[DISCUTII]Server Unic și Conținut Exclusiv!

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• [DISCUTII]Server Unic și Conținut Exclusiv!

Ce parare aveti server nou ca pe private de care tot incearca Gameforge sa scape oare asta e solutia sa aduca jucatori pe acest joc sa faca un server ca privatele cu evenimente cu tona,rate mari si multe altele in loc sa se ocupe de serverele existenta si sa faca modificari pe ele incat jocu sa devina mai placut nu plin de buguri si alte probleme
      Astept sa vad ce pareri aveti desprea asta din cate vad noul server cred ca va fi doar ceva ca o modalitate de a face jucatori sa testeze o temnita inainte sa o bage pe restu serverelor.
      Ati observat ca in ultimul timp sunt cam multe probleme cu serverele vechi? Conturi banate ”din greseala” sau ”nu avem suficiente dovezi”,serverele pica non stop ,lag,buguri etc Nu se mai acorda sufiecient timp serverelor existenta se incearca deschiderea altora noi deoarece la inceput tot timpu sunt multi care baga multi bani in joc ca sa urce cat de sus cat de repede si asa fac ei bani dupa ce nu mai e profitabil nu mai se ocupa ca la inceput de el.

HalfOp wrote:

Dragi jucători,

Deschidem porțile unei experiențe cu adevărat unice:

Pe 22 iunie lansăm Romania! Un server special ce îți oferă un început cu adevărat unic pentru aventurile tale, mai plin de acțiune, mai tumultuos și mai epic decât înainte!

Curajoșii aventurieri vor găsi condițiile ideale pentru un început rapid al carierei lor eroice, plus ceva extra special - noua instanță „Apărare Navă", care inițial va putea fi jucată exclusiv pe noul server. Fii printre primii care cuceresc oceanele din Metin2!

Ce te așteaptă:
      Evenimente pe tot parcursul primelor patru săptămâni
      • Șansă dublă de drop pentru toate obiectele
      • Evenimentul Flower Power: Lasă florile să înflorească și obține recompense minunate, cum ar fi Cartea Comandantului+ (100% bonus EXP pentru grupuri) sau un pergament pentru chemarea pietrei Metin.
      • Eveniment Cutie Festivă de Ebonită: Obține obiectele perfecte pentru un început ideal al caracterului tău
      • Eveniment EXP: Vizitează-l pe NPC Uriel, obține un bonus adițional de EXP de până la 80% ce depinde de nivelul tău și crește-ți caracterul în timp record

Temniță Specială și Setări PVP
      • Timpul nu stă în loc pentru niciun erou: monștrii agresivi de nivel mare dau năvală pe hărți. Ține ochii deschiși!
      • Atac-Automat este dezactivat.
      • Cerințe de nivel schimbate pentru temnițe: anumite instanțe de pe serverul nou pot fi jucate numai de către jucătorii aflați într-un anumit interval de nivele. Acest lucru promite mai multă distracție și mai puțină frustrare în rândul jucătorilor de orice nivel. Mai multe detalii din ceea ce urmează.

Competiții și Ranguri
      • Mii de competiții și premii speciale pentru:
      o … prima ucidere a șefului din temniță de pe server
      o … cea mai rapidă completare a anumitor misiuni
      o … câștigători săptămânali pentru Adăpostul lui Meley, Templul Zodiac și noua instanță Apărare Navă
      o … și multe altele
      o Recompensele pentru ranguri vor fi trimise direct în depozitul contului pentru a le putea colecta și cu cel mai vechi caracter.

Instanță Nouă Exclusivă
      • Instanța ‘Apărare Navă’ va fi mai întâi disponibilă exclusiv pe noul server. Luptă cu valurile însetate de monștri marini și ține piept atacurilor Hydra la bordul unei nave - cine va fi primul care va încheia victorios această luptă maritimă? Mai multe detalii pot fi găsite în anunțul separat.
      • Eroii națiunilor: imediat ce ai învins Hydra, instanța se va debloca pentru toate celelalte servere din țara ta

Echipa Metin2

The post was edited 2 times, last by BIGBOSS1234 ().

