[DISCUTII]Server Unic și Conținut Exclusiv!

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Tocmai de stres, frustrare si nervi imi era dor pe metin.Noroc de bosii aia din vale.Cand observ un hacker ii fac cadou o vulpe sau o regina.dupa ce moare bine si i se duce redul ma bag si eu sa farmez.Ar trebui si in v1/v2 sa bage bosi din astia ca si acolo am observat cativa care cresc cu hack.Poti sa-l intrebi si de ce are mai sfant ca nu raspunde.II dropeaza ee+4 si nu ii ia de jos.Zici ca are atack automat.
    • Salut,

asa cum am spus deja, problema cu ei este cunoscuta si se lucreaza la ea. Daca nu am lucra, atunci nu ar aparea nici atatea topic-uri de 'nevinovatie' pe forum, unde tot voi le tineti partea. Nici voi nu stiti ce vreti, defapt. Pe o parte ii reclamati, pe cealalta ii sustineti. Fiti fara grija insa, noi nu dormim :)
      Sanctiunile aplicate si plangerile vazute pe forum sunt verificate/aprobate/validate. Spor in continuare totusi. Speranta sa mai atrageti cate un sensibil de partea voastra, nu va muri niciodata.

-HalfOp
      :komp:
      Heroes never die. They just go in hell to regroup.

Niciodata un GM nu va va cere datele de logare de la contul dv. Nu dati datele la nimeni !
      email: HalfOp@metin2.ro

Ingamename [CM]HalfOp
      IRC : `HalfOp

Dacă ai scăpat telefonul în apă, pune-l într-un vas cu orez cel puțin 24h. Pe timpul nopții, orezul atrage chinezii care vor veni să ți-l repare.

• HalfOp wrote:

Salut,

asa cum am spus deja, problema cu ei este cunoscuta si se lucreaza la ea. Daca nu am lucra, atunci nu ar aparea nici atatea topic-uri de 'nevinovatie' pe forum, unde tot voi le tineti partea. Nici voi nu stiti ce vreti, defapt. Pe o parte ii reclamati, pe cealalta ii sustineti. Fiti fara grija insa, noi nu dormim :)
      Sanctiunile aplicate si plangerile vazute pe forum sunt verificate/aprobate/validate. Spor in continuare totusi. Speranta sa mai atrageti cate un sensibil de partea voastra, nu va muri niciodata.

-HalfOp

HalfOp wrote:

Salut,

-HalfOp

HalfOp wrote:

Salut,

-HalfOp

HalfOp wrote:

Salut,

-HalfOp
      Salut ! Am intrat ieri pe chat cu domnul kanish , poate am greșit numele nu îl mai tin minte exact . Am făcut cere , i-am oferit numele a 12 hackeri . Am așteptat , nu am primit răspuns si apoi am dat numele lor pe chat . Am primit kick si mesajul " raportul tău a fost rezolvat " . Zic bun îi baneaza . Azi dimineața la ora 10 îi verific si ei sunt tot acolo , tot în clasament . Au trecut cam 17-20 ore , la 15:30 se fac 24 ore de când cică a fost rezolvat raportul . Chiar sunt curios dacă sunt blocati si în cat timp :)

Nu este vreo ironie sau ceva , chiar si acum îi notez pe hârtie si mai târziu îi trimit iar în pm la admin
    • BIGBOSS1234 wrote:

pe hackeri degeaba ii baneaza ca aia farmeaza cu alea de pe alt ip si dupa muta tot pe un cont de pe alt ip/mail si nu mai is banati raman cu iteme pierd doar un cont care il fac iar in 5 minute
      Sunt multi codati pe care i-am speriat putin :)) . Unu a recunoscut ca are 15 conturi la bob si ca vezi domne nu are ce sa ii faca ca isi schimba ip , dar el nu stie ca se da ban pe email . L-am intrebat daca are toate conturile pe 1 email si a zis ca da , dar nu i-am zis ca il raportez :)). Sa vezi surpriza ce o sa aibe ca daca ii baneaza 1 cont le baneaza pe toate :D
    • JustMe95 wrote:

BIGBOSS1234 wrote:

pe hackeri degeaba ii baneaza ca aia farmeaza cu alea de pe alt ip si dupa muta tot pe un cont de pe alt ip/mail si nu mai is banati raman cu iteme pierd doar un cont care il fac iar in 5 minute
      Sunt multi codati pe care i-am speriat putin :)) . Unu a recunoscut ca are 15 conturi la bob si ca vezi domne nu are ce sa ii faca ca isi schimba ip , dar el nu stie ca se da ban pe email . L-am intrebat daca are toate conturile pe 1 email si a zis ca da , dar nu i-am zis ca il raportez :)). Sa vezi surpriza ce o sa aibe ca daca ii baneaza 1 cont le baneaza pe toate :D
      Si uite asa, daca nu stia ca se da BAN pe mail, tocmai i-ai spus. Sa vezi surpriza ce vei avea tu cand o sa iti dea PM sa iti multumeasca ca l-ai avertizat si ca a apucat sa isi mute itemele si yangul :)
      Don't force it...take a bigger hammer !
    • Rapier wrote:

JustMe95 wrote:

BIGBOSS1234 wrote:

Si uite asa, daca nu stia ca se da BAN pe mail, tocmai i-ai spus. Sa vezi surpriza ce vei avea tu cand o sa iti dea PM sa iti multumeasca ca l-ai avertizat si ca a apucat sa isi mute itemele si yangul :)
      Nu l-am anuntat ... i-am spus ai grija ca risti cu hack. A zis ” schimb ip nu au ce sa imi faca ” dupa care nu am continuat discutia . Tot acolo are conturile ... astept sa vad daca il baneaza
    • ba fratilor care parte din " hackeri sunt persoane din staf "nu nu vreti sa intelegeti
      Mie mi au banat un cont lvl 100 fara motiv (pt cine vrea dau detali amanuntite) doar pt iteme si pe shopu care strangeam bani pt ca am avut sange in penita sa sfideZ un GM cu conturi de catacomba ca nu am vrut sa il las sa farmeze acolo si nu mi a luat farmari ci contu cu itemele cele mai valoroase(unice pe servar) si shopu cu 81 won pe el din 6 shopuri doar ala cu yang a fost blocat fara motiv cic nu am respectat T&c regulamentu serios sper sa dati faliment cat mai curand
      AVIZ AMATORILOR NU MAI BAGATI BANI BAGATI SI VOI BOOTU SA VEDEM DACA LE PLACE CONCURENTA LA CAPUSELE ASTEA
    • Bă dacă eşti băiet intelectual, deştept şi inteligent...găseşti o cale de mijloc, echilibru, balans şi nu ai treabă cu nimeni, nici nu te cobori, nici nu te dai superior şi astfel nu ieşi în evidenţă până la punctul în care să îţi pui la risc zilele (că-s zile, poate chiar ani) de gameplay care ţi-au trecut din viaţă şi nu le mai poţi recupera.

Normal că vis-a-vis de noul server, toată lumea se re-apucă atunci când vine vorba de aşaceva, mai ales că e ceva „unic”, „special” şi „diferit”. Mai ales YouTuberii, când s-a deschis Dragon toţi erau pe val, dinalea cu „Un nou început...” şi rahaturi şi acum îi auzi spunând pe live-uri că nu au sa mai joace pe Dragon.

