[DISCUTII]Hackerii

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Pana acum am refuzat sa creez topic aici in speranta ca situatia se va remedia, dar numai pot! Efectiv nu am loc in nici-o mapa sa imi cresc buffa la ora 2 noaptea de codati! Sa fim seriosi, dupa bani investiti in jocul asta nu putem sa ne bucuram de experienta pe care ne-o ofera datorita cheaterilor! E chiar asa greu sa se creeze o protective anti-hack? Pe serverului lui Pinguin cum doamne iartama se poate si pe ditamai oficialul nu? Practic situatia e dezastruoasa pe Romania, boti peste tot, in toate mapele. Ce s-ar presupune ca ar trebui sa faca un jucator normal sa poate creste? Mai ales ca la ora asta nu mai sunt membrii staff online pe irc!

Numai bine ...
    • Salutare,
      Nu înțeleg de ce mereu comparați privatele cu serverul Oficial Metin2.ro.
      Nu vorbim de 2-300 de jucătorii care ii are Pinguin ( și aia falși pe site) cu Metin2ro cu peste 1500+ pe zi care ii are pe un singur server, deci nu 1 server ci de mai multe. A spus și HalfOp in mai multe postări ca se lucrează la o protecție, dar cum bine știm majoritatea mai vechi in metin2, ca necesita timp avand in vedere ca este un joc vechi cu un sistem de script vechi.. anyway detalii tehnice.
      Soluția nu este decât sa ajutam Echipa prin raportări multe atât pe mIRC cât și pe support tichete. Sa fim noi aia care luam măsuri și sa numai lăsam povara doar pe o mâna de oamenii sa ne unim toți ca și așa suntem niște lași și in viața reala și România o ia in jos.. spor sa aveți !
      Life it`s good.. :dash:
    • La protectie se lucreaza din 2009 si tot e zero :))) . Nu se lucreaza la nimic sunt doar minciuni. Singurul lucru care poate fi facut esta sa se deschida aici pe forum un topic unde fiecare jucator sa poata anunta hackeri. Iar GM in timpul lor liber sa ii controleze. Insa nici acest lucru nu se face pentru ca e nevoie de MUNCA. Si stim ce iubita e MUNCA.
    • Eu inteleg ca nu e chiar asa usor, dar macar sa se aplice ideea ducesei cu o sectiune aici pe forum, unde fiecare jucator sa posteze un clip video cu fiecare bot, iar un membru staff sa actioneze in consecinta (si sa se ia dovezile de la jucatori in calcul, macar filmarile), pentru ca stim cu totii ca atunci cand un GM se teleporteaza langa un jucator, acesta are optiune de quit! Eu zic ca ar fi o solutie buna! Macar atat si eu garantez ca ar scadea drastic numarul de boti!

The post was edited 1 time, last by Refl3X ().

• Cum am mai spus și in alte topicuri deschise pe tema asta si este stric opinia mea ;)
      Oricând aplicațiile de recrutare in Echipa Metin2ro sunt deschise, dacă te simți in stare sa ajuți și mai tare comunitatea. Ca degeaba deschidem un topic special aici pe forum. Ca cei din echipa tot trebuie sa confirme ca dovada este conform T&C Gameforge și aplicată sanctiunea corecta, ca după se trezește unul sau mai mulți hackeri cu tupeu ca iei sunt “curați” domnule GM :)
      Este un proces care durează și de accea trebuie o munca care necesita și ajutorul nostru ca și jucătorii normali .. bafta tuturor !
      Life it`s good.. :dash:
    • Mda nu compara un privat cu metin 2 ro .
      Nici eu nu suport hackerii mai ales pe un server nou . Parerea mea e ca stafful isi face treaba in limita posibilitatilor . Cand luati ban IP nu va convine cand va folosit de hack pt unele avantaje iar luati ban si nu va convine . Degeaba baga protectie ca o se gaseasca o solutie si joace iarasi cu hack .......
    • Salut,

In primul rand te rog sa ai putin mai multa grija la limbajul folosit pe forum. Nimeni nu agreeaza jucatorii care folosesc softuri ilegale, dar asta nu inseamna ca ne apucam toti de vorbit mai "colorat".
      Raportarile de genul acesta se fac doar prin tichet catre echipa jocului.
      Mai exact aici: metin2.support.gameforge.com/index.php?fld=ro

O seara buna.
      Topic inchis.