• Mie unu sincer mi se pare o porcarie. Din ce cauza? Multe dintre servere sunt deja moarte si economia este la pamant sa numai aducem in discutie server-ul CORDELUS care are doar 3-ch din pacate pe server-ul unde joc eu Scorpius de mai bine de 3 luni in timp populatia a scazut dramatic treptat si piata numai spun ca este moarta in afara faptului ca farmezi doar ca sa ai ce sa pui in shop si sa nu cumpere nimeni nimic si ca intri si vezi magazine si doar cativa dintre batranii server-ului care inca mai au un pic de speranta parca te intristeaza intr-o zi o sa ajungem sa stam de vorba cu NPC-urile .Intrebarile mele sunt urmatoarele.
      1)De ce ne trebuie un server nou cand celalalte majoritatea sunt la pamant cu totul?
      2)De ce ati mai scos din item-shop Ticket-ul de mutat pe alte servere daca la noi fuziunea dureaza 2 ani o pregatire @HalfOp aici este postul Dvs. Globetrotter va fi scos din IS din data de 13 Aprilie si suntem app la sfarsitul luni Iunie. De ce pe comunitatea germana,britanica si franceza sa putut face de anul trecut fuziune si la noi nu?
      3)Oare cand se va lua si playerii de rand in considerare de catre WEBZEN,GAMEFORGE ca pana la urma noi jucam nu ei
      4)De ce nu se face o presiune asupra fuziuni tot timpul auzi acelasi raspuns din partea staff-ului "Cand vor fi noutati vom scrie pe forum" atat si nimic dar de ce nu ni se dau si noua Exemplu:Am discutat cu cei de la WEBZEN si din pacate fuziunea o sa mai astepte putin pentru ca nu avem destui banii sa platim tehnicieni sau Am discutat cu manageru si este bolnav adica eu unul m-as bucura ca o data pe saptamana sa fie macar un feedback sau o comunicare o sursa de informatii intre jucatorii de rand +Staff-ul vostru.Sanatate si numai bine.
    • Pe servere gen apollo sau cordelus "bate vantul", s-a promis o fuziune, biletele de schimbat serverul au fost scoase din item shop, iar ei deschid alt server :dash: Nu stiu cine ia deciziile astea, dar se pare ca nu prea a fost pe la orele de logica. Cat despre noul server "privat", o sa ajunga la fel ca restul serverelor in maxim 2 luni.
      If you can't win, you 're just a loser
    • LionKing wrote:

