[DISCUTII] Fuziune

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• ssjZeyo wrote:

Mysu80 wrote:

Salutare : Vad o Frica teribila la uni dintre voi de fuziune ca Playeri de 90 vor fi paziti de aia de 120 ca nu va fi loc la Dragon ca o sa sara din schema Auto din Catacomba ETC. Eu joc pe Phonix daca ma credeti de 1 An si jumatate poate mai bine eu nu am vazut un Arc Beta+8 in Sopuri asta doar un exemplu daca vrea cineva sa isi faca Esarfa PVP si nu are chef sa faca ITM si vrea sal cumpere sa numai zic de multe alte lipsuri ,si sincer nu stiu cum era la voi dar la noi la prima Fuziune cand a venit fosta Hidra la noi seara de seara se atacau Satele mergeau Rosi peste Galbeni sau Galbeni peste Blue sau se intalneau DT si faceau o Generala intre Regate de toata Frumusetea acuma ce sa faci mergi mape , mergi Padure daca ai cu cine mai faci un Zodiac un Jutung sau daca nu ai ca o " Trompeta " zi de zi tot aia Dragon - Razador si Suveran cam atat poti face de 1 singur esti pe Genul ca un Codat zi de zi acelasi lucru " Birou / Pat " oare nu va-ti scarbit zi de zi de atata farmat oare nu ati fost si voi la generala unde intri in macelul ala unde nimeni nu scapa cu toata Excelenta de pe el cu tot cu Site si Instante cu tot ce baga la un moment tot este pe jos si incepe frustrarea si mistourile cred ca sunt multe Servare unde stai seara dupa ora 20:00 de Pomana si zici ba ce fain era cand veneau Rosi sau Blue peste noi ne mai distram si noi acuma stam ca Babele pe Breasla pe Grupa in PM sau pe Skipe la Barfa ce era Metinul o data ca numai ai nici pe cine bate nici cu cine te bate , sa mai bagat si Romania care sincer o alta tampenie te duci de la lv 100+ sa faci cont de la 0 sa poti bate 1 Boss care si ala va fi Gen Meley si tot nu o sal Bati abea dupa 2 Ani cand faci itm si grupa Competitiva, sincer tot nu am inteles de ce e Unic ? ca are un Boss in + fata de noi ? :rofl2: ca la ce am vazut pe YouTube ca eu nu am intrat sa-mi fac cont ,cam tot metin este cam tot aia faci ce ai facut si pe ori care servar , la anu apare alt servar cu alt Boss si iar iti faci cont si stai 2 ani sal poti bate si pentru ala ca e UNIC :rofl2: . Hai Noroc si Spor la Joc pe ori care din Servarele pe care jucati sper sa Fuzionam o data si sa ne intalnim pe Joc .BFT :thumbup:
      Baiatu meu vad ca nu intelegi ce am vrut eu sa zic... Eu am jucat pe Pegasus inainte de prima fuziune si la ceva timp dupa.. 1-2 luni foarte multi nu mai jucau deja. La fel o sa fie si acum, fuziunea nu e solutie pentru lipsa playeriilor de pe servere.. Problema e mult mai grava, si am zis si mai sus e nevoie de PLAYERII NOI , si interzicerea cu orice pret a comertului cu conturi fie el pe yang sau bani reali.
      Cum adica sa interzici comertul de conturi pe yang?:))))))) tu ai citit ce ai scris acolo?
    • MULTUMIM INCA O DATA STAFF-ULUI METIN2 RO SI CELOR DE LA GAMEFORGE , ATI DESCHIS SERVER NOU , IAR CELELALTE SERVERE PRECUM DRAGON , APOLLO , CORDELUS , NEMESIS SA DEVINA NEPOPULATE , VA MULTUMIM CA NE-ATI ALUNGAT PLAYERII DE PE SERVERE. MACAR DE AVEATI BUN SIMT SA NE LASA-TI TICHETELE DE TRANSFER SERVER . O ZI BUNA IN CONTINUARE , DAR DUPA 7 ANI DE METIN , AM DECIS SA MA LAS PENTRU CA SUNTETI NESERIOSI ! HAVE FUN !
    • FuzzyPeach wrote:

MULTUMIM INCA O DATA STAFF-ULUI METIN2 RO SI CELOR DE LA GAMEFORGE , ATI DESCHIS SERVER NOU , IAR CELELALTE SERVERE PRECUM DRAGON , APOLLO , CORDELUS , NEMESIS SA DEVINA NEPOPULATE , VA MULTUMIM CA NE-ATI ALUNGAT PLAYERII DE PE SERVERE. MACAR DE AVEATI BUN SIMT SA NE LASA-TI TICHETELE DE TRANSFER SERVER . O ZI BUNA IN CONTINUARE , DAR DUPA 7 ANI DE METIN , AM DECIS SA MA LAS PENTRU CA SUNTETI NESERIOSI ! HAVE FUN !
      Salut din cate stiu eu tichetele de transfer server s au scot pentru a se face fuziunea .......vad si eu ca prioritara nu a fost fuziunea ci un alt server nou eu joc pe Apollo si stiu ce inseamna serveru gol da ai putina rabdare ca se va face si fuziunea nu ai de ce sa te lasi ☺
    • alexBN wrote:

RedRiot wrote:

Sper sa nu se faca fuziune si pe Dragon, serverul inca este nou
      nou? Are deja peste un an, sunt foarte multi playeri de lv 120, si foarte mult au plecat pe noul server si nu prea ai cu cine sa concurezi in pvp, sunt mereu aceeasi jucatori. Eu presupun ca o sa intre si Dragonul la fuziune :)
      Eu nu cred ca o sa intre la fuziune o sa se intample ce s a intamplat si cu Trianguli
    • alin9888 wrote:

alexBN wrote:

RedRiot wrote:

nou? Are deja peste un an, sunt foarte multi playeri de lv 120, si foarte mult au plecat pe noul server si nu prea ai cu cine sa concurezi in pvp, sunt mereu aceeasi jucatori. Eu presupun ca o sa intre si Dragonul la fuziune :)
      Eu nu cred ca o sa intre la fuziune o sa se intample ce s a intamplat si cu Trianguli
      Iti dai seama ca ar fi dezastru sa nu intre la fuziune, ar omorî serverul de tot. Eu sunt de parere ca Dragon va fuziona si iti dau un exemplu foarte concret. Global EU si Global US care s-au deschis in acelasi timp cu Dragon au fuzionat acm vreo luna cu Sol care avea o vechime foarte mare! Deci daca acolo s-a putut, e clar ca se va putea si aici!
    • Teoretic : Dragon era singurul ce nu avea nevoie de Fuziune pentru ca de pe toate servarele sau dus pe Dragon cand sa deschis.
      Practic : La ce spuneti acuma incepem sa ajungem la vorba Mosului din Clipul despre UNIK " L-am bagat un Servar nou si nu va mai fi nevoie sa Fuzionam le inchidem direct " :rofl2: cum zice el acolo cam asa este " L-am dat Boss Nou pe care ori cum nu o sal poata bata 2 ani " :rofl2: parerea mea si nu vreau sa supar pe nimeni dar trebuie sa ai ITM praf sa renunti la un cont de 95/100 + ca-sa o ei de la 0 , daca ai itm si alchimie buna parca nu prea iti vine sa-te duci pe Romania cat ar fi Servarul ala de UNIK cu un boss in + fata de noi ,hai sa asteptam Iarna sa vedem cu ce Surpriza vine si dupa daca nu au nevoie GF de bani ne mutam la alti sunt acuma atatea jocuri deschise nimeni nu sta dupa Curul lor dupa 7 ani e mai greu dar daca a invatat URSUL sa mearga pe sarma invatam si noi sa jucam alt ceva in afara de metin daca aici nu suntem doriti. Sanatate Numai bine lasa Fuziunea vine. :rofl2: :thumbup:
    • Mysu80 wrote:

Teoretic : Dragon era singurul ce nu avea nevoie de Fuziune pentru ca de pe toate servarele sau dus pe Dragon cand sa deschis.
      Practic : La ce spuneti acuma incepem sa ajungem la vorba Mosului din Clipul despre UNIK " L-am bagat un Servar nou si nu va mai fi nevoie sa Fuzionam le inchidem direct " :rofl2: cum zice el acolo cam asa este " L-am dat Boss Nou pe care ori cum nu o sal poata bata 2 ani " :rofl2: parerea mea si nu vreau sa supar pe nimeni dar trebuie sa ai ITM praf sa renunti la un cont de 95/100 + ca-sa o ei de la 0 , daca ai itm si alchimie buna parca nu prea iti vine sa-te duci pe Romania cat ar fi Servarul ala de UNIK cu un boss in + fata de noi ,hai sa asteptam Iarna sa vedem cu ce Surpriza vine si dupa daca nu au nevoie GF de bani ne mutam la alti sunt acuma atatea jocuri deschise nimeni nu sta dupa Curul lor dupa 7 ani e mai greu dar daca a invatat URSUL sa mearga pe sarma invatam si noi sa jucam alt ceva in afara de metin daca aici nu suntem doriti. Sanatate Numai bine lasa Fuziunea vine. :rofl2: :thumbup:
      Sunt de acord cu ce zici, nici eu nu m-as lasa de caracterul pe care il am acum, chit ca am doar lvl 70, am iteme pvp destul de bune, alchimia clara este in constructie...
      Pentru ce m-as apuca pe un server nou de la 0? Ar trebuii sa donez vreo 300 euro ca sa pot tine pasul cu restul, sa fac P-urile, biolog, sa bonusez iteme si alte chestii. Ar trebuii sa stau 24/24 o luna de zile ca sa pot tine pasul cu restul, ceea ce dupa parerea mea nu merita, sa vad soarele 1 data pe luna ca sa pot face lvl 80 pe noul server.

