Metin2 - Ce a fost... ce este... ce va fi

  • Duminica seara am intrat pe metin2 sa fac cioburile. AM facut vreo 25 cor intr-o ora si mai trebuia 25 dar m-a luat o plictiseala. Si am zis pt ce am pierdut eu 1 ora din viata mea? 25 cor? Merita?


    Pur si simplu am iesit din joc si m-am bagat in alt joc tot rpg dar in care am de explorat mapa si am questuri ce le termin si la ultimul quest se va termina jocul cu filmulet, etc.
    M-am dus si am distrus o baza in jocul ala si m-am simtit mult mai bine si mai implinit in 2 minute decat m-am simtit pe metin2 in 1 ora.


    Prefer sa pierd 2 ore invatand engleza sa o vorbesc decat sa farmez 50 cor.


    Pentru mine mt2 anul acesta sigur nu inseamna mai mult decat o amintire frumoasa. La anul, nu se stie....

  • ai asteptari mari prietene:))


    Cel mult vom primi niste harti noi si atat, nimic nu se va schimba, vei vedea. Usor usor, se trezeste lumea si raman ch urile goale, dar ce sa i faci daca nu este interes.

    Nu sunt pesimist, sunt doar optimist că ai să greșești ceva! :growup:

  • Deci acum 2 zile m-am apucat de un cont nou si am zis sa merg map2 sa il cresc putin inainte sa merg cu el in alta parte sa il cresc repede, si ce am gasit..?


    Zona de farm ocupata de hackeri, din ch1 pana in 9, toate conturile ale aceluiasi, si astazi am fost cu acelasi cont sa cresc petu'si din nou la fel..


  • Se joaca pe lovele cine are e bun cine nu nu simplu ... ai bani sa donezi sa iti cumperi ce ai nevoie e bun nu ai stai si rabda ... e total schimbat fata de acum 7 8 ani cand eram in liceu si jucam ... nu te baga nimeni in seama daca nu ai donat ... azi de ex as fi vrut sa donez din nou 50 100 euro sa iau vouchere dar degeaba donez daca nu mi le arata in shop ... am trimis mesaje la moderatori nu raspunde nimeni pacat metin2 o afacere profitabila in ziua de azi ... urmareste doar sa faca prostii sa doneze cat mai mult cat mai des

  • Salutare tuturor ,


    Dupa 3 -4 ani de pauza m-am reapucat de acest joc si Sa zic spre fericirea mea am intrat Fix cand era ora vesela iar mai apoi voucherele .


    Am cumparat vouchere pe noul server indeajuns sa echipez warriorul full pvm lvl35 si cand zic full ma refer la o platosa 2k pv 50 atack 10 abs pv, inteme de genul acesta , aura sabiei m7 in 6 ore mounturi , peturi Si tot ce trebuie .


    Vorba unui coleg din replay-urile trecute: “ Ba baiatule “ investesti bani faci G aura sabiei in cateva ore cu totul de la 0 , Nu investesti , atunci stai cu m3 m4 aura dupa 6 saptamani de la inceputul serverului .


    Iar referitor la cei CAre investesc bani , toate cele 3 parti castiga ( real doar GF)


    1-GF profit
    2- player donator avantaje/realizari rapide
    3-player non-donator are sansa de a cumpara vouchere si achizitiona Iteme din IS


    ps : din 3 pachete L 13 aure ( nu stiu daca e bine sau rau .

  • Parerea mea este ca ceea ce a devenit jocul in acest moment este total dezamagitor ptr toata lumea care inca mai joaca sau spera sa mai joace, .ultimi 2-3 ani au adus update-uri care au facut sa dispara mai bine de 50% din cati eram pe joc in 2015-2016, acum astept sa NU ne mai lase sa intram in joc cu metin2client si sa vedem cati mai raman !!!



    Dupa implementarea noului client am citit din curiozitate parerea jucatorilor de pe forumurile mai populare cum ar fi Germania si Turcia dar sunt de-a dreptul surprins sa aflu ca si acolo parerile majoritatii sunt in concordanta cu aprerile pe care le vad si aici zi de zi.


