Razboinic Corp VS Razboinic Mental

  • Am citit in forum si nu reiese clar care sunt dif intre razb corp si cel mental si care ar fii mai bun....si cu care este mai usor de jucat si de crescut?Va rog explicati aici!Va multumesc!

    Edited 2 times, last by thedentist ().

  • Razboinic mental:


    Cel mental este axat pe defensiva. Puterile sale sunt slabe in ce consta atacul. dar are corp puternic ce ofera aparare.


    Razboinic corp:


    Cel corp. este axat pe ofensiva. Puterile sale sunt de un atac mare (vartejul sabiei) si ajutorul aura sabie ofera un atac aproximativ dublu (depinde de lvl) fiind aura la Master. (in acelasi caz ca si corp puternic)

  • corp e mai usor de crescut ca dai dmg mai mare
    mentalul eu zic ca e mai bun dar pana la urma intr-un duel in 90% din cazuri castiga cel care da primul asa ca nu prea ai de unde sa sti care e cel mai bun din cei 2


    mentalul avand stuntul acela ce da si la distanta (nush cum se numeste) va castiga aproape de fiecaredata ca apuca sa il paralizeze si sa ii deie si cand se incarca a 2 oara magiile iar el da asa ca as zice ca mentalul e superior corpului
    totusi daca nu planuiesti sa joci 1 an iti recomand corp

  • Inca nu ati inteles ca nu exista un personaj mai bun ca celalat ci un personaj mai bine creat si cu items mai bune.

  • Dupa parerea mea mai bun este warrior corporal , deoarece :


    --Aura sabiei face atacul dublu ;
    --Vartejul sabiei face dmg in jur de 700-1000 la lvl 25-30;
    --Betia de lupta creste vit de miscare si de atac;
    --Vajait blocheaza adversarul timp de 10-15 sec , in care tu il poti dobori;
    --Taietura in 3 moduri ataca de 3 ori rapid si facand dmg mare .


    Mental este mai mult pt cei defensivi care nu vor sa riste pe atack mai mult....insa eu prefer corporal , deoarece este mult superior mentalului...

  • Eu nu am jucat niciodata cu razboinic decat forate putin dar ceea ce afirmi tu este fals aproape in totalitate,sau incomplet,in afara faptului ca betia de lupta creste viteza,restul depind de nivelul la care ai magiile respective,si ca sa urci toate 5 magiile la master tre sa ai peste lvl 85,asa ca rationamentul tau este fals

  • Intrebati-l pe CoYoT cu ce era el primul cu mult in fara celorlalti (a scazut ca s-a lasat nemaiavand timp) : Aura M sau chiar G , Betia de lupta G si ce mai are el M pe acolo ..


    Daca vrei sa bati mobi mari e bun corpul , chiar daca bagi pots ii iei viata de 2 sau chiar 3 ori mai multa ca un mental :) .. Iti recomand corp ...


    Ce merita master :


    1.Aura sabiei
    2.Betia de lupta
    3.Vartejul sabiei
    4.Vajait
    5.Taietura in 3 moduri



  • Inca nu ati inteles ca nu exista un personaj mai bun ca celalat ci un personaj mai bine creat si cu items mai bune.


    Inca nu ati inteles ca nu exista un personaj mai bun ca celalat ci un personaj mai bine creat si cu items mai bune.




    mentalu cu corpu se pot compara doar asa : Fiecare aceleasi Iteme aceleasi calibre(+) la arme si armuri
    aceleasi pietre(daca se doreste) si aceleasi puncte la stats cam asa doar se vede diferenta


    P.S betia i slaba in lupte ca creste expunerea ta la pagube si nu i cu mult mai presus ca o transformare(scade atacul si creste defensul) dar daca atci metine i suficient de buna(mai ales la metinul intunericului)

  • pana la lv 60 e mai greu cu mentalul. dupa 60 esti foarte bun nu mai ai probleme. mai ales la 65 ai armele foarte bune si iti rezolva problema dmg-ului
    dupa 60 body-ul nu mai isi are rostul. ca sa cresti trb sa bati monstrii mai multi si chiar mai mari.
    sunt destule metode de a omori repede cu un mental. trebuie doar sa cunosti.

