Pinned Ask HalfOp

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• danfantom74 wrote:

pa1nbringer wrote:

Half, eu înțeleg că jocul in sine "vechi", dar la ce se poate - și vedem că se poate pe toate privatele, să fim sinceri acuma - ar trebui să se lucreze. Eu vreau aceeași temă pe care o iubesc de cand am 10 ani, dar vreau o îmbunătațire. Jocul peste tot pe unde il vezi auzi "aaaa același joc cu grafica de rahat de pe vremea lui bunicu'"!. Luați totuși atitudine!
      Sa fim sinceri ,In primul rand te rog frumos sa vorbesti civilizat ca nu suntem in padure aici.Si grafica e foarte buna din moment ce se poate juca si pe calculatoare mai slabe.Multi nu isi permit calculatoare super.Si nu discutam cine isi permite si cine nu.Si jocul nu e de pe vremea lui bunicu.In al doilea rand sa se rezolve prima oara problemele existente si dupa aceea sa vada ei ce o sa mai ofere jucatorilor.SUCCES la joc daca vrei sa-l joci ,daca nu ,vezi tu ce faci.
      Unde vezi tu ca nu am vorbit civilizat? Te rog cumpărăți o pereche de ochelari pentru că ai nevoie. Grafic nu e bună!. Doar pentru că se poate juca și pe PC-uri slabe, asta nu o face bună. Mulți nu, majoritatea da și au deja. Foarte puți care mai au aceleași pentium 1/2 din 2006. Marea majoritate are deja un i3/i5 și alte componente decente pe care un joc cu grafică cel puțin la standarde medii poate rula.
      Din 2009 încoace tot aud asta "să se rezolv prima oara problemele existente si după..." grafica e o problema existenta dragule, că tu ești orb și nu vezi că toată lumea spune despre joc că are grafică învechită e partea a doua. Apoi care ar fi acele "probleme existente"? Nu ai nici un habar, nu? Postezi doar să te afli in vorbă. Cat despre mine; că joc, că nu joc nu te doare pe tine, dar faptul că vreau să vad un joc cu care am crescut la standardele din 2018, iar nu e problema ta. Așa că nu mai posta doar ca sa te afli și tu in vorbă. Salut!
    • Eu nu folosesc nici i3 nici i7 si ma multumesc cu ce am si sunt multumit si de joc asa cum este.Si daca folosesti functia search probabil observai ca sa raspuns de mult referitor la grafica si nu am inteles de ce ai venit tu asa suparat cu grafica cand deja sa raspuns la problema asta.
      imi cer scuze probrabil te refereai la "rahat-ul" ala pe care il gasesti la alimentara .Oricum am observat o oarecare schimbare de comportament si cu asta am incheiat .Multumesc.

HalfOp wrote:

In orice caz, pentru a satisface placerea publicului, voi readuce in discutie acest subiect

The post was edited 5 times, last by danfantom74 ().

• Half fuziunea aia se mai face ?????? Eu joc pe Apollo si deja m am plictisit de cei 20 de oameni cu care vb zi de zi . Nu mai zic de piata s a dus ...... Multi s au lasat pe Apollo si se lasa in continuare ......... Cordelus si Apollo o sa dispara daca nu se face o data fuziunea ....de fapt Cordelus a disparut deja ...tentativa de server ....... Astept raspunsu tau si vr ceva concret nu ceva de genu : se va anunta cand se va face ......Si app dece se strica toate eventurile bune din care mai miscam si noi cate ceva . Ia vedeti ca eventu de pescuit e prea bun vedeti cum il stricati si pe ala . Fac pariu ca o sa se intample ceva cu el . Si mai am o intrebare dece se implementeaza numai chesti in care se reduce yangu ?? Si vedeti ca sopu nou cel dublu mai da rateuri la preturi am pus 200 cl la 80kk din cauza lui ☺☺☺☺ .
    • 1) în fiecare an pe timpul verii a fost si tombola.... anul asta nu o avem? :(
      Din anunțul făcut de tine o sa fie niște evenimente frumoase, sper totusi sa mai păstrați din tradiție și sa băgați si tombola.
      2) La ultima fuziune, am primit tinctura regatelor, o vom primi si de data asta sau vom fi repartizați într-un regat aleator?
    • AndreiC wrote:

Se pot face mici exceptii in privinta acceptarii in echipa jocului/wiki?
      Exemplu: "Faci 18/16 ani peste 1 zi sau 2.. se poate aplica in ziua aceea sau trebuie sa ii avem deja impliniti?"
      Asta chiar mi-a placut...e o intrebare amuzanta. Chiar nu poti astepta inca 2 zile? :)

Ca sa fii acceptat in Echipa Jocului trebuie (printre altele), sa fii major si sa ai Carte de Identitate (sau Buletin cum vrei sa il numesti). Teoretic (si practic) iti asumi niste responsabilitati, ai un regulament de urmat si raspunzi (inclusiv penal) pentru (ne)respectarea lui. Cat timp nu esti major, NU poti semna documente prin care iti iei anumite raspunderi.

O alta motivatie (mai putin oficiala si legata de legalitate) ar fi si faptul ca nu esti destul de matur in gandire si nu stii foarte bine sa evaluezi o situatie sau sa iei o decizie, daca nu ai o anumita varsta. Esti cu alte cuvinte "copil". Evident nu varsta de 18 ani (plus minus doua zile) te va face brusc sa gandesti ca un om matur...dar este o varsta la care se considera ca esti raspunzator pentru faptele tale.

P.S. Dupa intrebare ti-as zice sa astepti zilele alea doua...sa mai lasi niste ani sa treaca si sa aplici dupa
      Don't force it...take a bigger hammer !

The post was edited 1 time, last by Rapier ().

• Rapier wrote:

AndreiC wrote:

Exemplu: "Faci 18/16 ani peste 1 zi sau 2.. se poate aplica in ziua aceea sau trebuie sa ii avem deja impliniti?"
      Asta chiar mi-a placut...e o intrebare amuzanta. Chiar nu poti astepta inca 2 zile? :)
      Ca sa fii acceptat in Echipa Jocului trebuie (printre altele), sa fii major si sa ai Carte de Identitate (sau Buletin cum vrei sa il numesti). Teoretic (si practic) iti asumi niste responsabilitati, ai un regulament de urmat si raspunzi (inclusiv penal) pentru (ne)respectarea lui. Cat timp nu esti major, NU poti semna documente prin care iti iei anumite raspunderi.

O alta motivatie (mai putin oficiala si legata de legalitate) ar fi si faptul ca nu esti destul de matur in gandire si nu stii foarte bine sa evaluezi o situatie sau sa iei o decizie, daca nu ai o anumita varsta. Esti cu alte cuvinte "copil". Evident nu varsta de 18 ani (plus minus doua zile) te va face brusc sa gandesti ca un om matur...dar este o varsta la care se considera ca esti raspunzator pentru faptele tale.

P.S. Dupa intrebare ti-as zice sa astepti zilele alea doua...sa mai lasi niste ani sa treaca si sa aplici dupa
      Ce sa spun, om matur... cumva vrei sa fii avocatul meu?
      halfop.comastuff.com/board.php
      Wiki-project

Te invit sa citesti!
    • Nu stau sa dezbat subiecte de genul asta. Eu ti-am raspuns la partea cu "echipa jocului" unde trebuie sa ai peste 18. Faptul ca esti acceptat la wiki si de la 16 ani este cu totul altceva. Daca raspunsul meu a fost gresit, o sa il corecteze cineva.