Dupa cum a zis si mai sus, Dragon are piata foarte diferita de restul serverelor. Daca pe Pheonix o fatala +4 este 2.5kk pe Dragon este cam 10kk, la fel si cu alchimia, din ce stiu eu un rubin opac de echipat este cam 1.1kkk, pe Pheonix nu trece de 500kk. Daca ar fuziuna, le-ar strica piata de tot.

Exista o parte buna si o parte rea a acestei fuziuni:
      1.Partea buna: ca vor fi mai multi playeri, iteme mai multe, se va vinde mai usor alchimia, batai generale mai multe
      2.Partea rea: se vede clar ca playerii pleaca de pe servere si la fel se va intampla si dupa aceasta fuziune, va fi ok 1-2 ani dupa va incepe din nou sa scada nr de playeri pana in final cand se va ajunge sa ramana foarte putini playeri si adio metin.

SFATUL MEU ESTE URMATORUL: Nu mai bagati miliare si case in jocul asta ca in 10 ani nu va mai exista... e ok daca vrei sa donezi 100, 200, 300, 400 lei, dar nu mii de euro ca dupa o sa ramaneti cu nimic..
    • Mysu80 wrote:

Teoretic : Dragon era singurul ce nu avea nevoie de Fuziune pentru ca de pe toate servarele sau dus pe Dragon cand sa deschis.
      Tu razi , insa nu aduce a bine , daca Dragon ramane nefuzionat , playerii pleaca pe celelate server fuzionate , eventual pe Romania si te intreb asa ca te vad glumet din fire , Dragon cu ce playeri ramane ?
    • Sa Fiu scurt si pe inteles eu asi Fuziona si nu asi mai baga Tiket de transfer e plina piata de conturi vrei sa pleci pe altul vinde cont pe Dragon cumpara pe Polaris cel mai corec daca vrei sa-te lasi lasa-te nimeni nu te va tine cu forta este normal ca la fuziune vor fi multi va fi bataie va fi frumos si dupa iar se va lasa lumea doar nu o sa moara pe metin uni fac o varsta pleaca prin europa dupa bani alti fac o varsta isi intemeiaza o familie alti fac o varsta si renunta de buna voie ce sa faca GF sa deie 100 Euro luna de luna sa steie pe metin ? Si stai linistit Domnule ca daca e 1kkk pe Dragon Rubinul Opac zi MS . inseamna ca Servarul e inca Blana pe Phonix am ITM de 30won in Sop si fac 73kk la 7 zile deci asta inseama sa o duci Rau Desing armura 3.5kk - curea Dura 35kk - Fruct zeu 35kk - elixir zeu 40kk si chestia ca nu sunt pe toate Gardurile astea si mai rau ca le dropezi rar si mai stai si o luna cu ele in SOP,Asta se Numeste Criz pe servar... nu pe Dragon Opac 1kkk si fatala +4 10kk . Da sa ne vedem de ale noastre pe joc ca ori cum noi mai facem discuti ca intre amici ca ori cum pe astea ai doare in SPIT de ce vorbim noi :rofl2: .Hai Noroc si BFT la Drop pe Joc " :thumbsup: :thumbup:
    • alexBN wrote:

RedRiot wrote:

Ok, nu ai adversar in pvp pe Dragon?atunci sa vina fuziunea ca sa fii un player mediocru nu?:)) pai pe Dragon numeri pe degetele de la o mana jucatorii ce au alchimie excelenta si seturi pvp f bune, pe cand pe oricare din serverele vechi populate sau nu, sunt jucatori de 100+ cu alchimie si itm pvp f bune care pur si simplu ii vor acapara pe cei de pe Dragon, diferenta fiind reala intre acestia
    • appyl wrote:

Sper sa fuzioneze si Dragon, de 4 zile caut ebonite, aur alb si cupru si nu gasesc. Sa nu mai vorbim de itemle de up care au disparut si ele odata cu aparitia noului server...
      nu gasesti pt ca lenea e tot mai mare. toti se plang ca nu au yang si nici din ce face. am ajuns si eu ca tine sa nu gasesc. ce am facut? simplu, am mers la minerit ca tot aveam P. ca sa mearga si mai bine, am mai facut un cont cu P minerit. daca nu gasesc, merg si mineresc (ce nu folosesc vand ;) )