Pinned Ask HalfOp

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Dragonking34 wrote:

tonica wrote:

Dragonking34 wrote:

Salut, daca nu imi gasesc cufarul ucenic in cutia postala ce as putea sa fac sa o recuperez?
      Nimic
      Nu are cum...pentru ca erau foarte utile si ar trebui sa le primesc...cred doar ca a fost o mica problema si poate stie cineva ceva mai bine
      Dupa fuziune, Cufarul Ucenic a fost trimis in Cutia postala. Mesajele de acolo sunt valabile 7 zile de la data primei logari. Faptul ca in 7 zile nu l-ai scos, inseamna ca mesajul a fost sters, drept urmare: pierdut. In acest caz, raspunsul pe are tonica ti l-a dat, a fost corect.
      :komp:
      Heroes never die. They just go in hell to regroup.

Niciodata un GM nu va va cere datele de logare de la contul dv. Nu dati datele la nimeni !
      email: HalfOp@metin2.ro

Ingamename [CM]HalfOp
      IRC : `HalfOp

Dacă ai scăpat telefonul în apă, pune-l într-un vas cu orez cel puțin 24h. Pe timpul nopții, orezul atrage chinezii care vor veni să ți-l repare.

• Salut.

As vrea si eu sa stiu daca ai idee ce se stie despre tichetele de mutat sv-ul.
      Se vor mai baga sau nu?Au fost scoase prin luna Aprilie si fuziunea a fost 8 luni mai tarziu dar as vrea sa stiu daca o sa revina acele tichete iar de nu stii cand macar sa imi spui ceva mai concret caci am ramas cu caracterul principal pe alt sv si as vrea sa stiu ce e de facut.Mc.
    • Devotament wrote:

Salut.

As vrea si eu sa stiu daca ai idee ce se stie despre tichetele de mutat sv-ul.
      Se vor mai baga sau nu?Au fost scoase prin luna Aprilie si fuziunea a fost 8 luni mai tarziu dar as vrea sa stiu daca o sa revina acele tichete iar de nu stii cand macar sa imi spui ceva mai concret caci am ramas cu caracterul principal pe alt sv si as vrea sa stiu ce e de facut.Mc.
      Salut HalfOp ! 1: Dupa cum a spus si colegul mai sus , nu este singurul in situatia asta. Chiar te rugam sa faci o confirmare in privinta tichetelor globetrotter . Atata timp au fost acolo si toti ne-am folosit de ele pentru a ne inbunatati performanta de joc . De aproximativ 6 luni astept sa revina aceste tichete in IS . Vor mai reveni ? 2: Trebuie sa facem tichet pentru a afla mai multe informatii despre acest lucru?
    • "Începem în 2019 cu un bum, sărbătorim atât cea de-a 12-a aniversare Metin2 (cat si ce-a de-a 10a pentru Metin2.ro (04.02.2019), cât și lansarea primei actualizări a anului!"

Npc-urile vor disparea tot in 4.02.2019 sau vor mai ramane cateva zile?

Intreb, deoarece pe pachetele okey scria inca 7 zile si disparut inainte de termen posibilitatea de a le mai juca.
      O sa avem aceeasi surpriza?:)

The post was edited 2 times, last by gather ().

• in ultimul interviu acordat de tine la Didi pe canal anuntai cu mare tam-tam si cu trambite de trompeta un mare evevent pentru sarbatorirea celor 10 ani metin2ro aceasta dupa anuntul tau recent fiind 4 februarie insa se pare ca nu s-a intamplat nimik.A fost doar asa de lauda sau de punctaj anuntul? Nu crezi ca ar fi fost mai ok sa intrii sa si sa vorbesti cu comunitatea si sa spui ca din cauza railor de la GF acest lucru nu este posibil? poate mai primeai ceva likuri.Suntem in 4 februarie asa cum ai anuntat aceasta zi ca fiind ziua de Aniversare metin2ro(Începem în 2019 cu un bum, sărbătorim atât cea de-a 12-a aniversare Metin2 (cat si ce-a de-a 10a pentru Metin2.ro (04.02.2019), cât și lansarea primei actualizări a anului!) sa intelegem ca de fapt eventul actual este si pentru aceasta aniversare si interviul a fost doar de lauda?

The post was edited 1 time, last by mariusalin ().

• mariusalin wrote:

in ultimul interviu acordat de tine la Didi pe canal anuntai cu mare tam-tam si cu trambite de trompeta un mare evevent pentru sarbatorirea celor 10 ani metin2ro aceasta dupa anuntul tau recent fiind 4 februarie insa se pare ca nu s-a intamplat nimik.A fost doar asa de lauda sau de punctaj anuntul? Nu crezi ca ar fi fost mai ok sa intrii sa si sa vorbesti cu comunitatea si sa spui ca din cauza railor de la GF acest lucru nu este posibil? poate mai primeai ceva likuri.Suntem in 4 februaie asa cum ai anuntat aceasta zi ca fiind ziua de Aniversare metin2ro(Începem în 2019 cu un bum, sărbătorim atât cea de-a 12-a aniversare Metin2 (cat si ce-a de-a 10a pentru Metin2.ro (04.02.2019), cât și lansarea primei actualizări a anului!) sa intelegem ca de fapt eventul actual este si pentru aceasta aniversare si interviul a fost doar de lauda?
      Mersi Marius, m-ai luminat pe mine, eu credeam ca in 4 se termina eventul cu fanioane.