Eu zic sa fii pe faza si sa aplici imediat dupa ce ai suflat in lumanari sa prinzi sansa mai buna
      Don't force it...take a bigger hammer !
    • danfantom74 wrote:

Avand in vedere ca dumneavoastra sunteti legatura directa intre comunitate si GF,poate reusiti sa ne lamuriti un pic si pe noi in legatura cu acele deconectari frecvente, pentru ca si pe alte comunitati am observat ca se intampla fenomenul.Si a doua intrebare,de ce se restrictioneaza accesul la anumite obiecte din IS la care din nou nu am gasit un raspuns concret.MULTUMESC.Si lucrul pe care vrut sa-l mai adaug,asa cum sa anuntat si incidentul cu scumpirea voucherelor nu cred ca ar mai fi vre-o problema daca se raspunde direct la subiect.
      O analiza completa si transmiterea problemei mai departe poate fi facuta in urma syserr. Nu putem sti exact ce problema are fiecare, fara a ne prezenta eroarea primita.
      La a doua parte am raspuns deja Iteme limitate in Shop

MaxPrim wrote:

Buna . Ce bonusuri se primesc la alchimie atunci când am toată roata echipată cu alchimie legendară opacă de exp ?
      Bonusurile primite sunt indicate atunci cand setul este activ, daca te uiti peste alchimie.

AndreiC wrote:

Nu.

pa1nbringer wrote:

Half, eu înțeleg că jocul in sine e "vechi", dar la ce se poate - și vedem că se poate pe toate privatele, să fim sinceri acuma - ar trebui să se lucreze. Eu vreau aceeași temă pe care o iubesc de cand am 10 ani, dar vreau o îmbunătațire. Jocul peste tot pe unde il vezi auzi "aaaa același joc cu grafica de r***t de pe vremea lui bunicu'"!. Luați totuși atitudine.
      Am raspuns deja de nenumarate ori la aceasta intrebare. O sa te rog sa citesti din urma.

alin9888 wrote:

Half fuziunea aia se mai face ?????? Eu joc pe Apollo si deja m am plictisit de cei 20 de oameni cu care vb zi de zi . Nu mai zic de piata s a dus ...... Multi s au lasat pe Apollo si se lasa in continuare ......... Cordelus si Apollo o sa dispara daca nu se face o data fuziunea ....de fapt Cordelus a disparut deja ...tentativa de server ....... Astept raspunsu tau si vr ceva concret nu ceva de genu : se va anunta cand se va face ......Si app dece se strica toate eventurile bune din care mai miscam si noi cate ceva . Ia vedeti ca eventu de pescuit e prea bun vedeti cum il stricati si pe ala . Fac pariu ca o sa se intample ceva cu el . Si mai am o intrebare dece se implementeaza numai chesti in care se reduce yangu ?? Si vedeti ca sopu nou cel dublu mai da rateuri la preturi am pus 200 cl la 80kk din cauza lui ☺☺☺☺ .
      Raspunsul concret din pacate este acelasi: daca vor fi noutati, le vom anunta cu siguranta. Nu am un raspuns pe care sa ti-l dau pentru ca nu stabilesc eu acest lucru.

Azu2kill wrote:

alin9888 wrote:

Si vedeti ca sopu nou cel dublu mai da rateuri la preturi am pus 200 cl la 80kk din cauza lui ☺☺☺☺ .
      fii si tu mai atent.. s-au vandut epice de 30 won la 30 yang din cauza neatentiei.. si nu numai.. verifica de 2-3 ori inainte sa-l pui ca sa fii sigur ;) "graba strica treaba"
      Ai primit raspunsul de la un alt jucator :)

Jassin Apollo wrote:

1) în fiecare an pe timpul verii a fost si tombola.... anul asta nu o avem? :(
      Din anunțul făcut de tine o sa fie niște evenimente frumoase, sper totusi sa mai păstrați din tradiție și sa băgați si tombola.
      2) La ultima fuziune, am primit tinctura regatelor, o vom primi si de data asta sau vom fi repartizați într-un regat aleator?
      1) daca tot sunt destule, de ce sa nu fie mai multe? :) In cazul in care va fi va fi anuntat la noutati. Daca nu va fi anuntat nimic, inseamna ca nu e.
      2) Cand va fi vorba de fuziune, vom anunta cu siguranta ceea ce contine/ce este necesar/pasii de urmat.
      :komp:
      Heroes never die. They just go in hell to regroup.

