[Discutii]Versiunea 18.1//Metine de Paște și Iepurași Săltăreți și Ochioși!

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• xttrust wrote:

Propun o ploaie de Metine Ou.
      Stim toti ca acest eveniment este dezamagitor. Eu joc pe Dragon si nu este urma de Metine Ou. Am jucat metin2 si pe vremea cand era pe Volans full, da nu asa, FULL de Metine Ou.
      Stati linistiti, nu s-a imbogatit nimeni, a fost pur si simplu placut sa te joci. De cativa ani se pare ca tot mai slabe sunt evenimentele de sarbatori.
      Eu lucrez si nu am timp sa ma plimb 3-5 ore sa prind un metine OU, il sparg si surpriza: (NIMIC). Ciudat, era 100% drop Ou magic Inainte.
      Sa ne aducem aminte de ani 2012-2013 cand a aparut prima data evenimentul cu Metine Ou, erau peste tot metine.
      Ai foarte mare dreptate. :)
      Nu e nevoie de ploaie de metine. Dar sa fie metine, incat sa poata bate toata lumea. Cum era inainte in camp cu serpi, metine ou permanent, drop ou 100%. Dar se pare ca GF in loc sa atraga playeri, mai mult ii izgoneste :) Felicitari pentru inca un event nereusit.
    • Am spart pana la ora actuala aprox 25 de metine de 105. Joc pe dragon :) E adevarat ca sunt greu de batut si in perioada in care am batut eu nu a mai fost nimeni care sa le sparga, dar metinele nu sunt imposibile. Daca le pot sparge eu care joc pe un server nou, cei de pe serverele vechi cu o alchimie mult mai buna le pot sparge cu siguranta
    • Intr-adevar sunt complexe...ai nevoie de rezistenta la competenta, vant, fulger, gheata si diavol...si toate in acelasi timp. Sunt greu de spart de unul singur (mie imi ia 8-10 minute pe metin) dar nu sunt imposibile si avantajul e ca ai cate metine vrei. Eu zic ca e ok asa cum este.
    • Intr-adevar ii jale mare la metine Ou . . .Eu am cautat desert - vale - templu si-n 3 ore jumate am gasit 4 metine din care am luat 1 Ou magic. . .Ii prea mare timpul de respawn si prea putine metine , la cati playeri sunt . . Joc pe Dragon
    • genocid1 wrote:

2014 nu 2015 nu 2016 nu 2017 nu 2018 crezi ? la ploaie
      Nu stiu de cand joci tu, dar cand jucam eu pe trianguli erau metine ou si in temnite la maimute si era unul langa altul nu reuseai sa ajungi la bos de cate metine erau si fiecare dropa ou magic. Le bateam cu ninja arc si atunci nu s-a plans nimeni ca sunt multe oua. Din ce in ce mai mult jocul metin2 devine pay2win. Au stricat toate eventurile bune de la sarbatorile mari si le-au inlocuit cu batai de joc si "side - events " ca sa ia ochii la playeri. Tin minte ca am chiulit de la liceu sa ma duc la sala de net sa pot farma niste oua.
    • Nu sunt genul care sa se planga de prea multe dar dupa o lunga pauzaintru si vad ca eventul asta s-a dus cu totul , sincer deabia l-am asteptat in ultima luna dar vad ca degeaba , 3-4 metine pe ch e extrem de putin , doar pe polaris map2 cred ca sunt undeva la 50 de vanatori de metine si banuiesc ca e la fel pe fiecare harta , efectiv dupa 5 minute de la respawn , vad ca respawnul e din ora in ora , numai ai de ce sa mai cauti pentru ca e gol tot , si nu exagerez , las contul sa doarma pana la minutul 59 , intru 6-7 minute daca am noroc bat 1 metin , maxim 2 si iar pauza 55 de minute, side-questul e o gluma, sa vedem cum o sa fie la clar de luna ca in rest e slab rau..
    • Ca de obicei jale la eventuri!!!
      In loc sa bage 6-7 metine ou cu respawn de 1h baga 4metine cu respawn de 1h!
      Pe orion unde is 9999playeri in gautama/thunder/ferecata stam sa batem metine ou cate 5 la un metin!!!
      Dupa ce sa se investeste in jocu asta zeci de mii de euro macar la eventuri sa fie lumea multumita!!!
    • Intr-o zi trebuie sa ne tinem de promisiune si sa le demonstram ca nu e numai cum vor ei, sa ne gandim ca ei tin jocul in picioare datorita noua, care bagam ca fraierii bani in jocu' asta care inainte iti mai aducea cat de cat distractie si putin profit. Dar acum, datorita conducerii eminente nu mai primim nimic, ma mir cu de nu au bagat oul magic in item shop sa-l luam de acolo. Cum sa pui 3 metine ou pe o harta odata la 1h? Asa ceva se numeste bataie de joc si dispretuire din partea dezvoltatorului. Ei nu se gandesc ca daca noi nu mai existam sa le bagam bani in buzunar nici jocul lor nu mai exista si de aici pana la a muri de foame nu mai este mult.
      Domnul HalfOp sper ca iei la cunostinta nemultumirea comunitatii si incerci sa transmiti mai departe la superiorii tai. Spune-le ca evenimentul este unul jalnic din toate punctele de vedere. Mai bine nu-l mai organizati.
    • Tipic Webzen-ului @HalfOp oare ei inainte sa implementeze ceva testeaza? cum se poate ca la un metin ou de nivel 105 sa iasa 5 Gardieni din aceea de nivel 120 care sunt calare pe mistret poti sa ai si tu si mama alchimiei excelente ca nu il spargi in veci ca de obicei un event prost organizat cu parere de rau ...Este inadmisibil si bataie de joc cu ouale de nivel 105+ sa numai mentionez de garda ochao nivel 108 care daca ies 2 si se invart am2 in acelasi timp ti sa dus tot hp-ul respawn ca de obicei la 1h la mii de jucatorii doar 4 METINE OU PE CH ... de ce nu se schimba nimic ? sunt fortat sa stau pe cont mic pentru ca pe contu mare ies 5 garzi de 120 + garda ochao si sa ma injure toti copii inainte erau o gramada de metine ou cu respawn foarte mic nu 1h si 4 bucati.... .Bafta dar eu unul numai am de gand sa particip la acest eveniment cu pare rau cu stima si respect :)

