Razboinic Corp VS Razboinic Mental

  • mentalul la level mare face bucatele un corp
    corpu dand dmg de 5-10 si mentalu 150-200 + magii iti dai seama care castiga mai ales ca patrunderea da cel mai mare dmg din toate skillurile de la orice character

  • cleric eu stiu ca viclenia bine facuta face cel mai mare damage din toate skillurile daca e sub camuflaj si din spate.
    eu cu mentalul am batut razboinici corp si cu 3-4 nivele mai mari in duel daca apucam sa lovesc primul. mentalul e destul de bun si la nivel mic in duel.

  • cleric eu stiu ca viclenia bine facuta face cel mai mare damage din toate skillurile daca e sub camuflaj si din spate.
    eu cu mentalul am batut razboinici corp si cu 3-4 nivele mai mari in duel daca apucam sa lovesc primul. mentalul e destul de bun si la nivel mic in duel.

    da se pare ca alea 2 skilluri combinate fac cel mai mare dmg dar eu zic dintr-un singur skill ca asa pot aduna patrunderea cu un alt skill si asa fac 200k dmg (din 2 lovituri)
    eu ziceam dintr-un singur skill

  • mentalu e mai bun da trebuie sa stii cum sa iti pui punctele ;)

  • eu stiu ca bonusul la viclenie se adauga atunci cand o faci din spate. camuflajul doar te ajuta sa o faci mai usor si mai bine. si la mental ca sa prinzi patrunderea indicat este sa lovesti inainte cu lovitura de sabie ca sa paralizezi oponentul, apoi ii dai patrunderea.
    woozie
    toate caracterele sunt bune daca stii cum sa pui punctele, diferenta intre ele este ca unii sunt mai buni in pvp si altii in pvm. asa cum razboinicul corp este mai bun in pvp cel mental este mai bun in pvm.

  • eu stiam ca mentalui bun in pvp si corpu in pvm, aveam lvl 7 si bateam monstrii de lvl 17-18 , bine aveam si sulita +7,armura +6 si alte chestii cu + mari, eram razboinic corp

  • eu as spune ca cel mai bun e razboniku pe corp......sura pe arme magice....sama pe vindecre...ji ninja pe lupta apropiata.....
    \




    smekeru23 lv 30 :sniper::stick::werderw::rocketlauncher::ninja::minigun::missilelauncher::censored::chainsaw::lol::lol:


    *TheOnlyOne: Avertisment pentru spam cu emoticoane.ai voie cu maxim 6/post

  • Mentalul e cel mai bun,eu am 42 m1 corp puternic si patrundere.........nu prea ma pricep la acest joc dar va zic sincer bat 2 pe corp de lvl 40 in acelasi timp.....

  • ca sa fie clar pentru toti. toate caracterele sunt bune. diferenta este ca unele sunt facute pentru pvp si altele pentru pvm.
    razboinicul mental este mai bun in pvm iar cel corp mai bun in pvp.
    sura arme este mai bun in pvm dar in pvp sura magie intunecata ii da clasa.
    ninja pe arc este foarte tare in pvp iar ninja pe lame este bun in pvm.
    samanul zmeu la nivel foarte mare este considerat cel mai bun caracter in pvp iar samanul vindecator este foarte bun in party pentru ca ii este foarte greu sa creasca singur.
    bineinteles ca si caracterele create pentru pvm sunt bune in pvp daca au iteme tari si statusurile puse corect si invers.
    in general diferenta la caracterele construite corect este facuta de itemele mai bune sau de priceperea jucatorilor.
    eu cu mentalul la 37 bateam corp de 41 daca loveam primul. daca dadea corpul primul nu apucam sa lovesc.

  • mentalul la level mare face bucatele un corp
    corpu dand dmg de 5-10 si mentalu 150-200 + magii iti dai seama care castiga mai ales ca patrunderea da cel mai mare dmg din toate skillurile de la orice character



    te inseli vartejul sabiei cu aura combinate da cel mai mare dmg


  • te inseli vartejul sabiei cu aura combinate da cel mai mare dmg


    Am aceasi parere ca si Alexutzzu , aura + vartejul , amblele cu M cel putin 3 fac un damge foarte mare , iar mentalul desi are corp puternic ,intr-un schimb de lovituri cu un corp cu Aura face damage mai mic . Eu de exemplu am batut mental de 41 fara mari probleme, desi am 34 ( nu prea joc metin2 din cauza lipsei timpului liber ) si am iteme destul de slabe deocamdata : Platosa mortala +7 , Pentagon +7 , Coif de fier +6 , Cercei de abanos +7 , papuci cu pv +200 si lance de 32 +4 . Un alt aspect important este Betia de lupta : in timp ce mentalul loveste de 4-5 ori , un corp cu betia M loveste de 6 sau poate chiar 7 ori in aceasi perioada . Daca ambii sunt facuti bine si au lvl apropiate de obicei invinge primul care loveste . Eu unul sunt pro CORP si cred ca este cel mai eficient tip de caracter din Metin 2 din ambele puncte de vedere : PvM si PvP .

  • Corp:
    Avantaje:
    Creste usor
    Marire viteza de atac
    Chiar si cu iteme de 2 hands cu betia activata si cu taietura rup bestialii la greu
    bun in PVm moderat-superior in PVP
    Stun
    Dezavantaje:
    Fiind cel mai jucat itemurile(mai ales cartile) costa mult


    Mental


    Habar nu am(nam jucat niciodata)

  • care a zis ca vartejul si aura face cel mai mare dmg...


    te inseli aceste sunt 2 magii...


    pune vartejul si patrunderea e 1 vs 1
    nu pume vartej si aura cu patrundere e 2 vs 1


    sau pune lov violenta , patrundere cu vartej si aura carei mai bun :)


    deci nu mai pune 2 vs 1 sau 1 vs 2 ca nare rost :P

  • da, is 2 skilluri aura cu vartejul dar si asa nu da dmg mai mare decat 1 patrundere



    p.s mi-am cam schimbat parerea si cred ca mental e mai bun decat corp

  • da, is 2 skilluri aura cu vartejul dar si asa nu da dmg mai mare decat 1 patrundere


    p.s mi-am cam schimbat parerea si cred ca mental e mai bun decat corp


    cam ai dreptate. daca incercam si la mental o combinatie de 2 skilluri precum lovitura de sabie si patrundere, ca sa lovesti la sigur faci damage mult mai mare decat cu vartejul cu aura activata. daca mai este si nivel mare (3 mastere), acea combinatie de 2 skilluri este nimicitoare.
    de obicei in duel invinge care loveste primul, chiar daca diferenta este de 3-4 nivele.

  • Parerea mea este ca e mai bun si se vede diferenta la lupta cu monstrii


    hai sa punem unul langa altul un mental LVL 40 si un corp lvl 40...
    sa zicem ca mentalul suporta atacul a 10 grupe de General Salbatic dur adica 30 de monstrii cu Armura +5, coif de fier+6, scut(lvl1)+6 Corp puternic M1


    Daca punem pe corp 10 grupe de generali salbatici duri ce ziceti suporta cu armura+5,coif+6...etc...Aura vartej M1 oricum nu da Aparare :P


    Astept pareri :P


    Deci daca e bine ce zic eu care face mai rpd XP?!


  • Mentalul este specializat pe aparare care este "arma" suprema impotriva derivatilor(dau dmg mai mare dar au viata mai mica mobi derivati) dar corpul are atac in plus care nu il prea ajuta deoarece din cateva lovituri de general il omoara si cred ca ai crescut lvl-ul prea tare si tre sa spui 30 mental si 30 corp

  • Mda incet-incet am inceput sa tin cu mentalul , am inteles ca face mai mult dmg cu patrunderea m5 de expemplu decat corpul cu vartejul m5...

  • Mentalul este intr-adevar mai bun decat Corpul in ceea de priveste defensiva datorita corpului puternic . Dar sa nu uitam ca un corp ,sa zicem de level 40 facut perfect si cu iteme cel putin +7 poate sa omoare toti orcii ( exceptie facand cei negrii) de pe harta folosind 1 licoare G pe minut . Dar diferenta dintre ei este ca , indiscutabil Corpul face damage mai mare , deci ii omoara mai repede si in final cresc mai repede .

  • oricand mentalu e mai bun ca un corp,cu toata puterea lui de la orci negri in sus nu mai rezista sa bata 4-5 grupe,pe cand mentalu nu are treaba.degeaba are corpu damage mare ca ia bataie si consuma licori la greu.