Mie unu sincer mi se pare o porcarie. Din ce cauza? Multe dintre servere sunt deja moarte si economia este la pamant sa numai aducem in discutie server-ul CORDELUS care are doar 3-ch din pacate pe server-ul unde joc eu Scorpius de mai bine de 3 luni in timp populatia a scazut dramatic treptat si piata numai spun ca este moarta in afara faptului ca farmezi doar ca sa ai ce sa pui in shop si sa nu cumpere nimeni nimic si ca intri si vezi magazine si doar cativa dintre batranii server-ului care inca mai au un pic de speranta parca te intristeaza intr-o zi o sa ajungem sa stam de vorba cu NPC-urile .Intrebarile mele sunt urmatoarele.
      1)De ce ne trebuie un server nou cand celalalte majoritatea sunt la pamant cu totul?
      2)De ce ati mai scos din item-shop Ticket-ul de mutat pe alte servere daca la noi fuziunea dureaza 2 ani o pregatire @HalfOp aici este postul Dvs. Globetrotter va fi scos din IS din data de 13 Aprilie si suntem app la sfarsitul luni Iunie. De ce pe comunitatea germana,britanica si franceza sa putut face de anul trecut fuziune si la noi nu?
      3)Oare cand se va lua si playerii de rand in considerare de catre WEBZEN,GAMEFORGE ca pana la urma noi jucam nu ei
      4)De ce nu se face o presiune asupra fuziuni tot timpul auzi acelasi raspuns din partea staff-ului "Cand vor fi noutati vom scrie pe forum" atat si nimic dar de ce nu ni se dau si noua Exemplu:Am discutat cu cei de la WEBZEN si din pacate fuziunea o sa mai astepte putin pentru ca nu avem destui banii sa platim tehnicieni sau Am discutat cu manageru si este bolnav adica eu unul m-as bucura ca o data pe saptamana sa fie macar un feedback sau o comunicare o sursa de informatii intre jucatorii de rand +Staff-ul vostru.Sanatate si numai bine.
      Din pacate un asemenea feedback cum ceri tu nu o sa primim niciodata din partea staff-ului deoarece orice problema e ei doresc sa ascunda ce s-a intamplat si cand au fost banate multe conturi degeaba cand ti l-au debanat au zis ca nu au avut suficiente dovezi si parerea playerilor nu se ia in considerare deoarece noi nu venim cu idei care sa ii inbogateasca pe cei de la gameforge noi avem idei care sa faca jocul mai placut pentru noi
    • Ce? Ce face? Baaaiii adica suntem dusi asa cu zaharelul de un an ca o sa fie fuziune, vine fuziune, scoateti tiketele de transfer server si pana la urma ce se intampla? Se deschide server nou??? Pai chiar ne luati de prosti? Si ca o noutate ca sa atraga jucatori mai baga si o temnita noua, dar in care se poate intra de la lv 90 :chinese: ca sa mai bage prostii niste bani sa traga tare sa faca lv si p uri. Mai bine faceti cate un server pt fiecare jucator si gata. NUMAI BATAIE DE JOC!! HUOOOO
      :censored: :chainsaw:
    • Se va face si fuziunea!...Nu inteleg acum de ce toata lumea e asa revoltata...Cand s-a deschis un server de acest fel la turci toti ati sarit ca de ce nu se face si la noi...Acum cand se baga nimanui nu-i place.Sincer ma asteptam sa se deschida un server nou dupa fuziune...Nu inainte...Personal agreez ideea sa incep pe un nou server mai ales ca are atatea...provocari.
    • Daca ma uit pe forum cat v-ati dorit un server nou, cat ati mai plans, ma ia si pe mine plansul acum. Daca sunteti cativa aici care nu doriti deschiderea unui server nou, va rog nu fiti atat de duri in exprimare. Metin2.ro este doar un joculet, priviti partea buna din el. Nu va obliga nimeni sa bagati bani reali daca nu doriti, asa ca invatati sa jucati de fun si sa tratati metinul exact ca pe un joc. Frustrarile nu-si au locul aici!
      Vreti unirea serverelor? Din moment ce s-a anuntat si acest lucru, cu siguranta se vor uni serverele, doar ca trebuie sa aveti rabdare.
      O sa joc pe noul server, deci va astept si pe voi in numar cat mai mare!
      Nu-mi plac haterii si nici persoanele negativiste, deci incetati sa va manifestati ca niste needucati!
    • Da, vrem unirea serverelor, nu server nou. Asta ni s a promis de anul trecut si ce s a facut in privinta asta?? Ei deschid alt server. Nu ma intereseaza alt server, vreau fuziune ca nu mai sunt jucatori, bate vantul pe server. Cine nu a fost in stare sa realizeze cv pe un server cred si eu ca sare in sus de bucurie cand aude ca se deschide un nou server. Asa ca nu mai spune ca ne manifestam ca niste needucati, dar asteptam cam de mult timp sa se intample ceva ce a fost promis.
    • Este foarte greu cand jucatori habar nu au despre ce se intampla pe viitor, noi nu stim nimic suntem redusi la tacere cu fraze simple de genu " o sa fie postat pe forum" pai :)))))))) un mare zambet a-ti scos ticketele globetrotter pe motiv de fuziune si peste 1 luna jumatate sau chiar 2 ne trezim cu server nou si despre fuziune nimic asta una, pe urma evenimentul promis din primavara cu executor unde este? si de ala sa uitat? echilibrarea claselor? DE RASUL CURCILOR daca se face acum in momentul asta server king pe toate serverele o sa castige sura BM ce echilibrare a-ti facut doamnelor si domnilor? ........ sunt multe de spus.
      :growup:
    • Bani, bani, bani si cam atat au in minte cei de la gameforge. Fuziunea e un esesc si o asteptam de cateva luni, iar in schimb primim server nou??? Sunt servere pustii gen Apollo Cordelus etc. DE CE NU VA CONCENTRATI PE FUZIUNE SA FIE GATA IN SECOLUL ASTA, iar dupa daca este nevoie de un astfel de server sa fie implementat. Sunt o multime de jucatori "blocati" cu iteme pe un server si cont pe altu.... TOTALA NEPASARE
    • hollygrall wrote:

Este foarte greu cand jucatori habar nu au despre ce se intampla pe viitor, noi nu stim nimic suntem redusi la tacere cu fraze simple de genu " o sa fie postat pe forum" pai :)))))))) un mare zambet a-ti scos ticketele globetrotter pe motiv de fuziune si peste 1 luna jumatate sau chiar 2 ne trezim cu server nou si despre fuziune nimic asta una, pe urma evenimentul promis din primavara cu executor unde este? si de ala sa uitat? echilibrarea claselor? DE RASUL CURCILOR daca se face acum in momentul asta server king pe toate serverele o sa castige sura BM ce echilibrare a-ti facut doamnelor si domnilor? ........ sunt multe de spus.
      este vorba de evenimentul Flower Power care.. normal ca va fi pe noul server. Joc pe Apollo, si chiar asteptam fuziunea cu foarte mare entuziasm.. s-a dus si asta ca na, o sa avem server nou. e foarte aiurea si cum a zis un coleg mai sus, doar cei care nu au facut mai nimic asteapta un nou server. nu au nimic de pierdut daca sunt inca in map2. nu totul se rezuma doar la bagat bani, mai e vb si de munca si timpul petrecut pt a reusi sa faci cat de cat cv cu contul tau.
    • "Eroii națiunilor: imediat ce ai învins Hydra, instanța se va debloca pentru toate celelalte servere din țara ta" sa faceti repede lvl 90 si sa bateti Hydra ca sa poata juca si cei de pe celelalte servere :lol: serveru asta poate a fost gandit pt a aduce noi jucatori, dar nu face altceva decat sa mute playeri de pe un server pe altul si intr un final mare parte sa ajunga sa se lase de joc pt ca evolutia unui server acum este mult mai rapida fata de cum era in trecut, si daca nu investeti suficient de mult nu faci fata. #VREM FUZIUNEE
    • fantasy88 wrote:

