Lvl 120 si drop +-15 lvl

• Lvl 120 si drop +-15 lvl

Bun, cu asta i-ati aranjat pe cei de 120 care mai faceau si ei niste cioburi la un razador. Tin sa precizez ca am si farmeri, dar preferam sa fac cativa razadori si faceam si cufere si niste cioburi din care cu putin noroc reieseau niste antice. Ce variante mai ramane pt un cont de lvl 120? 1. Sa foloseasca un farmer si atunci contul de 120 ar fi cont dr map1.. 2. Sa mearga in padurea fernecata. Daca ar fi un drop decent acolo nu ar fi o problema..dar nu este. La nimic.. Ieri in 3 ore de batut in fermecata am facut 2 seturi de carduri..serios? Ar trebui sa se revina la cum a fost inainte, altfel singurul scop al conturilor mari ar fi sa stea sa pazeasca map1..trist la cat investesti..
    • Oricum nu numai de cioburi este nevoie. Un cont de 120 mai are nevoie si sa faca yang. Cu o carte picata din metin nu se poate intretine un cont. Sa inteleg ca pentru cei cu lev 120 jocu s-a sfarsit? Stiu ca mi se va raspunde ca jocu a devenit un joc de echipa. O echipa pentru zodiac de exemplu e greu de facut cand majoritatea sunt salariati, au familii si timpu liber e o problema. Unii lucreaza dimineata altii seara. Nu sunt on toti in acelasi timp. In plus nu e corect ca sa fii dependent de alti. Deja dupa implementarea versiuni 17.5 unele caractere au fost dezavantajate prin asa zisa echilibrare acum o noua nedreptate. Daca tot nu mai sunt vazute conturile ca de lev 105 sa avem ce farma si noi macar sa se bage un drop nou pentru cei mari. In ritmu asta multi vor spune adio metinului. Parteneru meu s-a lasat si cred ca ii voi urma exemplu. Jocu nu mai este o placere este un motiv de stres.
    • Sincer a devenit cam bataie de joc :) Pentru ce investesti intr-un cont sa il faci nivel 120 aici ma refer la $ reali :) sa iti iei acolo un inel site un costum etc.Ca sa il ai doar de bataie in map1 ca sa iti creezi un cont separat de 35+ sa farmezi un cufar cl eu unu vad aceasta situatie jenanta:) de ce nu se fac mape noi pentru playeri 120 unde poate sa farmeze la 120 un cufar clar de luna un ciob un fotbal un card okey de ce? trebuie sa fim obligati sa facem 20000 de caractere care mai e rostul itemelor de nivel 100+ si levelul 120? doar sa te bati map1 de distractie ? si sa il ti bibelou waw am 120 :)Jalnic ca suntem in 2017 si trebuie sa stau cu farmeru de 55 sa farmez cl sau altcv in loc sa stau cu contul de 120.Parerea mea ar fi ca cei de 120 sa inceteze sa le mai bage bani la WEBZEN in buzunar ca nu suntem bataia lor de joc

The post was edited 1 time, last by LionKing ().

• Poate se rezolva ceva si cu noi astia de lev 120 dupa ce trece eventu. Sincer e aiurea sa nu avem si noi astia de 120 un loc de farmat la clar de luna fara sa intram pe farmeri sa luam locu celor mici. Mapele de lev mare nu au drop aproape deloc. Nici inainte acu chiar deloc. Sa merg in padure pentru cateva cc sa pun shop sa iau 1 kk pe zi???? :)
    • Ar fi mai interesant si aerisit jocul daca s-ar face o temnita gen sd3 dar cu mobi de lv 110-112 unde sa poata farma cei de peste lv 95 cand e eventul cu cl-uri de exemplu sau pt carduri, si asa nu s-ar mai plange cei de lv 60-65 ca noi, cei de lv mare, mergem cu farmer si aducem contul mare ca bodyguard..ca e logic sa prefer sa farmez undeva unde pot face 500 cl- uri decat sa merg undeva unde sa fac numai 100 sau sa fac un set in jumatate de ora decat in 3 ore..
    • Este jale ... ai mare dreptate referitor la conturile mari. Daca eu cu farmer sura de 76 abia am scos 1 set de carduri cu manusa si tot ce trebuie ... dropul este jalnic peste tot la orice eveniment , fie el cl okey vara paste ... Chiar nu stiu daca ma apuca ianuarie pe comunitatea romaneasca :( , mai ales ca sunt atatia ani de cand joc si mergem din rau in mai rau .
    • LVL 120 drop aproape zero.Se tot vorbeste de game hard ,realitatea e insa alta, ai pe de o parte stresul acumulat in viata de zi cu zi si cel cauzat de joc.Explic: sunt mii de caractere care au armele +4 de 7-10 ani ca deh preturile sunt mari si dupa _n_ incercari realizezi ca esti tot acolo.Evoluezi de la un lvl la altul cu arma maxim +6 si apoi o schimbi cu alta maxim tot +6 daca esti mai norocos ai una +9.Sa bagat dropul la piatra magica dar sa redus considerabil sansa de reusita asa ca avem armuri +5-+6 si arme la fel ,mai cumparam costume sa mai ne mintim singuri.Daca se doreste bani adevarati astept sa ma contactati si contracost va ajut sa evoluati acest frumos joc la un alt nivel pastrand actuala forma dar imbunatatind-o extrem de mult. >>>>Transforma raul in bine inainte sa-ti afecteze viitorul<<<<
    • In primul rand vreau sa iti spun ca am reusit performanta de a avea lv maxim cu o arma zic eu bunicica, de lv 75 +9 cu pm 53, urmeaza a fi schimbata cand achizitionez o arma zodiac, in al doilea rand, dupa schimbarea aceasta cu dropul de +-15 lv mi-a cam taiat din beneficii, adica trebuie sa muncesc de doua ori mai mult, pe 2 caractere ca sa pot sa am ce aveam si inainte de aceasta schimbare, si inainte crede-ma ca faceam si 500kk in 2 zile din drop, acum doar mai intru sa fac niste mantii pt farmer, ca pe asta mare nu am ce face decat sa il tin pe post de paznic.
    • Amd01 wrote:

Ar fi mai interesant si aerisit jocul daca s-ar face o temnita gen sd3 dar cu mobi de lv 110-112 unde sa poata farma cei de peste lv 95 cand e eventul cu cl-uri de exemplu sau pt carduri, si asa nu s-ar mai plange cei de lv 60-65 ca noi, cei de lv mare, mergem cu farmer si aducem contul mare ca bodyguard..ca e logic sa prefer sa farmez undeva unde pot face 500 cl- uri decat sa merg undeva unde sa fac numai 100 sau sa fac un set in jumatate de ora decat in 3 ore..
      Iti dreptate tocmai asta spuneam si eu putin mai sus .De ce nu @HalfOp discuta cu Gameforge-ul iar Gameforge-ul la randu lor sa discute cu marea conducere care administreaza acest joc si implementeaza lucruri adica Webzen.Hai sa fim realisti sunt playeri de level micut gen 35+75 care chiar nu au conturi de 120 bun acum hai sa privim cu stau lucrurile ala micu care saracu chiar nu are alt cont de 120 se duce si el sa farmeze cufere clar de luna totu oke pana aici pana apar eu care am cont de 120 cu farmeru meu de 61 mai apare si fane si edy si gheorghe ETC, care si ei au conturi de 120 si farmeri de 61 si uite asa se aduna 10000 de playeri in sd3 sau in templu sau unde se farmeze si apar injuraturile si diverse probleme Poate eu unul de aia am facut nivel 120 pentru a fi separat de cei mici gen 35-95 sa numai se bage peste mine sau sa ma bag peste ei. @HalfOp tu esti singurul care ai putere de cuvant care presupun ca te duci la intalniri la Gameforge webzen etc fa ceva te rog frumos si pentru noi cei de 120 sa putem farma cu contul de 120 la evenimente gen cl,fotbal,okey,etc sa numai stam pe farmeri mici si sa ne bagam peste alti playeri care chiar au decat un singur cont de 35-75.Este rusine ca trebuie sa stau sa pazesc farmerul este rusine ca avem 120 doar de dragul de a avea 120 repet nu vad rostul la itemele de 100+ nivelu 120 daca este conceput doar sa stai map1 sa te bati sa faci PVP .Ar trebuie sa mai lasam orgoliul sau suferinta dupa putere gen ca x e sgm sau y este ga cu toti suntem oamenii care jucam acest joc din placere si pasiune si ar trebui si noi sa fim ascultati pentru ca o sa se ajunga intro zi in care o sa ramana pustiu acest joc este cum a ramas si MuOnline dezvoltat tot de webzen si administrat tot de ei.Pe 6 octombrie 2003 a aparut MuOnline era mai populat ca WorldOfWarcraft in ani din cauza celor de la webzen cu update-uri care le faceau armuri noi seturi etc etc evenimentele care numai erau la fel bugurile aparute tot mai des pe acest joc a rezultat in ani o scadere dramatica de jucatori .Parerea mea @HalfOp exact cum ai scris intr-un post unui jucator "Fa-ti tu propiul tau joc si intretinel cu banii tai" ca este o firma legala WEBZENUL ar trebui sa asculte de jucatori acestui joc pentru ca ei le baga banii in buzunar acum sa nu aud faza gen nu esti obligat sa donezi sau nush ce pentru ca stiti si voi ca fara sa bagi banii sa evoluezi nu se poate fara sa ai un costum o frizura nu se poate sa faci un nemere un razador fara sa ai un porcusor sau khan sau alte chestii,pentru ca acest joc sa se indrepte catre o cale buna ar trebui ascultati toti jucatori indiferent ca au nivel 35 ca au nivel 120 ca au nivel 75 etc ca noi jucam acest joc nu webzenul nu gameforge-ul .Pana atunci eu va urez sanatate si Sarbatori Fericite tuturor.

