Pergamentul Zeului Dragon nu este ce-a ce scrie pe el.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Pergamentul Zeului Dragon nu este ce-a ce scrie pe el.

Am jucat pe mai multe servere, Gemeni, Draco, Lupus, Apolo, Dragon, Romania, Nemesis, Noel si am remarcat ca Pergamentul Zeului Dragon nu ofera 10% sansa in plus, ba din contra el ofera 10% sansa in minus. Fapt dovedit pe youtube de cativa vloggeri. Eu propun ca cei din staff sa verifice care este sansa adevarata a Pergamentul Zeului Dragon si sa ne-o cumunice si noua sau daca e intradevar o eroare cu el sa o repare. Simplu.
      Mess With the Best, Die Like the Rest!!!

@xttrust
    • Sincer să fiu,mereu am crezut că toate pergamentele din joc nu au nicio șansă în plus la upgrade,față de bless.Sau,dacă au,cum e menționat pe cel Zeu Dragon,nu cresc cine știe ce șansă,din moment ce la multe iteme,în special la +7-8-9 este maxim 2% șansa,adăugând 10% ea de vine 2,2%,deci,wow,mare creștere.Ce am vrut să spun e că,cel mai probabil,nu este nicio eroare,ele or crește șansa cu 10 sau chiar 20%,dar din moment ce șansa normală e de nici 5%,normal că nu ai cum să obții un efect semnificativ.Oricum,pro pentru această "verificare" a eficacității pergamentelor din joc,măcar să ne zică, "da,pergamentul x crește șansa cu x%,nu are buguri".
      Our home
    • Gresit. Pergamentele zeu dragon au 10% sansa in + dar din ce mi-am dat eu seama daca dai cu pergament dragon sau manual in iteme lv 80- ai sansa mai mare de esuare ( probabil ratele mai mari al itemelor de lv mic + ratelete pergament dragon / manual creaza un bug ceva ). Acea rata de 10%+ o sa le observati la plusarea itemelor beta. Cu bless nu il treci de +5 itemul beta dar cu pergament dragon il faci si +8 .
    • Sayabuse wrote:

Gresit. Pergamentele zeu dragon au 10% sansa in + dar din ce mi-am dat eu seama daca dai cu pergament dragon sau manual in iteme lv 80- ai sansa mai mare de esuare ( probabil ratele mai mari al itemelor de lv mic + ratelete pergament dragon / manual creaza un bug ceva ). Acea rata de 10%+ o sa le observati la plusarea itemelor beta. Cu bless nu il treci de +5 itemul beta dar cu pergament dragon il faci si +8 .
      S-ar putea sa fie adevarat ce zici tu dar eu nu ii vad logica. Adica sa fim seriosi, Pergamentele zeu dragon au fost create cu mult inainte ca itemele beta sa fie implementate. Scopul lui era sa fie cu 10% mai bun decat pergamentul normal Daca au "BUG" pe itemele de lvl mai mic inseamna ca e o eroare de la ei si trebuie reparata. PUNCT!!!

@xttrust
    • OompaLoompa wrote:

Daca aveti un lvl cat de cat decent si nu ati invatat ce si cum sa upgradati, cum ,cand si cu ce,inseamna ca ati jucat degeaba:)
      Sa inteleg ca trebuie sa ghicesc eu prin experienta proprie pe ce item are 10% sansa si pe ce item nu are?
      Cum am scris si mai sus, Pergamentele zeul dragon au fost inventate inainte de Itemele BETA!!!! Deci trebuie sa mearga si pe itemele de lvl mai mic.

@xttrust
    • Eu aici m-am tot gandit la un lucru referitor de acest pergament cu 10% in plus.
      Eu cred ca lumea intelege gresit. Daca sa zicem ca un item are o sansa de 20% de reusita normal, daca folosesti acest pergament, lumea calculeaza 20% + 10% = 30%. Eu nu cred ca functioneaza asa, ci adauga 10% din sansa actuala. Deci 10% din 20% = 2% care ii adaugi la sansa initiala, si vine 22%. Si de aici, normal ca nu e nici o diferenta intre 20 si 22.
      Dar asta e doar o teorie :)
    • manito93 wrote:

Eu aici m-am tot gandit la un lucru referitor de acest pergament cu 10% in plus.
      Eu cred ca lumea intelege gresit. Daca sa zicem ca un item are o sansa de 20% de reusita normal, daca folosesti acest pergament, lumea calculeaza 20% + 10% = 30%. Eu nu cred ca functioneaza asa, ci adauga 10% din sansa actuala. Deci 10% din 20% = 2% care ii adaugi la sansa initiala, si vine 22%. Si de aici, normal ca nu e nici o diferenta intre 20 si 22.
      Dar asta e doar o teorie :)
      Cred ca e prima varianta aia cu 20%+10% = 30%. De ce? Pai uite itemele beta cu bless foarte foarte rar il treci de +5 deci sa zicem ca are itemul la +5 sansa 10% si pergamentul dragon sansa 10% ( deci rata item + pergament dragon = 11% cu varianta a 2-a ), cat de mult sa conteze 1% daca tu cu pergament dragon il poti face itemul beta +8 cand rata scade cu fiecare + crescut ?