Se va face si fuziunea!...Nu inteleg acum de ce toata lumea e asa revoltata...Cand s-a deschis un server de acest fel la turci toti ati sarit ca de ce nu se face si la noi...Acum cand se baga nimanui nu-i place.Sincer ma asteptam sa se deschida un server nou dupa fuziune...Nu inainte...Personal agreez ideea sa incep pe un nou server mai ales ca are atatea...provocari.
      Salut ! Din ce scrie acolo , si este destul de clar nu sunt evenimente zi de zi ca la turci... ci doar in primele 4 saptamani . Sper sa nu gresesc dar deja sunt multi pe joc care zic ca " ne imbogatim , se face ca la turci "
    • Va salut pe toti, e normal si logic sa fim frustrati, suparati, personal nu sunt suparat pentru ca se deschide un server nou din contra sper sa se reapuce cat mai multi dar imi e greu sa cred ca se va intampla, sunt suparat din simplul fapt ca asteptam fuziune ca noi comunitatea ro nu suntem uniti, sarim toti de fund in sus dar doar atat, am mai zis si ma repet pana cand vom fi uniti vor face ce-si doresc stimabili de la gameforge, mai repet pentru cine nu a vazut sau pt cine va dori sa vada, vreti fuziune? personal vreau, joc pe apollo lvl 100, si ceva mai monoton decat sa intri pe server-ul ala nu cred ca exista deja cunosc toti jucatori din toate regatele asta daca nu-si schimba numele:))) deci cu asta cred ca am exprimat destul de clar cata activitate mai are server-ul, sa trec deci la subiect ce inseamna o comunitate unita si care sa-si apere drepturile si interesele pentru ca noi inca nu vrem sau nu ne pasa, cat timp vrem sau ne dorim ceva si cei din conducere se fac ca ploua doar prin o singura modalitate ii putem face sa ne priveasca inteleaga si sa ne asculte, nu prin a tipa a comenta aiurea si degeaba pe forum nu mai bagati bani dragilor o luna doua luni si o sa vedeti ca atunci isi vor intoarce fata spre noi si ne vor asculta. Ca sa nu apara unii cu comentarii de genul suntem o comunitate mica nu suntem bagati in seama, ceva mai fals nu exista daca vom fi o comunitate si toti vom fi uniti si vom lua decizii in avantajul nostru ne vom privi interesele restul va veni de la sine, dar doar uniti altfel vom merge ca si pana acum si vom fi luati in bataie de joc. Sunt pro fuziune si vreau o data sau perioada cand acea mega fuziune va avea loc? Va multumesc ca v-ati luat din timp sa cititi acest post si sper sa nu fie in zadar.
    • Cronos wrote:

Va salut pe toti, e normal si logic sa fim frustrati, suparati, personal nu sunt suparat pentru ca se deschide un server nou din contra sper sa se reapuce cat mai multi dar imi e greu sa cred ca se va intampla, sunt suparat din simplul fapt ca asteptam fuziune ca noi comunitatea ro nu suntem uniti, sarim toti de fund in sus dar doar atat, am mai zis si ma repet pana cand vom fi uniti vor face ce-si doresc stimabili de la gameforge, mai repet pentru cine nu a vazut sau pt cine va dori sa vada, vreti fuziune? personal vreau, joc pe apollo lvl 100, si ceva mai monoton decat sa intri pe server-ul ala nu cred ca exista deja cunosc toti jucatori din toate regatele asta daca nu-si schimba numele:))) deci cu asta cred ca am exprimat destul de clar cata activitate mai are server-ul, sa trec deci la subiect ce inseamna o comunitate unita si care sa-si apere drepturile si interesele pentru ca noi inca nu vrem sau nu ne pasa, cat timp vrem sau ne dorim ceva si cei din conducere se fac ca ploua doar prin o singura modalitate ii putem face sa ne priveasca inteleaga si sa ne asculte, nu prin a tipa a comenta aiurea si degeaba pe forum nu mai bagati bani dragilor o luna doua luni si o sa vedeti ca atunci isi vor intoarce fata spre noi si ne vor asculta. Ca sa nu apara unii cu comentarii de genul suntem o comunitate mica nu suntem bagati in seama, ceva mai fals nu exista daca vom fi o comunitate si toti vom fi uniti si vom lua decizii in avantajul nostru ne vom privi interesele restul va veni de la sine, dar doar uniti altfel vom merge ca si pana acum si vom fi luati in bataie de joc. Sunt pro fuziune si vreau o data sau perioada cand acea mega fuziune va avea loc? Va multumesc ca v-ati luat din timp sa cititi acest post si sper sa nu fie in zadar.
      Sunt multi de lv mare care daca nu baga bani in joc nu reusesc sa faca nimic pe joc fara multe de pe site ei nu mai reusesc sa faca un boss in 3 ani nu am bagat nimic in joc deci eu is in greva asta de cand m-am apucat de metin :D :D
    • BIGBOSS1234 wrote:

Cronos wrote:

