Lama vs. Arc

  • Sunt nedumerit tare , care este cel mai bun ninja pe arc sau pe lame ?

  • Eu zic sa te faci Ninja Lama cresti usor , iei un arc cu tine de cu vit de atac mai mare si iti faci lure singur iei cate grupe vrei si cresti destul de usor
    Ninja Arc creste mai greu , dupa parerea meu cred eu zic ca , creste cel mai greu dintre toate caracterele , alaturi de Saman Healer
    Acum depinde de ce vrei tu , vrei sa fi bun la PVP alegi Ninja Arc , vrei sa fi bun la PVM alegi Ninja Lama :thumbsup:

  • DUPA CATE videouri am vazut pe net


    Eo zic ca e mai bun LAMA in pvp si 100% IN pvm ca ARCU



    deci am vazut arc de lvl 88 vs lama 82 (ARCU ERA MAI DOTAT dupac ate am vazut cam lucea pe el) LA RUPT :| lama .. dejaba avea g sageata otraviata si g sageata de foc


    Eo zic ca daca ai un scut IMUN +6+7 si ai camuflaju G la lvl mare NU AI CE FACE din ARC sau alte rase.. mai ales warrior

  • Lama poate fi mai buna ca arcul,deoarece magiile sale se incarca mai repede ca pe arc.De ex cand aveti ambuscada la M o sa se incarce in 15 sec,cat despre sageata otravita sau sageata de foc vreo 25 sec
    P.S:Ambuscada face cel mai mare dmg din joc

  • Ma, cand intrebati care e mai bun intrebati si voi in PvM, PvP.


    In PvP daca vrei sa fii bun cu Lama fa Camuflajul si Ambuscada Master cat mai mare. Vei rupe warriors in maxim 3 secunde. vs Ninja arc un ninja lama nu se mai poate baza asa mult pe Camuflaj + Ambuscada. Poate pe Atac Fulger sau pe Pumnal Ruland cat Arcasul isi face skilluri. Desemenea un arcas bun se poate feri de skillurile unui ninja Lama foarte usor. Deci e cam egalitate. Daca vrei sa fii bun in PvM alege lama, daca vrei PvP si sa depinzi 100% de grupe alege arc. In DT nu cred ca o sa ajungi cu un arcas caci nu prea poti omora. Poate doar cu cal militar. Oricum.

  • Eu zic sa te faci Ninja Lama cresti usor , iei un arc cu tine de cu vit de atac mai mare si iti faci lure singur iei cate grupe vrei si cresti destul de usor
    Ninja Arc creste mai greu , dupa parerea meu cred eu zic ca , creste cel mai greu dintre toate caracterele , alaturi de Saman Healer
    Acum depinde de ce vrei tu , vrei sa fi bun la PVP alegi Ninja Arc , vrei sa fi bun la PVM alegi Ninja Lama :thumbsup:

    tu te auzi ce vb nush ce va apucat k ninja arc creste greu da dc ?( nu tot aceasi exp o dau monstri :dash: io am ninja arc si cresc la fel de bn ca unu lama uitate la vrajile pe arc sa vezi ce scrie la sageata de foc si sageata otravita"atac asupra mai multor tinte" mai ales otravita otraveste mai mult de jumate din monstri la m(depinde de lvlu monstrilor)

  • Lama poate fi mai buna ca arcul,deoarece magiile sale se incarca mai repede ca pe arc.De ex cand aveti ambuscada la M o sa se incarce in 15 sec,cat despre sageata otravita sau sageata de foc vreo 25 sec
    P.S:Ambuscada face cel mai mare dmg din joc


    Nu vreau sa gresesc dar ma indoiesc,poate doar din camuflaj,dar simpla nu cred...
    Cel putin eu la M5 cu foi +9 cu competenta 6% nu reuseam sa dau 2,2k :| , la lvl 56 , daca o dadeam prin spate , pe cand un mental da cu usurinta pe patrundere mai mult...si constant...


  • :thumbsup:



    un ninja pe lama e bun in pvm ...un arcas e bun in pvp...eu cred ca lama ar fi mai convenabil ca scopul nostru e sa ajungem la lvl cat mai inalt

  • un ninja pe lama e bun in pvm ...un arcas e bun in pvp...eu cred ca lama ar fi mai convenabil ca scopul nostru e sa ajungem la lvl cat mai inalt

    pfff ma da chiar nu intelegeti dc cu un arcas nu poti ajunge la lv inalt ?( am lv 45 pe un arcas nam iteme numa +9 si imi fac singur lure la bo :D si le dau sageata otravita ma urc pe cal si i omor dupa ce otrava isi face datoria :thumbsup: cresc cam 1 lv la 2 zile si nu bat continuu

  • Ninja In Arc Este Cel Mai Bun In PvP | Ninja In Lame Este Bun In PvM :D

  • Ninja In Arc Este Cel Mai Bun In PvP | Ninja In Lame Este Bun In PvM :D


    Bai tu incultule compara un ninja lama de lvl 70 cu un ninja arc 70 sa vedem cine bate...Til bate pana ii sar ochi din cap ...pana la pompe funebre...Ninja lama face muci arcul la lv mare...o sa vezi u dak ajungi pana akolo....


