[Discutii]Server-ul Beta

• Rapier wrote:

Ce va fi sau nu implementat se va vedea. Ce am spus si este valabil si confirmat oficial este ca acele misiuni nu au efect in acest moment pe OFICIAL. Aici pe RO. In acest moment toti cei care nu au facut sau nu au stiut ce am spus eu mai sus sunt dezavantajati fata de Lycan. Ca va convine sau nu...nu ma intereseaza. Nu mi se pare corect sa existe acest avantaj
      De ce nu scrie niciunde de acest bug la misiunile de 85-90 ? Ar trebui sa fie facut pinpost cu asa ceva, multumim de informatie.Tocmai am testat ce ai zis tu cu un lycan si un caracter pe care aveam biologul terminat, si da e 100 % adevarat, eu chiar nu stiam de faza asta iar 10 % atac si 8 % aparare nu sunt chiar bonusuri de neglijat vs un lycan.E destul de aiurea sa stii cate avantaje aveau lycanii fata de restul claselor, desi detin si eu un lycan ma bucur ca il modifica.
    • Voi credeti toate balivernele lui Rapier? E unul din putinii jucatori de pe RO care la lvl 120 care inca ia 20+ normala la batai de la mai toate caracterele si s-a trezit sa comenteze de lycani. :)

Lycanul nu are niciun avantaj fata de alte caractere. Testati, pe 75 colti da cel mai mic dmg din toate caracterele, sub 1k . :) Acestea sunt povesti de adormit din partea unora cu bug la misiuni. Lycanul inca e f bun la generale pt ca nu exista full colti in ciuda faptului ca s-a implementat de ceva timp. Restul e cancan a unora care nu au habar metin si nu stiu ce sa mai faca sa modifice caracterele altora ce nu le apartin.
    • Evident, cei carora nu le convine s-au trezit sa comenteze. Treziti-va, aceasta diferenta exista. Evident ca celor care au Lycani nu le convine sa se stie despre acest lucru si o sa comenteze. Repet, este o problema care apare la TOTI cei care au facut misiunile de 85 si 90 INAINTE de a se introduce caracterul Lycan. Toti cei care au facut misiunile DUPA introducerea caracterului, nu au aceasta problema. Dar toate conturile vechi o au si evident ca Lycanii prefera sa urle ca sunteti praf si nu aveti aparari in loc sa recunoasca ca au 10% damage in plus si 8% rezistenta. Si nu uitati ca Lycanii NU sufereau de aceasta problema si ei intotdeauna au avut bonusurile corecte.

Aveti mai jos link catre topicul oficial de pe Beta unde am ridicat aceasta problema, crezand initial ca este un BUG. Mi-a fost confirmat atat de catre alti jucatori de pe comunitati diferite cat si de catre unforgiven (care face parte din echipa GameForge) ca este ceva cunoscut oficial si care a fost anuntat la momentul implementarii respective.

Karma tu nu trebuie sa citesti, este pentru cei care stiu engleza, dar poti intelege pana si tu daca folosesti traducerea de pe Google. Daca nu merge nici asa, o sa incerc sa iti fac o schita.

board.beta.metin2.gameforge.co…-favor-Lycan/?postID=3578
      Don't force it...take a bigger hammer !

The post was edited 1 time, last by Rapier ().

• Daca ai facut asta si ai incercat imediat sa intrii, caracterul tau de pe ro inca nu este copiat. Copierea se realizeaza DUPA prima mentenanta de pe beta. Acolo sunt cate 2 mentenante pe zi (doar de Luni pana Vineri)...una la ora 10:00 si cealalta la orele 16:00 (ora Romaniei). Asa incat daca ai facut caracterul dupa ora 9:00, il vei vedea abia dupa mentenanta de la ora 16:00 (trebuie facut cu minim 2 ore inaintea mentenantei asa incat nu il vei vedea dupa cea de la 10:00).

