Ghid Arcas

  • Buna All...Pentru inceput vreau sa va zic - "Tot Respectul Tuturor Arcasilor Metin2.RO"
    Vom incepe de aici :

    • Stausul:2 DEX & 1 VIT : SAU : Daca aveti iteme cu PV va recomand puneti toate pct'le pe DEX pana la 90 (Lv 27) dupa care continuati doar PV
    • Magiile:

    1.Sageata de Foc - Deoarece da un DMG imens..
    2.Sageata Otravita - A-2a Magie si NU PRIMA,Are Sansa de Otravire & Un DMG Imens si aceasta.
    3.Foc Repetat
    4.Mers De Fulg - Va recomand sa faceti Mers de Fulg deoarece acesta imbinat cu Imun la Necunostinta esti de neatins.
    5.Ploaie de Sageti -

    • Armuri:

    1-20 - Un Azur , Scarlatin +5/+9
    20-40 - Scarlatin +9/Leu-Furnica +5/6
    40-60 - Criminal +5/Dragon Tanar +5/6 / Costum de Ninja +8/9
    60-99 - Banuiesc ca stiti deja :)


    ARCURILE : 1-29 - Orice Arc e Bun cu un + cat mai mare.
    30-60 - Eu va recomand un CORN +9 cu COMP. Cat mai MARE sau daca doriti un Corn de Taur + cat mai mare
    65 - Dragon Galben :)

    • CRESCUT / PVM

    Pai se zice ca Archerul ar fi cel mai Slab in PVM ...ba dimpotriva eu zic ca e cel mai bun in PVM.Pai tu ca Archer trebuie sa iti fac transformarea la P pt a sta 45 de min transformat intr-un mob cu globul transformarii.Un Archer cu un Glob creste mai rpd decat altii.(Razboinici,Sura..).
    LOCATII / PVM : 1-20: Map1
    20-30:Map2
    30-40:Esoterici/Map2/Orki
    40-50:Orki Negri ( BO )
    50-60:V1 Ultimele Camere
    60-75:V2
    75-99: Padurea Rosie/Grota Exilului

    • Pietre:

    Lov.Fatala,Patrunzatoare,Anti-Caractere,Piatra Reintoarcerii,Grabei,Eschivei,Protectiei



    PS:Incercati sa Aveti Cat mai multa viteza de miscare si viteza farmecului.. PS2: Daca aveti Alte Nelamuriri PM !


    @Ghid creat de Syoo

  • Voi face doua mici corecturi:
    1.Syoo a cam exagerat,ninja arc nu va fi niciodata cel mai bun pvm.Chiar daca da cel mai mare dmg transformat nu va avea rezistenta unui sura arme sau a unui mental se va rezuma la una doua grupe.
    2.Nu cred ca va face vreodata lvl in padure pentru ca mobii sunt agresivi si vor ataca imediat ce vor apararea,un arcas va sta probabil pana la 80 in v2 iar apoi isi va incerca norocul in grota.