[Discutii]Versiunea 18.1//Metine de Paște și Iepurași Săltăreți și Ochioși!

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Momentan mi se pare super cu bonusul dat de toata roata de alchimie.Asta e ceva.Abia astept sa vad cum functioneaza sistemul postal al metin2.ro si mai ales scopul pentru care a fost creat.Eventul de Paste a fost anuntat si se pare ca e la fel ca anul trecut.
      Oare cu un sura lvl 103 pot farma la event?

The post was edited 1 time, last by fantasy88 ().

• Dupa mentenanta asta,am observat ca nu mai merge sa dai + la iteme in anumite circumstante.Nu sunt sigur care sunt mai exact aceste circumstante,la inceput am crezut ca e ceva asemanator cu deschiderea cl-urilor,adica sa mearga doar in anumite zone.De exemplu,am incercat sa pun bless si zeu dragon pe niste iteme cand eram in padurea fermecata,dar nu aparea fereastra de upgrade...si nu numai mie,ci si colegilor din breasla.A mers dupa ce am dat restart oras,am inaintat putin si iar nu mai mergea sa pun bless pe item.Acelasi lucru se intampla si prin map1/map2.E ceva intentionat,sau e bug?
    • Cel mai probabil dropul pentru cei de lv mare, v-a fi foarte mic. Ca la majoritatea eventurilor cu drop la metine. Eu la lv 90 nu am luat niciodata ceva de la side-events in beta. Ar trebui facut ceva la drop-ul metinelor de lv mare nu sa ramana ca cele de lv mic pentru ca e un dezechilibru prea mare.
    • EVENIMENT PASTE - 2018

Am si eu o Sugestie bine inteles Ironica la fel cum este si Eventul de Paste bine inteles nu e pentru GM sau Staff Romanesc dar poate unu din ei poate sa al trimita sau traduca si la cei care inplementeaza Eventul de Paste " Ma Fratilor nu lasa-ti tot Ciobanul ce nu a jucat nici o data Metin sa faca EVENTE " Azi eram Padurea Fermecat Joc pe Phoenix ,,, ce sa vezi vad un grup de 6 persoane Lv.105 + se chinuiau sa bata un Metin OU de Lv.105 ce sa vedeti Oameni buni alergau dupa ei daca nu ma insel undeva la 9/10 Gardieni din Templul Ochao mai lipsea (Suveran - Bagjanamu si Jotun ) si ai baga pe toti ,,, Pai vreau si eu sa vina GM sau Mesterul ala ce a facut Bataia asta de joc sa-mi arate ca el al bate singur metinul ou de 105, ca eu sunt primul care ma las de Metin inseamna ca am stat 6 ani in joc ca Lebada pe Lac. Se pare ca uni uita ca cei de 100+ tin jocul asta in viata cand baga Grosul ca ITM de la 105 incep sa rupa Buzunarul,daca se lasa astea Mari aia mici isi fac arme si armuri din cufar ucenic nu e nevoie sa doneze.Era Suficienta sa bage 5 Lord Ochao in Metin si rest Mobi din templu si era cat de cat decent tinand cont ca esti Padurea Fermecata nu Map.2. . . EVENT Placut la cei Mici :sniper: :lol:
    • Ploaie de metine OU

Propun o ploaie de Metine Ou.
      Stim toti ca acest eveniment este dezamagitor. Eu joc pe Dragon si nu este urma de Metine Ou. Am jucat metin2 si pe vremea cand era pe Volans full, da nu asa, FULL de Metine Ou.
      Stati linistiti, nu s-a imbogatit nimeni, a fost pur si simplu placut sa te joci. De cativa ani se pare ca tot mai slabe sunt evenimentele de sarbatori.
      Eu lucrez si nu am timp sa ma plimb 3-5 ore sa prind un metine OU, il sparg si surpriza: (NIMIC). Ciudat, era 100% drop Ou magic Inainte.
      Sa ne aducem aminte de ani 2012-2013 cand a aparut prima data evenimentul cu Metine Ou, erau peste tot metine.
    • Ai dreptate, metine ou lvl 10-80, daca ai lvl aproape de el il spargi in maxim 2 min, DA MAXIM, de la lvl 90+ deja te ... pe tine sa il spargi, trebuie sa fi full fulger si sa nu mai zic ca Imunul la Necunostinta nu isi are nici un efect. La alea de lvl 105 dau aia cu tine de pe cal, te ametest, poti avea pe DUMNEZO pe tine ca tot te fac praf aia. Si inca ceva, dupa ce l-ai spart, SURPRIZA ... (NIMIC). Sansa e mica sa ai OU Magic la final.