Pietrele metin în Mini-MAP

• Pietrele metin în Mini-MAP

Este vorba de a semnaliza pietrele metin pe mini-harta din colţul din dreapta sus,
      la fel cum monştrii sunt semnalizaţi cu culoarea roşie şi zăcămintele cu verde.

[EDITAT de RoCkKiD]

Am păţit de multe ori să trec pe lângă o piatră metin şi să nu o văd din cauza unei movile de pământ sau faptul că a fost camuflată într-un anumit fel,
      mai ales cu metinele ou de paşte aşa că vin cu o idee de implementare care s-a realizat cu succes pe alte servere.
      Ce spuneţi, este o idee bună ?

RoCkKiD - Avertisment pentru nerespectarea regulamentului.
      10. Printurile atasate la topicuri trebuie sa indepineasca urmatoarele conditii:
      • Numele si nivelul propriului caracter( deasupra capului caracterului) trebuie sa fie vizibile in imagine

• Minimap-ul( Harta mica din dreapta, sus), serverul si canalul trebuie sa fie vizibile in imagine

• Sub nicio circumstanta nu trebuie modificata imaginea( fara sublinieri, fara parti taiate, etc.)

The post was edited 2 times, last by RoCkKiD ().

• iti dai seama ca e total imposibil sa se faca asa ceva mai ales cu cele ou
      Pai daca ar fi asa doar cei cu mout cu viteza mare sparge tot
      Ai pe wiki locatia metinelor pe harta iar cele ou apar random pe harta si uite un indiciu pe fiecare ch oul apare cam in aceiasi zona asta am observat eu

Contra
    • Mă bucur să aud că sunteți de acord cu ideea! Într-adevăr dacă această propunere s-ar implementa, nu ar face farmatul la metine mai uşor ci doar mai placut din cauza faptului că ar diversifica jocul prin apariția metinelor în mini-hartă.
      Vă asigur că ideea e 110% realizabilă cu toate pietrele metin (testat chiar de mine), chiar şi cele de paşte deşi propunerea nu era direcționată spre acest scop deoarece astăzi se va termina eventul de paşte.

RoCkKiD - Atentionare pentru nerespectarea regulamentului.
      1. Discutiile care vor urma sugestiilor voastre le puteti avea pe forum, in sectiunea -Offtopic.

The post was edited 1 time, last by RoCkKiD ().

• Sincer eu sunt contra,daca apare metinul pe mini-map,stii deja unde sa mergi,dar la momentul actual trebuie sa acorzi atentie mapei peste tot in jurul tau pentru a observa daca exista sau nu o piatra metin in apropiere.

Respect pentru tine daca ai respect de sine.
    • New

contra. Ar fii prea ușor si șansele egale ar dispărea (mulți playeri de lvl mare au farmeri foarte bine echipați cu mounti de viteza etc) . Dacă vrei ceva caută. Dacă vrei sa găsești ușor metinele ai în item-shop busola pietrei metin.