Va salut pe toti, e normal si logic sa fim frustrati, suparati, personal nu sunt suparat pentru ca se deschide un server nou din contra sper sa se reapuce cat mai multi dar imi e greu sa cred ca se va intampla, sunt suparat din simplul fapt ca asteptam fuziune ca noi comunitatea ro nu suntem uniti, sarim toti de fund in sus dar doar atat, am mai zis si ma repet pana cand vom fi uniti vor face ce-si doresc stimabili de la gameforge, mai repet pentru cine nu a vazut sau pt cine va dori sa vada, vreti fuziune? personal vreau, joc pe apollo lvl 100, si ceva mai monoton decat sa intri pe server-ul ala nu cred ca exista deja cunosc toti jucatori din toate regatele asta daca nu-si schimba numele:))) deci cu asta cred ca am exprimat destul de clar cata activitate mai are server-ul, sa trec deci la subiect ce inseamna o comunitate unita si care sa-si apere drepturile si interesele pentru ca noi inca nu vrem sau nu ne pasa, cat timp vrem sau ne dorim ceva si cei din conducere se fac ca ploua doar prin o singura modalitate ii putem face sa ne priveasca inteleaga si sa ne asculte, nu prin a tipa a comenta aiurea si degeaba pe forum nu mai bagati bani dragilor o luna doua luni si o sa vedeti ca atunci isi vor intoarce fata spre noi si ne vor asculta. Ca sa nu apara unii cu comentarii de genul suntem o comunitate mica nu suntem bagati in seama, ceva mai fals nu exista daca vom fi o comunitate si toti vom fi uniti si vom lua decizii in avantajul nostru ne vom privi interesele restul va veni de la sine, dar doar uniti altfel vom merge ca si pana acum si vom fi luati in bataie de joc. Sunt pro fuziune si vreau o data sau perioada cand acea mega fuziune va avea loc? Va multumesc ca v-ati luat din timp sa cititi acest post si sper sa nu fie in zadar.
      Sunt multi de lv mare care daca nu baga bani in joc nu reusesc sa faca nimic pe joc fara multe de pe site ei nu mai reusesc sa faca un boss in 3 ani nu am bagat nimic in joc deci eu is in greva asta de cand m-am apucat de metin :D :D
      Cu siguranta sunt multi ca si tine dar nu asta conteaza ca ai bagat bani sau nu, personal am bagat pentru ca timpul pe care-l rezerv jocului nu e foarte mare si pentru costume etc am bagat dar sunt sigur ca la ora actuala din cei ramasi care mai joaca 60% baga bani daca nu si un procent mai mare.
    • Salut,am citi aproape toate comentariile din acest topic si am observat o alarmare din partea majoritatii ca nu se face fuziune noi vrem fuziune dc faceti servar nou?Oamni buni daca s-a zis ca tichetele de mutare servar s-au scos pentru a se lucra la FUZIUNE de ce ganditi atat de aproape ca si cum gata lumea s-a sfarsit?Stiu si inteleg nemultumirile celor care au scris aici ca pe servarele lor este monotonie,dar daca ne gandim ca nu se mai face fuziune si etc etc evident ca timpul trece greu,sa privim partea buna a acestui nou servar si a implementarilor care mai vin,si sa asteptam fuziunea pentru ca o sa fie fuziune,si de ce nu MULT SUCCES CELOR CARE ALEG NOUL SERVAR ,SA BATA MAI REPEDE HIDRA :)))) sa o pot bate si eu cu gasca mea pe polaris :)))))))))))))))))))!PS:NU TRAGE CONCLUZII FARA SA AI TOATE DATELE! :phatgrin:
      Dragi jucatori,

ticket-ul de mutat server (Globetrotter) va fi scos din ItemShop in
      acest weekend pentru pregatirea fuziunii! Mai multe detalii legate de
      acest lucru, o sa va dam la momentul oportun.

Toate cele bune,
      Echipa Metin2.ro
      Nu trage niciodata concluzii fara sa ai toate datele.