The post was edited 1 time, last by LionKing ().

• LionKing wrote:

Tipic Webzen-ului @HalfOp oare ei inainte sa implementeze ceva testeaza? cum se poate ca la un metin ou de nivel 105 sa iasa 5 Gardieni din aceea de nivel 120 care sunt calare pe mistret poti sa ai si tu si mama alchimiei excelente ca nu il spargi in veci ca de obicei un event prost organizat cu parere de rau ...Este inadmisibil si bataie de joc cu ouale de nivel 105+ sa numai mentionez de garda ochao nivel 108 care daca ies 2 si se invart am2 in acelasi timp ti sa dus tot hp-ul respawn ca de obicei la 1h la mii de jucatorii doar 4 METINE OU PE CH ... de ce nu se schimba nimic ? sunt fortat sa stau pe cont mic pentru ca pe contu mare ies 5 garzi de 120 + garda ochao si sa ma injure toti copii inainte erau o gramada de metine ou cu respawn foarte mic nu 1h si 4 bucati.... .Bafta dar eu unul numai am de gand sa particip la acest eveniment cu pare rau cu stima si respect :)
      Iti spun eu frate ca nu testeaza nimic. Daca ar testa nu ar mai fi " mentenante extraordinare" dupa fiecare implementare.
      De ceva vreme cei care se ocupa si dezvolta jocul asta nu mai sunt capabil de nimic care sa mearga ca la carte. Sau axat mult pe item-shop si restul treaca mearga.
    • Enrique wrote:

Intr-o zi trebuie sa ne tinem de promisiune si sa le demonstram ca nu e numai cum vor ei, sa ne gandim ca ei tin jocul in picioare datorita noua, care bagam ca fraierii bani in jocu' asta care inainte iti mai aducea cat de cat distractie si putin profit. Dar acum, datorita conducerii eminente nu mai primim nimic, ma mir cu de nu au bagat oul magic in item shop sa-l luam de acolo. Cum sa pui 3 metine ou pe o harta odata la 1h? Asa ceva se numeste bataie de joc si dispretuire din partea dezvoltatorului. Ei nu se gandesc ca daca noi nu mai existam sa le bagam bani in buzunar nici jocul lor nu mai exista si de aici pana la a muri de foame nu mai este mult.
      Domnul HalfOp sper ca iei la cunostinta nemultumirea comunitatii si incerci sa transmiti mai departe la superiorii tai. Spune-le ca evenimentul este unul jalnic din toate punctele de vedere. Mai bine nu-l mai organizati.
      Asta cu intr-o zi se tot baga de 3-4 ani, din vina noastra a jucatorilor si-au facut ei de cap, dar lumea a mers pe principiul lasa ba ca e bine si asa iar ei pe principiul lasa ba ca astia oricum o sa bage bani. Iar in privinta eventului asta o singura intrebare : De ce sa bagi respawn la 6-7-8 Metine pe ch , sa se bucure tot noobul de ele (oricum si in map2 trebuie sa ai ceva iteme , vad ca imi misca jumatate din pv cu iteme full ,iau stun prin imun de la maimute, deci un incepator cu armat nici o sansa) , revenind la intrebare , de ce sa bagi spawn mare la metine cand poti sa bagi 3 pe ch si sa introduci mount cu viteza de miscare in shop? logic nu ?
    • Ar trebui sa facem toti cate un ticket, sa vada supararea noastra. Un event ce era odata reusit l-au terorizat an de an, In 2013 erau de 10 ori mai multi jucatori decat in 2018, este si evident de ce. Proasta conducere este de vina care vin cu ideei care de care mai "eficiente" pentri a scoate bani de la noi. Dar, ne-am saturat. MA PIS PE IEPURELE LOR SI PE CELE 4 METINE PE CH.

*Bebe.Strumph: Te rog sa iti controlezi limbajul afisat pe forum. Avertisment.
    • Dropul la oua magice a fost clar imbunatatit.Nu pica oua magice la toate metinele ci aproape la toate.Evenimentul a fost imbunatatit fata de anul trecut.Ar trebui sa multumiti pentru asta.In schimb voi veniti si acuzati.Nu sunt 4 metine pe ch ci sunt cate 4 metine pentru fiecare tip de metin prezent pe acea mapa.
    • Sayabuse wrote:

Nu stiu de cand joci tu, dar cand jucam eu pe trianguli erau metine ou si in temnite la maimute si era unul langa altul nu reuseai sa ajungi la bos de cate metine erau si fiecare dropa ou magic. Le bateam cu ninja arc si atunci nu s-a plans nimeni ca sunt multe oua. Din ce in ce mai mult jocul metin2 devine pay2win. Au stricat toate eventurile bune de la sarbatorile mari si le-au inlocuit cu batai de joc si "side - events " ca sa ia ochii la playeri. Tin minte ca am chiulit de la liceu sa ma duc la sala de net sa pot farma niste oua.
      Joc metin de cand sa deschis si da am prins metine ou in temnite maimute si v4 ;)
    • fantasy88 wrote:

Dropul la oua magice a fost clar imbunatatit.Nu pica oua magice la toate metinele ci aproape la toate.Evenimentul a fost imbunatatit fata de anul trecut.Ar trebui sa multumiti pentru asta.In schimb voi veniti si acuzati.Nu sunt 4 metine pe ch ci sunt cate 4 metine pentru fiecare tip de metin prezent pe acea mapa.
      Scuze ca iti zic dar ai probleme cu vederea intreaba pe cine vrei din staff sau Jucatorii care farmeaza si o sa iti raspunda ca sunt 4 metine pe un ch 2 de nivel x si 2 de nivel Y te-ai baga in seama doar asa sa faci caterinca sau trolling ar trebui ca @Bebe.Strumph sa te sanctioneze pentru post-hunt si trolling ;) eu de aseara am incercat toate mapele nush ce private joci tu dar pe Ro cu siguranta 100% sunt 4 metine pe un singur ch indiferent de mapa doar ca difera nivelul lor.Bafta si hai sa numai comentam aiurea cand atatia oamenii iti spun ca sunt 4 pe ch sa numai zic ca dupa ce apar la 1h gasesti 2 si din 2 nu iti da nici un ou magic si lista continua

The post was edited 1 time, last by LionKing ().

• Nici nu tin cont de ce zicem oricum ne putem plange mult si bine!!!
      Nu va mai strifocati sa faceti ceva sa fie bine ca oricum nu se rezolva!!!
      Au zis lucru asta toti jucatorii romaniei dar se pare ca tot degeaba!
      Daca tot sunt 4metine pe ch macar ou magic sa iei 100%!
      Imi pare rau ca nu se iau masuri dar as vrea sa se citeasca totate mesajele de pe acest forum de catre @HalfOp si sa se ia masuri!!!