    Ori pregatesc un update de mare anvergura cu care spera sa readuca inapoi jucatori pierduti sau pe cale sa renunte, ori se saboteaza ei insisi cu bunastiinta netinand seama de parerile si nevoile noastre ale tuturor si mai ales ale celor care inca mai tin acest joc pe picioare. Sper sa-si revina cat de curand altfel va fi Jale cu J mare. spor la joaca

  • Cat timp mai administreaza Gameforge Metin2?Au demonstrat cat se poate de clar ca doar ithemshop e interesul lor.

    Bugurile vechi de 10 ani,nu sa reparat nici unul din ele

    Buguri noi sunt ...cred..saptamanal,acum de exemplu nu poti dona in breasla si la metine cand le spargi nu mai primesti exp

    Nu mai conteaza ce buguri sunt,tot ce conteaza e sa renunte odata Gameforge la Metin2 ca daca nu am sti cat sunt de avari dupa bani,am crede ca jocul e administrat de copii de 12 ani,atat de praf e din punct de vedere tehnic

  • ti-ai dori sa-l preaia acum o alta companie care nu are experienta cu jocul asta si ar putea sa-l duca intr-o directie neplacuta?

    Gameforge duce jocul intr-o directie neplacuta inca din 2013. Faptul ca ai nevoie de un pc foarte bun sa joci jocul asta vechi din 2004 din cauza platformei gameforge si a cheatblockerului ingrozitor care nu face nimic decat sa blocheze jucatori cinstiti si Denis afirmand ca functioneaza corect ( minciuna mai mare nu exista ), bugurile aparute intre timp, banurile date pe nedrept jucatorilor cinstiti, oferte in item shop zilnic si lipsa totala de comunicare cu jucatorii. De asemenea acum pot tine maxim 2 cliente deschise, deoarece imi consuma 50% din procesor un client, in timp ce inainte puteam tine deschise 4 cliente lejer fara sa-mi afecteze procesorul si imi ia 5 minute sa deschida un client, fata de 5-10 secunde maxim cum era inainte. Mie mi-au banat toate conturile de pe mail si nu o sa ma mai joc nici daca mi le debaneaza, jocul e praf in momentul de fata. HalfOp cand te trezesti din somn poate scrii si tu un anunt cu privire la banurile date pe nedrept pe 27.03.2020.

    \\\ Twitter hashtag ///


    Gameforge

    #Metin2

    #CheatBlockerDoesNotWorkCorrectly


    Dennis resign.

  • Gameforge duce jocul intr-o directie neplacuta inca din 2013. Faptul ca ai nevoie de un pc foarte bun sa joci jocul asta vechi din 2004 din cauza platformei gameforge si a cheatblockerului ingrozitor care nu face nimic decat sa blocheze jucatori cinstiti si Denis afirmand ca functioneaza corect ( minciuna mai mare nu exista ), bugurile aparute intre timp, banurile date pe nedrept jucatorilor cinstiti, oferte in item shop zilnic si lipsa totala de comunicare cu jucatorii. De asemenea acum pot tine maxim 2 cliente deschise, deoarece imi consuma 50% din procesor un client, in timp ce inainte puteam tine deschise 4 cliente lejer fara sa-mi afecteze procesorul si imi ia 5 minute sa deschida un client, fata de 5-10 secunde maxim cum era inainte. Mie mi-au banat toate conturile de pe mail si nu o sa ma mai joc nici daca mi le debaneaza, jocul e praf in momentul de fata. HalfOp cand te trezesti din somn poate scrii si tu un anunt cu privire la banurile date pe nedrept pe 27.03.2020.

    banuiesc ca si telefonul tot pe ala din 2008 il folosesti, si daca s-au dat banuri aiurea se vor scoate

  • banuiesc ca si telefonul tot pe ala din 2008 il folosesti, si daca s-au dat banuri aiurea se vor scoate

    Nu toti avem salarii de mii de euro sau parinti cu bani care ne tin in puf ...asa ca nu ne permitem sa cumparam aparaturi de mii de euro ..numai judeca fara sa gandesti putin ..poate omul nu isi permite un pc sau un telefon de ultima generatie

  • Nu toti avem salarii de mii de euro sau parinti cu bani care ne tin in puf ...asa ca nu ne permitem sa cumparam aparaturi de mii de euro ..numai judeca fara sa gandesti putin ..poate omul nu isi permite un pc sau un telefon de ultima generatie

    asta ai inteles tu din ce am zis eu ?

