Prezentare samani dragoni

  • Asa cum spune si titlul, in acest topic puteti prezenta caracterul vostru saman dragon de pe metin2.ro


    Puteti prezenta atat informatiile despre caracter cat si eventuale printscreen-uri daca doriti.


    Subliniez faptul ca este un topic de prezentare al caracterelor, nu un topic pentru polemici!

  • Pai Joc pe Leonis regatul chunjo,caracterul meu se numeste DarkMan0 lvl 61(as fi avut lvl mult mai mare dar au fost probleme cu contul...toti prietenii mei de pe leonis stiu) si m-am gandit sa dau o tura pe aici ;)



    Asta sunt eu si nu am ce face:P
    Am ceva de zis in apararea mea in legatura cu bratara si pantofii...alt argint a esuat la +8 si alti pantofi au esuat si ei la +7...asa ca pana nu fac rost de altele nu le maresc pe astea k nu vreau sa raman descult


    Skillurile:M8 talisman zburator deoarece esueaza cartile 48/24
    M8 ragetul dragonului pentru ca si el face acelasi lucru
    G1 aruncarea dragonului acum 3-4 zile am faqt G-ul si nu am gasit nici o piatra spirit pana acum:(


    Mai mult de atat nu am ce spune.

    Bye-Bye ne vedem in joc ;)

    Edited once, last by Darky09 ().

  • chiar foarte frumos bravo..si banuiesc ca ai crescut singur [sper],ca ai G ,daca erai crescut nu aveai mai mult de M6 :)).

  • Frumos saman , bravo pt G la aruncare , iteme cu cv pv nu ai? esty pe calea cea buna .Succes in continuare!

  • Ms mult pentru complimente! am adidasii cu pv 200:(...si in duel am pv putin ca nu folosesc abanosii,numai cand cresc ii folosesc cand fac duel am 7.3k pv...e cam chin...dar aici nu trebuie sa ne oferim complimente unui altuia:))..mai prezentati-va si voi samanul/samanca (nu vreau sa fiu primul si ultimul care si -a pus samanul)

  • ma scuzati!

    //Rheia- avertisment nerespectarea regulamentului
    Data viitoare daca "gresesti" replyuri, editeaza postul si incearca sa dai un raspuns on-topic, de exemplu un "bravo, saman frumos, asa mai departe"...

    Edited once, last by Antena1 ().

  • ai gresit sectiunea aici isi prezinta samani dragon caracterul....ca darky sa nu ramana singurul de pe aici imi prezint si eu samanul...lvl 45


    arma: clopot antic+6 pm 24% pc-6% fatala mosntrilor+3 si ciob
    armura: vesmantul soarelui+7 cu vit+2 si ciob
    scut:brs+6
    coif: de 41+6
    bratara: de argint+6
    papuci:de bronz+6 cu 5% critic
    cercei: abanosi+8 cu 2 ebonite si inca un spatiu liber;)
    colier: de perle+6 cu 3% critic


    sts:90 vit, 64 int, 3 str si dex


    skilluri:aruncarea dragonului m8(inca 3 pt m9)
    ragetul dragonului m7(4-5 pana la m8 )
    forta dragonului 7 puncte
    talisman zburator si binecuvantare un punct


    cal lvl 15

  • dar ce M uri trebuie intai la dragoni ??



    Mella@ Avertisment pentru nerespectarea Regulamentului Forumului. Off Topic.

  • dar ce M uri trebuie intai la dragoni ??

    ai cam gresit sectiunea...dar iti raspund la intrebare


    daca vrei sa cresti in grupa fa-ti primul M forta dupa binecuvantarea si dupa reflectia


    daca vrei sa cresti singura fa-ti primul M raget dupa aruncarea dupa forta si dupa binecuvantare


    daca vrei sa fi si putin buna in duel faci talisman primul M dupa aruncarea dupa raget dupa forta


    sper ca te am lamurit:D

    Mella@ Avertisment pentru nerespectarea Regulamentului Forumului.Off Topic

  • deci saman dragon lv 36
    armura 34pv 500+6 (una+4 pv 1500)
    scut lv 0 +6(am rotund+5pt lv 41)
    cisme lv 29+5 cu sansa incetiniri 8%
    bratara argint+5
    colier jade+5
    cercei de jade +5 cu refacere pv 4%(am perlr+5cu refacere pv8% si preluare 5%pv adversar)
    palarie+6 lv 0 refacere 7% pv
    m4 ragnet(o carte m5)
    14pct aruncare(o sa le iau pt forta )
    restu cate un pct
    nu imi place sa fiu crescut
    am armat
    vreau cateva sugestii si pareri
    la arme stau mai prost
    evantai de piatra +6(toamna+3)
    clopot jade+4si fantana tot +4
    status
    46vit
    50int
    cate 20 si ceva restu

    Edited 3 times, last by anuntatul ().

  • dar ce M uri trebuie intai la dragoni ??

    Urasc sa folosesc report, dar avertismentele sunt preferentiale?
    Va intreb asa ... din curiozitate mai aveti loc in frigider ?
    Va multumesc acum pt urmatorul avertisment apropo am 2 +1 de acum 3 , pana la 5/6 mai trebuie sa ma suportati.
    P.S. voi va jucati sau urmariti ce se intampla aici?



    Mella@ Avertisment pentru nerespectarea Regulamentului Forumului. Off Topic


    Mella@ Edit: Multumeste in privat, te rog! :)

    Edited once, last by Antena1 ().

