Lama vs. Arc

  • Ninja arc este foarte bun in pvp.
    Are skill de stun , viteza de miscare + skilluri care ti le urci foarte usor la G1.
    Ninja lama nu are skill de stun din prima un puct slab.
    Ninja lama este bun si pvp si pvm.
    Cu ninjaul meu de 65 cu arc dragon galben +7 warr+3 fatala+3 si sura+3 bateam warr pana in level 75 lejer.
    cu un arc caisa +8 cu ninja +3 si rent+3 lafel ninja lama de level 73 lam batut tinand cont ca el avea G7 la ambuscada iar eu aveam un G4 G1 G2 ii dadeam minim 2.5k si maxim cu critical 6k.

  • am si eu o intrebare care e mai bun vs sura bm ninja lame sau arc parerea mea arc ala pe lame o ia foarte usor lasati war ca nu provoaca ei mari pagube bateam war si cu healeru la lvl 30 batea de aia de 40.LA sura Bm protectia la m si ninja lame poate sa fuga de bm ala pe arc ar mai avea o sansa ca dau de la distanta si au rangeul mai mare ca bm :sniper: :missilelauncher:

  • Ninja lama e mai bun ca ninja arc cand au amandoi 5 P`uri si itm la fel, pt ca la un ninja arc dureaza o vesnicie pana da un skill, pe cand lama da mult mai rpd.
    Degeaba fuge arcasul, cand da skill`urile se opreste si lama in il prinde.incerca`ti sa zuca`ti la lv mare(70+) si o sa vede`ti ca am dreptate :thumbup:

  • NINJA LAMA SE NUMARA PRINTRE CELE MAI REUSITE CARACTERE IN PVP ! arcul nu sta in fata lui :lol:

  • Intradevar ala pe lame e cv de ne descris in dueluri la lvl mare dar la lvl mic arcasu face legeaam un prieten care are lvl 42 ninja pe arc rupe pe aia pe lame de nare ce face din ei e aproape full+9 o facut duel cu un ninja pe lame lvl 48 si la batut pe ala pe lame arcasu :lol:

  • Da asta asa e, eu am ninja 41 11k pv, iteme bune, si ma bate arcas de 39 :|, dar am reusit si am batut alti ninja de 42,43,45, war de 45, si un sura bm de 42, cu viteza farmecului mare... si cu un imun, nu ai probleme cu nimeni, oricum cu ninja pe lama, la lvl 55+ nu ai ce face pe cal, asa ca iti iei niste pumnale pvm si bati de pe jos, iar ambuscada... rupe maia les daca ai G la ea... oricum, mi se pare ca cel pe lama esti mai bun, mai ales cu viteza farmecului.. rupi si razbonicii

  • Nu mai comentati negativ la adresa Arcului, voi nu stiti cat de bun poate fi;)
    Eu sunt Ninja Arc lvl 31 bat bm de lvl+30 cu itm+9 ;) :criminal2:

  • Deci foarte simplu.LAMA BUN IN PVM. ARC BUN IN PVP

  • Nu stiu ce aveti voi cu ninja lame dar eu sunt 100% convins ca bate oricand un arcas daca are experienta lama



    Eu la lvl 76 P Amb G1 Rulant G1 nor M7 atac fulger am rupt de 3 ori consescutiv un ninja arc de 88 cu 2 P 1 G si un M si nu era deloc slab
    Eu avand pe mine doar 30% sageti si 0% semi om ( nu am prins nici macar o critica)


    Cine nu crede este bine venit pe draco si cautatio pe silver si intrebati-o de LTGIP

  • Ninja lame este echilibrat atat PvP cat si PvM - la lv mare rupe la duele si se descurca si cu crescutul


    Ninja arc are un mic avantaj la duele ( acesta avand skill`uri la distanta) dar este in dezavantaj la crescut..acesta descurcandu`se mai mult cu globuri....ori cu pumnale cu medie mare eventual :P

    WIN




    No one remembers the losers.