Oricum e atat de ambiguu postarea domnului Half ca nu mai inteleg nimic; ma simt ca si cum as descifra masinaria "enigma".

Intrebarea este: Pana cand se dropeaza fanioane, inca 7 zile cat tine pe prajitura sau se va termina mai repede?
    • @HalfOp canalele pica în continuare, Caracterele rămân blocate în fereastra log in,cand alegi caracterul 60% șanse să intre alt caracter. Alchimia mitica e vrăjeală cu flacără dragon... 25schimbari date degeaba... 25 domnule nu 1 sau 2. Se lucrează la asta ? Se rezolva ? Sa transmis mai departe ? Ori e tot de la net slab . Ori facem ca în parlament, promitem si atât.
    • Il doare fix undeva pe HalfOp de probleme noastre pe jocul asta, nu vezi ca nu-i implicare deloc din partea lor!!!! Vine, cine stie cand cu un argument de genu <se lucreaza la problemlele astea> serios? un raspuns copy paste ca si la tichet ca si peste tot aroganta maxima te ia in ras cand ai o problema + mai fac si misto de tine pe tema problemei tale !!! nimic din ce ai mentionat nor sa faca si nici nu o sa se intample ceva pentru ca Dl HalfOP nu comunica cu GameFoce am aflat din surasa sigura ca el practic nu are nici o problema privind servarele noastre !!! Practic servarele romanesti merg in parametri normal asa spune Dl HalfOp si daca ne pica servaru sa ne platim internetu asa a spus Sekim intr-un comet pe IRC !!!!
    • miglove1998 wrote:

Buna
      Eu am internetul la comun si am mai multi vecini care joaca metin asa ca intrebarea mea este daca ban se da pe adresa de email sau pe IP-ul de la internet
      Tot blocul joacă metin? Tare norocos ai fost :lol: dacă umbli cu cioara vopsită tot te vor prinde odată și odată. Dacă joci legal nu ai de ce să îți faci griji, mai bine lasă schemele și nu vei mai avea de ce să îți faci astfel de griji
    • Nu joaca tot blocul doar ca sunt eu si cu o colega intr-o garsoniera si celelalte 2 garsoniere( in stanga si in dreapta noastra) mai sunt 2 cloegi de la facultate intr-o camera si 3 in cealalta asa ca impartim un ruter si impartim factura ca sa nu platim fiecare o factura de internet. Iar cei din dreapta joaca si ei MT pe Romania si nu am chef sa pierd un sura AM de 106 pt ca ei baga Hack sau altele de aceea am intrebat.
      Nu stiam ca nu am voie sa intreb SCUZE
    • miglove1998 wrote:

Buna
      Eu am internetul la comun si am mai multi vecini care joaca metin asa ca intrebarea mea este daca ban se da pe adresa de email sau pe IP-ul de la internet
      Pe oficial se da ban doar pe email-ul contul pe care ai hack. Daca pe adresa de email setata la contul banat mai ai si alte conturi, vor fi banate si ele . Ban IP nu exista pe ro dar daca tu de exemplu folosesti hack pe un cont si dai acele iteme pe contu mare sa zic ( cum ai tu 106 ) chiar daca ai adrese de email diferite o sa fie banate aman2.
      I don't go lookin' for no trouble
      But somehow the trouble always finds me
      Don't make me have you in the trauma center
      With your momma cryin'
      ‘Cause her only son is dyin'
      She don't know it's just your karma catchin' up
      ‘Cause I'm a drama setter
    • Salut, pentru ca nu am mai avut de mult timp un Q&A, va invit maine, la ora 11:00 la o discutie cat de cat libera. Daca sunteti interesati/doriti sa adresati o intrebare, va astept la cafea. Chat-ul va fi deschis incepand cu ora 10:00, dar raspunsurile la intrebari vor fi date incepand cu ora 11:00. Intreabrile/raspunsurile, vor fi postate in thread-ul Q&A. Numai bine, HalfOp
      :komp:
      Heroes never die. They just go in hell to regroup.

Niciodata un GM nu va va cere datele de logare de la contul dv. Nu dati datele la nimeni !
      email: HalfOp@metin2.ro

Ingamename [CM]HalfOp
      IRC : `HalfOp

Dacă ai scăpat telefonul în apă, pune-l într-un vas cu orez cel puțin 24h. Pe timpul nopții, orezul atrage chinezii care vor veni să ți-l repare.