Normal că merg după turmă, promovează achiziţionarea de monede, e o strategie de marketing şi asta cu partenerii Gameforge şi YouTuberii, s-au prins nemţii că nu le mai vin banii în cont aşa cum le veneau odată şi apelează la tot felul de metode de profit. Să nu credeţi că partenerii GF cumpără monede din banii lor...îi rezolvă băieţii de la GF că pentru ei sunt doar nişte cifre care sunt adăugate într-o bază de date.
    • HalfOp wrote:

Salut,

-HalfOp
      de fapt*

Ma amuza comentariul tau, mai ales cel in care spuneai ca cei mai multi dintre ei nu vor trece de nivelul 50. Eu vin si cu niste statistici, insa: 9 tickete depuse incepand cu data de 27 iunie, 57 conturi raportate in total, dintre care banate doar 15. Asta inseamna o rata de 26.3%, cam slabut pentru promisiunea ta ca nu vor trece de nu stiu ce nivel (50 sau cat ai spus, atat de mult m-a interesat). Ca o idee, media acestor conturi se situeaza intre nivelul 40 si nivelul 45, iata ca aproape au depasit limita impusa de tine cu farmerii, imi imaginez pe contul principal ce nivel au acesti indivizi.

Toata lumea se plange de cand s-a deschis acest server, pe forum, pe joc, oriunde; macar nu mai aburiti lumea ca se lucreaza la asta si asa mai departe, daca din 100 de jucatori cu hack voi banati aproximativ 26. Cred ca ar fi momentul sa iei ceva atitudine, sau tind sa cred ca nu se doreste asta din diverse motive. Sistemul de tickete nu stiu de ce exista in acest caz, sunt ferm convins ca jucatorii banati (15) nu au fost banati gratie raportarii mele, ar fi fost alte cifre daca intr-adevar cineva ar fi verificat acele tickete. Cred ca doar se raspunde cu un copy-paste la fiecare

:thumbdown:
    • m am

tonica wrote:

HalfOp wrote:

Salut,

-HalfOp
      de fapt*
      Ma amuza comentariul tau, mai ales cel in care spuneai ca cei mai multi dintre ei nu vor trece de nivelul 50. Eu vin si cu niste statistici, insa: 9 tickete depuse incepand cu data de 27 iunie, 57 conturi raportate in total, dintre care banate doar 15. Asta inseamna o rata de 26.3%, cam slabut pentru promisiunea ta ca nu vor trece de nu stiu ce nivel (50 sau cat ai spus, atat de mult m-a interesat). Ca o idee, media acestor conturi se situeaza intre nivelul 40 si nivelul 45, iata ca aproape au depasit limita impusa de tine cu farmerii, imi imaginez pe contul principal ce nivel au acesti indivizi.

Toata lumea se plange de cand s-a deschis acest server, pe forum, pe joc, oriunde; macar nu mai aburiti lumea ca se lucreaza la asta si asa mai departe, daca din 100 de jucatori cu hack voi banati aproximativ 26. Cred ca ar fi momentul sa iei ceva atitudine, sau tind sa cred ca nu se doreste asta din diverse motive. Sistemul de tickete nu stiu de ce exista in acest caz, sunt ferm convins ca jucatorii banati (15) nu au fost banati gratie raportarii mele, ar fi fost alte cifre daca intr-adevar cineva ar fi verificat acele tickete. Cred ca doar se raspunde cu un copy-paste la fiecare

:thumbdown:
      Salut nu e chiar asa cum spui tu ca la fiecare ticket se da copy paste gandeste te putin fiecare cont trebuie verificat ....tu crezi ca e usor de verificat plus ca nu sta nimeni non stop sa urmareasca playeriii
    • @alin9888