Ca regula simpla este asa: daca ai facut caracterul intre ora 15:00 a unei zile si ora 9:00 dimineata a zilei urmatoare, caracterul il vei vedea dupa mentenanta de la ora 10:00 a zilei urmatoare. Daca ai facut caracterul intre ora 9:00 a unei zile si ora 15:00 ale aceleasi zile, vei vedea caracterul dupa mentenanta de la ora 16:00 din aceeasi zi
    • Nu iti apare nici un cont? Nu exista sistem de suport dar poti scrie pe forumul international beta despre problema ta si cineva din staff va raspunde

Poti incerca la link-ul de mai jos sa faci un topic unde sa expui proiblema. Va trebui sa scrii in Engleza insa, este singura limba acceptata si in care ti se va raspunde (poti folosi si Germana daca iti este mai ok)

board.beta.metin2.gameforge.co…php/Board/24-Feedback-EN/
    • Likan vs noile update-uri

Din cate am inteles si ce am testat pe sv beta liknul va fi devantajat dupa noile update-uri ce se anunta.
      Atat pvm cat si pvp. ?(
      Ce este acum pe beta este definitiv sa este inca in pragul de testare?
      Nu de alta da sa stiu si eu daca renunt la cont sau continui. :dash:
      De 1 saptamana pe nemesis am inceput sa vad majoritatea liknilor de 90+ au inceput sa se vanda datorita acestor implementari.

The post was edited 1 time, last by Luqusor ().

• Ajustari sau imbunatatiri vor mai fi pana la versiunea finala, cea care va fi implementata pe comunitati. Dar dupa parerea mea si a multora lycanul chiar era OP fata de celelalte caractere( fie ca vrei sa intelegi sau nu), daca lycanul nu primea nerf atunci nu mai avea rost nici balansarea caracterelor pentru ca cele 4 caractere urmau a fi ajustate iar lycanul ramanea incontinuare OP.
    • Beleuza wrote:

Rapier wrote:

Lycanul, ninja, sura si war raman cum sunt implementate acum pe beta. Asta a fost cel putin raspunsul oficial. Daca se vor mai face minore modificari vor fi la saman.
      imi poti da si mie un link in care scrie modificarile ce au fost aduse la caractere?
      Ai mai jos link catre topicul oficial de pe beta cu modificarile legate de clase. Sunt mai multe modificari dar in mare cam asta este ce va fi implementat, plus ce am dat in topicul celalalt cu vers 17.5. Oricum in sectiunea aceea de pe beta gasesti toate topicurile de interes legate de schimbari...trebuie doar sa stii engleza

board.beta.metin2.gameforge.co…P-Balancing-Optimisation/
    • New

Salut,

Ce modificari criminale.....:)
      Doar ca si observatie: suflet rosu la lycan....valoare atac cu 90 int=473!!!!!
      Asta numai optimizare si balance nu e....sura si war-ul au lejer 100 puncte peste! Ce o sa mai faca jucatorii cu acest caracter? Poate doar de depozit.
      Oricum idea celor de la gameforge despre echilibrarea claselor este putin ciudata dupa parerea mea: ninja, shaman, sura, lycan....de toate s-au legat numai de war NU! Oare atat de slab era caracterul asta? Oricum pe serverul pe care joc calci pe war ca pe dude.
      Parerea mea sincera: acum au dezechilibrat jocul rau de tot!
    • New

Schimbarile la Lycan au fost cerute chiar si de catre cei care aveau Lycani. Nu te uita strict la valorile date. Da, au scazut la Sufletul Rosu (valoarea de atac data de acesta) pt ca din cauza modificarilor aduse jocului, asa cum era, Lycanul ajungea sa dea 100k PE HIT. Si atunci au micsorat valoarea data de Sufletul Rosu precum si sansa de patrunzatoare a skill-ului. In plus, Lycanul a fost oarecum avantajat la lansare ca sa "convinga" jucatorii sa isi faca Lycani...acum la peste un an de la asta, au vrut probabil sa aduca caracterul la nivelul celorlalte clase. In plus, nu uita ca Lycanul INCA are avantaje, sunt multi mobi/bossi care nu au apararea colti implementata si Lycanul da bine in ei. Nu isi face nimeni shop Lycan stai linistit, o sa fie in continuare un caracter bun doar ca nu va mai fi diferenta asa mare. In plus, sa nu uitam de acea "scapare" cu misiunile de 92/94 la care nu ti se puneau valorile de rezistenta si atac contra caracterului Lycan pt ca a fost implementat mai trarziu. Am scris despre asta in alta parte si multe conturi vechi aveau lipsa 10% rezistenta si 8% atac contra Lycan. Sper ca toti acei jucatori au citit ce au de facut ca sa nu mai existe diferenta.

The post was edited 1 time, last by Rapier ().