Pentru Domnul HalfOp

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Pentru Domnul HalfOp

Salutare tuturor , inainte sa incep acest topic am facut N tickete la support si nu mi sa raspuns ba mai mult mi sa dat ban ! lasand asta la o parte haide-ti sa va povestesc asa in mare ce sa intamplat .. Am achizitionat un Ninja de 70 la suma de 350kk polaris pe orion toate bune si frumoase , sau adaugat 700 MD`uri pe cont , pentru a`mi cumpara Vrajeste Obiectul si Schimbare de nume - Problema sta in felul urmator - Eu am observat ca nu imi arata anumite obiecte pe care le doream sa le achizitionez din itemshop m-am gandit ca e de la asocierea steam cu contul .. bun eu neavand vreodata treaba cu asa ceva cu conturi de steam s.a.m.d fac imediat ticket ! Mentionez ca am primit contul cu toate datele posibile - Email / Cont de steam bun .. fac 40 de tickete intr-un final imi raspunde marele "BO$$" , imi spune sa ii dau steamid ..eu care nu am umblat niciodata cu asa ceva m-am gandit ca e vorba de platforma steam ma duc caut intru pe tutoriale , ma interesez pe un site nimic.. el mentionand doar " STEAM ID" si doar atat " cred ca ia fost greu sa fie mai explicit tinand cont ca marea ingramadeala de cuvinte erau puse alandala si trebuia sa descifrez ce vorbeste marele "BO$$" , intr-un final am gasit acel STEAMID care se afla tot la support pe site ..bun ii dau acel SteamId format din 17 cifre si astept mesajul (raspunsul domnului) , trece 1 ora nu primesc nimic trec 2 ore nimic s.a.m.d ca intr`un final la ora 10 seara dupa atatea ore primesc marele mesaj pe EMAIL : CONTUL A FOST BANAT PENTRU CA : .. ?????? pentru ca ce ? imi spune doar incalcarii regulamentului 3.1.4 , bun cu spume mari pe mine pentru ca nu stiu de ce orfanica mi-a dat ban intru pe regulament caut 3.1.4 si spune chiar asa .
    Citez si traduc din regulament ok ? : Cu excepția cazului în care este permis de regulament, utilizatorul nu are dreptul în nici un caz să utilizeze datele de logare ale altui utilizator.
    Din asta rezulta ca eu nu am acces la contul meu care este legal pe email`ul meu si care imi apartine mie ? pentru ca a inteles marele "Boss" oare altceva? ..lasand asta la o parte nu ma supara faptul ca am ninja banat si cele 700 de MD`uri irosite total aiurea prin care am dat la roata de 4-5 ori (nimic bun) am cumparat schimbare de nume , pentru ca la urmatoarea metenanta adica ( Miercuri ) sa imi pot schimba numele .. lasand asta la o parte am primit ban si pe contul principal unde aveam iteme de 5kkk + video pe youtube ca , contul este al meu ok ?..lasand asta eu nu primesc nimic de aseara , pai hai sa facem in felul urmator se spune pe server si in regulament ca nu e voie sa faci tranzactii bancare cu vanzari de conturi yang si asa mai departe ok ? - NU MA INCADREZ IN ASA CEVA , NU AM FACUT ASA CEVA !! ok ? Ce am facut eu ? ca am cerut o dezasociere ? .. Ceea ce e dubios e ca pe ninja am primit ban - pe warr`u de 49 unde aveam iteme de 5kkk am primit ban , dar pe mentalul de 44 tot pe serverul ORION eu nu am primit ban .. ma ce a`ti facut nebunilor a`ti uitat un cont ??? cum se face ca pe al 3 lea nu sunt banat ?? hmm asta e cu semn de ???? oare?..Daca e sa o luam logic daca nu respecti regulamentul spune asa : poti fii achitat in termeni penali/legai si asa mai departe pai si eu ce sa fac acuma daca domnul " BOSS" a inteles prost si mi-am luat 2 bannuri pe 2 conturi pe email`urile mele total aiurea cu niste MD`uri bagate in aceeasi zii ?? Sa actionez si eu pe termeni legali ?? , AM observat o chestie la voi , voi raspundeti doar in scris , eu va repet haide-ti pe skype sa vorbim ca barbatii sa vedem ce rezolvam ca in scris sunt satul de gandacei deastia mici aici nu ma refer la domnul HALFOP !! ma refer la cumetrica ala de mi-a dat ban fara sa verifice IP`urile fara sa verifice Email`urile si asa mai departe ..
    Si inca ceva ca am observat o chestie pe server si in regulament scrie asa : Daca va dati conturile principale de logari nu raspundem de ele ! pai ce ai facut ma nene va contrazice-ti singuri ?? . Astept raspuns de la "BOSSUL" suprem , de ce 2 bannuri total aiurea si al 3 lea nu ? :cursing: As dorii daca se poate sa raspunda cei din staff in mod special domnul Halfop , nu vreau comentarii aiurea daca nu aveti treaba cu postul ..Multumesc frumos si o zii buna va doresc ca a mea

The post was edited 2 times, last by Azkarian ().

• Salut,

sanctiunile sunt discutate in sistemul de tickete sau, in cazul in care esti chemat pentru explicatii suplimentare, pe IRC. Avand in vedere postul tau, se pare ca e intr-adevar o problema la regulament, dar nu din partea noastra.. altfel nu ai fi facut acest post.
    O sanctiune nu se face dupa o judecata publica dezbatuta la un foc de tabara asa cum iti doresti si nici detaliile unei sanctiuni nu-ti sunt date la ziar, boss-ule.

Toate cele bune,
    Boss-ul Suprem.
    :closed:
    :komp:
    Heroes never die. They just go in hell to regroup.

Niciodata un GM nu va va cere datele de logare de la contul dv. Nu dati datele la nimeni !
    email: HalfOp@metin2.ro

Ingamename [CM]HalfOp
    IRC : `HalfOp

Dacă ai scăpat telefonul în apă, pune-l într-un vas cu orez cel puțin 24h. Pe timpul nopții, orezul atrage chinezii care vor veni să ți-l repare.