[Discuții] Evenimente/Event de Craciun 2017 /Edit by Xedru

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Crius wrote:

Enrique wrote:

Kraze Worgen wrote:

Inelul Bucuriei in cufar ?!
      Bug la achizitionarea Mountului / costumelor ?!

Incep sa cred ca am fost prea entuziasmat degeaba...
      Tind sa cred ca itemele noi nu au fost inca implementate in client si daia nu le-am primit.Si eu am cumparat mount+costum+coif
      Intretinere servere
      Salutare!

Până la implementarea versiunii de iarnă (vezi topic mai sus), ideal ar fi să nu mai cumpărați nimic din obiectele ce aparțin de această versiune.

Situația se va clarifica și cu siguranță va exista un anunț din partea lui HalfOp.

Până atunci vă rog să aveți puțină răbdare.

Mulțumesc!

Pai noi de unde sa stim de aceasta situatie? Ce se va intampla cu MD-urile cu care au fost achizitionate noile iteme?
      Normal si de drept ar fi trebuit sa nu se bage in item shop pana nu era gata update-ul de iarna
    • Apar astfel de erori si la case mai mari.Half a anuntat ca se va remedia problema si nimeni nu va iesi in minus.
      S-au anuntat multe evenimente frumoase si profitabile.Personal, m-am pregatit intens investind intr-un farmer de lvl mai mic pentru a-mi creste sansele unui drop multumitor. .Sper sa am si o satisfactie la finalul acestei serii. Dar cel mai important fapt pentru mine este sa ma si distrez in tot aceasta perioada.Pana la urma acesta este scopul unui joc online.
    • Dropul slab ca dropul slab...dar bat cu un farmer lvl 36 la capcauni si abia unul mi-a dropat in 40 minute...credca nu am lvl potrivit.Pe caracterul mare care bate in v4 am 12 pana acum.S-a anuntat ca se introduc itemele de Craciun in IS.Cred ca a aparut alte erori si mai trebuie sa asteptam...Ceva nu este in regula.!!!
    • RusHell wrote:

Da și cum am zis mai sus tot același drop a rămas la carduri....
      Dar la ce te asteptai??? dropul este acelasi ca anul trecut.Gata cu pomana,s a dus cainele cu covrigul in coada cand am luat peste 30 pietre magice.Acum muncim daca mai dorim sa avem ceva in inventar,daca nu ne traim viata reala linistit si fara stresul de pe metin.Ma bucur ca s a baga jocul Okey din nou si astept sa vad ce costume sunt...SUCCES
      :snow3: :snow3:
    • Din cate observ dropul din cuferele argintii a fost imbunatatit deoarece sansa de drop yang si exp a fost redusa in limite decente.Voi mai reveni cu o postare dupa ce voi deschide mai multe cufere. Daca se confirma ceea ce am spus multumim Half si multumim GF.

P.S. Asta era marea noastra nemultumire...dupa o munca de o ora, faci un cufar de argint si-ti dropeaza yang sau exp.Asta repetat de 10 ori la rand. Doream o rasplata mai mare in urma unei ore de farm.
    • sfvalentin710 wrote:

Nevermore wrote:

Mountii manny si Ellie nu au oferit niciodata +60 viteza de miscare, te inseli singur.
      wiki.metin2.ro/index.php/MountiData viitoare, inainte sa spamezi, poate vrei sa verifici.

Salutare!

Recomandarea mea este atunci când utilizați Sigiliul Manny sau Ellie să îl folosiți în combinație cu Licoare Violet (L) și Suc de Floare Piersic.
      Atenție la Licorile Violet (L), cele dropate de la monștrii au +40 viteză de mișcare, iar cele dropate de Suveranul En-Tai au doar +30 viteză de mișcare. Diferența între cele două fiind destul de mare când sunteți călare.

O să scot de pe Wiki informația cu +60 viteză de mișcare la aceste sigilii.

Totuși, Manny și Ellie, rămân cei mai rapizi mounti folosiți în combinație cu licori violet. Mai rapizi decât leul, Calul Negru Nobil și alți mounti disponibili în joc.

Spor la joc!
    • Crius wrote:

sfvalentin710 wrote:

Nevermore wrote:

Mountii manny si Ellie nu au oferit niciodata +60 viteza de miscare, te inseli singur.
      wiki.metin2.ro/index.php/MountiData viitoare, inainte sa spamezi, poate vrei sa verifici.
      Salutare!

Recomandarea mea este atunci când utilizați Sigiliul Manny sau Ellie să îl folosiți în combinație cu Licoare Violet (L) și Suc de Floare Piersic.
      Atenție la Licorile Violet (L), cele dropate de la monștrii au +40 viteză de mișcare, iar cele dropate de Suveranul En-Tai au doar +30 viteză de mișcare. Diferența între cele două fiind destul de mare când sunteți călare.

Totuși, Manny și Ellie, rămân cei mai rapizi mounti folosiți în combinație cu licori violet. Mai rapizi decât leul, Calul Negru Nobil și alți mounti disponibili în joc.

Spor la joc!

Si totusi, de de s-a scos acea 60 viteza miscare....? Nu de alta dar eu am achizitionat montii din item shop, si nu unul, ci vreo 5. Atunci, am stiut pe ce dau banii: pe un mount de 30 de zile, 15% contra monstrii, 1500 pv si 60 viteza de miscare. Acum...se schimba, de ce? In plus, explicatia ta imi suna ceva de genul: "cumpar o pereche de adidasi (sireturi incluse), noaptea, vanzatorul imi ia sireturile inapoi, dar daca voi cumpara alta pereche de sireturi o sa am iarasi adidasi full (sireturi incluse)".
    • sfvalentin710 wrote:

Crius wrote:

sfvalentin710 wrote:

Nevermore wrote:

Salutare!

Spor la joc!

Si totusi, de de s-a scos acea 60 viteza miscare....? Nu de alta dar eu am achizitionat montii din item shop, si nu unul, ci vreo 5. Atunci, am stiut pe ce dau banii: pe un mount de 30 de zile, 15% contra monstrii, 1500 pv si 60 viteza de miscare. Acum...se schimba, de ce? In plus, explicatia ta imi suna ceva de genul: "cumpar o pereche de adidasi (sireturi incluse), noaptea, vanzatorul imi ia sireturile inapoi, dar daca voi cumpara alta pereche de sireturi o sa am iarasi adidasi full (sireturi incluse)".
      Daca erai un pic mai atent observai ca era vorba de o informatie gresita pe wiki si anume 60% viteza de miscare in dreptul sigiliilor si s-a scos doar acea informatie in urma sesizarilor de mai sus, nu s-a modificat mountul.
      Do something :stick: