Razboinic Corp VS Razboinic Mental

  • mii de woni? ce vorbesti prietene? esti prea obsedat de "mental" cred , de asta vorbesti si il "lauzi" asa, ca si farmer farm aura e top, se stie pana e lumea. Vorbesti de rezistenta? daca tu nu iti permiti sa il echipezi corespunzator asta nu inseamna ca restul e la fel ca tine. Poate nu iti permiti sa iei cate o aura in fiecare zi, 3kk, 4kk, sau 15kk pe carpathians de exemplu. Daca tu nu iti permiti sa joci pe aura, nu inseamna ca nimeni nu poate face asta. Cand te inveti cu "putin", cu putin vei ramane tot timpul.


    Frobenius - Atentionare acordata pentru limbaj neadecvat + apelative.

    Edited 2 times, last by Frobenius ().

  • mii de woni? ce vorbesti prietene? esti prea obsedat de "mental" cred , de asta vorbesti si il "lauzi" asa, ca si farmer farm aura e top, se stie pana e lumea. Vorbesti de rezistenta? daca tu nu iti permiti sa il echipezi corespunzator asta nu inseamna ca restul e la fel ca tine. Poate nu iti permiti sa iei cate o aura in fiecare zi, 3kk, 4kk, sau 15kk pe carpathians de exemplu. Daca tu nu iti permiti sa joci pe aura, nu inseamna ca nimeni nu poate face asta. Cand te inveti cu "putin", cu putin vei ramane tot timpul.

    poi am sa incerc sa te luminez, dece am asa buna parere de mental si dece am decis sal joc de la lvl 1 pana la sfarsit , un aurar pana la lvl 90 nu produce din farm cat cheltuie, un mental da, chiar daca bate mai incet , indiferent de cate licori, sau roua ai sa bagi pe un aurar. costu de a bate un boss iti va fii de 5 ori peste costu la mental, ai sal echipezi pe aurar din cersit , la lvle mici mentalu merge si dezbracat cu minim abanaosi pana la lvl 100, si un scut de lvl 1 cu imun, auraru va fugii de mobi la metine ca nu rezista cu oricat de mult dmg ar da, si dei pui aceasi abanosi si scut lvl 1 cu imun , cand activezi tu aura iti da mobii de sari, de nici internetu nu mai pricepe nimic, cat despre mid game lvl 90+, nu ai sa mai misti incepand din v4, pana in fermecata, ai sa petreci cativa ani cu aurarul ramanand lvl 75, ca nu poti bate camera 13 din v4 ca sa faci macar lvl 90, si poate ai sa reusesti acest mare prag dar la 90 , in Cape o sa ai o imensa supriza, orice mob te va trantii la pamant si esti fortat sati aduni dropul depe mount. mentalul, in schimb te va bate si pe tine si pe mobi , va aduna si dropul, sau ai sa faci ca mine iei 3-6 bosi sumonati din oul de paste, si un alt boss din harta, ce e sumonat pe langa ou si iy bati la pachet, si vezi aurar de 105, ca vine in harta de 90+ si moare instant doar ca a lovit oul :-)). Alt capitol numi permit sa imi echipez mentalul: de unde stii tu asta , si ce te face sa crezi ca la lvl 51 nu bateam metinele de 90 in padurea rosie? fa tu asta cu aurar de lvl 51, sau mergi la jotun la lvl 95 si sal tii pe boss in carca+ minioni, pana ce caracterul ce bate bossul, schimba echipamentele si nu poate ataca. fa asta cu un razboinic corp apoi spunemi cate instante ai achizitionat cata roua ca sa iti pot rade in nas dece faci instanta aia degeaba si nu ai profit . Ai sa ai niste costuri de o sa te rogi sa mai dai niste tepe la barbut gen:)) Sfat: joci doar sa te intretii costuri alchimie dupa lvl 75, si sa ai bani de licori , si de costume , niciodata cu un aurar, cun mental ai sati permiti, si nu vei avea achizitii din item shop imense


    Frobenius - Atentionare acordata pentru limbaj neadecvat.

    Edited once, last by Frobenius ().