    **spawnsfm:Avertisment, insulta la adresa altui jucator

  • Bai tu incultule compara un ninja lama de lvl 70 cu un ninja arc 70 sa vedem cine bate...Til bate pana ii sar ochi din cap ...pana la pompe funebre...Ninja lama face muci arcul la lv mare...o sa vezi u dak ajungi pana akolo....

    :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:


    *aerrow:
    Avertisment!
    SPAM

  • Vai futui mam pus pe arc .


    *aerrow:
    Avertisment!
    Nu este permis un astfel de limbaj aici pe forum.

  • DRoGzoR cum sa nu dai cu Ambuscada la M5 2,2k?:)) :rofl: Poi eo la lv 38 cu M3 la AMbuscada dau cateaodata 2,5 shi u la M5 lv 56 nu dai 2,2k? :rofl:

  • Nu vreau sa gresesc dar ma indoiesc,poate doar din camuflaj,dar simpla nu cred...
    Cel putin eu la M5 cu foi +9 cu competenta 6% nu reuseam sa dau 2,2k :| , la lvl 56 , daca o dadeam prin spate , pe cand un mental da cu usurinta pe patrundere mai mult...si constant...

    DACA TU NU AI DELOC ECHIPAMENT ASTA E ALTCEVA EO CU NINJA AL MEU LVL 33 FOI NEGRE+8 PAG COMP 16% DAU 2.4K APP LA ORICINE FARA PIETRE ANTI WAR SAU CEVA (BINEINTELES K AM SA PUN SI WAR+3 SI O REINTOARCERE+3 SI ADIOS!)

  • DACA TU NU AI DELOC ECHIPAMENT ASTA E ALTCEVA EO CU NINJA AL MEU LVL 33 FOI NEGRE+8 PAG COMP 16% DAU 2.4K APP LA ORICINE FARA PIETRE ANTI WAR SAU CEVA (BINEINTELES K AM SA PUN SI WAR+3 SI O REINTOARCERE+3 SI ADIOS!)

    frate aratami si mie dmgu tau asa mare tiam dat pm si a raspuns fratitu si ma luat la injurat k il deranjez dami u pm is pe ch1 mai mult pe caracteru SamoNosuKe sa vad dak dai pe mn cu amb ta 2,4k

  • Ninja lama categoric mai bun. Ti arcasul pe jos si nu-l lasi sa dea cu vraji daca fuge sau da cu vraji ii dai atac fulger si cade. Parerea mea.

  • Ninja lama categoric mai bun. Ti arcasul pe jos si nu-l lasi sa dea cu vraji daca fuge sau da cu vraji ii dai atac fulger si cade. Parerea mea.

    ma mam saturat sami demonstreze si mie cineva k ninja lama i mai bun sa se bata cu mn si sa mature pe jos cu mn sil cred da pana acum am zdrobit toti ninja lama demonstratimi si mie k ma iau nervi cand va aud "ninja lama i mai bun" X( pe draq i mai bun k ma iau spumele sami demonstreze si mie cineva is pe leonis regat chunjo am lv 48 momentan da cresc repede care vrea duel sami zik sai arat k matur pe jos cu ninja lama

  • ma mam saturat sami demonstreze si mie cineva k ninja lama i mai bun sa se bata cu mn si sa mature pe jos cu mn sil cred da pana acum am zdrobit toti ninja lama demonstratimi si mie k ma iau nervi cand va aud "ninja lama i mai bun" X( pe draq i mai bun k ma iau spumele sami demonstreze si mie cineva is pe leonis regat chunjo am lv 48 momentan da cresc repede care vrea duel sami zik sai arat k matur pe jos cu ninja lama

    Daca tu sti sa joci cu el bravo, si pe mine m-au batut arcasi , baietii stiau sa joace cu arcasu' adica se schimbau pe lama faceau combo din nou arc si tot asa dar si daca apucau pe jos atunci era jale.
    PS: Esti roman? :| :thumbdown:

  • jale

    nu mai am cum sa ma schima am lv 48 si nici nu mam schimbat vreodata pe lama am jucat doar pe arc si dak ma dobori ma ridic usor si greu ma dobori de obicei ninja lama de lvlu meu nici la jumate din viata mea najunge