[Event] Evenimentul Okey a revenit!

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• [Event] Evenimentul Okey a revenit!

Salutare . As dori sa il felicit pe HalfOp care sa tinut de cuvant :)). La eventul cu metinele de pasti era suparat ca nu a primit destul feedback si a spus intr-un comentariu ca o sa aibe grija ca urmatorul event sa fie nasol.. Ei bine uite ca e :)) dropul cuferelor e jalnic.. adica serios cufarul de aur dropeaza graba +4 :)) . Nu ma omor dupa acest event dar e jalnic. Felicitari !!
    • Dupa cum spunea un mare psiholog roman " Suntem o tara plina de frustrati"...Niciodata nu ne convine nimic.Nu ai vazut dropul excelent la carduri, dropul frumos din cufere de argint si aur(da nu mai sunt magice si add+schimba) Pica inele putere mortala, cor-uri...daca farmezi faci ceva alchimie. Si cand a mai fost event okey in aprilie/mai?...Daca nu poti avea ce-ti doresti ia si tu ce poti.

P.S. Iti da un argintiu si la 250 puncte.PLuc ca iti vin mai repde cartile bune.Decat ca ala de Craciun e mult mai bun asta.Parerea mea.
    • salut.. nu poti zice ca e jalnic. lumea plange dupa magice, varajeste si imbunatateste dar, DAR, doar ce a fost cel cu babilon unde 90% din playeri au facut conturi doar pt magice, vrajeste, imbunatateste, piatra fermecata si multe altele. nu au fost limite sau restrictii, deci... din punctul meu de vedere este un event foarte bun :thumbsup:

PS: avand in vedere ca se pot dropa acele inele il poti trata ca un un fel de jigsaw. daca priviti partea plina a paharului va fi un event placut ;) spor la joc :)
    • Nemultumitului i se ia darul. Cred ca multa lume nu realizeaza cati bani se pot scoate pe urma evenimentelor de genul, evenimente care sunt in acelasi timp si dese. Nimeni nu se plange cand scoate sume mari, cum a fost la eventul anterior, ci doar atunci cand nu le ies planurile de a scoate miliarde cu efort minim.
      Parerea mea este ca da, intr-adevar, in momentul in care se face un event echipa GF ar trebui sa si-l asume atata timp cat nu prezinta bug-uri sau mai stiu eu ce. Este partial enervant sa se schimbe dropul, indiferent de motiv si as prefera ca evenimentele sa fie mai rare, dar cu acelasi drop decat sa fiu nevoita sa ma interesez de fiecare data ce pica, cum pica, etc. Realizez ca nu toata lumea pune calitatea asupra cantitatii, dar nu mi se pare ok. In acelasi timp, constientizez si ca probabil dropul, durata si restul lucrurilor sunt modificate din cauza celor care profita intr-un mod ostentativ de evenimentul cu pricina, dar nu poti nici sa pedepsesti comunitati intregi de oameni pentru cateva sute de persoane.
      Eventurile sunt o parte amuzanta si distractiva a jocului si nu cred ca sunt facute pentru a enerva sau frustra pe cineva. Lumea ar trebui sa invete sa isi faca iteme si fara ele, iar cei care joaca de multi ani isi aduc aminte cat de rare erau acestea. Cu toate astea, erau un motiv de bucurie.
      Le sugerez prieteneste celor care sunt nemultumiti de fiecare modificare a jocului sa nu o ia atat de personal si poate chiar sa isi schimbe putin felul in care il abordeaza. Niciodata nu vom fi multumiti de tot ce se intampla, fie ele update-uri, evenimente, samd dar multi nu inteleg ca totul trebuie luat ca atare.
      O zi frumoasa !
    • La masa okey din map 1 arata aceste schimbari.Mi se pare ciudat ca acum un an am primit o recompensa de la acest eveniment okey ca fiind pe locul 3 la puncte.Cand le-am deschis mi-au dat acest drop (cel de acum).Ulterior am primit cuferele corespunzatoare.Faza ca e dropul mai bun si trebuie sa faci 250 puncte pentru un argintiu.Sincer prefer sa fac multe cufere, sa ma distrez jucand carti, decat sa alerg dupa un cufar din care sa am o sansa infima sa iau o piatra magica care sa esueze.
      Nu inteleg de ce nu se baga in IS un altar whayne/bruce.Ar recupera costurile impletarii de la vouchere.Le-ar mai si ramane.Plus ca reduce drastic numarul hackerilor.Readuce vechii jucatori care acum nu prea au timp sa joace decat 1-2 ore pe seara deoarece au familii, locuri de munca, scoala, facultate.Nu prea inteleg GF ce are de gand.A devenit atat de imprevizibila....atat la eventuri bune/super cat si la schimbarea altora.
    • Inelul putere mortala dureaza 7 zile.Eu zic ca e un eveniment traznet.Ne ajuta foarte mult sa farmam.Recomand ca lumea sa pastreze cuferele si sa le deschida cand au nevoiede un inel.Asa nu mai suntem nevoiti sa bagam yang in cufere peste pentru medalia aia de o zi.Cor pretios dropeaza mult mai des.Ne ajuta numai bine sa facem alchimia.Daca vrei poti obtine multe de la acest eveniment.
    • BlackLegion wrote:

Salutare . As dori sa il felicit pe HalfOp care sa tinut de cuvant :)). La eventul cu metinele de pasti era suparat ca nu a primit destul feedback si a spus intr-un comentariu ca o sa aibe grija ca urmatorul event sa fie nasol.. Ei bine uite ca e :)) dropul cuferelor e jalnic.. adica serios cufarul de aur dropeaza graba +4 :)) . Nu ma omor dupa acest event dar e jalnic. Felicitari !!
      Mai are rost sa mai discutam?Ia fa tu iteme petru drop ,baga ceva manusi cautati un loc bun de farmat si la sfarsit mai discutam .Apropo sansa la drop nu o stabileste domnul HalfOp daca nu stiai.Dar asa le place unora,sa arunce cu noroi ca de suntem "ROMANI".Ca na, nu are rost sa discutam mai multe ,Fiecare cum crede de cuviinta nu mi sa parut dropul mai rau decat cel de pana acum.Tot la fel am dropat in afara de faptul ca sunt destul de ocupate locurile de farmat chiar e ok.Acum ce vom lua din ele mai vedem.. SUCCES.
    • Salut,este un event superb,inele putere mortala unde mai luam noi asa de des?E adevarat ca nu mai sunt magice adauga si alte alea dar e bine sa le strangi cum zicea cineva desfaci cand e cazul daca urmaresti sa ai tot timpul inele.superb din punctul meu de vedere o sa vedem un numar mare de persoane care o sa faca lvl!Felicitarile mele un eveniment reusit
      Nu trage niciodata concluzii fara sa ai toate datele.
    • Frate la turci e dropul ca anul trecut faceai argintiul la 300 puncte aveai drop ellie piatra magica si altele,acum mi se pare o bataie de joc de ce turcii au altfel de drop din cufere si noi avem drop prost? HalfOp si-a batut joc de noi de data asta

The post was edited 2 times, last by Blazen Orion ().

• Prietene ti se pare normal ca ei sa farmeze la fel ca noi si ei sa aiba drop din cufere pietre magice sigiliu elie etc,si noi sa avem perla albastra perla visinie si esarfa de 1%?+ ca la ei se face argintiul la 300 de puncte au drop bun,si la noi 250 numai drop nasol
    • Nu m-am referit la drop-ul din cufere si sincer aspectul asta nici nu ma intereseaza. Am facut o referire strict la intrebarea colegului de mai sus care era mirat de punctajele de top de pe comunitatea turca. Aici raspunsul e simplu, nu putem sa comparam comunitatea noastra cu a lor din punct de vedere al numarului de jucatori, al numarului de jucatori platitori si nici a sumelor pe care ei le investesc in acest joc pentru ca diferentele sunt enorme. Si ei farmeaza probabil la fel de mult ca si voi dar, in afara de asta, cumpara cutii de aur de pe site cu bani grei.
    • GodMode wrote:

Nu m-am referit la drop-ul din cufere si sincer aspectul asta nici nu ma intereseaza. Am facut o referire strict la intrebarea colegului de mai sus care era mirat de punctajele de top de pe comunitatea turca. Aici raspunsul e simplu, nu putem sa comparam comunitatea noastra cu a lor din punct de vedere al numarului de jucatori, al numarului de jucatori platitori si nici a sumelor pe care ei le investesc in acest joc pentru ca diferentele sunt enorme. Si ei farmeaza probabil la fel de mult ca si voi dar, in afara de asta, cumpara cutii de aur de pe site cu bani grei.
      Ma indoiesc .Asa de multi si numai pe comunitatea turceasca.Sa fie cum zici tu dar daca faci o mica socoteala, iese scumpa socoteala,Eu nu le cumpar din shop ca nu imi permit,desi tin sa cred mai degraba poate le achizitioneaza din joc,ca din shop iese destul de scumpa distractia.Deci nu stiu de unde a ajuns tu la concluzia asta,sau colegul la drop ideea e ca da anul trecut multe am cumparat si da au fost ceva pietre magice desi anul asta nu stiu cum e ,astept colegii, sa vad ce au reusit sa dropeze din cutii,momentan ne dam numai cu presupusul.Asa ca la farmat pana nu se termina eventul sa vedem ce si cat adunam. :gamer:
    • La eventul okey din vara am participat intr-un mod mai serios si am reusit sa termin pe locul 12 in lume si pe locul 1 pe comunitatea romaneasca. Vreo 310k puncte la final cand s-a tras linia. Ma gandesc ca daca eu mi-am permis, cu siguranta sunt si alti membri platitori pe afara care sa poata face milionul de puncte fara nicio problema, chef sa aiba sa tot joace seturi cateva ore pe zi.