  • depinde ce vrei de la razboinicul asta... vrei sa rupa la farmat dar sa bagi licori ca inecatu sa nu moara sau vrei sa rezisti bine cu riscul ca ai damage mai mic. joc pe mental de 10 ani, e lv campion , echipat tanc... ma bag la orice boss de pe metinu-asta :) recunosc am si 1 tzampiric lv 55 pe schimba, P aura si vartej, G1 iures ,special ptr eventuri ca bate mai repede, atat. e enervant tare cand vrei sa bati 1 boss si te arunca si bagi red ca nebunu. parerea mea, cu mentalul am mai mult curaj si pvm si pvp :)

  • mii de woni? ce vorbesti prietene? esti prea obsedat de "mental" cred , de asta vorbesti si il "lauzi" asa, ca si farmer farm aura e top, se stie pana e lumea. Vorbesti de rezistenta? daca tu nu iti permiti sa il echipezi corespunzator asta nu inseamna ca restul e la fel ca tine. Poate nu iti permiti sa iei cate o aura in fiecare zi, 3kk, 4kk, sau 15kk pe carpathians de exemplu. Daca tu nu iti permiti sa joci pe aura, nu inseamna ca nimeni nu poate face asta. Cand te inveti cu "putin", cu putin vei ramane tot timpul.


    Frobenius - Atentionare acordata pentru limbaj neadecvat + apelative.

    sunt multe pro si contra, eu totusi prefer mental , mi se pare mult mai op oriunde decat un aurar, chiar daca am un dmg rate mai redus, si dmgul cam jumate dintrun aurar , cat despre colegul ce are asa multe multe pe Romania, prietene , jignesti si faci off topic, cand eu jucam pe romania abea se deschidea serverul. si am incheiat discutia asta aberanta ce ai inceput. Aici nu discut off server sau pe cate servere evoluezi tu aici ne spunem doar parerea despre 2 clase , situate pe acelasi server acelasi lvl, nu ca poti importa tu woni yang iteme.


    Frobenius - Credeam ca discutia off-topic s-a incheiat in martie cand ati fost atentionati.

    Primesti inca o atentionare pentru instigare la cearta si folosire de apelative.

    Edited once, last by Frobenius ().

  • Eu nu va inteleg de ce va certati pe aceasta tema ...nu a existat niciodata in acest joc sintagma caracter vs caracter(mental vs aura sau razboinic vs orice alta clasa)!acest joc este items vs items si nu caracter vs caracter!toate caracterele au posibilitatea de a face woni mai ales pe serverele cu multe evenimente!prin urmare doar lenesii nu vor echipa un mental cu ce trebuie sau un corp cu ce trebuie!am jucat cu ambii ...mental vreo 3 ani si aura vreo 6!in situatia de moment nu exista ca warul corp sa fuga de mobi daca este echipat corespunzator!orice caracter echipat cu itemele corespunzatoare mobilor(rezistenta foc /fulger/gheata/pamant/intunecare)nu va fugi ca il omoara mobii!


    chiar si mentalul daca nu este echipat corespunzator ...atunci cand ii pica corpul rezistent.... va muri instant!

    corpul rezistent(mental) este un avantaj iar dezavantajul este ca va avea nevoie de rubin excelent mult mai repede decat va avea nevoie corpul(aura) pt bosii care isi recupereaza viata repede si scade dmg pe ultima 100 de metri... cum este razadorul!


    dinamica actuala a jocului este mult schimbata de cea fost la inceput !


    mentalul va avea nevoie de dmg iar acest lucru il va costa de 10 ori mai mult fata de corp !(alchimie excelenta... in special rubin)

    mentalul ca sa ajunga corpul din urma la dmg va avea nevoie de arme cu paguba medie mare...ceea ce il va costa dubla/triplu(sau de 10 ori mai mult) fata de corp!

    nu exista mental vs aura...exista mai degraba jucator vs woni!daca te descurci bine sa faci woni atunci te vei descurca cu ambele tipuri de war!


    idei precum "mentalul rezista vs inamici mult mai bine doar cu itemele pvm" este din categoria nobismelor!

    un mental va rezista contra inamicilor doar daca are si iteme pvp gen apararea sabie /rezistanta/reflect atac corporal/aparare magiel)! avantajul mentalului este ca isi poate permite sa tina astfel de iteme pe el chiar si in pvm !daca nu le are si vine un corp aura/sura magie cu full atack peste el....nu va face fata nici cu P

    la corp rezistent!


    asa ca bafta si spor la facut woni!