  • hai sa fim seriosi am vazut warr la orci de level 55-60 (mental)dar mai putini corp si stiti dc? ca aia erau deja in v2 sau unde sutn monstrii mai tari
    mentalu e bun sa stai toata ziua pe cal la orci si unu sa iti faca lure (v booring)

  • hai sa fim seriosi am vazut warr la orci de level 55-60 (

    mental)dar mai putini corp si stiti dc? ca aia erau deja in v2 sau unde sutn monstrii mai tari
    mentalu e bun sa stai toata ziua pe cal la orci si unu sa iti faca lure (v booring)


    u r kidding me.


    pe serverul 2 nu sunt iteme asa bune sa le poti cumpara ci trb sa le faci asa ca e mare lucru ca la lv 49 sa bati orci cu lure. nu confuda nooobi cu jucatorii experimentati.
    si sa ai un char bun nu e totul dexteritatea ta sa manuiesti ce ai in monitor conteaza la fel de mult. cand las contul unuii prieten nu bate nici jumate din ce bat eu.
    sunt multe lucruri pe care trb sa le stapanesti. eu ca mental bat super in v2 iar in v2 n ai ce sa cauti pana la lv 60 ca nu ai dropp. dar acu nah

  • va spun care e diferenza dintre mental si corp....eu joc pe serverul ita pt cine ma cunoaste...ma numesc kukuletz ,mental lv 75.....mentalu are difesa mare si un dmg mare in skill....corp face dmg cu atacuri normale.....corp in razboi e mult mai dezavantajat vazand ca are numai 3 skill de atk insa mental are 4......in exp mentalu resista mult dar e lent deacea trebuie o arma care sa faca dmg foarte mare.....corp e mai complicat.......ca sa iti faci un corp complet te costa mai mult....cea ce eu iubesc la menta:poti sa urci singur pana la 9 etaj la demoni.....in razboaie daka ai bonusurile corecte nu mori cam deloc.....cam asta e tot....nsh dc mam explicat prea bn...si scusati romana mea....am uitat sa ma exprim si sa scriu....

  • in 90% din cazuri chear daca e diferenta de 5 levele castiga cel ce prinde primu stunt
    puteti incerca sa vedeti

  • e mai bun mentalul ca de la 20-25 lvl poti sa te duci la paianjeni.cu M1 corp puternic si o platosa tigru peste +5 crestid e numai poti.duelul nu conteaza ca daca il omori te face crud si daca te ataca un crud iti pui Corp puternic si iti da damage 1-10 si iti da cam 500 vartejul.taietura in 3 moduri nici nu poate fi numita competenta pt ca da 3 lovituri rapide de 1-10 damage.dash e bunnicel cam 200 si te blocheaza.betia de lupta nu prea are avantaje decat ca te face sa ataci mai repede nu e prea bun.la mental poti da tropait si il rastorni dupa care ii dai aruncare de spada sau cum se numeste ca am uitat.dupa aia bagi patrundere si dupa lovitura dura si toate astea ii scad enorm pt ca el nu are apararea de care beneficiaza mentalul. :wacko:

  • eu la level 24 mergeam la orci pentru FMS(sunt warrior body).... si era un albastru warrior mental level 30 .... a inceput sa dea in mine si am rupto =))))


    Ce pot sa spun... pentru mine e bun mai ales ca bateam metin de 35 la lv 27 -.- si la 28 capitan bestial.Eu sunt multumit de caracter si nu am nici o problema cu el.Fac level repede depinde si daca vreau sa merg la lvl....nu prea ma pasioneaza mentalul....


    Sfat : cand iesiti la pensie in realitate apucati-va de mental ca pana faci level 60+ dureaza 1-2 ani.

  • la nivele mici stuntul conteaza da la livela mari nu prea....Exista scuduri cu bonus anti-stunt....pe care eu nu il am...si deseori fac un duel impotriva unui corporal cu anti-stunt....nu conteaza stuntul dar equip ke kare il ai eu am 50%resistenza la arme cu 2 maini si la sabie....deci dmg se reduce....

  • pisica mai usor cu laudele....nu te mai lauda singur, eu is CORP....dar mai bun e MENTAL,la inceput ii ff bun corp....dar dupa MENTALU RUPE :) si cresti rapid la MENTAL ;) daca stii cat de cat metin :P gL&hF

  • poate voi nu stiti inca...dar pe metin nu conteaza ce clasa esti conteaza cine arunca mai multi bani pe item mall....pe metin italian am cunoscut un tip care intr-un an a cheltuit 10000 euro pen metin....si mai e si cunu care baga in joc 2000euro pe luna....

  • Am warrior lvl 30 CORP
    Si sunt foarte multumit


    Rup cate 10 monstri dintro lov cu varteju +7 inteme peste +7 NAM CE FACe


    Deci votez cu CORPORAL! mentalu ma lasa rece doar ca are aparare mai buna


    BAFTA 8)