Razboinic corp vs sura arme

  • Salut.as vrea sa stiu care caracter este mai bun in pvm si cu argumente.


    NightCrawler edit: Topic mutat in sectiunea corespunzatoare! Stick!

  • Asta nu e tema de dezbatut..sura arme e net superior,poate pana pe la lvl 40 razboinicul corp e mai bun dar dupa ce face cel putin 3 mastere sura arme e zeu.

  • Sincer nu stiu.Am un razboinic corp lvl 35 armat iteme bune.Mi se pare bun.Mi-am facut si un sura da nu mi se pare cine stie ce.Adica e bun da consuma prea mult PM si licorile albastre sunt foarte scumpe.De aceea cred ca voi ramane cu razboinicul.

  • Eduard nu cred ca ai citit bine rockkid zicea ca dupa ce faci 3 m`uri e mult superior da cred ca deja de la al 2 lea m e mai bun sura arme decat warrior corp.

  • In primul rand aceasta tema este total inutila de dezbatut pentru ca voi comparati doua clase total diferite:una PvM si alta PvP.
    Dar ca sa nu fiu total offtopic:am jucat cu ambele tipusi de warrior si cu sura arme si imi dau seama ca sura arme este un warrior corp si un warrior mental pus la un loc deoarece tasiul da acelasi atac precum aura ,iar armura vrajita in combinatie cu teama(ambele la M)dau aparare cat corpul rezistent...deci trageti si voi o concluzie :thumbsup:

  • Avand in vedere ca pe primele 4 servere locul 1 in top este ocupat de razboinici corp, am decis sa las acest topic deschis pentru a putea fi dezbatute parerile despre subiect.

  • Eduard nu cred ca ai citit bine rockkid zicea ca dupa ce faci 3 m`uri e mult superior da cred ca deja de la al 2 lea m e mai bun sura arme decat warrior corp.


    Am citit bine.Dar la lvl mic e greu sa cresti ca trebuie sa dai multi bani pe licori albastre care sunt scumpe.Sunt de acord e mult mai bun pvm dupa 3 M.La 2 M sunt cam egali deoarece apararea ce iti da armura vrajita e compensata de punctele pe vit deoarece pui 2 vit 1 str si ai iures pt atac.

    Edited 2 times, last by eduardshaman ().

  • bun stiti dece sunt asa de multi warriori corpi pe primele locuri :
    1.NU consuma atatea licori albastre in red forest( sura arme e secat imediat daca aduna vro 5-6 grupe de salci si i se inchide taisu instantaneu) ramanand rapid fara Pm
    2.Este ince ( da daca nu ma credeti incercati , nu este vb de viteza de atac sau viteza de miscare , este incet in felul lui de-a fi
    3.Daca nu ajungeti cu caractere la +65 nu aveti de unde sa stiti
    Sunt de acord sura arme zeu PVM ( dar nu in PADUREA ROSIE niciodata nu va fi zeu acolo , ce sa mai zic de BM isi ia adio la primele 3 grupe )
    Sura arme este bun am si eu de 45 dar este oprit pt carti sai fac G , am 2 Mastere armura si taisu si al 3 -lea e teama avand 10-11 pct pe ea nu mai stiu sigur
    Sura arme consuma multe licori albastre , pe cand warrioru nu prea are nevoie , decat lures si aura


    Sura arme nu se poate compara cu warrior corp ( sunt total diferiti ) nu mai veniti cu afirmati ca voi ati facut lvl 2 cu un sura si lvl 5 cu warrioru sau invers , la level mare e diferit.



    Atat am zis .

  • Sura arme e intradevar bun in PVM pe langa warr corp...La 3 mastere.V2 e o joaca pt el daca are iteme bune(proprie experienta),dar chestia e ca nu mi se pare asa distractiv ca razboinicul corp.La un razboinic te zbati mai mult deoarece iti trb arma si de crescut si de duel(daca iei bataie rad toti de tine),asa ca eu raman de parere ca razboinicul la un nivel superior 65+ cu iteme bunicele e superior fata de sura AM...astept alte pareri ?(