  • ti-ai dori sa-l preaia acum o alta companie care nu are experienta cu jocul asta si ar putea sa-l duca intr-o directie neplacuta?

    Cu siguranta l-ar lua tot o firma de jocuri cu experienta, nu o firma de facut pantofi.

    In situatia actuala unde sunt buguri de lasa impresia ca jocul nu a iesit din varianta beta,itemshopul are prioritate,codatii joaca linistiti si anti cheatul da banuri random, crezi ca se poate si mai rau ?

    Treaba asta nu se va schimba doar ca vor jucatorii, cand nu vor mai avea vanzari in itemshop atunci vor pasa jocul mai departe.

  • Topic unit cu cel dedicat.


    'So here I stand, a shadow figure in the way,

    taking a leap of fate each day,
    Time won't stay still; the fading years will turn to grey.'


  • Cu siguranta l-ar lua tot o firma de jocuri cu experienta, nu o firma de facut pantofi.

    In situatia actuala unde sunt buguri de lasa impresia ca jocul nu a iesit din varianta beta,itemshopul are prioritate,codatii joaca linistiti si anti cheatul da banuri random, crezi ca se poate si mai rau ?

    Treaba asta nu se va schimba doar ca vor jucatorii, cand nu vor mai avea vanzari in itemshop atunci vor pasa jocul mai departe.

    poti farma pana faci hemoroizii cat bratul cumparand cate vouchere md-uri vrei tu, nu am mai vazut codati de vreo doi ani pe sv vechi, buguri e adevarat ca sunt acolo se poate lucra, si ban-urile random nu stiu ce sa zica daca e pe nedrept o sa se scoata eu n-am luat, nu cunosc pe nimeni care sa fi luat deci nu pot sa zic ca sunt aiurea sau nu, aveti acum fuziune e plin de playeri pe toate sv, bucurati-va cat mai tine jocul si aia e

  • poti farma pana faci hemoroizii cat bratul cumparand cate vouchere md-uri vrei tu, nu am mai vazut codati de vreo doi ani pe sv vechi, buguri e adevarat ca sunt acolo se poate lucra, si ban-urile random nu stiu ce sa zica daca e pe nedrept o sa se scoata eu n-am luat, nu cunosc pe nimeni care sa fi luat deci nu pot sa zic ca sunt aiurea sau nu, aveti acum fuziune e plin de playeri pe toate sv, bucurati-va cat mai tine jocul si aia e

    Sa ne bucuram? ptr ce? Eventual sa socializam cat tine pandemia, oricum daca se comporta asa cu noi fara sa comunice si sa faca sondaje cu ce vor sa aduca nou o sa fie foarte rau ptr ei. spor la joaca

  • Din pacate sunt in situatia in care am primit ban pe nedrept. Nu am folosit autoclicker, hack, macrouri pe mouse/tastatura si totusi ma gasesc in situatia asta de 1 saptamana. Hanci zice sa avem rabdare cu stafful, dar totusi,mai aveam manusa vreo 5-6 zile din cele 30(nu sunt donator decat pt manusa accea amarata,ca altfel nu bag deloc bani). Chiar daca situatia s ar rezolva, cine imi va returna banii inapoi/compensatie? Ghiciti raspunsul:nimeni. M am reapucat in noiembrie 2019 din pura nostalgie,am fost intelegator cu Gameforge, dar deja nu se mai poate! A venit aceasta fuziune care nu isi avea rostul si vorba baiatul care a scris mai sus, hackerii s au inmultit exponential peste noapte. Fac pariu ca ei inca folosesc bob-ul la greu si cei nevinovati stau cu buza umflata acum. Sper ca cineva din staff sa citeasca mesajul meu, sa ia masurile corecte si sa gandeasca cu capul,nu cu portofelul.(Daca m am exprimat undeva gresit,imi cer scuze,mesajul facut pe graba ca am un curs online in urmatoarele 10 min :D) PEACE!(Semnat MeteorSkillZ Tara Romaneasca-Ex. Orion)