Sura Magie Neagra vs. Ninja Arcas

  • Asa cum spune titlul, Care este cel mai bun in PvP dintre cei 2. Aduceti argumente va rog. Status,Puteri,Iteme si modul de construire al caracterului.


    Edit: am gresit caracterele. Sura MN nu AM.

    Edited once, last by windisch ().

  • fara nici o explicare , comparatie un sura arme nu se compara cu ninja arc


    Sura arme degeaba da cu risipirea , nui afecteaza nimic , ninja arc da otrava, damage mare =>>



    Ninja arc bate intotdeauna in pvp mai mult si mai repede decat un sura arme!


  • :)) eu cred ca acolo scrie sura magie neagra...
    On: Depinde...eu pe arcas bateam sura bm cu o licoare mov foarte simplu , dadeam otrava , foc , repetat apoi fugeam sa nu ma loveasca spiritul si tot asa ^^ deci e usor
    Archer RuLLz

  • archerul dak e facut bine si poate si cu ceva rezistenta foc:)


    buildul archerului mi se pare cel mai bun(dex-atac si valoare eschiva si vit-hp si defenese)
    arcul are dmg mare...Dmgul la skilluri nu e fff mare dar dak prinzi otrava pe sageata otravita s`a cam terminat duelul:)


    eu sunt ffff multzumit de archer.cel mai complex caracter dupa parerea mea :thumbsup:

  • Ma intreb oare de ce nu s-a pus si un ninja lame in aceasta categorie , fiindca prin viteza sa de atac un sura BM abia daca reuseste sa dea spiritul 2 flacari , iar daca ninja mai da si otrava e prapad . Si ca sa nu fiu off mai bun mi se pare archer deoarece lupta de la distanta si cu p are un dmg imens + ca da otrava foarte repede .

  • Eu am şi ninja arc şi sura magie neagră si nu am prea pierdut dueluri deşi nu am iteme de cartea recordurilor!!! Sura magie neagră ar bate la orice oră un ninja care stă pe loc şi trage cu arcul , dar , dacă ninja fuge continuu nu are cum să îl lovească spiritul flăcării!!! Ninja arc are un damage foarte mare cu aproape toate magiile (exceptie mers de fulg deoarece nu este skill de atac) dar sura magie neagră are doar spiritul flăcării si sferă întunecată!!! Iar sura magie neagră i se pune un minus deoarece creste putin cam greu ca ninja arc!!!
    Părerea mea este că ninja arc este un mai bun PVP-er decât Sura Magie Neagră!!!


    Ic3MaN vă urează toate cele bune !!

  • @Iceman:tin sa te contrazic-arcasul nu are skilluri cu dmg mare...dimpotriva sura bm e nucker(ala kre da dmg ff mare) dak are spiritul si lovitura intunecata la M acceptabil
    in schimb arcashul are necunostintza si otravirea care de multe ori salveaza pielea arcasului :thumbup:

  • poi in primu rand...in duel nu folosesti likori verzi...sau violet...etc...nici un fel de likori...doar blue...depinde de strategia fierakui jukator...de ex....un sura bm isi permite sa stea la distanta de arcas si sa loveasca cu vraji....daca ati observat la sura bm....daka stai fff aproape de adversar iei un damage mai mic...dar daka iei distanta de cativa metri....ia dmg mai mare...desigur nu distanta fff mare....iar un ninja arc cu P la mers de fulg chiar ii pune probleme...dar ninja arc...cu cat se indeparteaza mai mult de adversar....cu atat ia dmg mai mic si sansa mai mica de otravire respectiv ameteala....ameteala iesi de tot in calcul daka ai imun.....dar la P ai 100% sansa de otravire pe sag otravita....eee...nui asa....daca stai la distanta ff mare de adversar nu il otravesti intotdeauna....iar aici ninja pierde ff mult...cu cat se departeaza mai mult de edversar cu atat scade dmg la magii si sansa de otravire care e un punct forte la ninja....daka ninja ataca de la mare distanta si sura mai are rez mare la otrava....sura iese invingator....normal ca depinde de pv....etc...strategia jukatorilui...etc dar 2 maestrii in jok care cun ffff bn caracteru lui se descurca....deci un sura bm cu o viteza de miscare marisoara si acelasi M la vraji ca si ninja arc....cam il invinge in duel pe arcas... :D :D :thumbsup:

  • Sura BM ii v-a fi mereu superior,deoarece se misca mult mai repede decat el,spiritu flacari il nenoroceste :)) ,si pana isi incarca skillurile ninja arc deja devine imposibil.Dar sunt unele cazuri in care si ninja arc castiga.Eu votez sura magie neagra

  • dupa mine SURA BM clar regele pvp,apoi ninja lama,shaman healer,ninja arc,war body ,mental, shaman dragon ,sura arme .( ma refer la lv mare 70+ si iteme si skiluri dak toti ar avea iteme si skiluri asemanatoare cam asta ar fi clasamentul dupa mine :thumbsup:

  • Mai lasati teoriile cu SURA BM MARELE THE KING in PVP , fiindca nu este , sunt multe caractere care pot bate un sura BM si fara sa fuga , ati avut vrodata P la spirit sa vedeti cat da? nu nu ati avut , da pana in 4k cu 130 INT si cu ce iteme de rezistenta magie are inamicu poti sa aduci si la 1k , Un ninja arc Facut ca la carte cu iteme bune +P o sa bata un BM intotdeauna... , sunt multi BM care au numa P-uri si tot iau bataie , deoarece marele spirit nu prea face multe , un ninja arc are damage-ul mult mai bun decat un sura BM , vati intrebat cum e critic de la sageata de foc la P? nu nu stiti , nu mai ziceti CA BM E REGELE , nu este , nimeni nu poate dovedi , intotdeauna va exista alt jucator care va fi mai bun si tot asa...


    P.S: Ninja arc poate avea viteza vraja mare deci skillurile le da in 13 sec

  • freaky si sura poate sa aiba viteza farmecului peste 200 si atunci se incarca lov intunecata in 3.5k sek....deci da de vreo 3 ori cu ea chiar de 4 ori pana da arcasu cu una:)....deci chiar daka ninja arcas are dmg mai mare la vraji se incarca mult mai greu dekat la sura....pana da ninja cu o vraja sura poate da 1 sau 2 sau chiar 3 lovituri....deci evident ca poate avea dmg mai mare....si sfera intunecata cu critika poate avea un dmg destul de mare.....eu nu pot spune care e cel mai bun pt ka sura bm....shaman healer si ninja arc intotdeauna se vor lupta intre ei...in aceasta categorie poate intra si ninja lama deoarece la G-uri si P-uri are dmg ff mare.....deci niciodata nu se poate sti care bate dintre aceste 4 caractere....odata va invinge bm-ul un saman healer sau un arc si invers.....deci nu se stie nicioadata care e cel mai bun in pvp.....pot spune ca aceste caractere sunt toate 4 pe primul loc :D

  • recent in lupta contra BM ,desi am renuntat sa mai fac rost de scut leu+9,anti sura+4 etc(din motive financiare) am schimbat tactica, pur si simplu fug, dece? pai ce mar interesa pe mine are fii otrava daca ii prind din prima fug de el chit ca ii dau si damage 300 cu foc la M10 ,pv ii va scadea rapid (ratele de reusita in astfel de duel ar creste in favoare ninja arc)

  • Mai lasati teoriile cu SURA BM MARELE THE KING in PVP , fiindca nu este , sunt multe caractere care pot bate un sura BM si fara sa fuga , ati avut vrodata P la spirit sa vedeti cat da? nu nu ati avut , da pana in 4k cu 130 INT si cu ce iteme de rezistenta magie are inamicu poti sa aduci si la 1k , Un ninja arc Facut ca la carte cu iteme bune +P o sa bata un BM intotdeauna... , sunt multi BM care au numa P-uri si tot iau bataie , deoarece marele spirit nu prea face multe , un ninja arc are damage-ul mult mai bun decat un sura BM , vati intrebat cum e critic de la sageata de foc la P? nu nu stiti , nu mai ziceti CA BM E REGELE , nu este , nimeni nu poate dovedi , intotdeauna va exista alt jucator care va fi mai bun si tot asa...