The post was edited 3 times, last by LionKing ().

• Deci ieri in 3 ore de batut in padurea fermecata cu manusa site la lev 120 am luat 19 cioburi. Oare se mai merita sa te chinui sa faci lev? Sau poate baga ceva in itm shop sa stergem vreo 50 de lev sa putem si noi farma. Ce spuneti de clar luna carduri... La eventuri chiar nu ai unde sa bati. Stiu strategia este sa obligi pe cel cu cont mare sa mai bage ceva md sa isi faca unu sau doi farmeri. Nu e chiar normal sa faci zece conturi pentru a putea intretine unu de 120. Daca au implementat lev 120 de ce si nu harti speciale pentru asta? Padurea in nici un caz nu e loc de farmat. Se vede dropu cat e de jalnic
    • Padurea fermecata este o varianta a padurii rosii, si in padurea rosie nu merge nimeni sa faca cioburi acolo, doar sa farmeze pe metine, dar cei care merg in padurea rosie au ca loc de drop la cl-uri, fotbal, carduri etc alte locatii sd2-3, templu, catacombe etc, dar noi ce avem? Puteam merge sa facem cioburi in gautama, dar acum cum nu mai este drop, nu mai avem unde. Poate se vor lua masuri mai repede, sa lase dropul cum a fost inainte de schimbare pana implementeaza si pt noi o temnita unde sa putem sta si noi la carduri, cl uri etc.
    • New

Este de neacceptat ca la lvl 120 sa nu mai ai drop la absolut nimic. Atunci de ce au mai bagat lvl 120 ? Oricum armele si armurile sunt de 115 :) Trebuie reintrodus dropul cum era inainte, altfel contu de 120 il tii doar de decor si nu il poti folosi nicaieri ca nu ai drop. SA SE REVINA LA MODUL DE DROP DE DINAINTE URGENT!
    • drop la lvl 110 + egal cu 0

New

ajungem de ne lasam de metine ca pe conturile marii pe care am muncit sa le facem nu mai avem ce face cu ele numa s le tinem pt bataie si ca frumusete deja devine o porcarie nu mi se pare corect sant alti ce au tot timpul de pe item shop manusi site si altee luate daca reduceti pe cei de lvl mare la drop 0 antuci ce rost are sa mai jucam sasa in ultime 5 zile is deja ff multe pierdute si daca o sa se rezolve o sa ne alegem cu m....ie mare numa in paguba merem
    • New

aici navem de ales daca nu se ia masuri de noi ei nu vor reactiona aici trebe sa intram sa facem tikete peste tikete si plageri pe mirc io mai am alchimie pt o saptamana maxim ce pl fac am cont de 115 nam unde sa fac cioburile in curand am sa raman si fara alchimie unde am sa mai bat trebe sa se ieie masuri urgente deja este ridicol :((((