  • am si eu o intrebare pt tn.cam cata intel,pv si Def ai?

  • am si eu o intrebare pt tn.cam cata intel,pv si Def ai?

    am 109 int,def 413(trb sa schimb armura si scut)si pv in duel nu folosesc abanosii asa ca am 7.4k dar la crescut cu abanosi am 8.1k inca mai lucrez la iteme:P


  • iti sugerez sa scoti m`ul de pe talisman si sa lasi un pct,iar in loc de talisman sa pui pe forta si restul punctelor pe binecuvantare...crede`ma merita!samanul dragon este pvm asa ca nu are rost sa il faci pvp(mai ales cu talisman)


    iti sugerez sa faci rost de papuci si colier cu pv(minim 500),in poza am vazut ca ai 61,iati o armura de 61+7-8 ca nu e scumpa mai ales de saman,un scut de 61+8-9 si cauta un clopot de 60 cu otravire si incetinire pe care sa il faci +6 cu pietre +3(fatala monstri patrundere) iar daca faci cum ti`am zis si cu skillurile o sa fii aproape ca un corp la spart metine :)

  • iti sugerez sa scoti m`ul de pe talisman si sa lasi un pct,iar in loc de talisman sa pui pe forta si restul punctelor pe binecuvantare...crede`ma merita!samanul dragon este pvm asa ca nu are rost sa il faci pvp(mai ales cu talisman)


    iti sugerez sa faci rost de papuci si colier cu pv(minim 500),in poza am vazut ca ai 61,iati o armura de 61+7-8 ca nu e scumpa mai ales de saman,un scut de 61+8-9 si cauta un clopot de 60 cu otravire si incetinire pe care sa il faci +6 cu pietre +3(fatala monstri patrundere) iar daca faci cum ti`am zis si cu skillurile o sa fii aproape ca un corp la spart metine :)

    topicul asta e pentru prezentarea samanilor dragoni...fiecare isi face samanul cum crede el ca e mai bine...asa ca iti multumesc pentru sfaturi dar nu le pun in functiune pentru ca mie imi place asa


    si inca ceva...am armura de 61+7 :| uita te mai bine la poza

  • E timpul sa imi mai prezint putin samanul ;)

    In imagine sunt cu echipamentul pentru buff


    Armura : Vesmantul Soarelui +6 500pv / Vesmantul Soarelui +4 1000pv (pt lvl 61 am baronesei +4 cu 1000pv si cateva +6 tot incerc sa fac +7 in dt , iar in curand o sa fac rost de Vesmant Negru)
    Arma : Clopot gandac auriu +0 cu 6 INT pt buff - pentru pvm(desi nu bat nimic ;)) folosesc un gandac de otel +4 cu 8% otravire - cred ca voi incerca sa il fac +6 - si clopotul antic +7 medie 7 competentei 3 (voi incerca sa il fac +9) - de la lvl 65 vreau sa imi fac un pumnal pasare-tunet ( Clopot pasare-tunet) +6
    Coif : Palarie pheonix +6 regenerare pm 12% - voi incerca sa il fac mai mare si pe asta ;)
    Scut : Pentagon +7/Pentagon +4 cu 4 int pt buff - in curand sper sa fac rost de un scut lvl 61 +9
    Colier : Perle +7 cu 1 perla in el si 2 locuri libere
    Cercei : Lacrima cerului +4
    Papuci : Pasarea de foc +4 - acum au cazut in v2 (nu mie)


    Stiu ca e un saman foarte slab in pvp, pvm, dar sper ca dupa lvl 61-70 sa il mai echipez :)
    Astept sugestii si pareri - critica constructiva ;)


    Si o imagine "artistica" de la event :


    Edited once, last by andrei0105 ().

  • stai ca nu am inteles...esti buffer sau cresti singur? daca ai fi buffer e bine...dar dc faci M reflexie? dabea pe la G va fi si ea utila...M-urile cam mici...echipamentul cam mic...incearca sa cresti echipamentul ca e mic rau o avea el 1k pv dar...apararea?ai binecuvantarea care reduce din dmg dar cu o armura cu aparare mai mare ti-ar lua si mai putin dmg...cu magiile sa inteleg ca ai fost crescut...ca dupa gradul care il ai si magiile nu vad alta explicatie...poate au esuat...dar cat sa esueze?si mie imi esueaza talisman si raget dar mai reuseste una din an in paste si totusi am M8 macar dar tu M5 M5 si M3?ori dai bani pe lectura concentrata ori cumperi acele carti care au mai mare sansa de reusita sau faci pauza de lvl si citesti cartile...sper ca te-a ajutat ce ti-am zis


    Bafta La Carti!!! :D

  • De la lvl 28 am fost crescut, eu nu am crescut deloc, am facut 1 lvl jumate din misiuni, si mai am misiuni care dau cam 50kk xp
    Cat despre reflectie - in pvm mi se pare foarte utila - am testato - momentan are 10% reflectare - la m ar avea cam 20%
    Am citit pe Metin2Wiki ca efectul ei este redus de cel al binecuvantarii dar asta inca nu inteleg.
    La binecuvantare si forta am 31% la fiecare :)
    In pvm lupt de pe cal, nu de jos, deci cred ca cel mai util ar fi toate buffurile si ragetul - sa nu pierd mult timp

    Edited once, last by andrei0105 ().