  • Parerea mea este ca Ninja Lama este unul dintre cele mai reusite caractere din metin2...Poate creste singur .. deci in PvM face legea fata de ninja arc...la level mare cum zic altii Un Ninja Lama poate rupe orice caracter din cateva skkilluri...Adevarat ca nu are skill de stun dar pe patrunzatoare rupe tot .. NU face fata la ninja lame la lvl mare....este de neoprit...Mai ales la warr-uri ca nu are auto-buffuri gen : aura, iures, corp etc...Doar se ridica si da skill fara auto-buff...
    Adevarat si ninja arc are un avantaj deoarece nu sunt prea multi care baga rezistenta la sageti...Dar eu cred ca tot Ninja Lama Rullz

  • nu mai am cum sa ma schima am lv 48 si nici nu mam schimbat vreodata pe lama am jucat doar pe arc si dak ma dobori ma ridic usor si greu ma dobori de obicei ninja lama de lvlu meu nici la jumate din viata mea najunge

    Pacat ca nai schimbat pe lama, eu am ninja lama de 86 si nu ma doboara decat 2 ninja arc de 90 respectiv 92 dupa servaru virgo

  • ma amuza usor postul usserului de mai sus:))


    Pai Lama, Arc.Fiecare dupa placerea lui...Recomand ninja Lama pentru cei care vor un char,mobil caruia nu ii trebuie multe chestii pentru a deveni bun,Carti ITM ieftine si in plus este dupa parerea mea cel mai bun caracter PVP,poti muri foarte usor dintr`un set al unui Ninja Lama daca are un arsenal de iteme full pvp(Semi-oameni,flexibilitate,critica,patrundere).


    Despre ninja arc,ce pot spune,nu vreau sa para ca fiind mai slab decat cel lama.Ninja arc este un caracter strategic,trebuie sa gandeste inainte de a ataca.In pvp este foarte bun,mai ales daca stii sa te feresti de atacul adversaruli Singurul sau dezavantaj in pvp este faptul ca trebuie sa ataci de la distanta,si este mai greu ca de fiecare data sa tot te muti dintr`un loc in altul,dar dupa cum spuneam trebuie sa gandesti inainte de a ataca.Marele sau dezavantaj este crescutul,categoric,este obositor de greu sa cresti un ninja arc de pe cal.De aceea se apeleaza de ficare data la P in transformare.


    Deci ce as alege dintre cele 2 clase: NINJA LAMA :ninja:


    SIGNATURE by old [GA]Mittens

  • Mda cred si eu ca e mai bun lama decat arc ca deaia bat ninja lama 10-15lv peste mine. Aduceti-mi unu pe sagitta care sa ma bata cu 10lv peste mine app pe arc am comp 15 war si reint+4 asa ca nu pot spune ca nu au ninja si eu am. :minigun:

  • Ninja Lama mai bunc decat ninja arc?? (PvP vorbind) Pur si simplu pe mine nu m-a batut niciodata un ninja lama :|. La lv 35 am facut un duel cu un ninja lama de 42( foi negre +9 pc 14% anti ninja +4 ). Eu care am aveam o armura de ... :)) de 34 +6 cu eschivei +3 si el de 42 +9 nu a reusit sa imi prinda nici o ambuscada =)).Abia daca a dat vreo 3 atacuri fulger si pauza.. Nu mai zic cat de usor l-am batut :|.Deci mie mi se pare ca ne apucam de metin, ca atunci cand o sa facem 80+ sa ne distram prin dueluri, nu sa facem 99 si sa ne lasam :|.Am dreptate?

  • Sunt nedumerit tare , care este cel mai bun ninja pe arc sau pe lame ?

    Vad ca toti cred ca arcasu nu e bun de nimic la PVM.Daca esti si tu destept rogi pe cineva sa te creasca.Daca ai noroc pana la level 35 cand iti iei armat. Esti numai bun de PVM caci aduni cu arcul de pe cal si apoi dai cu sabia(nu trebuie sa dai numai cu pumnale).Si astfel cresti. :D

  • salut as avea o intrebare.pt un ninja lama de la lvl 61+ ce cercei sunt mai buni :abanosi sau de cristal care dau DEX ?scuzati daca nu postai unde trebuie >D

  • salut as avea o intrebare.pt un ninja lama de la lvl 61+ ce cercei sunt mai buni :abanosi sau de cristal care dau DEX ?scuzati daca nu postai unde trebuie >D

    Abanosi clar, deoarece cu 12 dex de ex nu vei lua cine stie ce dmg in + ... dar 2k+ PV ( cu tot cu finisaje ) nu este de neglijat.

  • da dar costa si cam mult......
    si decat 12 dex dau ? ca vad ca la +5 deja dau 10 DEX si plus ca vad ca dau si aparare :)