Niciodata un GM nu va va cere datele de logare de la contul dv. Nu dati datele la nimeni !
      email: HalfOp@metin2.ro

Ingamename [CM]HalfOp
      IRC : `HalfOp

Dacă ai scăpat telefonul în apă, pune-l într-un vas cu orez cel puțin 24h. Pe timpul nopții, orezul atrage chinezii care vor veni să ți-l repare.

• Am si eu o intrebare Domnule HalfOp , in 6/7 Ani de Metin am vazut o gramada de Playeri Banati , poti sa dai si noua raspunsuri pe ce criteri va bazati cand Banati un cont si de ce cel banat nu are nici o sansa de justificare si aici iti dau cazul Jingwai unde au fost Banate Tone de Conturi pentru o prostie de sistem si aici am o alta intrebare crezi ca daca Sistemul ar fi Banat doar 4/5 jucatori iar fi crezut cineva ca nu au folosti Fish Bot , un jucator cand este Banat i se arunca doar Rahatul ala de raspuns nu ai respectat Termeni si Conditi si adios si nici in ala nu aveti explicati concrete totusi e un joc de copi ca nu vad pe el +18 ,crezi ca in Romania joaca doar copii intelectuali si aici nu vorbesc prosti stiu cazuri in care cineva din staff tau ia zis la un jucatori in Tiket " Daca vrei sa sti motivul pentru care ai luat BAN da-ne in Judecata " deci asta chiar mi se pare o apsurditate de toata jena pentru un joc sa ajungi la tribunal , oare tu pentru metin te-ai duce sa-te judeci cu GF ? :rofl2: Si poate tu nu esti asa ca la Romani mereu seful mic (Admini ) se incoarda cat 10 HalfOp la un loc , cum prind un post de GM zici ca l-ea pus Dumnezeu mana in cap, oare jocu asta traieste ca al Conduce HalfOp sau traieste pentru ca suntem noi Playeri si inca jocul face profit ? Tot aud Raspuns vei primi prin Tiket pai de cat sa aud Gen ( 1) Nu e vina Noastra ,2) Da-ne in Tribunal daca vrei sa sti Motiv , 3) este de la tine , 4) Ai incalcat Termeni si Conditi ETC ) Sincer sunt Ukrainean Mutat in Romania dar oameni tai am inpresia ca vorbesc pe silabe mai rau ca mine ,da-ti mai omului un raspuns concret ca nu se uzeaza tastatura daca ai explici cum trebuie , ca la ce raspunsuri ne dati ne luati la Misto si atunci cand vine vorba de jucat metin jucatori ar trebui sa isi puna intrebare oare este Loto 6/49 pana fac 120 mai am cont sau iau un Ban ca asa vor Muschi unu GM si daca vreau raspuns sa dau GF in Judecata. "Hai sa fim Sanatosi ca Boala vine " :thumbsup: :thumbup:
    • Salut HalfOp,cand s-au implementat prima data armele si armurile beta(adica cele de lvl105) daca observi textura armurilor +9 au un luciu diferit fata de textura armelor+9 si imi amintesc bine ca si armele aveau acelasi aspect,nu e deranjanta treaba pentru ca pot juca si astfel doar vroiam sa te intreb daca este o problema si se stie despre ea,sau nu se poate face nimic sa revina la normal aspectul armelor?
      Nu trage niciodata concluzii fara sa ai toate datele.
    • Am si eu careva intrebari domnule HalfOp .Sau dublat cumva preturile la costum vrajit si la costum transformare din magazinul general ca eu stiam alte preturi.Si poate ma lamuriti si pe mine . de cat yang e nevoie si pe la cate costum vrajit poti prinde 3 bonusuri pe un costum ca eu de cand au aparut ele doar o singura data la inceput am am prins trei si de atunci numai cate 2 si am tot folosit si sa nu-mi spuneti ca tine de noroc .Poate imi puteti spune din moment ce achizitionez armura ,coif ,sabie, cu aproximatie nu intreb de o suma fixa,de cat yang am nevoie sa pot pune 3 bonusuri pe ele si cat ,sa pot pune bonusuri,bunicele hai sa spunem.