  • Sura arme este mai bun decat razboinic corp...pentru ca un razboinic corp sa intreaca sura arme trebuie sa faca 70...sa termine crengile si sa aiba un atac extraordinar....altfel zis sura este mai bun...in razboinic corp trebuie bagati bani multi, mai ales la nivel mare.Cel mai mare dezavantaj al tuturor caracterelor infara de razboinic corp este viteza de atac(razboinicii corp nu stiu ce e aia sa te chinui sa ai viteza de atac 130:) ).Dar per ansamblu un sura arme cu g pe armura si g pe tais la lvl 70 cu crengi terminate este mai bun decat corp...din experienta va zic...razboinici corp la 75 daca nu are atac rezonabil...adica m9m10 g pe aura si o arma fff buna doar metinele de 75 si 80 poate sa le sparga...altceva nu are ce sa faca

  • Sura arme este mai bun decat razboinic corp...pentru ca un razboinic corp sa intreaca sura arme trebuie sa faca 70...sa termine crengile si sa aiba un atac extraordinar....altfel zis sura este mai bun...in razboinic corp trebuie bagati bani multi, mai ales la nivel mare.Cel mai mare dezavantaj al tuturor caracterelor infara de razboinic corp este viteza de atac(razboinicii corp nu stiu ce e aia sa te chinui sa ai viteza de atac 130:) ).Dar per ansamblu un sura arme cu g pe armura si g pe tais la lvl 70 cu crengi terminate este mai bun decat corp...din experienta va zic...razboinici corp la 75 daca nu are atac rezonabil...adica m9m10 g pe aura si o arma fff buna doar metinele de 75 si 80 poate sa le sparga...altceva nu are ce sa faca


    sincer te contrazic , la lvl 70 metine de 75 si 80 sa le sparga?
    eu la 58 sparg metine de 85 si 90 cu M3 pe aura , dar bine am o arma buna si iau cate 900+ , si imi spui mie ca nu poate, la lvl 70 ce sa mai zic.. acu am 61 in crestere sa vedem cum o fi in continuare deoarece am marit acea arma ,, nu mi se pare normal sa critici warrioru fiindca de la G la P toate caracterele sunt egale , deci P va fi greu de facut pt orice caracter , si inca o data nu critica razboinicu , ca ii trebe o armaa buna? , daca nai jucat cu warrioru nu mai discuta ca te faci de ras



    Mella@ Avertisment verbal pentru nerespectarea Regulamentului Forumului. Limbaj agresiv.


    Mella@ Edit: Te rog, evita astfel de afirmatii!

  • Fara absolut nici o discutie sura arme e cel mai bn caracter in PvM,iar Razboiniku corp cel mai bn in PvP :P :censored:

  • La un Razboinic corp costa mult Cartile pt skiluri , de aceea nu toti fac G la aura la lvl 60 , fac la 75-80 , iar un sura arme face G la 65-70.
    Deci un sura are avantaj la skiluri.

  • Sura Wpn surclaseaza orice caracter chair si de pe la lvl 40 cu echipament bun. De exemplu eram la bo cu un prieten el war corp lvl 46 si eu sura wpn lvl 41 si aveam si un ninja .A strans ninja nintica lure si se duce prietenu' sa ii bata se baga in ei ii aduna pe toti si moare dupa aproximativ 25 sec.Se ridica dinnou si dupa alte 10 secunde cade.Apoi ii iau si eu .cei drept m-am chinuit nintel cu ei si am consumat vre-o 50 red M insa i-am batut in tp ce razboinicul inca statea pe jos.La fel si cu mentalii au rezistenta mare dar ei isi aduna toata harta o data si ii bat in cel putin 2 mnute pe cand eu adunam jumatate dar ii bateam in 40 sec maxim.... Parerea mea sura wpn net superior celorlalti la 2 M'uri si cal armat. Si in legatura cu war corp parerea mea ca este camal 4-lea caracter la crescut chiar daca majoritatea jucatorilor de pe unele servere sunt corp. Principalul avantaj al razb este iuresul care de viteza de miscare si atac iat aura nu face mare diferenta pt k este inferioara cu mult taisului si marea majoritate a jucatorilor nu trec de M3 pana pe la lvl 60 cand stau ceva mai bine cu banii pe cand sura wpn pe la lvl 55 are primul G(la tais) deoarece cartile sunt ieftine si isi permite cate una pe zi. Parerea mea sura wpn the best :X

    Edited once, last by Neokiller ().

  • EDIT: vorbeam prostii:))
    sura este foarte bun,fie am fie bm

    Edited once, last by windisch ().

  • Avand in vedere ca pe primele 4 servere locul 1 in top este ocupat de razboinici corp, am decis sa las acest topic deschis pentru a putea fi dezbatute parerile despre subiect.


    Total adevarat, razboinicul corp e mai bun pvm, foarte rar vezi sura pe arme pe primul loc, sura arme e bun in v2 de pe cal pe la lvl 60, dar asta nu inseamna ca poti creste mai bine cu el, de jos nu-i bun pvm deloc! Plus ca sunt mai scumpe itemele de razboinic, cartile, ceea ce face sa cresti mai greu cu el si totusi primii sunt razboinici!

  • Prefer răzb. corp .


    De ce ? păi fms e foarte scump dacă vrei unul bun, şi chiar dacă ai fms pănă la lvl 65 armă mai bună nu este. Cel puţin aşa ştiu eu, nu ?

  • Parerea mea este ca : war pe corp este mai bun deoarece este facut pentru PvM dar si Sura AM este perfect pentru PvM deoarece este combinatia dintre corp si mental ... Deci pana acum ar fi egali ... Dar sa luam in calcul si stilul de lupta al razboinicului ... miscari precise,puterinice si rapide.La Sura miscari incete ,usor neglijente si foarte usor de evitat . Din punct de vedere al stilului de lupta Corpul conduce.Din punct de vedere al skillurilor Sura conduce.Din punct de vedere al costurilor sunt la egalitate deoarece itemele si cartile la corp sunt scumpe , la sura itemele sunt la fel de scumpe si cartile mai ieftine dar consuma foarte mult Pm.Dar Corpul ii da lovitura de gratie Sura-ului prin faptul ca rezista muult mai bine in RED FOREST decat sura. Deci scorul este 3>2 pentru Corp.Dupa parerea mea corpul este mai bun.Sper ca va placut evaluarea mea si sper ca sunteti de acord cu mine.

  • de jos sura wpn consuma multe blue dar de pe cal nu ai treaba abia daca consumi 400-500 deoarece cu full int se regenereaza repede si ai destul de mult pm si de pe cal folosesti dkt tais armura teama si catre o data vartej.deci nu consuma mult! Este foarte interesant faptul ca pe primele locuri sunt war corp , eu unu nu prea inteleg dc?? Pt k mi se pare ca la crescut este cam al 3-4 la war corp iti trebuie o armura buna care nu este foarte ieftina, insa consider ca principalul avantaj al war corp este viteza atac/miscare in rest mi se pare inferior sura wpn cat si mentalului care cu o grabei in arumura isi creste viteza de miscare. Multi isi fac war corp mai nou si am vazut pe leonis aura peste 1.5kk cea ce mi se pare incredibil pt playeri mai noi deci aici warul ar avea un dezavantaj. Eu raman la parerea ca sura este mai bun chiar daca este putin mai lent..


    P.S. Iures face totul la un war corp si apoi aura

  • wpn consuma multe blue dar de pe cal nu ai treaba abia daca consumi 400-500 deoarece cu full int se regenereaza repede si ai destul de mult pm si de pe cal folosesti dkt tais armura teama si catre o data vartej.deci nu consuma mult! Este foarte interesant faptul ca pe primele locuri sunt war corp , eu unu nu prea inteleg dc?? Pt k mi se pare ca la crescut este cam al 3-4 la war corp iti trebuie o armura buna care nu este foarte ieftina, insa consider ca principalul avantaj al war corp este viteza atac/miscare in rest mi se pare inferior sura wpn cat si mentalului care cu o grabei in arumura isi creste viteza de miscare. Multi isi fac war corp mai nou si am vazut pe leonis aura peste 1.5kk cea ce mi se pare incredibil pt playeri mai noi deci aici warul ar avea un dezavantaj. Eu raman la parerea ca sura este mai bun chiar daca este putin mai lent..

    war corp e pe primu loc pentru ca e bun pvm dar si pvp si dea aceea cat despre sura arme consuma blue dar si duce mult .Nici 1 corp de lvl 75 nu face run cu buff pana la 9 cat despre sura il face cu buff bun .DAca vrei sa fii bun pvm alege sura arme ,daca vrei sa fi bun pvp dar si pvm alege razb corp