    P.S: Ninja arc poate avea viteza vraja mare deci skillurile le da in 13 sec


    Omg un prieten cu drujba +9 dadea la 72 cu p la spirit 6k per hit!
    Sura bm e king , sa aduc si argumente hmm...pai sa incepem..cu skillul defensiv (protectia intunecata) !
    Deci...protectia pe la un m,g sau la p....scade foarte mult din dmg-ul skillul care il primeste sura...
    Poti sa faci si tu experimente...
    + Ca spiritul da din 5 sec in 5 sec cu un dmg destul de bun :D
    Mda...oricine are pareri diferite...dar eu zic ca bm a fost,va fi si va ramane king in pvp..
    De obicei cam in toate situatiile un sura bm bine facut bate orice caracter cu 10 lvl +(De obicei,nu intotdeauna)

  • Am avut si eu un Sura BM (cei drept,lvl 29 si m-am pus pe AM) dar la lvl 23-24 Cu M1 la spirit am batut 2 playery e lvl 47 si 34 din alt regat,in duel pe unu de 44,sub 40 ii bateam imediat si mai ramaneam si cu full pv. Si nu foloseam tactica cu fugitul,pur si simplu stateam si ma invarteam in jurul lui...dadeam lovitura intunecata in 5 secunde... :thumbsup:
    Si ninja arc e f bun dar e lent...si cu 200 viteza farmecului te gandesti ca si BM poate avea 200 farmec...si e cam tot aia atunci.



  • drujba+9 ? unde ati auzit voi de denumirele astea si daca te referi la dinte de stafie +9 nu e usor de facut credema + ca el dadea 6 k intrun caracter de lvl 15 dar intrunu de lvl 70+ cu rezistenta magie + scut leu+ sabie nu da mai mult de 2k? credema ca nu este king in DUEL , Vreau si eu raspuns la aceasta intrebare BALY sura BM de 75+ cu P spirit protectie iteme bune , DC nu-l poate bate pe Rapier? ninja arc P iteme bune? zimi si mie dece astept raspuns la intrebarea asta de mult timp

  • drujba+9 ? unde ati auzit voi de denumirele astea si daca te referi la dinte de stafie +9 nu e usor de facut credema + ca el dadea 6 k intrun caracter de lvl 15 dar intrunu de lvl 70+ cu rezistenta magie + scut leu+ sabie nu da mai mult de 2k? credema ca nu este king in DUEL , Vreau si eu raspuns la aceasta intrebare BALY sura BM de 75+ cu P spirit protectie iteme bune , DC nu-l poate bate pe Rapier? ninja arc P iteme bune? zimi si mie dece astept raspuns la intrebarea asta de mult timp

    Eu zic ca ninja arc il face pe bm si pvm si pvp, nu conteaza skillurile la ripper cel putin la ninja arc , care il bate la lv 75 usor pe ripper, iar bm nici la 80 nu prea cred ca`l face sau foarte greu. Iar pvp, daca are rezistenta magie ceva pe el cred ca`l bate pe sura.

  • rapier e un jucator excelent, cu bani bagati in joc nenumarati...il bate si pe immer, regele saman al metinului.RO .....
    aici comparam caracterele, nu itemele.

  • eu zica ca sura Bm e mai bun doarece eu la lvl 50 bateam ninja pe arc de 60 61 deci sura BM e mai bun in duel.


    Daca e sa o luam pe apararea magiei poi d c nu pui si la sura rezistenta la sageti sa vedem atunci care e mai tare


    @Feanky nul poate sa-l bate pe Rapier din 2 motive :
    1 Rapier are aparare magie la greu si sura nu are rezistenta la sageti
    2 Rapier mi se pare ca are aproape 4 P pe cand sura are P deabea la spirit (ca sa ai zis tu) si normal ca daca ninja are mai multe P normal ca el va castiga dar daca avea si sura 4 P? cam ce iesea ;)

    Server: Sagitta
    Nume: Secret ;)
    LvL:65+
    Sura Magie Neagra (pt mai multe detalii SURA BM ;) )


    Eu <----- :gun2: ----->Fieraru


    SURA BM SURA BM :thumbup: