (adica serverul beta). Daca ai avut ocazia sa testezi acele iteme, de ce nu dai un feedback cum trebuie? Nu un post de prost gust in care sa ne spui ca armurile si armele de 115 au fost testate deja, in care nu ne aduci nicio informatie cu privire la acele iteme.

*Bebe.Strumph: Si tie iti sugerez sa lasi echipa sa se ocupe de cei care cauta cearta, nu sa continui ce a inceput el si sa pui paie pe foc in continuare. Avertisment pentru nerespectarea regulilor.
    • piratulalb wrote:

eu am impresia ca aveti probleme cu capul :)) majoritatea , ALOOO e TEST BETA atata nu un nou sv privat pvp pe care puteti voi juca:)) testezi in limita lvl ului tau nimic mai mult , suntem destui cu lvl mare pe beta de pe toate comunitatile ,deci nu e nevoie voi sa va stresati asa mult , armele /armurile de 115 deja au fost testate si nu au nici un bug , deci totul va fi ,,echilibrat,, cat de cat
      Hai ca m-ai facut sa rad.. Si daca tu esti level mare care e problema ca nu inteleg? Nu cred ca serverul BETA a fost deschis doar pentru a fi testat de catre cei cu NIVEL MARE cum pretinzi tu.

GYLDA//Atentionare pentru posthunt.
      Data viitoare foloseste te PM-ul pentru a da replici.

The post was edited 1 time, last by GYLDA ().

• cuntan17 wrote:

piratulalb wrote:

Eu am impresia ca nu stii cum sa te bagi in seama, daca e server pentru teste de ce sa nu ne ofere totul sa putem testa tot? Daca eu am papuci de foc +4 si vreau sa ii fac +9 sa TESTEZ diferenta si daca merita sau nu sa ii plusez de ce sa nu imi ofere posibilitatea asta, repet sa TESTEZ.Vad ca nu stii ce inseamna cuvantul asta "test" , in cazul de fata inseamna a supune la probe la incercari, practic sa experimentezi si sa vezi plusurile si minusurile unei actiuni, dar daca nu poti sa faci asta de ce mai e numit server pentru teste?
      Daca eu vreau sa imi dau cu parerea, in calitate de jucator de nivel inalt, si nu pot face tritonul inscriptionata+9 pentru ca nu am fragmente de energie in joc, atunci cum pot eu sa transmit un feedback cu privire la armele de 115?
      Presupun ca aveai o inscriptionata+9 si ai putut sa testezi,bun bravo, dar serverul beta este pentru toata lumea, de aia ne lasa sa ne copiem caracterele de ORICE nivel nu numai cele de 115+ sau cele care au deja arme/armuri beta+9 .
      Iti sugerez sa te abtii de la posturi aiurea si care nu tin de subiect (adica serverul beta). Daca ai avut ocazia sa testezi acele iteme, de ce nu dai un feedback cum trebuie? Nu un post de prost gust in care sa ne spui ca armurile si armele de 115 au fost testate deja, in care nu ne aduci nicio informatie cu privire la acele iteme.
      nivel inalt? parca aveai un sura de 95, sa trecem la subiect , nu are rost sa mai intri sa testezi eu stiu ce , SA SPECIFICAT CLAR testam patch ul nou ,nu cele trecute de vreo cativa ani , vrei arma beta? fa o pe oficial , ARMELE DE 115 AU FOST TESTATE SI NU AU BUGURI , mai multe vei afla candva ^^

darkdev wrote:

piratulalb wrote:

Hai ca m-ai facut sa rad.. Si daca tu esti level mare care e problema ca nu inteleg? Nu cred ca serverul BETA a fost deschis doar pentru a fi testat de catre cei cu NIVEL MARE cum pretinzi tu
      nu am zis nimic ca sunt lvl mare , doar ca tu poti testa cum este cu p respingere/ajutor , nu si armele noi , poti testa cum este cu excelente perfecte etc.
      nu mi o lua in nume de rau , dar sa specificat ca beta este pentru teste la patchul urmator, nu la cele trecute
    • am avut nivel 95 acum mult timp iar acum am mai crescut, dar asta nu trebuie sa te intereseze pe tine si nici nu e un subiect de lauda
      iti mai spun o singura data, daca eu am 2 tritoane+9 iar pe oficial nu vreau sa le fac inca inscriptionate , cum as putea sa testez eu armele de 115? Vad ca nu te duce mintea sa gandesti "Outside the box" ...
      imi pare bine ca doar aia ai reusit sa retii din tot ceea ce am scris eu, probabil ca ai IQ cu minus sau un pic peste 0 (ca totusi ai reusit sa retii ceva)
      BIG LIKE BRO
    • Eu cred ca ati inceput sa va certati inutil si ati uitat (asta daca ati stiut vreodata) care este scopul serverului Beta de acum.

Spre deosebire de alte dati din trecut, acum nu ti se mai da un caracter lvl max, full cu iteme +9 si bs perfecte. Pentru ca scopul testarii este altul. S-au modificat modul de calcul al apararii, rezistentei anticaracter, efectul pietrelor Anti Magie (la sura), lovitura patrunzatoare, etc. In plus s-au adaugat armele si armurile noi (setul Kyanite).

Scopul nu este sa testeze careva diferenta intre coif de 100 si unu de 60 sau cum e de bine sa ai alchimie excelenta, fulluri pe post de red si bonusuri perfecte pe iteme (desi cei mai multi se reped sa isi faca alchimie excelenta). Scopul este sa testezi, cu caracterul si itemele tale, diferenta intre oficial si schimbarile introduse. Sa vezi cum te va influenta patrunderea sau noul mod de calcul al apararii (lucruri pe care le poti face si la lvl 35 nu ai nevoie de 120)...dar si cum se fac noile iteme sau se dropeaza materialele pt ele.

Serverul beta este pentru "testarea optimizarii si echilibrarii claselor" asa cum a fost explicat si nu pentru altceva. S-a spus ca fiecare sa faca pe beta ce face de obicei si pe oficial...farmeaza, bate mobi, se bate, etc. Evident ca toti s-au infipt in negustorul de arme ca sa isi faca alchimie excelenta, se opresc si isi faca plinul cu roua maxima, energie, site, oase si fulluri (ca deh sunt moka si asa pot si ei sa fie zei...macar pe beta) si se apuca sa se bata cu oricine oricand inclusiv pe liber.

Cine vrea cu adevarat sa testeze, incearca un loc mai linistit si testeaza tot pe caracterele proprii sau eventual cu cineva cunoscut pentru ca ce e acolo e o aberatie si nimeni nu poate face ce face de obicei pe oficial. Poti incerca sa mergi la Nemere, Razador si Meley in grup sau cu breasla si sa dropezi itmele necesare transformarii armelor/armurilor si poti sa te bati (oarecum haotic si fara sens dat fiind faptul ca toti baga full in bara ca red)

Concluziile pana acum sunt destul de neplacute, lovitura patrunzatoare a fost momentan implementata prost astfel incat war aura/sura arme/saman/ninja lame dau cam 12-15k PE HIT si lycanul intre 30-114k PE HIT (da cu aparari pe tine si in conturi de lvl mare si cu alchimie, nu ma refer in cont de lvl 1 gol) . De sapt viitoare se va repara conform feedback-ului primit si vom vedea cum va fi.
      Don't force it...take a bigger hammer !
    • Rapier eu nu ma cert cu nimeni doar le reaminteam scopul sv ului beta , nu e un nou sv pvp :) sau ce cred ei ca o fi in care ceri si upgrade si tot felul , testezi ceea ce poti tu defapt in lvl tau ,gen 55/61 asa cum le place la toti , cresteti si veti avea si voi posibilitatea de a testa chesti noi ,nu va oblica oricum nimeni sa cresteti deci nu sariti ca stiu ca vreti ^^ , o zi placuta
    • robertagabriela wrote:

din momentul de fata,samanca e unul dintre cele mai cotate caractere, redus pvp cat si pvm ,pe serverul beta.

am oftat sa se faca ceva in legatura cu acest carcter,dar fara nici un rezultat in plus.

sunte-m in continuare tratati ca caractere de buff.
      pai daca ai caracter de buff sub 90 ce doresti? sa fi titan?

Rapier wrote:

Caractere de buff...dar care dau 10k pe hit :) Nice :thumbsup:
      alti se planga ca dau atata, alti na sti si tu vor mai mult , dece sa nu fie samanu cel mai tare caracter la o adica:)) , gata cu ironia , se va rezolva deasta e sv beta , probabil nu v-or baga tot ori se va rezolva in timp
    • piratulalb wrote:

robertagabriela wrote:

din momentul de fata,samanca e unul dintre cele mai cotate caractere, redus pvp cat si pvm ,pe serverul beta.

am oftat sa se faca ceva in legatura cu acest carcter,dar fara nici un rezultat in plus.

Rapier wrote:

alti se planga ca dau atata, alti na sti si tu vor mai mult , dece sa nu fie samanu cel mai tare caracter la o adica:)) , gata cu ironia , se va rezolva deasta e sv beta , probabil nu v-or baga tot ori se va rezolva in timp
      nu am caracter de buff,am caracter principal de samanca zmeu lv 117, aproape si te rog sa vorbesti doar pentru tine si sa te abtii in acest topic ,nu sa faci sarcasm la fiiecare persoana in parte!
    • robertagabriela wrote:

piratulalb wrote:

robertagabriela wrote:

Rapier wrote:

nu am caracter de buff,am caracter principal de samanca zmeu lv 117, aproape si te rog sa vorbesti doar pentru tine si sa te abtii in acest topic ,nu sa faci sarcasm la fiiecare persoana in parte!
      faci off topic , daca ai saman 117 si nu esti in stare sa vezi ce dmg ai pe beta , te rog eu intra pe site si sterge-ti contu, in legatura cu gramatica , nu suntem la ora de romana , alti mai lucreaza , nu suntem pe banii parintilor , dar probabil vei sti si tu peste cativa ani, si inceteaza sa mai deschizi subiecte care instiga cearta , caci ti am zis nu am chef sa ma cert cu tine , daca te plangi ca vezi doamne ai dmg mic (cu toate ca e destul de mare ,si la generale nu toti stau cu scut anti saman, alchimie cu samani) crezi ca rezolvi ceva? fa-ti itm mai bune si vei vedea ca samanul e foarte tare , in pvm e deficitar , dar totusi se poate
      On : asteptam sa vedem ceva noutati ca pe forumul de la beta e ,,harababura,, uni in turca ,alti in poloneza , nimic nu se intelege .

GYLDA//Atentionare pentru limbaj agresiv.

• piratulalb wrote:

robertagabriela wrote:

piratulalb wrote:

robertagabriela wrote:

Rapier wrote:

faci off topic , daca ai saman 117 si nu esti in stare sa vezi ce dmg ai pe beta , te rog eu intra pe site si sterge-ti contu, in legatura cu gramatica , nu suntem la ora de romana , alti mai lucreaza , nu suntem pe banii parintilor , dar probabil vei sti si tu peste cativa ani, si inceteaza sa mai deschizi subiecte care instiga cearta , caci ti am zis nu am chef sa ma cert cu tine , daca te plangi ca vezi doamne ai dmg mic (cu toate ca e destul de mare ,si la generale nu toti stau cu scut anti saman, alchimie cu samani) crezi ca rezolvi ceva? fa-ti itm mai bune si vei vedea ca samanul e foarte tare , in pvm e deficitar , dar totusi se poateOn : asteptam sa vedem ceva noutati ca pe forumul de la beta e ,,harababura,, uni in turca ,alti in poloneza , nimic nu se intelege .
      se pare ca nu ai inteles mesajul meu,nu mai conteaza acum,multa lume vede ce aberatii scrii si esti o persoana foarte uracioasa!

PS:unde se poate dropa arme sau armuri noi pe serverul beta?i

GYLDA//Avertisment pentru limbaj agresiv.

• Citesc printre comentarii si observ ca singurul lucru facut pana acum pe serverul beta este"obtinerea de foloase in favoarea propriei clase" si inclusiv de slabire a celorlalte,aici bat apropo de "Risipirea magiei" singurul skill care chiar ajuta sura arme in pvp observ ca se incearca limitarea lui prin scuza"7 lvl+ inutil".Daca stam sa o luam practic intr-un duel Sura Arme-Razboinic corp,cu aceasta limitare de 7 lvl ,practic sura-ul nu mai are nici o sansa in acel duel.Consider ca astfel de modificari ar trebui facute de catre cei de la Gameforge & Ymir,nu sa fie influentate de jucatori.