Îți sugerez să îmi urmezi exemplul și să vezi cu ochii tăi performanțele, de fapt îndemn pe oricine să facă asta. Ok, poate aruncă un ochi, însă dacă i-ar urmări cu adevărat nu cred că ar fi fost banate atât de puține conturi în atâtea săptămâni. Îți dau un alt exemplu: aproximativ 5 dintre jucătorii raportați au nume vulgar, însă în continuare sunt nebanați. Joac-o pe asta :)
    • Oare de ce plateste compania GF pe cei de la Bitdefender ca-sa vina tot meseriasul sa imi zica mie ca este greu de verificat niste Playeri care au hack ? Oare nu pentru aia a fost bagat GameGuard sa isi faca datoria nu au asteptari toata ziua sa le trimita X si Y Tikete da ce suntem noi Antivirusi Umani sa ne deie atunci " ma tata " din bani ce se dau la Bitdefender o cota parte pentru fiekare tiket cu informatie corecta minim 10MD sa nu zic mai mult ca saracesc SARACI astea de la GF :rofl2: noi sa d-am informati si ori ce sa inbunatatim Jocul Gratis si pe ei ai doare la Patina daca ar putea si pe Evente ne-ar cere bani , poate sa zica cine ce vrea parerea mea ramane aceiasi atata timp cat GM-i mai au conturi active in joc Metinul inca merge ca Frumoasa Noastra Tara Romania " Pe Nepotisme " daca merge in Primari in Guverne si Compani de ce sa nu mearga si in un Amarat de Joc si cu asta v-am Salutat . " Lasa-ma ca merge asa ne-am Obisnuit cu ea " :thumbsup: :thumbup:
    • Mysu80 wrote:

Oare de ce plateste compania GF pe cei de la Bitdefender ca-sa vina tot meseriasul sa imi zica mie ca este greu de verificat niste Playeri care au hack ? Oare nu pentru aia a fost bagat GameGuard sa isi faca datoria nu au asteptari toata ziua sa le trimita X si Y Tikete da ce suntem noi Antivirusi Umani sa ne deie atunci " ma tata " din bani ce se dau la Bitdefender o cota parte pentru fiekare tiket cu informatie corecta minim 10MD sa nu zic mai mult ca saracesc SARACI astea de la GF :rofl2: noi sa d-am informati si ori ce sa inbunatatim Jocul Gratis si pe ei ai doare la Patina daca ar putea si pe Evente ne-ar cere bani , poate sa zica cine ce vrea parerea mea ramane aceiasi atata timp cat GM-i mai au conturi active in joc Metinul inca merge ca Frumoasa Noastra Tara Romania " Pe Nepotisme " daca merge in Primari in Guverne si Compani de ce sa nu mearga si in un Amarat de Joc si cu asta v-am Salutat . " Lasa-ma ca merge asa ne-am Obisnuit cu ea " :thumbsup: :thumbup:
      mare dreptate tot respectul pt ce ai scris aici
    • Mysu80 wrote:

Oare de ce plateste compania GF pe cei de la Bitdefender ca-sa vina tot meseriasul sa imi zica mie ca este greu de verificat niste Playeri care au hack ? Oare nu pentru aia a fost bagat GameGuard sa isi faca datoria nu au asteptari toata ziua sa le trimita X si Y Tikete da ce suntem noi Antivirusi Umani sa ne deie atunci " ma tata " din bani ce se dau la Bitdefender o cota parte pentru fiekare tiket cu informatie corecta minim 10MD sa nu zic mai mult ca saracesc SARACI astea de la GF :rofl2: noi sa d-am informati si ori ce sa inbunatatim Jocul Gratis si pe ei ai doare la Patina daca ar putea si pe Evente ne-ar cere bani , poate sa zica cine ce vrea parerea mea ramane aceiasi atata timp cat GM-i mai au conturi active in joc Metinul inca merge ca Frumoasa Noastra Tara Romania " Pe Nepotisme " daca merge in Primari in Guverne si Compani de ce sa nu mearga si in un Amarat de Joc si cu asta v-am Salutat . " Lasa-ma ca merge asa ne-am Obisnuit cu ea " :thumbsup: :thumbup:
      Salut e o idee buna cea cu primitu MD urilor pentru raportarea hackerilor dece nu o sugerezi in sectiunea de sugesti ?
    • "JOCUL" se numeste Metin2 nu "afacerea" metin2 ...pana la urma se v-a rezolva si problema invaziei de jucatori fara bun simt si care presupun ca sunt jucatori (majoritatea) si pe serverele vechi dar important e ca staff-ul sa primeasca cat mai multe tickete si PM in privinta asta,,,spor la joc !!!