[DISCUTII] Pe timpul iernii, totul se misca mai rapid pentru a-ti tine de cald!//Server de Crăciun!!Editat By GYLDA

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• [DISCUTII] Pe timpul iernii, totul se misca mai rapid pentru a-ti tine de cald!//Server de Crăciun!!Editat By GYLDA

Se raceste, deci trebuie sa te misti rapid pentru a nu simti frigul!
      • Timp limitat
      • Level rapid
      • Mai mult drop
      • Mai multe evenimente
      • Mai multa competitie!
      Si cea mai buna parte: veti putea salva o parte din progres pe vechile servere!

Mai multe informatii in curand!

Ce parere aveti?

Nu am inteles partea cu salvatul progresului pe vechile servere. :chainsaw:
      soon smth.
    • Din punctul meu de vedere,seamana cu acele sezoane/ligi care tin ARPG-urile pline de playeri.Pentru necunoscatori:este un fel de server nou,temporar, in care se introduce continut nou/evenimente noi/mod de joc diferit.La atingerea termenului limita serverul se inchide iar caracterele sunt mutate pe serverele vechi.
      ESTE DOAR PRESUPUNEREA MEA!
      Dar sper sa fie asa,asta insemnand ca GF si-a schimbat strategia de marketing din "stoarce tot si vedem dupa" inspre o strategie ce prioritizeaza playerii,nu profitul.
    • SomeAM wrote:

Din punctul meu de vedere,seamana cu acele sezoane/ligi care tin ARPG-urile pline de playeri.Pentru necunoscatori:este un fel de server nou,temporar, in care se introduce continut nou/evenimente noi/mod de joc diferit.La atingerea termenului limita serverul se inchide iar caracterele sunt mutate pe serverele vechi.
      ESTE DOAR PRESUPUNEREA MEA!
      Dar sper sa fie asa,asta insemnand ca GF si-a schimbat strategia de marketing din "stoarce tot si vedem dupa" inspre o strategie ce prioritizeaza playerii,nu profitul.
      Niciodată Gf nu o sa tragă cu playerii. Se pare ca și eventul de Crăciun se va strica. Sper sa ma înșel(dar nu cred) și mai sper ca eventul sa nu fie tot în IS ca la ultimele event-uri.
    • Sa vedem ce va fi. Oricum, in momentul de fata, pe serverul Orion, intr-o ora mai de "varf", nu ai loc efectiv de shopuri. Sa nu mai zic daca vrei sa faci shopuri si sa vinzi chestii precum perle,bless-uri,pietre spirit si altele, iti e foarte foarte greu. Sper totusi ca durata limitata sa nu depaseasca 1 luna.
    • Va fi server nou cum a fost si la turci.

Serverul avea numele Game X. Si a fost deschis timp de o luna parca si iti puteai muta contul terminare pe vechiu server cu tot ce aveai acolo.

+ pe nou server zilnic era 100 exp drop event zilnic etc.

avea 9 ch uri si intr-o luna atingeai destul de usor un lv 100 am vazut pe tr

The post was edited 1 time, last by DomnulUK ().

• @DomnulUK zice clar o parte si progres. Aici se poate referi la o parte din experienta si s-au yang ,un 20% poate ..sau un inv din arme armuri sau ce o să fie.. ideea e ca e metin 2 ro si cum ne-am obișnuit deja nu mă aștept la ceva wow . Părerea mea e ca la finalul evetului o să poți lua cu tine un 20/30 % din experienta si yangul dobândit acolo.
    • :))))))))

Nu are cum, muti tot contul 100%. Acesta este un server pentru playerii noi care vor sa se apuce de RO si le este greu la inceput. Daca pe tot parcursul serverului rata este de 100 atingi destul de bine un lvl frumusel.Muncesti si investesti in cont pentru ce? Ca sa muti yang? Cum sa muti yang-ul ? Joci 3-4 luni si vii pe serverul vechi doar cu 500 kk ex. Ce afacere faci ? Deci, eu zic ca se muta contul. Pe turci pe serverul Game X toate conturile le-au mutat pe ultimul server aparut de acesta, pe Destan sau cum are numele.

Si ce experienta sa ei ? Crezi ca faci lvl 120 intr-o saptamana si toata experienta 2.9 k cat este o strangi intr-o sticluta si o deschizi pe serverul vechi ? :)))) nu are logica ce spui tu..

Atat timp cat investesti in caracter carti,exo,cr, ss etc. contul 100% il poti muta pe serverul vechi.

PAREREA MEA !!!
    • Technomancer wrote:

Sa vedem ce va fi. Oricum, in momentul de fata, pe serverul Orion, intr-o ora mai de "varf", nu ai loc efectiv de shopuri. Sa nu mai zic daca vrei sa faci shopuri si sa vinzi chestii precum perle,bless-uri,pietre spirit si altele, iti e foarte foarte greu. Sper totusi ca durata limitata sa nu depaseasca 1 luna.
      Ar fi trebuit sa faca cum au alte jocuri ( nu fac reclama) un NPC care pui obiecte la vanzare in loc sa te faci magazin gen "auction house" si asa nu va mai fi lag. In fine, mi-ar fi placut evente pe serverele vechi in loc de unu nou dar cine stie....Sa speram ca va fi ceva frumos in favoarea jucatorilor.
    • :lolcry: Bravo. Minunat server nu am ce zice... cica "lvl rapid si mai mult drop" adica +40 exp si 75 drop... avand in vedere ca pe serverul romania a fost 80% exp si 100% drop cum va asteptati ca un jucator normal care nu baga 1$ in jocul asta sa atinga lvl 75 intr-o luna. Si ce rost au toate evenimentele de pe acel server daca oricum nu iti transfera si inventarul?
      Eu "joc" pe nemesis mai nou si de 4 dau 5 luni de cand s-a deschis serverul romania cele vechi nu au mai beneficiat de side events cu o mica exceptie de 3 evenimente in 3 zile. Pentru serverul nou (care are menirea de a alimenta buzunarele webzen) nici macar de craciun nu o sa avem parte de acele side events. "Aveti event okey ce va mai trebuie si side events" ce conteaza ca mai sunt si jucatori care abia au inceput si le era folositor un citit un mount.
      MAI BINE RAMANEA JOCUL DOAR CELOR DE LA YMIR poate il administrau mai bine...
      If you can't win, you 're just a loser
    • Darky9 wrote:

:lolcry: Bravo. Minunat server nu am ce zice... cica "lvl rapid si mai mult drop" adica +40 exp si 75 drop... avand in vedere ca pe serverul romania a fost 80% exp si 100% drop cum va asteptati ca un jucator normal care nu baga 1$ in jocul asta sa atinga lvl 75 intr-o luna. Si ce rost au toate evenimentele de pe acel server daca oricum nu iti transfera si inventarul?
      Eu "joc" pe nemesis mai nou si de 4 dau 5 luni de cand s-a deschis serverul romania cele vechi nu au mai beneficiat de side events cu o mica exceptie de 3 evenimente in 3 zile. Pentru serverul nou (care are menirea de a alimenta buzunarele webzen) nici macar de craciun nu o sa avem parte de acele side events. "Aveti event okey ce va mai trebuie si side events" ce conteaza ca mai sunt si jucatori care abia au inceput si le era folositor un citit un mount.
      MAI BINE RAMANEA JOCUL DOAR CELOR DE LA YMIR poate il administrau mai bine...
      ai dreptate ..cea mai mare prostie implementata pe ro de pana acum asta este ..sper totusi sa nu lase srv oficiale moarte sa nu fuga toti acolo