And the time will come when men such as I will look upon the murder of animals
      the way we now look upon the murder of a man. L. Da Vinci.
    • Salut,

E mai simplu sa inchizi pc-ul cand ai nervi. Sau sa inchizi metinul si sa deschizi un film. Si dupa ce te calmezi revii. Poti deschide topic pe forum, nu te opreste nimeni. Dar situatia cu cei ce folosesc softuri ilegale cred ca e cunoscuta si arhicunoscuta si nu rezolvi nimic pe forum. Poate doar sa iti "versi naduful" si sa te calmezi.

Si e mai simplu sa mergem pe idei din astea "faine" de genul "Nu se lucreaza la nimic sunt doar minciuni. .......Insa nici acest lucru nu se face pentru ca e nevoie de MUNCA. Si stim ce iubita e MUNCA." in loc sa facem ceva sa ajutam, gen raportarea acelor jucatori (dar si aia e munca, nu-i asa?). Se merge pe ideea ca "vai nu a fost banat x, gm-ul nu face nimic" dar volumul de jucatori de acest gen este ignorat, si munca migaloasa pentru ca acei jucatori sa fie sanctionati, este la fel, ignorata. Pacat :)

O seara faina.
      Topic inchis.

And the time will come when men such as I will look upon the murder of animals
      the way we now look upon the murder of a man. L. Da Vinci.
    • BIGBOSS1234 wrote:

Te obisnuiesti oricum fara o protectie calumea la joc staff-ul nu prea poate tine pasul cu hackeri ca ei trebe sa stranga dovezi ca sa baneze pe cineva nu poate sa ii baneze doar asa fara dovezi si dupa ala ii da in judecata si ei pierd
      Stai asa pai conturile nu sunt proprietatea Gameforge si tu nu ai nici un drept asupra lui sau mai nou se da in judecata ca nu mai inteleg....
    • alin9888 wrote:

BIGBOSS1234 wrote:

Te obisnuiesti oricum fara o protectie calumea la joc staff-ul nu prea poate tine pasul cu hackeri ca ei trebe sa stranga dovezi ca sa baneze pe cineva nu poate sa ii baneze doar asa fara dovezi si dupa ala ii da in judecata si ei pierd
      Stai asa pai conturile nu sunt proprietatea Gameforge si tu nu ai nici un drept asupra lui sau mai nou se da in judecata ca nu mai inteleg....
      ei trebuie sa aiba dovezi cand te baneaza altfel tu daca crezi ca esti nevinovat ii poti da in judecata si acolo ei trebuie sa arate dovezile pentru care te-au banat
    • [DISCUTII]Hackerii

Salut :D. Deschid acest topic pentru a incerca sa clarific problema cu hackerii.
      Eu joc pe romania.
      Deseori vad in chat: GM x-ulescu are hack hai sa ii dai ban sau pe forum cand toti comenteaza la adresa staffului ca nu se face nimic impotriva lor.
      Aici imi spun parerea, si desigur vreau sa o ascult si pe a voastra.
      De ce sa nu incetam prin a pune intrebarile acestea stupide cu hackerii si sa incercam sa nu mai criticam staff-ul "pentru ca nu isi fac treaba", din contra, isi fac treaba chiar foarte bine, multi au fost banati, cum a zis si half in unele interviuri, sunt cam 10-20 de gm pe un singur server vs 10.000 de playeri.
      In primul rand, totul consta in procurarea de dovezi, daca il vede pe unu map2 ca sta si bate automat pe loc si mai e in grupa cu 2 baieti nevinovati, cui trebuie sa ii dea ban, la toti 3? + ca sunt prea multi si nu poti face fata la atatia, bun le-ai dat ban, si-au facut alt cont..
      In al doilea rand, ar trebui sa ne calmam pentru ca staff-ul isi face treaba cum stiu ei mai bine si sa nu criticam munca altora, daca ati fi fost voi in locul lor, nu mai exista niciun hacker nu?

No hate.Vreau sa va aud parerile
    • si eu sunt de parere ca staful isi face treaba dar cel mai bine ar fi sa faca un sistem mai eficient pentru detectarea hackului .... fac azi tichet fac maine da pana la urma ma satur oricum ei baneaza doar ce gasesc la tichete parerea mea ca daca se duce un gm la un loc de crescut mai 1 sau 2 ar bana pe cineva din ora in ora care lasa hacku pe auto